Jump to content

KORİNTLİ

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  608
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

KORİNTLİ Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

882 profil görüntüleme
 1. KORİNTLİ

  Atatürk & Kemalizm ?

  çok ayrıntıya girmeden atatürkçülük nedir? tarif eder misiniz? kemalizmi katmadan.
 2. KORİNTLİ

  DARWiNCi MÜSLÜMANLAR !

  ben bir yerden duymadim ki birader! o zamanlar cep tel, kamera falan yoktu malum.
 3. KORİNTLİ

  Dinlerin Döneme Uyum Sağlaması

  hazir yapilmisi var birader sen neden paşa gōnlünü yoruyorsun ki? türban takıp götünú açabilirsin, faiz haram diyip kar payı yiyebilirsin, parani borsaya dolara gömebilirsin, ay oruç tutamiyorum diyip günde 5 lira bir zavalliya verebilirsin, umreye, hacca gidip ultra lux kabe manzarali otelde selfie çekebilirsin, kizin varsa imam hatibe yollayabilirsin, canin pedofil cektiyse vakiflara üye olabilirsin, bülent ersoy bile olsan ezan okuyup iftar actirabilirsin kurban kestiriyorum ayagina internetten görmedigin koyunu adayabilirsin say say bitmez , burda gayet modernize bir islam var sen de gelsene doya doya yaşarsin.
 4. 3 ileti önce yazdim, bu istatistiklere nereden ve nasil ulaşiyorsun diye????? koy üye sayisi ve nitelik istatistigini biz de bakalim, yoksa götten uydurma verilerle burada maval okuyup, dezenformasyon yapma...
 5. birader ne demeye getiriyorsun lafi? ne pkk, ne dhkpc alevi kökleri olan birer terör örgütü değildir, imkan olup gidip sorsak bize götleriyle gülerler. elemanın içinde terörist olmak varsa, memlekette marketten alır gibi terör örgütü seçeneği mi var ki, gidip üye olacak. her iki örgütün 1001 çeşit üyesi var, ne yapalım yani verdiğin linklerde alevi de varsa? bu örgütlerin amacı aleviliği yaymak mi? alevilik adina eylem yapmak mi? saçma sapan başlikta, ne saçmaliklarla ugrasiyoruz ya? çok istiyorsan yabanci kökenli internet siteleri var bunlarin, sorarsin bakalim neymiş...
 6. böyle bir istatistiğe nerden ve nasil ulaşiyorsun? 1977 genel seçimleri sonuçlarina bak. 78 pkk'nin kurulusuna bak. 80 sonrasi sol davalarina bak. pkk'nin, dolayisi ile son haliyle hdp'nin akp iktidari sonrasi dini dönüşümüne bak. toplam üye sayilarini kendileri bile bilmiyorlardir, lakin pkk için alevi bir terör örgütü demek için artniyetli olmak lazim. dhkpc'nin alevilerin yogun yerlesimde oldugu semtlerde faaliyette olmasi, alevilerden olustugunu da göstermez, herhalde fatih çarşamba'da olacak hali yok.komunist şiddet örgütünün hardcore sünni nufuslu bölgelerde olmasini beklemiyorsun herhalde.geri kalan semtler ya kalbur üstü ya da asya yakasi gibi eski yerlesimler.
 7. sen ne model bi s.k kirigisin? isid sunni, amaci ne sunni islam devleti, netice dini terör örgütü. pkk ne ?, amaci ne,? alevilik adina mi terör yapiyor? dhkpc ne ? alevilik adina mi terör yapiyor? ordan burdan link atacagina, hem pkk'nin hem dhkpc 'nin kurulusuna, ilkelerine bak az oku. 80 darbe öncesine bak, asiri sol nedir ögren, sonra diyarbakir cezaevini falan arastir mal olma ona buna bok atayim derken.
 8. KORİNTLİ

  DARWiNCi MÜSLÜMANLAR !

  caner eski adnan hocacıdır. arabasínın bagajinda adnan'nin bastirdigi "yahudilik ve masonluk" vs gibi kitaplari millete dagitirdi, sene 1987 falan. sonra aralarina fitne girdi, adnan buna yol verdi.seneler içinde gömlek değiştirdi.
 9. KORİNTLİ

  Yasin Börü ölümsüzdür

  lan ikiyüzlü sahtekar, yasin börü çocuk ta, ondan 2 yaş küçük berkin elvan ne? alevi mezhepçiliği diye açtığın leş başlıkta zoruna giden ne yok herkin elvan'a kahraman demişler, yok şehit demişler. pis leş zihniyetinize göre mi çocuk ya da yetişkin olunuyor?
 10. KORİNTLİ

  Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

  bak aslan parçası her iletinde yok ona iman etmişsin, yok kafan karışmış, yok zehirlenmişsin ,yok esas oğlan bizmişiz geyiğini kendi akranların ile yapacaksın. aklın sıra her boku bilen adam imaji mi veriyorsun??? bi sizin kafaniz çalişiyor, karşit fikirler hep sizin düşmaniniz,onu da biz düşünemiyoruz ,illa bizim birilerinin peşinden gitmemiz lazim. efendi gibi tartışmak için yazdıkça, düzgün cevap yerine ne alaka savunmadığım şeyleri varmış gibi olaya giriyorsun? hangi iletimde cumhuriyet yikilsin, yenisi kurulsun yazmisim?? kilictaroglunun mezhebini tartismaya açan kim?, pek bir savundugun diyanetin resmi dinine mensup şahis. kilictaroglu kim? chp genel başkani, diyaneti kuran kim, chp' yi kuran kim? adam cevap bile veremiyor, banane isterse şintoist olsun!!! ne diyelim istiyorsun , cumhuriyet 0 hata ile kurulmuştur, öyle mükemmeldir, keşke bütün dünya bizi örnek alsın mı diyelim? napalim kismet her bok amerika' nin oyunu mu diyelim?? biz kazanacagiz dediğiniz kim? neyi kazaniyorsunuz? hatalardan ders alalim demiyor da , hala neyin peşinde?
 11. KORİNTLİ

  Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

  sen şimdi 2 ileti yukarıdaki soruların neyine itiraz ediyorsun? daha ilk yazışmalardan beri sürekli söylüyorum, illa anlamaza mı yatacaksin? tek resmi din görüşü sünni islam mi? daha neyin tatavasini yapiyorsun sen ? ister zayiflatmaya çalış, ister ehlileştirmeye, neticede devletin tek dini resmi kurumunun tek resmi gōrüşü. kendi ağzınla diyorsun birader eşit yurttaşlık diye, nerede eşit yurttaşlık??? eşitsizliği bira yana, memleketteki bütün dini mevzuları sünnilik altında tekelleştirmeye çalışıyorsun. diğerler fraksiyonları dışlayarak,kendi ićinde bir denge mekanizması oluşmasına müsade etmiyorsun. cemevi teriminin yeni olmasi birşeyi değiştirmez, tekke zaviyelerle beraber dergahları kapatıp, yerine bunlara yasal ibadethane hakkı verdin mi? hayır çünkü resmi din anlayışına göre onlar sayılmıyor. imam hatipleri açip içinde ne okutuyorsun sünnilikten başka? beni tayyip' e benzeteceğine biraz kendini sorgula. her boka inatla biat eden ben değilim. yanlış taktik, daha büyük yanlışlar doğurmuş, bu kadar basit. hiçbirşey statik değil, devlete tek mezhepli din seçersen, günün birinde bunun suistimal edileceğini bilmen gerekir. ama tabi kapali sistemde , askeri milletin başına zaptiye diye dikip devamli ayar verilir diye düşünürsen sana da normal gelir. 60 darbesi iyi olur, 71 muhtirasi 68 kuşağini yok etti diye kötü olur, 80 darbesi emperyalist darbesi olur, 28 şubat yerinde yapilmış olur, 15 temmuz fetöcüdür.sonra debelenip durursunuz, yok 1950' de memleket teslim oldu diye. 46'daki seçime çogunlukçu sistemi getirip giren, 50 seçimlerine de ayni sistemle girip akli sira çok oy alınan yerlerden bütün milletvekilliklerini parsellemeyi uman chp'ye soracaksin o dönemi.
 12. KORİNTLİ

  Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

  arkadaşım kafanız mı almíyor? ister kontrol amaçlı,ister zayıflatma amaçlı, ister ehlileştirme amaçlı, sünniliği tek resmi din olarak kabul edip diğerlerini dışlarsan bugün gelinen sonuç kaçınilmaz olur. adamların cemevleri 1930'da da tanınmıyor, sene olmuş 2016 hala tanınmıyor, var mı daha ōtesi????? sünnilik çok güçlü daha tehlikeli onu kontrol edelim, diğerlerini salla zaten etkisiz yok sayalım diye birşey olur mu?
 13. KORİNTLİ

  Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

  madem annenin yaşı yetiyor, ona bir soruver o bilir, eski nüfus cüzdanlarında din hanesinin yanında mezhep hanesinin olduğunu., sonra burada yurttaşlık bilgisi dersi verirsin. çok ilerici aydınlanmacı hareket ilgilenmiyor ya ortaçağ zihniyetiyle !!!!! boş beleş muhabbetlere karnım tok, hele ki yanlışı savunmak adına tayyip'le benzeştirilmeye. cumhuriyeti kuran irade, diyaneti kurdu mu? diyanet devletin resmi kurumu mu? diyanet tek din olarak sünni islami seçmiş mi? devletin kurumunun seçtiği tek din, resmi ideoloji dini olmuş mu? diğerleri yok ya da yarım, çeyrek sayılmış mı? ortodoks türkler bile mübadeleye tabi tutulmuş mu? sünni kesim harici diğerleri haklarını savunabilmiş mi? din ayrımcığı yapılıp esas bölünmeye sebep olunmuş mu? sorular bunlar, cevaplar ortada. cumhuriyet o dönem kimle pazarlik yapacak, zaten ülkeyi demir yumrukla yönetiyor. kiliçtaroğlu'nun nesini tartışicam, ben durum tesbiti yaptım.ardili olduğu zihniyetin onu düşürdüğü durumu sen ve senin gibiler tartışsın.
 14. KORİNTLİ

  Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

  diyaneti kuran ben miyim de ortaçağ kimliklerini savunayım? diyanet devletin resmi bir kurumu değil mi? diyanet devletin resmi kurumuysa, bu kurumun tanıdığı tek resmi din sünni islamsa, tabii ki vatandaşa biçilen din modeli sünni islamlıktır, neyin safsatasını yapıyorsun hala? sünniler de tabi isyan edecek, sünniği devlet tekeline almışsın, tekkeleri vs kapatıp ,hacı hoca şeyh tayfanın ekmeğini kesmişsin, kendine göre şekil vermeye çalışmışsın.(haklı olarak) işte sorun burada başlıyor ,bir türlü anlamadığın, tek bir fraksiyonu devlet eliyle resmileştirmek, geri kalan nüfusun kaćta kaçiysa söz hakki vermemek diğerlerini tanımamak anlamına geliyor. hem tektipleştiriyorsun , hem geri kalanın haklarını gasp ediyorsun, hem de diğerlerini sisteme katmayarak diyanetin içinde bir denge mekanizması oluşmasına izin vermeyip, şartlar değiştiğinde sünniliğin canavarlaşmasına sebep oluyorsun. cumhuriyeti kurarken kafandaki toplum mühendisliğine dini dahil etmişsen, o zaman alevi, sünni, şii vs olgusunu yok sayamazsın, dinin kendi içinde bölünmüş olması seni bağlamaz, senin görevin hepsini idare etmek.farklılıkların olmasını düzgün kontrol edemezsen esas bölünmeye sen yol açarsın.önceki iletilerde örnekler verdim ; 12 eylül öncesi alevi katliamlari, erbakan'a ikinci parti kurdurulmasi vs..sorun yalniz 12 eylülde değil diye. kilictaroglu ve chp durumunu da es geçmişsin.farketmedim değil, uyandirayim.. 68 çiçek kuşağın budanmasini da 71 muhtirasina sorarsin...
 15. KORİNTLİ

  Atatürk türk milletine büyük kötülük etmiştir....

  la oglum??? he canım anlat.. cumhuriyet devrimlerinin hepsi başarızdır diyen oldu mu? M.Kemal hepimizden daha faza vatansever, büyük bir örgütçü ve asker, bu topraklar için ömrünü harcamış cumhuriyetin kurucu babasıdır. böyle olması toplum için alınan kararların alayının doğru olduğu anlamını taşımaz. napalım çoğunluk sünniyse, çoğunluk hilafet taraftarı olsaydı kaldırmayacak mıydı? eldeki neyse oymuş? aleviyi, şiiyi, zerdüştü,caferiyi otu boku adam saymamak nedir ? güneydoğunda sunnilikle alakasi olmayan fellahi var, arabi var,kürdü var, kafkaslardan göçen alakasız bi ton adam var. brainstorming yapilmamiş !! vah vah yapilsaymiş madem. senin ve senin gibi düşünenlerin bunu kabul etmemesi yanlışı doğrulamıyor, üzgünüm. konumuz diyanet işleriyse, yanlış temeller üzerine kurulmuştur. amaç sünni türk kimliği altında tek tip vatandaş üretmektir. ha belki zaman sınırlıydı, belki vizyon yetersizdi, belki bilemediğimiz farkli baskilar vardi ayri mesele. neticesi acı olmuştur. unutmadan rum diye memleketten sürülen hıristiyan türkleri de hatırlatalım. bir de kılıçtaroğlu ve chp'nin düştüğü zavallığı es geçmemek lazım. sen zamanında alevileri diyanete katma, seneler sonra alevi genel başkan seç, zamanında tek mezhep belirlediğin sünnilik seni yerde yere vursun, alay etsin, biliyorsunuz alevi desin..kilictaroğlu garibim ne ses edebilsin, ne evet aleviyim ne var diyebilsin...mecburen sünni gibi oruc tutup, cami cami dolassin. not: alevi kökenli falan da değilim. 1950' ye kadar neler olmuş daha sonra tartışırız.
×
×
 • Yeni Oluştur...