Jump to content

Diyojen

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  137
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Diyojen Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Benimde yazdıklarıma cevap verirsin umarım...
 2. Bu şekilde tartışamazsın. 192 ülkenin nüfus ve kadın oranlarını, dinini hesaplayarak mı konuşuyorsun acaba bunu yoksa kafadan mı ? 100 ülke say desem sayamazsın. Eğer araştırdım diyorsan göster bize kanıtlarını. Eğer dediğin gibiyse imkansız değil olması tabi ama bu ülkede de yok diyemezsin ? Allah korurdu müslümanlara yaşatmazdı gibi yazılar yazılmıştı ilk sayfalarda. Demek ki yaşatıyormuş ? Buradaki kimsenin vicdanı el vermiyor ama allahın veriyor garip değil mi sence de ? Niye şu dünyada kötü şeyler olunca hep şeytanın işi vs deyip iyi şeyler olunca allah kurtarmış vs cümleler kuruyorsunuz. Bir kötü olay anındayken son anda kurtulsa allah kurtarmış dersiniz dualar edersiniz. Peki kurtulamayanlar var onları niye kurtarmıyor ? Bende o zaman derim ki allah kurtarmamış!
 3. Allah koruyordu demiştiniz ? Ya bunlar yalan yada siz yalan konuşuyorsunuz ?
 4. http://www.haberler.com/9-aylik-bebege-tecavuz-iddiasi-haberi/ http://www.haberler.com/ankara-17-aylik-bebege-tecavuz-olayi-haberi/ http://gundem.milliyet.com.tr/3-yasindaki-dilan-a-tecavuz-mu-edildi-/gundem/gundemdetay/12.09.2012/1595186/default.htm http://www.haberler.com/1-yasindaki-bebege-tecavuz-2790730-haberi/ http://www.korhaber.com/haber/Bu-bebek-tecavuzu-ortaya-cikartti/16362 http://www.habervitrini.com/haber/17-aylik-bebege-tecavuz-eden-hayvan-kendi-kizina-da-fuhus-yaptirmis-245599/ Bu 5 dakikalık araştırma sonrası bulduklarım. Şimdi cevap ver şu iğrençliklere ? Bunlar Türkiye'de yaşanmış ve haberlere düşen olaylardır. (Birde haberlere düşmeyen ve internet çağından öncekiler de var...) Tecavüz nedeniyle cinsel organında yırtılma olduğu öğrenilen Bebek ise, Denizli Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
 5. Diyojen

  Cennet ve cenemmde birileri var mı yok mu?

  Bu Allahın da ne dediği belli değil
 6. Diyojen

  Cennet ve cenemmde birileri var mı yok mu?

  Bu arada kusura bakmayın başlık adını yanlış yazmışım moderatör arkadaşlar düzeltebilir mi ?
 7. *İnsanlar mahşerde hesaba çekilir ve amellerine göre defterleri sağından, solundan verilir. Ondan sonra sırattan geçerler. Cennetlikler cennete gidecek, cehennemliklerse cehenneme düşecektir. Güneş katlanıp dürüldüğünde, yıldızlar döküldüğünde, dağlar sallanıp yürütüldüğünde, gebe develer salıverildiğinde, vahşi hayvanlar bir araya toplanıp bir araya getirildiğinde, denizler kaynatıldığında, ruhlar bedenlerle birleştirildiğinde, diri diri toprağa gömülen kıza hangi sebeple öldürüldüğü sorulduğunda, defterler açıldığında, gökyüzü sıyrılıp alındığında, cehennem tutuşturulduğunda, cennet yaklaştırıldığında, kişi neler getirdiğini öğrenmiş olacaktır. (Tekvir, 1/14) Bu yazı ve bu ayete göre cennet ve cehennem de kimse olunmadığı anlaşılır. Çünkü mahşer gününden sonra cennet ve cehenneme gidilecektir. Fakat aşağıdaki ayetler de cennette birilerin olduğu gösterilir. İnkâr edenler grup grup cehenneme sevk edilirler. Cehenneme vardıklarında oranın kapıları açılır ve cehennem bekçileri onlara şöyle derler: Size içinizden, Rabbinizin âyetlerini size okuyan ve bu gününüze kavuşacağınıza dair sizi uyaran peygamberler gelmedi mi? Onlar da, Evet geldi derler. Fakat inkârcılar hakkında azap sözü gerçekleşmiştir. Onlara şöyle denir: İçinde ebedî kalmak üzere cehennemin kapılarından girin. Büyüklük taslayanların kalacağı yer ne kötüdür! Rablerine karşı gelmekten sakınanlar da grup grup cennete sevk edilirler. Cennete vardıklarında oranın kapıları açılır ve cennet bekçileri onlara şöyle der: Size selâm olsun! Tertemiz oldunuz. Haydi ebedî kalmak üzere buraya girin. Onlar şöyle derler: Hamd, bize olan vaadini gerçekleştiren ve bizi cennetten dilediğimiz yere konmak üzere bu yurda varis kılan Allaha mahsustur. Salih amel işleyenlerin mükâfatı ne güzelmiş! Zumer 71-74 Zaten cehennemdeki kişiler hakkında da hadisler vardır Örneğin; *İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) (bir bayram namazında kadınlar tarafına geçerek): "Ey kadınlar cemaati! (Allah yolunda) sadakada bulunun, istiğfarı çok yapın. Zira ben siz kadınların cehennemde çoğunluğu teşkil ettiğini gördüm" buyurdular. Dinleyenlerden cesaretli bir kadın: "Niye cehennemliklerin çoğunu kadınlar teşkil ediyor, neyimiz var?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm: "Ağzınızdan kötü söz çıkıyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz. İşin ilginç tarafı da başına yıldız koyduğum yerlerin ikisini de sorularlaislamiyetten aldım ikisi de birbirleriyle çelişiyor. Sizce bir çelişki yok mu?
 8. Diyojen

