Jump to content

mahmud571

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  784
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

mahmud571 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

636 profil görüntüleme
 • Pua

 1. mahmud571

  Türk Futbolu ve Laiklik

  Ligler ve Avrupa maçları başlamış bir takımın teknik direktörü takımdan ayrıldı. T.f.f takımların üzerinde bir kurum olduğundan , tüm takımlara eşit davranmalıdır. Tabi ki oranın başkanı da bu ahlaka ve anlayışa sahip olmalıdır. Ama bizim gibi dandik toplumların dandik kurumları da böyle bir ahlaka sahip olmuyor. En son oyunlarından birini de gerçekleştirdiler Galatasaray'a. Milli villi diyerekten aslında Galatasaray'a zarar vermek amacıyla bir operasyonda başarılı oldular. Zaten böyle dandik toplumlarda başarılı olur böyle uyanıklar. Allah kitap veya milli ayaklarına fitne fücur yapar
 2. mahmud571

  İsrail oğulları'nın Adı Nereden Gelir?

  Aklıma şimdi geldi. Anadolu'da baharın gelmesi ile bir dereye gidilir ve suya dokuz taş atılır. Hac'da da şeytan taşlanır iken biriken taş yığınlarına cemre denirmiş. Orada da her defasında yedi taş atılıyor. Hacda ki şeytanların çevresinde bir havuz var. Acaba o havuzlara eskiden su mu dolduruyorlardı?
 3. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Mesele yazılım değil ki sadece. En yakın örnek Gezi olaylarında gördük. Hükümet tüm basın yayını susturdu. Amerikan merkezli basını susturamadı. En ulusalcısı bile bu kaynakları kullandı.
 4. mahmud571

  İsrail oğulları'nın Adı Nereden Gelir?

  Dostum belki sen bilirsin. Hz Muhammedin Mescidi Aksaya gittiğini bildiren İsra suresinin ilk ayetinde İsra kelimesi var. Tefsirciler burada ki " İsra" kelimesinin anlamının "gece yürüyüşü" anlamında olduğunu söylüyorlar ama ben biraz şüphelendim bu işten. Düşünsene Hz Muhammedin Kudüs'e gittiğini anlatan ayette İsra kelimesi geçiyor ve o kelimeye gece yürüyüşü falan diye mana veriyorlar. Üstelik de Hz Muhammed Kudüs'e gittiğinde bir taşın üzerinden zıplayarak miraca çıktığı hikayesi de hadislerde var. Hatta bu taşın üzerine bir bina yapılmış ki İslamın en eski ve en özel binası olduğu ha
 5. mahmud571

  İsrail oğulları'nın Adı Nereden Gelir?

  İsmail, İshak Bunlar kardeş. Acaba, hani bizde vardır ya çocukların ismi kafiyeli olsun diye aileler çocuklarına benzer isimler koyar. Hale, Jale tüm mahalle vs. Babaları İbonun da böyle bir takıntısı mı vardı? İshak, İsmail , Yakub. Yakub olmamış ki. Sonradan Yakub ile tanrı güreş tutuyor. Yakub'un adını İsrail yapıyor. Tanrının da kafiyeli isme takıntısı var galiba. Yakub'un ismini değiştiriyorlar onada başında S harfi olan bir isim takıyorlar. Bu S harfinin o gün için genel bir anlamı olmalı.
 6. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Tüm bilgilerin Amerikanın elinde olması daha çok devlet ve milli bir sorun. Çözümü ne?
 7. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Güvenlik sorunu var. Peki senin programının güvenlik sorunu yok mu? Seni herkes ele geçirebilir. Kafana vurup elindeki tüm bilgileri daha kolay alabilirler. Tehlikeli gördükleri an daha çabuk seni iptal ederler. Her şeyi bırak senin belli bir büyüklükten daha ileri gitme şansın da yok. Sonuçta biliyoruz ki tüm bilgilerimiz Amerikanın elinde. Bunu bile bile kullanıyoruz. En azından ben bunu biliyorum. Aleyhime de kullanabilir. Ben onun için çok küçük biriyim. Bana gelene kadar akşam olur.
 8. mahmud571

  İsrail oğulları'nın Adı Nereden Gelir?

  Rahim aynı zamanda çocuğun yapıldığı yer değil mi? Ne varmış orada? R,H ve M varımış. Yani üç ana element. Sıcaklık, hava ve toprak. Babadan da suyu eklendi mi yani B . Al sana çocuk. Büyük ihtimalle şu bizim bildiğimiz cemre hikayesi de aynı. Hep denir ya cemra havaya düştü, sonra suya düştü sonrada toprağa düştü diye. Baharın habercisidir cemre. Sonra ne olur ? Doğa canlanır. Cem zaten birleşmek demek. R yani ateş önce hava ile sonra su ile sonrada toprak ile birleşiyor ve doğada yaratma işi başlıyor. Aslında adamlar kendi bilgilerine göre bilimsel bir şekilde doğanın nasıl canland
 9. mahmud571

  İsrail oğulları'nın Adı Nereden Gelir?

  İsrail kelimesinde ki R harfi ateş ve güneş tanrısından geliyor olabilir. S harfi ne ? İsmail, İshak, İsrail vs. Bunların hepsinin adının başında S harfi var? S harfi ne anlama geliyor acaba ? Ben henüz bulamadım.
 10. mahmud571

  Materyalizm ve İdealizm

  Haklısın dostum.
 11. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Google daha da büyük yapan en önemli sır onun büyük olması. O büyüklüğün sebebi de Amerikan şirketi olması. Kolay kolay kimse dokunamadığından büyük oluyor büyük olduğu için çok daha büyük talep doğuruyor. Çığ gibi yani. Büyüdükçe daha büyük oluyor.
 12. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Bilmem hiç hesaplamadım. Ne kadar çok kullanıcın varsa o kadar pahalısındır. O kadar çok talep edilirsin. Programın çok önemi yok. Çünkü programı yapacak çok adam bulunur. Ama herkesin sitesi kapatılmadan bu kadar geniş bir ağa sahip olamaz.
 13. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Ben google nin yerinde olsam Büyük şirketlere derim ki, benim arama motoruma girmen için şu kadar para vermen gerekir ,derim. Google yapmıyor mu böyle bir şey?
 14. mahmud571

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Google nin milyarlarca dolar değeri varmış? Bu değer neye göre ortaya çıkıyor?
 15. mahmud571

  İsrail oğulları'nın Adı Nereden Gelir?

  Bence her topluluk kendine bir dip ana belirlemiş. Böylelikle toplumlar ortak bir anadan geldikleri bilinciyle yani akraba bilinciyle bir millet, (kab)ile oluşturmuşlar. Ortak ataları için yaptıkları Kabe' leri ziyaret, onu hatırlamaları ve anlamaları ile de milli bilinçlerini tazelemişler. Anadolu nun anlamı gerçekten ana dolu mu? Bir sürü ana var. Anadolu'da çok sayıda kadın tanrıça tapınaklarının olduğu biliniyor. Bunlar her kavmin kendi dip anası için yaptığı anısını somutlaştırdığı ve milli bilinçlerini edindikleri tiyatral bir okul gibi bir şey.
×
×
 • Yeni Oluştur...