Jump to content

empirical

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  184
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

empirical Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.478 profil görüntüleme
 1. empirical

  Korsan değil, Özgür yazılım kullanın

  İşletim sistemlerinin çoğunda yüklenen programların dosyaları çok dağınık oluyor.Tek klasörde toplanmıyorlar. Programcıların çoğu programlarına yüklenen dosyaların adreslerinin bulunduğu bir text dosyasıda koymuyorlar. Pardusu yeni kullanmaya başladım. Pardusta paket yöneticisi ile kaldırılan programların kalan kalıntıları nasıl temizleniyor?
 2. empirical

  Yeni anayasa isteklerimiz

  Yaşına 4 ekle.
 3. empirical

  Yeni anayasa isteklerimiz

  Özel fabrikaları,sanayi sitelerini dolaş. Gereksiz sayıda işletme var.Örneğin tersaneler. Doğayı tahrip ediyorlar.Üretim yok. Dünyada ki senelik gemi ihtiyacını tek bir tersane az alanda üretim yaparak karşılayabilir. İşçilerin çalışma saatleri neden yüksek? İş kazaları neden oluyor? Haklı olarak sebebi devlet diyeceksin.Günümüzde ki devlet özel sektör gibi çalışıyor.Seçilenlerin çoğu işveren veya işveren vekili. Çimento fabrikaları batmasın diye gereksiz binalar yapılıyor. Düzensiz şehirleşme var. Üretilen mallar,otomobiller,cep telefonları,Pclerde kullandığımız işletim sistemleri ,pc programları,programlama dilleri,vb seyler her sene gereksiz yenileniyor. Bozulmadan kullanılmaz hale getiriliyor. Mürekkepli yazıcılar mürekkep fiyatına fiyatına satılıyor. Aptallığı göremiyor musun? Türkiye'nin tarımda dışa bağımlı duruma getiren gene özelleştirilme ve serbest piyasa ekonomisi. Tarım alanlarının miras yolu kullanılamayacak şekilde bölünüyor. Her çiftçinin traktörü biçerdöveri var.Ama ekecek yeri yok. Verimsiz yerler var iken tarım alanlarına fabrikalar açılıyor. Aptallığı göremiyor musun? Eğitim neden paralı? Her köye universite açacaklar yakında. Günümüzde ki devlet devlet değil özel sektördür. Devlet vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını düzenli planlama ile ücretsiz sağlayabilir. özel sektör sağlayamaz.Özel sektörün sağladığı yardımlar somali'ye yardım gibi olur.
 4. empirical

  Yeni anayasa isteklerimiz

  Her türlü dokunulmazlık kaldırılmalı. Ülke topraklarının en az 1/3 ü doğal yaşama ayrılmalı. Üretim araçları devletleştirilmeli. Çok katlı hapishane tipi binalar yerine tek katlı bahçeli evler yapılmalı. Doğum kontrolu uygulanmalı. Resmi dil tek olmalı. ........
 5. empirical

  Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

  SSCB de uzaya bir sürü robot uydu gönderdi. Onların bilgilerine de ulaşamıyoruz. Bilgileri saklama sebeblerini bilmek lazım.
 6. empirical

  Forumda Yalan Söylemek Serbest mi?

  Forumda bilim adamı olmadığı halde bilim adamı olduğunu iddia edenler var.
 7. empirical

  Forumda Yalan Söylemek Serbest mi?

  Yalana inanan ateist tipleride var.
 8. empirical

  Aya Çıkış Gerçek mi , Yalan mı ?

  Bilirkişi bilirkişi olarak aya gidip araştırma yapmanı bekliyoruz.
 9. empirical

  '' İsrail'in avukatlığını yapma ''

  sol invictus mason forumlarına üye olduğunu biliyoruz. sol invictus RothschildCocugu aynı kişimisin yoksa bir arkadaşın mı?
 10. empirical

  Tanrının Varolma Olasılığı

  evrensel-insan insanlarda bulunan numenal yetiler maddeden bağımsız mıdır? İnsan beyni bilgiyi doğa ile etkileşimi ile bulur. İnsan ile (Doğa - İnsan) ayrı değildir. Ne insan merkezdedir.Ne de (Doğa - İnsan) merkeze alınabilir. Numenal yetilerin olması insana üstünlük sağlamıyor.
 11. empirical

  Dünya büyüyormu

  Bu tabloya göre bağlanma enerjisi en yüksek element demir oluyor. Diğer elementlerin isotoplarının bağlanma enerjisini http://www.nndc.bnl.gov/nudat2/reColor.jsp?newColor=beda bu grafik ile bulabilirsiniz. Bu formül ile elektron voltu sıcaklığa çevirince uçuk rakamlar çıkıyor. Forumda ki fizikçilere sorum bağlanma enerjisinden elementin füzyona girebilmesi için gerekli en düşük sıcaklık bulunabilir mi?
 12. empirical

  Dünya büyüyormu

  Bir elementin nükleer füzyona girebilmesi için gerekli en düşük sıcaklık nasıl bulunuyor? Hidrojen ve demirin nükleer füzyona girebilmesi için gerekli en düşük sıcaklık nedir?
 13. empirical

  Dünya büyüyormu

  Hangi tip yıldızlardan süpernova oluşur? Kara cüce, beyaz cüce,notron yıldızı , hangi elementlerden oluşur?
 14. empirical

  Tanrının Varolma Olasılığı

  Bütün tanrıları biliyorum demedim. Tanrı kavramına yüklenen özelliklerin ne olduğuna bakmak lazım dedim. Spinoza,John toland,Ernst Haeckel,Einstein vb kişilerin tanrı tanımları böyledir.
 15. empirical

  Tanrının Varolma Olasılığı

  Tanrı yok demek için tanrı kavramına yüklenen bütün özellikleri bilmeniz lazım. Bütün tanrılar aynı değildir.Ateistlerin kafasında tek tip tanrı kavramı(Allah) var. Ateistlere göre tanrı Allah'ın özelliklerini taşımalıdır. Ateistlere göre Allah'ın özelliklerini taşımıyorsa tanrı değildir. Maddenin özelliklerini taşıyan somut doğaüstü özellikler yüklenmemiş bilinç sahibi olmayan tanrı tanımlarıda var. Agnostik tavır sadece tanrı için geçerli değildir.Tüm bilim dallarında vardır. Ölçmede tolerans vardır.Gözlem ve ölçü aletlerinin duyarlılık sınırları vardır. Bilimde kesinlik olsaydı istatiksel verilere gerek kalmazdı.
×
×
 • Yeni Oluştur...