Jump to content

Deicide

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.052
 • Katılım

 • Son ziyaret

Deicide kullanıcısının paylaşımları

 1. Deicide

  Sinema ile açalım

  Güzel film ama bulmak neredeyse olanaksız. Yıllar önce izlemiştim: http://www.imdb.com/title/tt0074114/
 2. Deicide

  Müzikle Açalım

  Hakim'im, bak bu hoşaftan anlarsın, laf aramızda pek lezzetlidir:
 3. Deicide

  Müzikle Açalım

  Vermedi ama.. Böyle deseydi ya gülüp geçecektim ya da başka bir yanıt verecektim. Kendisi başka bin konuda başkalarına çok daha ağırını söylediği halde, kendisine toz kondurulmasına tahammül edemedi. Ağlayıp zırladı.
 4. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Ortalığı germe istersen Barışarock.. Bugüne kadar Oğuz'a bunların bin katı ağır laflar söylendi. Oğuz hiçbirinde altında kalmadı, hakedilen yanıtı verdi. Ama karşı tarafın açık hakaret ve küfür ettiği durumlar dışında hiçbir zaman, admin yetkilerine kullanmadı. Biz kendi şahsımız söz konusu olduğunda, hakaret, küfür vesaire durumlarında yetkilerimizi kullanırken iki defa düşünürüz. Cezamıza başlamasını vesaire görmemelikten geliyoruz: Uyarın için teşekkürler. Gereği yapıldı. http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29915&view=findpost&p=513286 Ne bir teşekkür, ne bir ö
 5. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Hakim, Sözünü ettiğin başlıkta bana aynı şeyi yaptın ve gülüp geçtim. Arada yanıtını da aldın. Öyle kendin burnundan kıl aldırmayıp, başkasına her şeyi söylemeyi kendine hak görmeyeceksin. En ufak bir dokundurmada da ağlayıp zırlamayacaksın. Olabilir, ağır veya yersiz bulmuş olabilirsin. Bu benim görüşüm ve hissettiklerim. Hakaret etmediğim sürece her istediğimi söylerim. Ayrıca forumun yönetimi ve ilkeleri dışındaki sözlerimi admin olarak değil, katılımcı gibi görmek gerekir. Admin ve moderatörler olarak biraz daha dikkatli olmamız ve gri bölgelere pek ayak basmamamız gerektiği genel olarak
 6. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Sosyalizmin ne olduğu ortada ve bu ülkelerin de sosyalizmle alakası yoktu. Marx'ın formülasyonlarında örneğin, bütün kamu görevlilerinin seçimle halk tarafından atanması ve gerektiğinde geri alınabilmesi ilkesi vardı en basitinden. Bu ilke ne zaman uygulandı bu ülkelerde? Bugüne kadar marksizmin tek bir yorumu uygulanmaya çalışıldı ve o yorumun da yanlış bir yorum olduğu ortada. Bu da bütün marksizmin tükendiği anlamına gelmez. Hem ben burada seninle tartışmıyprum bu konuyu. Konumuz senin söylediklerin değil.
 7. Deicide

  o ağlayınca herkes ağladı..

  Oğuz ile bu başlık altında çelişmiş gibi duruyoruz ama dikkat edilirse Oğuz, seyirrıza'nın genel tavrından ötürü ceza vermiş. SetH, hala zorluyorsun. Gözünde değerim olsaydı "acaba ne eksiğim var" diye düşünürdüm. Meraklın değilim.
 8. Deicide

  o ağlayınca herkes ağladı..

  Ne diyorsun, neyi zorluyorsun? İmalara, dokundurmalara ceza verilmez. Aç bak bakalım basında buna benzer neler var? Savcılar dava bile açmıyorlar. Efendim ülke demiş de, bu da Kürdistan demekmiş, Kürdistan dediyse de bölücülük etmekmiş falan filan. Sınırlarınızı değiştirecekmiş.. Ne sınırı, hangi sınır olduğu belli mi? Kırmızı çizgiler, düşünceyi ve ifadeyi sınırlayan kurallar diye de anlaşılabilir. Bizim kurallarımız açık. İfade özgürlüğü çerçevesine giren her şeye izin veriyoruz. Bunu, ancak foruma yasal bir yaptırım yuygulanması tehlikesi varsa sınırlıyoruz. Bu yorumladığın ifadeler de, y
 9. Deicide

  Müzikle Açalım

  Süper.. Bu da, Peace sells.. But who's buying?! http://www.youtube.com/watch?v=xn-p4iDhLUQ&feature=fvst
 10. Deicide

  Müzikle Açalım

  Yanılmamış olmana çok sevindim. Beni de yanıltmadın çünkü. Hoşaf meselesi!
 11. Deicide

  o ağlayınca herkes ağladı..

  Pis pis sırıtmak ceza gerekçesi değil, Kamerun bayrağına da ceza verip kendimizi gülünç duruma düşürecek değiliz. Ayrıca sen söyleyene kadar profiline de girmemiştim. Eğer o bayrağı oraya koymakla bir amaç güttüyse, sen de o amaca hizmet etmiş oldun. Şimdi bunu okuyan herkes adamın profiline girecek.
 12. Deicide

  o ağlayınca herkes ağladı..

