Jump to content

Kambur Kerim

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  9
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kambur Kerim Hakkında

 • Derece
  Newbie
 1. haci'yi yüreğimden alkışlıyorum.
 2. Kambur Kerim

  evrende kaç tanrı var.

  '' Tanrı bir düşüncedir, doğru olan herşeyi eğri yapan, dimdik duran herşeyi başaşağı çeviren.'' (Nietzsche)
 3. Kambur Kerim

  Ateistlerin Adalet anlayısı

  '' Peki Tanrı yaratmadan önce ne yapıyordu?'' (Samuel Beckett) Canı mı sıklımış herşeyi, geçmişi ve geleceği gören, bilen ve herşeye gücü yeten Tanrı'nın? Neden binlerce farklı inanç yaratmış ve insanlar bu inançlar uğruna binlerce yıl savaşmış? Yoksa '' Tanrı bir düşüncedir, dik duran herşeyi eğri yapan, dimdik duran herşeyi de baş aşağı çeviren.'' (NietzsCHE) Bu mudur? İnsanlar sınava eşit şekilde girmelidir, eğer dünya hayatı cennete gitmek için bir sınav yeriyse. Niye her 3 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyor bu sınav yerinde, niye her 2-3 dakikada bir insan tecavüze uğruyor? Herşeye gücü yeten Tanrı neden bunları engelle(ye)miyor? Bir insan nasıl 950 yıl yaşar? (Nuh peygamber, kaynak Kuran, Ankebut 14). Öldürmeyen Allah öldürmez mi? Bir adam eşeğiyle beraber ölmüş, yüz yıl ölü olarak kaldıktan sonra dirilmiş ( Bakara 259 ) Bunlara inanıyor musun Doğrucu?
 4. Kambur Kerim

  AHLAKIN EVRİMİ-KÖKENİ

  '' Aslında on üç yaşında bir çocukken, kötünün kaynağının ne olduğu konusunu uzun uzun düşündüm zaten. Bir insanın yarı yarıya çocukça oyunlarla dolu, yarı yarıya yüreğinde Tanrı olduğu bir çağda, ilk edebi çocukça oyunumu, ilk felsefi denememi bu konuya adamıştım; ve o zaman bulduğum çözüme gelince, bu şerefi, uygun olduğu üzere, Tanrı'ya bahşettim ve kötünün babasının o olduğuna karar verdim.'' ( NietzsCHE- Ahlaki Değerlerin Soyağacı ) Bu kitabı geçen hafta bitirdim. '' Ahlak geleneklere itaatten başka birşey değildir (yani artık değildir), geleneklerin ne türde olduklarının da bir önemi yoktur; ama gelenek alışılagelmiş davranış ve değerlendirme biçimidir.'' (NietzsCHE- Tan Kızıllığı- Ahlaksal Önyargılar Üzerine Düşünceler-) Bu kitabı hala okuyorum, bitiremedim.İki ay kadar önce bir başka sitede ahlak (etik) konusu açılınca bu konuda bilgi ve donanımımın az olduğunu hissettim ve bu iki kitaptan başladım. Ben de I feel good'a teşekkür ederim, çok güzel yazmış. Bence ahlak adına bize dayatılan her tür düşünce ve dogmayı kendi vicdanımızın süzgecinden geçirmeliyiz, gerektiği yerde ahlak adına ahlaklı olmak için, ahlak kurallarını red etmeliyiz. Kendisine Tanrı'nın elçisi diyen 52 yaşındaki biri 9 yaşındaki bir kız çocuğu ile cinsal ilişkiye giriyorsa, onun öğretilerinin suratına tükürmeliyiz, o çocuğun babasını da kendisinden sonra Halife olarak görüyorsak aklımızı, vicdan ve mantığımızı hadım etmişiz demektir. Evet, peygamberin yaptıklarını tekrar etmek sünnet mi? Verin o zaman 9 yaşındaki kızlarınızı ve akraba kızlarınızı 50'sini geçmiş ihtiyarların koynuna '' nikahlı karı'' diye, hadi verin bakalım. Ne oldu? Olmadı değil mi? Vicdanınız sızladı galiba? Pedofili nedir? Ruhsal bir hastalık mıdır? Bir pedofil ''ben Tanrı'dan emir aldım, bunlar doğru'' diyorsa o aynı zamanda boşluktan, hiç olmayan birşeyden talimat aldığını zanneden bir şizofrendir. Böyle, günümüzde bırakın peygamberi, sıradan birisi bile ''ben Tanrı'dan talimat alıyorum'' dese onun yeri akıl hastanesidir. Sağlıcakla kalın.
 5. Kambur Kerim

