Jump to content

lavinia707

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  7
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

lavinia707 Hakkında

 • Derece
  Newbie
 1. lavinia707

  Ateist Kime Nedir?

  Hadi her şeyi geçtim de, zaten inanmadığımız bir şeye taptığımızı düşünebilmeleri acayip. Tabi bi de tüm zamanların favorisi: "Düşen uçakta ateist olmaz" He yavrum he güzelim.
 2. lavinia707

  Müslümandım ama artık ATEİSTİM

  Komik çünkü teknik olarak muhammedin yaptığından pek de bir farkı yok
 3. lavinia707

  Ramazan kapida...

  Müslüman ülke değil laik ülke. Yoksa şeriatla mı yönetiliyoruz da ben farkında değilim? İslamın yaygın olarak kabul gördüğü bir ülkede doğal olarak bu dönemlerde televizyon kanalları da kendi çıkarları için dinsel içerikli programlar yayınlayacak ama bu durumdan hoşnut olmamakta ve bunu belirtmekte bir sakınca göremiyorum.
 4. lavinia707

  Çapraşık ilişki

  Evet muhammet çocukları çok severdi. O kadar çok severdi ki, onlarla cinsel ilişkiye girerdi. Kız çocuklarının diri diri gömülüp gömülmediği muamma bildiğim kadarıyla. Ancak ben olsam o yaşta bir pedofille evlendirilmek zorunda bırakılacağıma diri gömülmeyi tercih ederim.
 5. lavinia707

  Ramazan kapida...

  Peygamberleri öven filmleri eklemeyi unutmuşsun Ben asıl ateist olduğunu saklayan, bu yaz sıcağında oruç tutmak zorunda bırakılacak aile baskısı altındaki arkadaşlara üzülüyorum.
 6. lavinia707

  Müslümandım ama artık ATEİSTİM

  Kabul etmek istemedikleri, inandıkları sistemin parçası olan ahlaksızlıklar yüzlerine vurulduğunda sessiz kalmak istemeleri doğal değil de nedir katalan? Muhtemelen gelecek olan cevap da "o donemin şartları"ndan daha nitelikli olamayacaktır. Asıl konuya gelince, tebrikler HAKANIM Bir kişinin daha peri masallarına inanmaktan vazgeçebilecek olgunluğa ulaştığını görmek güzel.
 7. lavinia707

  ateist olduğunuzu saklıyor musunuz?

  Malesef ailemden saklıyorum ve daha uzun yıllar da öyle yapmaya devam edeceğim gibi görünüyor. Ailem boşandığından beri babam ve babaannemle kalıyorum ve beni yetiştiren insan babaannemdir. Biraz doğduğum şehrin yobazlığından biraz da baba tarafının aile büyüklerinin hepsinin din alimi olmasından kaynaklanan bir dindarlık var bizim ailede ve bunu ne olursa olsun yaşatmaya çalışıyorlar. Bunun için 9-10 yaşıma kadar kız kuran kurslarına gönderildim. Aslında onlara bu konuda teşekkür etmem gerekir belki, çünkü orada öğrendiklerim daha o yaşta İslam'dan şüphe duymaya başlamama sebebiyet verdi Tanrıya inanıyordum ama önce insanları yaratıp, iradeyi onlara kendi eliyle verdikten sonra yaşam biçimini beğenmediklerini "yakması" fikri aptalca geliyordu. Nefreti ve kini o yüce varlığa yakıştıramıyordum. Ancak ateist olduğumda 15 yaş civarındaydım. İlk söylediğim kişi lisede tanıştığım ve bugün bile görüştüğüm bir kızdı. Müslümandı ama gayet açık görüşlüydü, oturup dinler üzerine saatlerce tartışırdık bile Ama gün geçtikçe ailemle daha çok zıtlaşıyorduk ve şehir her geçen gün daha da yaşanmaz bir hal alıyordu. Oradan kurtulabilmenin en kolay yolu büyük şehirlerdeki üniversitelerden birini kazanmaktı. Öyle de yaptım Üniversitede ateist olduğumu hiç saklamadım. Zaten edindiğim arkadaşlar zaten ya ateist ya deist ya da dini görüşlere takılmayan kişiler, o açıdan mutluyum Umarım bir gün aileme de söyleyebilirim ama pek umudum yok. Onları kandırmayı hiç sevmiyorum ama özellikle babaannem böyle bir nedenden dolayı çok üzülüp sağlığından bile olabilir. Ailemi seviyorum, her şeye rağmen yine de özlüyorum ama uzun yıllar düşlediğim özgürlüğü elde ettikten sonra bir daha yanlarında yaşamamam hepimiz açısından daha hayırlı olacak gibi.
×
×
 • Yeni Oluştur...