  Kıyas ile ceza verilmez. "'Yağmur yağıyor' dedin, yağmur yağınca su birikir, su birikintisinde ördekler yüzer, bana 'ördek' dendiğini biliyorsun, sen de bana ördek dedin"le ceza verilmez. İsyanların nesnel nedenlerinin olduğunu söylemek ceza gerektirmez. Bunu genelkurmay başkanı da söylüyor.
 13. Deicide

  Müzikle Açalım

  Bu da Sevgili A$tur'a:
 14. Deicide

  Müzikle Açalım

  Aferin, ummuyordum ama bu sefer haksız çıkardın beni! Bak, gördün mü onurluca yanlışından dönülebiliyormuş. Bu da benden:
 15. Deicide

  Müzikle Açalım

  Çok severim, teşekkürler!
 16. Deicide

  o ağlayınca herkes ağladı..

  Ne zaman demiş, nerede demiş? Link lütfen. Gözümüzden kaçtıysa gerekeni yaparız.
 17. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Yahu ne tek partisi? Şah'ın partisi mi vardı sanıyorsun. Şah.. Adı üzerinde Şah. Şah ne demek? Kralın monarkın, padişahın Farsçası. İran "devrim"den önce bir monarşiydi. Şekilsel bile ıolsa cumhuriyet değil. Daha İran'da 1979'dan önce cumhuriyet olduğunu zannedecek kadar bilgisizken mi böyle konuşuyorsun, yoksa "olsa olsa" diyerek kafadan mı atıyorsun?! Ne alakası var?
 18. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Valla sevgili dostum, yersiz bulup bulmaman senin görüşün. Bir şey demeyeceğim. Ama sevmediğim bir adamın hiç sevmediğim bir grubu dinlemesine yorum yapmanın çok da yersiz olduğunu düşünmüyorum. Söylediklerine de katılmıyorum. Donuk zekalı ve sıradan, fazlasıyla sıradan birisi.
 19. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  İtham etme, kanıtla. Şimdiye kadar kimi bana böyle bir şey söyledi diye cezalandırmışım? Bir örnek ver.. Tek bir örnek.
 20. Deicide

  Ateistlere Zekat Verilir mİ?

  Verilir. Tevbe 9.60. Sadakalar (zekatlar), Allah'tan bir farz olarak ancak fakirler, düşkünler, zekât toplayan memurlar, kalpleri İslam'a ısındırılacak olanlarla (özgürlüğüne kavuşturulacak) köleler, borçlular, Allah yolunda cihad edenler ve yolda kalmış yolcular içindir. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. Neymiş, İslam'ı şirin göstermek için, kalplerini ısındırmak üzere müslüman olmayanlara rüşvet olarak zekat verilebiliyormuş.
 21. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Yoo, bundan çok daha ağırını söyleyenler oldu. Nonoş derken, Freddie Mercury'yi de çok severim. Buyur, istediğini söyle.
 22. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  bunuda gelip admin sıfatında biri yazmış,tahrik etmek suç mu ? müzik başlığında durup dururken alakası olmadığı halde bana alıntı yapıp bunu yazmak saygısızlık değil midir dinlediğim müziği geçtim bana saygısızlıktır,tahriktir. sonra sinirlenen ben oluyorum hakaret eden ben oluyorum ama tahrik görmezden geliniyor. Yazdığımın neresinde hakaret var? Sevmediğim ve beğenmediğim birini dinlemeni sana uygun buluyorum. Ne var bunda?
 23. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Konuştukça daha fazla batıyorsun Barışarock. Önce İran Cumhuriyet'ini kaybetti dedin. Cumhuriyeti İslam "Devrim"iyle kazandığını söyleyince de demokrasi diye lafı çeviriyorsun. Ki bu da son derece vahim. Şah rejimi 20. yüzyıldaki en baskıcı, en işkenceci, en antidemokratik rejimlerden biriydi. İran'da Şah zamanında demokrasinin d'si mi varmış? En son ne zaman seçim olmuş? Hangi yasal partiler varmış, rica etsek?
 24. Deicide

  Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Düşmanlığı.

  Barışarock, başkalarını tarih bilmemekle suçlamadan önce, kendi eksiklerimize baksak? Kulaktan dolma ve kafadan atarak konuşmadan önce neyin ne olduğuna önce bir baksak? İran'da İslam "devrimi"nden önce Cumhuriyet mi varmış? Peki o zaman Şah kim oluyor? Cumhurbaşkanının Farsçası mı? Cumhuriyet İslam "Devrimi"nden sonra, İslamcılar tarafından kuruldu. İran Şahlığı, İran İslam Cumhuriyetine dönüştü. İran, cumhuriyetsiz demokrasinin değil, demokrasisiz cumhuriyetin örneğidir. Analoji yapacağım, Türkiye ile İran arasında paralellik kuracağım diye gerçekleri ters yüz ediyorsun. Paralellik var da,
 25. Deicide

  TARAF'tan "Cemaat" Sansürü

  Olmazsın. Çeviri etiğine aykırı davranmış olursun ama bu sansür değil. Teknik terimlerin gündelik anlamlarıyla kullanılmalarıyla tartışma yapılmaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...