Jump to content

tcbh077

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  798
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

tcbh077 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.161 profil görüntüleme
 1. tcbh077

  Babayiğit ateist arıyorum

  ''dinleri suçlayarak yalan söyleyip kendinizi rahatlatmayın'' başlıklı yazım saçma nedenlerle tavanarasına atıldı.. üyeliğimin sildirilmesini istiyorum.. sizinle konuşmak çok hoştu..saygılar..
 2. tcbh077

  Türkiyedeki Ateistler bu soruları yanıtlamak zorunda..

  dinleri suçlayarak yalan söyleyip kendinizi rahatlatmayın ... başlıklı yazım saçma nedenlerle tavan arasına atıldı.. üyeliğimin sildirilmesini istiyorum.. sizinle konuşmak herşeye rağmen çok hoştu..saygılar.
 3. tcbh077

  Türkiyedeki Ateistler bu soruları yanıtlamak zorunda..

  öyleyse sosyolojik yönleriyle açıklamaya çalışmalısın olayları.. ben sen de bunu hiç görmedim.. yoksa gördüm mü.. neyse hatırlamıyorum.. şimdi durduk yere suçlamayayım seni.. benim beslendiğim damarla nedir..merak ettim.. fethullah hocacı olduğumu filan mı sanıyon yoksa.. yurt dışında kala kala türk okullarından etkilendin galiba yahu ne zamantürkiyeye gelecen sen.. özledik valla (berlin, 1949)
 4. tcbh077

  Özgür irade

  sıçmana başkaları mı karar veriyo... bunu mu iddia ediyon yani... başkalarının işi gücü yok bide senin sıçmanla mı ilgilensinler
 5. tcbh077

  "OL" demek 6 gün sürermi ?

  ol deyince olan birşey düşün.. zamandan bağımsız olarak olabilen(aniden) bir madde olabilir mi? aniden ifadesi bile bir zaman durumu içerir.
 6. tcbh077

  Hadis Yazarlari

  olabilir.. ama bu hiç birşeyi çözmez.. sorun tanrının varlığı sorunudur bence
 7. tcbh077

  Özgür irade

  matematiksel denklem mi çıkaralım.. sen hiç bir canlının özgür iradeye sahip olamdığını iddia ettin.. hadi kanıtla bakalım bunu
 8. tcbh077

  Özgür irade

  canlı olan her varlık özgür iradeye sahiptir.. proglamlanan canlı..bu ne demek şimdi? dostum.. irade ile özgür irade kelimelerini nasıl birbirinden ayırabiliyorsun..?
 9. tcbh077

  Babayiğit ateist arıyorum

  evrimsel süreçler gerekirse yeni genler oluşturabilmelidir.. aksi takdirde ilk hücreden bügüne bu harika canlı insana geliş olamazdı.. yani evrimsel süreçlerde önemli olan genlerin elenmesi değil, yeni genlerin eklenmesidir.
 10. tcbh077

  Özgür irade

  akıl ile özgür irade arasında nasıl bir ilişki kuruyorsun sen.. akıl nedir sence? bu soruya yanıtını gerçekten merak attim bak.. akıl nedir? (ruhun varlığına inanıp inanmadığını hala söylemedin )
 11. tcbh077

  ÖLÜNCE AHİRETİN olduğunu nerden biliyosunuz?

  evrenin sır olmadığını söyler gibisin..evrendeki sırları çözdün demek ki çözmüş olamazsın..zira çözseydin agnostik olamazdın.. bir agnostik aihiret yoktur diyemez..vardır da diyemez..tıpkı tanrı gibi.. agnostik bilgi elde edemediği şeyler konusunda ateist ve teistler gibi hemen ortaya atlamaz.
 12. tcbh077

  Türkiyedeki Ateistler bu soruları yanıtlamak zorunda..

  din ile ilgili bir konudan bahsederken böyle bir ifade kullanman ister istemez beni böyle düşünmeye zorladı.. ama bu ifaden de çözüm değil.. Aristokrat abi kim yahu.. bakıyorum yurt dışında kala kala yeni lkelimeler öğrenmişsin (Tiflis,1949) saatler bir yıl ileri demiştik..
 13. tcbh077

  Türkiyedeki Ateistler bu soruları yanıtlamak zorunda..

  yanlış.. muhammed peygamberliğini ilan etmeden de yatağına atabilirdi istediklerini.. tüm toplmu karşısına alıp ölüm riskini göze alması niye.. Atatürk, kadınların çarşafdan arınmasını istemiş.. senin bakış açına göre Atatürk tüm kadınlara sulanmak için bunu yapmış olmalıdır. bu doğru bir bakış mı sence
 14. tcbh077

  Özgür irade

  keh keh keh.. bizim de özgür irademiz var ama tüm evrene hükmedemiyoruz.. özgür irade başkalarına hükmetmeyi gerektirmez.. istersem sıçarım istersem sıçmam..bu özgür irade.. ama ağzımdan sıçamam..istesem de sıçamam..bu da sınır.. yahu git arkadaş senin yüzünden ortalığı bok götürecek..
 15. tcbh077

  Özgür irade

  hayvanların özgür iradesi vardır.. sen önce şuna yanıt ver..ruh var mı yok mu.. buna yanıt verirsen daha iyi tartışırız..
×
×
 • Yeni Oluştur...