Jump to content

Serenity

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  13
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne Serenity kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. Boşayıp tekrar birlikte olmaya kalkınca sorun oluyor. Başka bir erkekle sevişmesi gerekiyor ki bu genellikle sanırım hocalar oluyor.

  Hülle: "Boşanan bir kadının, boşadığı kocasına dönebilmesi ve tekrar ona helal olması için iddetinin bitiminden sonra ikinci bir kocayla, boşanmak niyetiyle evlenmesi ve onunla zifafa girdikten sonra ikinci erkeğin de onu boşamasıyla tekrar boşanma iddeti bekleyerek evvelki kocasına dönmesidir."

  Bu da iyiymiş:D

  Sesli güldüm.

  Eşşek hoşaftan ne anlarsa müslan da bilimden onu anlar.

  Hayır o kadar da değil domatesin Hristiyan olduğunu buldular ya B)

 2. allah insanları inanması için teşvik ediyor.bu dünya test dünyası zaten burası gelip geçici diğer taraf önemli.allahın bir bildiği vardır siz merak etmeyin.

  tdk sözlük teşvik etmek: isteklendirmek, özendirmek.

  bir kimseyi kötü bir işyapmasıiçin kandırmak, kışkırtmak.

  Her neyse sonsuza kadar cehennem azabıyla korkutmak nasıl teşvik oluyor resmen tehdit ediyor.Cıss...

 3. şimdi niye böyle kızdın ki ? sen istesende istemesende seni yaratan bir allah var.insanları cehennemde yakacağını söylüyor ama günahları kadar.ondan sonra cennete yani ebedi mutluluğa.ama kendisine inanmayanları ve kendine şirk koşanları affetmeyeceğini ve onların ebedi olarak cehennemde kalacağını söylüyor.burda mantıksız bir durum yok.

  Ne kadar pis olursa olsun adi olursa olsun benim gibi katı yürekli biri bile hiçbir insanın veya varlığın sonsuza dek yanmasını kabul edemezken merhametliler merhametlisi bunu nasıl kabul ediyor?

  Ve Hz.Salatalık gibi iyi birisi olup fakat inanamadığı için sonsuza dek yanacak insanlar var.

  Sırf Allah'a inanan ve yaptadığı iş kalmamış insanların pembeleşinceye dek kavrulmaları ne kadar adil ve ne kadar mantıklı?

 4. Eğer erkeksen çok güzel nedenleri var:

  Allah'ın yeryüzündeki halifelerisiniz.

  *4 eşle resmi evlilik ve sınırsız cariye

  *Mirastan daha fazla pay alma

  *Cennette küçük göğüslü hurilerle sonsuza kadar takılma

  *Eşini boş ol deyince başından savıp yenisini alma

  *Karın sözünü dinlemese dövüp,yatağın kovma

  gibi hakların var daha ne olsun.

  Bayansan seni aklın erkekler kadar iyi çalışmaz.Doğruyu sen bilmezsin baban bilir,sen bilemezsin beyin bilir.Daha ne diye konuşuyon.Git kocanın rızasını kazan ^_^

 5. allahın bizi neden yarattığını allahtan başka kimse bilemez.

  Yalnız Allah değil Kur'an'ı okuyan elemanlar da bilir niçin yarattığını:

  "Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hattâ daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri."A´raf,179

  Ne kadar merhammetli değil mi?

  ''Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.Zariyat 56''
  Ne kadar mütavazı değil mi?
 6. *tanrı nın birçok ismi vardır bunlardan biride allah tır.biz müslümanlar tanrı ya allah diye hitap ediyoruz.

  Benim vurgulamak istediğim isim değildi.Kanıt olarak düşündüğün şeyler bize müslamanların inandığı tanrırıyı kanıtlamaz.Yani yaratacı belki deistlerin inandığı tanrı gibi,belki kutsal ruh,belki Yahudileri inandığı onları üstün ırk ilan eden tanrı,belki tanrı evrenin kendisidir, belki Zeus,Athena,Serenity'dir.Nerden biliyorsun ki Muhammed'in tanrısının gerçek tanrı olduğunu?

 7. *Ben hiç mükkemmellik göremiyorum varlığımızın devamı için başka varlıklara zarar veriyoruz.

  *Eğer sıcak bir gezegende olsaydık o gezegenin şartlarına göre evrimleşirdik.

  *Hayvanlara gelince doğanın şartları yüzünden onlar bizden farklı evrimleşti.

  *Hayvanların doğuştan onları koruyacak çeşitli organları vardı.Pençe,yırtıcı diş,kanat ama;homo sapienslere üstünlük verecek bir organı olmadığı için homo sapiensler zekalarını kullanmak zorunda kaldı.Mesala insansılar familyası içinde kuyruk ne kar kısaysa zeka o kadar gelişmiştir.

  *Tesadüfe gelince tanrı var ise onun varlığı da tesadüf değil midir?

  Ayrıca soruların sana Allah'ın varlığını kanıtlamaz.Sadece tanrının varlığını kanıtlayabilir.

 8. ben müslümanken acırdım bide ateistlere yazık derdim düşünemiyolar allah hidayet etsin güzeli allahı inkar ediyolar

  ne kadar mutsuz bunalımdalar berbat hayatları olduğuna eminim derdim:D

  ehehe şimdi kendime gülüyorum çünkü çok rahat ve huzurluyum bütün saçma düşünce ve inançlardan insan kurtulunca o kadar rahatlıyormuş ki

  üstte yazan arkadaşlar bunu hissedemez ancak benim gibi çok dindar ve islami bilgiye sahip olup islamdan çıkanlar hisseder. bu benim şansım tabi ama onlarında şansı benim inancam dindar olcam diye çektiğim çileleri çekmemeleri :)

  Aynı ben.

  Tamamen İslamiyet'ten kopmam ise ''Tanrı ve Şeytan'ın Günceleri'' adlı komik ve oldukça düşüncündürücü bir yazı sayesinde oldu B) B)

 9. BU sözü söyleyenler kendilerine de katıp %100 olarak saymadıkları sürece samimiyesizdirler.

  Tüm halka sorsan %100 ü aynı şeyi söyleyecek ''%60 ı aptadır'' diyecek.Eğer bunu söyleyenler o yüzdeye dahil değilse , nerde bu %60 o halde? hepimiz aptalız.

  Zaten kendimi katarak söylemiştim :blink: Ama %10-%20'lik kesimin günahını almayalım :D Bence zeki ve zekalarını çok iyi bir şekilde kullanmasını bilen vatandaşlarımız da var.Örn.Celal Şengör,Fazıl Say...Ben de yıllarca uyuşturulan beynimi düzeltmeye çalışan biriyim,işte.

×
×
 • Yeni Oluştur...