Jump to content

Doğrucu

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  2.298
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Doğrucu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. A aaa Doğrucu gittin ama profilin yadigar kalmııış, neyse, sen hala buralardasındır :)

 2. Doğrucu

  Yaratıcıyı Vücudunuzda Arayın

  Herşeyin başlangıcı vardır. Evrenin başlangıcının Big Bang olduğunu çakma bilim bile kabul ediyor. Big Bang'den önce var olan şey her neyse onun başlangısı nedir? Bu arada peygamberin Dawkins, buna "bilinmez" diyordu bir röportajında. O bile senin kadar saçmalamayıp, konuyu bilinmezliğe vurup sıyrılıyordu. Yani sen kraldan çok kralcı bir müritsin...
 3. Doğrucu

  evrim kuramını deneysel olarak çürüttüler

  Biz kabul ediyoruz zaten Hz. Adem'in ilk çocukları öyle çoğaldı. Allah 1 nesilin böyle çoğalmasına izin vermiş, sonrasında yasaklamış.. Allah'a neden böyle yaptın diyemeyeceğimize göre? Konu kapandı..
 4. Doğrucu

  Yaratıcıyı Vücudunuzda Arayın

  Yokluk olmaması için, varlık olmalı. Bu varlığında bir başlangıcı olmalı.. Gitt milyar hatta trilyon yıl önceye.. Bana ilk ilk ilk anı anlat...
 5. Doğrucu

  aorskaya hadisleri hazmedemiyor peki şu ayeti?

  Senin insna olduğun nerde yazıyor Kuran'da? Kanıt getir. Eğer getirmezsen ben açıkça anlıyorum ki sen bir odunsun. Çünkü bu kadar saçmalıkta nirvanaya ulaşmak emek ister, bir insan bu kadar saçmalayamaz..
 6. Doğrucu

  Yaratıcıyı Vücudunuzda Arayın

  Question lafı değiştirme.. İlk önce yokluk olmalı değil mi? yokluk nasıl kendi kendine varlığa dönüştü? İlk anda neler oldu?
 7. Doğrucu

  evrim kuramını deneysel olarak çürüttüler

  Ortak ata nedir sevgili Denizbahar? Her canlı ortak atanın akrabası mı? Evet.. Eee o halde bütün hayvanlar kardeş oluyor..
 8. Doğrucu

  evrim kuramını deneysel olarak çürüttüler

  Çok daha acısı, ortak atadan gelmeye inanmak ve eşeklerle, ayılarla, köpeklerle, maymunlarla kardeş olduğumuza inanmak. Yani hepinizde bu hayvanların genleri var, ve hepiniz bunlarla ensest yaşadınız...
 9. Doğrucu

  Yaratıcıyı Vücudunuzda Arayın

  Maval okumayın, ilk madde nasıl oluştu? En en en en en eskiye gittiğimizde, yoktan nasıl var oldu?
 10. Doğrucu

  ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ

  İşinize gelmeyince peygamberlerin yaşadığına dair bilimsel bir kanıt yok dersiniz, ama işiniz düşünce "bilimsel kaynak" diye kıvırırsınız. Kuran nedir? Allah'ın kelamı.. Dolayısıyla geçmişi ve geleceği tek bilen varlık olan Allah'ın kitabı benim bilimsel kaynağım oluyor. Dolayısıyla orjinal İncil Hz. İsa'ya inmiştir. Nokta..
 11. Doğrucu

  evrim kuramını deneysel olarak çürüttüler

  Bu saçmalığa inanıyor olmanız bile hepsinden daha acı bir gerçek...
 12. Doğrucu

  ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ

  Admin pes! Bugünkü eski ahit veya yeni ahit mi sandın surede bahsi geçeni? İncil aynı Kuran gibi Allah'ın birliğini, müslümanlığı, namazaı, orucu öğreten bir kutsal kitap olarak Hz. İsa'ya vahyedildi. Daha sonra Yahudiler Hz. İsa'yı kabul etmediler, bu kitabı da reddettiler ve Hz. İsa'yı sözde çarmıha gerdiler. Hz. İsa'ya inen İncil'de Yahudiler tarafından yok edildi, kendileri başka bir kitap yazdılar.. Bu kadar net..
 13. Doğrucu

  aorskaya hadisleri hazmedemiyor peki şu ayeti?

  Bak Alalh'ın prygamberimize verdiği değer. Sen ise aciz bir kul olarak babanın oğlu gibi "Muhammed" de ancak; “Peygamber mü’minler için kendi canlarından ileridedir. Onun eşleri de onların anneleridir.” “Peygambere Allah rahmet eder, melekler de dua eder. Ey iman edenler, siz de teslimiyetle Ona salât ve selam getirin.” “Ey iman edenler! Kendi fikirlerinizi Allah ve Resulünün emirlerinin önüne geçirmeyin ve Allah’tan korkun. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla işitir, her şeyi hakkıyla bilir. Ey iman edenler! Sesinizi Peygamberin sesinden fazla yükseltmeyin; birbirinize bağırdığınız gibi, ona bağırmayın-yoksa amelleriniz mahvolur gider de farkında bile olmazsınız.” Sen salat getirin ne demek bilmiyorsun. Hazreti diyeceksin, ardından "sallalahu aleyhi ve sellem" diyeceksin. Ama nerdee bay deist.. Kendi canımızdan bile ilreri görüyor Allah Hz. Muhammed'i bre gafil, sen Muhammed diye geçiştir..
 14. Doğrucu

  evrim kuramını deneysel olarak çürüttüler

  Gülüyoruz evrimin ağlanacak haline... :D
 15. Doğrucu

  Yaratıcıyı Vücudunuzda Arayın

  Evet ben Allah hep vardı diyorum. Ama sınırsız güç sahibi bir valığın hep var olması normal de, şuursuz atomlardan oluşan madde hep nasıl oluyor? En en ennn öncesinde bu maddenin birden bire oluşma anı olmalı.. Neyse ben cevabımı aldım. Tesadüfler sizin tanrınız olduğu için, madde hep vardı deyip kestirip atarsınız... Hala aynı lafı çevirmeler.. Ben ortak atadan geldiğimize inanıyorum yanlış biliyorsun. Ama ortak ata Hz. Adem oluyor tabi.. İnsanlarla maymunların 2'şer kulağı, 2'şer gözü, 1 ağzı var bu kadar benziyorlar.. Ama sadece bu kadar.. Onlar hayvan olarak yaratıldı, bizler insan.. Yani aramızda uçurumlar var.. İlk Madde nasıl oluştu?
×
×
 • Yeni Oluştur...