  Ateist Forum`un Etkisi

  Ateist olmak bir aydınlanma süreci sonunda gelen; özgür düşüncenin, vicdanın, dürüstlüğün, akıl ve bilim yolunun ürünüdür. Bir de cesaret unsuru vardır, tüm ateistler cesurdur, dogmaları ve hiç değişmeyecek diye konulan emirleri red ederler. Bazı insanlar karizmatiktir ama 5-6 yaşına kadar olan çucukların büyük çoğunluğu karizmatikdir. Neden? Çünkü tüm çocuklar Ateistdir ;-)) Bunun farkında değillerdir ama gerçek budur. Hiç kimse öyle pat diye bir siteye girip de Ateist olmaz, olursa da onun Ateistliği pek makbul değildir bance. Bir Ateist, Kuran'ı çok iyi okumalı, çelişkilerini hep aklında tutmak için not almalı, Turan Dursun ve İlhan Arsel'in kitapları mutlaka okunmalı. Richard Dawkins'in keza hiçbir kitabı atlanmamalı, yani öyle bir Ateist olun ki tüm dinciler sizinle tartışmaktan korksun. Bu tür siteler ise sindirdiğiniz bu tür kitapların üzerine, sanki güzel bir yemek üstüne yenen kaymaklı ekmek kadayıfı veya cevizli sarma gibidir. Buralardan edindiğiniz kısa,öz, etkiliyeci hani rakibini şöyle tek yumrukta nakavt eden boksör misali destek verir size. İstediğiniz bir yazıyı kopyalıp, size din palavrası satmaya çalışan arkadaşınıza e-posta ile veya Face'den gönderirsiniz. Face deyince aklıma geldi, onu da belirteyim. İletişim dilinin yalnızca İngilizce olduğu ''Athesit Republic'' diye bir face sitesi var. Amblemleri karşılıklı duran Aslan ve At, İngilizce bilenler oraya da bir müracaat etsin, öneririm, güzel şeyler var. Sağlıcakla kalın.
 6. Kambur Kerim

  Müslümanların Ahlak Anlayışı?

  Richard Dawkins'in burada karşı olduğu sistem yağmacı kapitalist sistemdir. Veya emperyalizm diyebiliriz. Ben, Dawkins'in tüm kitapların okudum. Elbette 150 yıl öncesine göre bilim ve teknoloji çok ilerledi. Bugün bir Fen Lisesi öğrencisi Arşimed'ten daha çok şey biliyor. Neticede Dawkins, hiçbir kitabında Darwin'i çalışmalarından dolayı kötülememiştir. Darwin belki yeteri kadar cesur değildi, belki bulduklarının peşinden yeteri kadar gidemedi, dinci bağnazlardan korktu, doğaldır bu korku da. Ama yine de bilim tarihine altın harflerle geçmesi gereken birisidir Charles Darwin, bir yol açmış, bir ışık tutmuştur özgür, akılcı beyinlere.
 7. Kambur Kerim

  Müslümanların Ahlak Anlayışı?

  Müslümanların ahlak anlayışında; cami, namaz, tesbih görüntüdür. Özünde ise bu saf, inançlı insanları sömürmek, örneğin kendine Kanlıca Koyunda trilyonluk yalı almak, bu dünyada servetine servet katmak yatar. Ah birde çocuklar miras kavgasına tutuşmasa ne güzel olacaktı. Bu arada kereviz feneri ile yapılan dolandırıcılık, kentsel dönüşüm numarasını kendi rantsal dönüşümüne çevirip, 25 bin TL ile 300 bin Tl'lik villacık almak, ne bileyim ekmek, su, süt vb herşeyden kdv alırken, yakınlarının yaptığı pırlanta ticaretine vergi muafiyeti getirmek, sana karşı olan herkesi '' darbeci, terörist '' diye özel yetkili mahkemeler aracılığı ile yıllarca hapiste tutmak... Of sıkıldım, şu pazar günü sizlerin de canını sıkmak istemem. Neticede din hakikatin inkarıdır. Etik (Ahlak) adına ahlaklı olmak istiyorsak, önce dinsel dogmalardan kurtulmalıyız. Ben dinsel ahlaksızlıkların, her türlü kötülüğün yüceltildiği dincilikte, tüm kötülüklerin atası, anası, babası olarak Tanrı'yı görüyorum. Sağlıcakla kalın.
 8. Kambur Kerim

  ATEİSTCAFE'DE SİYASİ KONULAR

  Ben ülkemizde %10 civarında Atesit olduğuna inanıyorum, ancak bizim gibi '' öfkeli '' atesitler veya bu çeşit sitelere üye olanlar ise on binde bir. Şimdi bu %10 çok önemli bir güçtür seçimlerde. Oylarımız; din ve etnik köken üzerinden siyaset yapmayan, '' Ben zengin olmak için siyasete girmedim, ben yalan söylemiyeceğin'' diyen, laik demokratik cumhuriyetten ve Atatürk devrimlerinden kopmayan, sosyal devlet ilkesine sahip bir partide toplanmalı. Gün en kötüden kurtulma günüdür, lütfen binde yarımlık partilerde oylarımızı heba etmeyelim. Dindar, kindar gençlik için uygulanan projeler ve getirilmek istenen yeni eğitim sistemi(4+4+4)ülkemize yapılan fenalıkların dinciler tarafından yüceltildiği bu ortamda, sayısal açıdan en kuvvetli muhalafeti olan siyasi parti mutlaka desteklenmelidir. Hiçbir siyasi parti kişilerin ve hatta sol bir parti ise o parti başkanının bile tam olarak idealindeki parti değildir. Bunu her zaman düşünelim ve önceliğimiz en kötüden kurtulmak olsun. Sağlıcakla kalın.
 9. İlk metine Nuh Peygamber'in kavmi içinde bin yıldan elli yıl eksik olmak üzere (Tanrı çıkarma işlemini bilmiyor galiba 950 yıl diyememiş) yaşadı ifadesi de eklenirse çok iyi olur. Kuran'da var ama hangi ayet bilmiyorum, bir de bir adam (Üzeyir Peygamber muhtemelen) eşeği ile beraber ölmüş, yüz yıl sonra dirilmiş, yine bu konu da Kuran'da var bu da eklenmeli, sonra Muhammedd'in ayı yarması ve tekrar bir araya getirmesi(Necm süresi yanılmıyorsam)eklenmeli. Saygılar, selamlar.
×
×
 • Yeni Oluştur...