Jump to content

Fridolin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  32
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Fridolin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Fridolin

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Bu adam eğer kafa bulmuyorsa ağır şizofrenik vaka.
 2. Sonundan kastım kariyerinin sonu. Elbette kariyerinden sonraki süreci de yorumlayabilirsiniz. 3 seçenekli bir anket oluşturdum bununla ilgili.
 3. Fridolin

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Aslında hepinizi şarlatan olarak nitelememin altında çok derin bir fikir yatıyor. O da sizin gibilerin bir kalastan farkının olmadığı ve tartışma yapmanın tümüyle vakit kaybı olduğudur. Maalesef buradaki bazı ateist arkadaşların farkında olmadığı bir gerçektir bu. Vermek istediğim mesaj da sana değil bu ateist arkadaşlaradır. Derdim de bu ateist arkadaşların zamanını senin gibi bir şarlatana cevap yetiştirmek yerine, daha anlamlı şeylere harcamasıdır.
 4. Fridolin

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Nurculardan daha az veya daha fazla şarlatan olduğunuzu düşünmüyorum. Hepiniz eşit derecede şarlatansınız.
 5. Fridolin

  Ekrem İmamoğlu'na atılan iftiralar

  Onlar İmamoğlu'na saldırdıkça İmamoğlu oylarını arttırıyor. Mesela Konda'nın son yaptığı araştırmada farkın 9 puan olduğu tespit edilmiş. Batmakta olan bir diktatörün çırpınışları bunlar. Bu tür iftira ve saldırılarla gelmekte olan çöküşü engelleyebilmek bir yana, daha da hızlandırıyorlar bence.
 6. Fridolin

  CANSIZDAN CANLIYA, MADDENİN GİZEMLİ SERÜVENİ

  Ek olarak her ne kadar özellikle dinciler "bakınız insan vücudu ne kadar da büyüleyici bir sisteme sahip" gibi bir yaklaşımla insanın sahip olduğu özelliklere ve biyolojiye olağanüstülük atfederek tanrıyı kanıtlamaya çalışsalarda; aslında insanın biyolojik sistemi tonla kusura ve karmaşıklığa sahiptir. Eğer ol dediğimde hemen gerçekleşecek bir güce sahip olsaydım, ben bile şuan günümüz insanından çok daha kusursuz ve mantıklı işleyen bir sistem tasarlaryabilirdim.
 7. Bu soru bir yaklaşımdan ziyade, genel teorilere pek hakim olmadığım için fikir alışverişi amacı taşımaktadır. Canlılığın ilk formunun dünya dışı bir yerden geldiği teorilerini bir kenara bırakırsak, Dünya yaşam için oldukça elverişli ve canlılığın ortaya çıkması için yeterli zamana sahip bir gezegen. Cansızlıktan canlılığa geçiş için birden fazla evrimleşme gerçekleşmiş olma ihtimali yok mudur? Tek bir ortak ata yerine örneğin iki farklı canlılık kolu meydana gelemez miydi? Neden canlılığın evrimdeki yolculuğu bu şekilde gelişmedi?
 8. Fridolin

  Bir olgu olarak "Zaman"

  Kütle yerine yanlışlıkla çekim kuvveti yazmışım. İşin ucu bir şekilde karanlık enerjiye dayanıyor ve bir bakıma uzayzamanın yapısının gizemi henüz çözülebilmiş değil sanırım.
 9. Fridolin

  Bir olgu olarak "Zaman"

  Aslında işi karıştıran nokta burası. Evet çekim kuvveti ve hızın uzayzaman'a olan etkisini biliyorum ama uzayzamanı idrak etmek biraz güç. Uzayzaman dediğimiz yapı madde ve enerjiden bağımsız değil midir? Madde, örneğin bir gezegen uzayzamanı büker ve değişime yol açar. Bu durum bir karpuzun, içine koyduğumuz poşeti germesi gibi bir şey midir?
 10. Fridolin

  Bir olgu olarak "Zaman"

  Şunu söylemek mümkün olur o zaman: Zaman ile mekan aslında aynı şey. Hatta zaman diye bir şey yok sadece mekan var. Biz saat, gün, yıl gibi şeyler icat ettiğimiz için zamanın çok farklı bir fenomen olduğu yanılgısına kapılıyoruz. Doğru mu? Edit: Tümüyle yok demek belki yanlış olur ama mekanın sadece bir parçası diyelim.
 11. Fridolin

  Bir olgu olarak "Zaman"

  Hangi yöndeyse o yöne doğru elimle işaret ederim.
 12. Zaman kafamı en çok kurcalayan olguların başında geliyor. Bir boyut olarak 3 boyutu da algılayabiliyoruz ama zamanı boyut olarak algılayabilmek gerçekten güç. Einstein işin matematiğini ortaya döktü, internette de sayısız kaynak var bununla ilgili. Hıza ve çekim kuvvetine göre nasıl değiştiğini simüle eden videolar da var, bir şekilde işleyiş mekanizmasıyla ilgili fikir sahibi olabiliyoruz fakat kavrayabilmek gerçekten güç değil mi? Neden çekim kuvvetini veya diğer boyutları algılayabildiğimiz gibi zamanı algılayamıyoruz? Evrenin sürekli bir değişim içinde olduğunu düşünürsek bir olgu olarak zaman da değişim geçiriyor mu? Kastettiğim şey göreceli olması değil, bir tür evrimden söz ediyorum.
 13. Fridolin

  Muhammed'in İddiası

  Hz. Muhammed bu dinin yalan olduğunu en iyi bilen insandı. Tabii eğer bir şizofren değilse.
 14. Fridolin

  Vahhabilik İslam'ın özüdür

  İslam'ın süslüsü sanki çok mu matah? Kitlelere zarar verme konusunda belki de masum görünen mezhepler, vahhabilerden daha beterdir. Çünkü daha uzun vadeli ve daha geniş kitleler üzerinde etkili oluyorlar.
 15. Fridolin

  Biraz Müzik..

  https://www.youtube.com/watch?v=C35DrtPlUbc
×
×
 • Yeni Oluştur...