  Çevreci Kâfirler

  Malesef belki de doğamızda doğayı bozmak var Bilimsel deneyler için bile hayvanları kullanıyoruz biz zaten her zaman hayvanlara zarar veriyoruz. Buna engel olmak için de insan gibi değil hayvan gibi yaşamamız lazım atalarımız gibi
 9. Diyojen

  Çevreci Kâfirler

  Ben etin zararı yok demedim sadece faydalarında olduğunu söyledim. Fazla su içtiği için(1 saatte 6 litre) bile ölen insan gördüm haberlerde. Peki insanları nasıl doyuracağız onu bana söyleyebilir misin? Örneğin : Çindeki insanları? Dünya nüfusunda da artış oluyor bunları nasıl karşılayabileceğiz sadece otlarla mı?
 10. Diyojen

  Çevreci Kâfirler

  Ben bu cümleyi kurarken senin yazdığın yazıdan cevap vermiştim. sen çiğ et yiyebiliyor musun? yiyemiyorsun. neden? çünkü vücudun müsait değil. o yüzden pişirerek yiyorsun.
 11. Diyojen

  Çevreci Kâfirler

  Vücudumuz müsait/ doğamız da olsa pişirmeden yerdin ? Demek ki otobur değiliz.
 12. Diyojen

  Çevreci Kâfirler

  İyi hoşta Çin'i ele alalım. 1.3 Milyar nüfus var insanlar artık böcek,kurbağa vs. bizim iğrendiğimiz şeyleri yiyorlar. Ama neden yiyolar? Sen şimdi hepsini yememesi için ikna edersen bu çinliler ne yiyecek ? Bu çinlileri kim doyuracak ? Ayrıca Et İnsanlar için yararlıdır. (Fazla abartmamak ve nasıl pişirildiğini bildikten sonra) Besin değeri yüksek bir gıda maddesidir. 100 gram ette 15 ila 20 gram protein bulunur. Etin içinde ayrıca fosfor, demir ye bakır gibi madensel tuzlar, A, D vitaminleri ve B vitamini bileşikleri vardır. Özellikle karaciğer demir ve bakır mineralleri, A ve D vitaminleri yönünden daha zengindir. Et kan yapar ve kansızlığı önler. Bedeni canlı ve güçlü kılar. Zihinsel gelişmeyi sağlar. Şişmanlığı önler. Alıntı
 13. Diyojen

  Çevreci Kâfirler

  Sen pırasayı da pişirmeden yersin
 14. Diyojen

  "Tanrı'ya nereden gidilir acaba? diye sordu Domuzcuk"

  Bence verilen cevap da bu tanrının olmadığını çocuk bile anlar.
 15. Diyojen

  Allah kimseye taşıyabileceğinden fazla yük vermez mi?

  Boş konuşuyorsun sadece boş. Sorulara cevap vermeyip kişisel saldırı yapıyorsun. Bundan sonraki yazılarına da cevap vermeyeceğim.
×
×
 • Yeni Oluştur...