Jump to content

CinciHoca

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  478
 • Katılım

 • Son ziyaret

CinciHoca kullanıcısının paylaşımları

 1. CinciHoca

  3 günlük görünmezlik

  İyi fikir. Bunu hiç düşünmemiştim.
 2. CinciHoca

  Anime seyreden var mı?

  Ergo Proxy de harika bir animedir. En iyi animele serilerim listesine girdi.. Anlattıklarının dışında atmosferi çok harika. Bölümlerin neredeyse hepsi açık alanda geçmesine rağmen güneş neredeyse hiç yok. İzleyin..
 3. CinciHoca

  bilimsel deney olmasada, küçük bir çalışma...

  Harika. Bunu Newton fiziğinde de denemeleri umuduyla.
 4. CinciHoca

  bilimsel deney olmasada, küçük bir çalışma...

  Sosyal bilimler okuduğun belli oluyor.
 5. CinciHoca

  Kuran'daki Bilim

  http://www.atheistrepublic.com/blog/lee-myers/science-quran Afrika'dan Güneydoğu Asya'ya bir çok devlette inançsızlık yasak. Hapse girmekten kafanın kesilmesine kadar pek çok ceza uygulanıyor. Belki de bunun nedeni İslam'ın ilahiyatta bu kadar yeni gibi görünüyor olması. Müslümanlar kılıf uydurma konusunda çok zorlanıyorlar ve genellikle söyledikleri şeylerin çoğu Hristiyanlar tarafından daha önce duyulmuş. Onların argümanlarından biri kuranda bilimsel şeyler var ve özellikle kurandaki her şey bilim tarafından doğrulanmış ... İlk paragrafı çevirdim. Vakti olan çevirsin. Ya da herkes birer paragraf çevirse yeter de artar bile bence..
 6. CinciHoca

  AKP her zaman seçimleri hile ile nasıl kazanıyor?

  CHP ve MHP niye ses çıkarmasın? Eğer komplo varsa zaten halk bir daha Tayyip'i seçmez. Tayyip'in sonu olur. Komplo düzgün yazılmamış.
 7. CinciHoca

  Planlı hayat :/

  Bir de şu var. Her dakikanı planlarsan bir yerde plan bozulunca tüm planın altüst oluyor. Onun için her dakikayı ayarlamak tehlikeli. İkincisi.. Yapılacak işler listesi olur. Zamana yayarak aşama aşama gerçekleştirirsin. Çok da fazla sıkıştırmamak gerekiyor. Hiç bir işin yoksa günde 3 5 saatte bitireceğin işi planlaman yeterli. Bir söz vardır. Taşı yaran damlaların sürekliliğidir gibi bir şey.. Sürekli yapmak lazım. Neyse.. Çalıştıkça bu tarz düşünceleri kendin de geliştirebilirsin. Belki daha iyilerini de üretebilirsin. Ama azimli olmak lazım. Bir şeylerden fedakarlık yapmak lazım. Hatta yeri gelecek ben yaşamıyorum. Sadece bu işi gerçekleştiren makineyim diyeceksin..
 8. CinciHoca

  Planlı hayat :/

  Benim yöntemim şudur.. Bir gün içerisinde tamamlanması gereken şeyler vardır. Onları tamamlamadan asla uyumam. Bir de engellemezsem fazlaca yaptığım şeyler vardır. Onlara da sınır koyarım. Aşmamaya çalışırım. Ama insan sonuçta makine gibi işleyemiyor. Yüzde yüz uyduğum söylenemez. Bir de mesela şu vardır. Bu şeyi 3 saatte tamamlayacağım dersin ama 5 saatte tamamlarsın bu da var. Hiç yapmadığın bir şey olunca tahmini zor oluyor.
 9. CinciHoca

  Müzikle Açalım

  http://www.youtube.com/watch?v=UVjVR_PzPXQ Bunu dinlemeyen ölsün..
 10. Absinthe bile içtim ama böyle kafa görmedim.
 11. Bir de şu tartışma var. Kariyer yapıp emekliliğimde güzel bir evim, eşim, arabam huzurlu bir yaşamım olsun, ve 50 60 a kadar harıl harıl çalışayım. Ya da kendime yetecek kadar çalışayım. Param bitince gene çalışayım. Hayatımı kafama göre yaşayayım.. Ben ikisini birden yapma taraftarıyım. Kariyer yapıp paramı arada çatır çutur harcama derdindeyim..
 12. Yahu sanki o şirketin sahibi türk olunca daha vatanperver oluyor. Bu zenginlerin hepsi paraya inanır. İster müslüman olsunlar, ister dinsiz, ister başka bir şey..
 13. İyi yapmış satarak.. İngilizler, Araplar paralarını buraya getiriyor işte. Daha ne istiyorsun. Kendimize hizmet ettiriyoruz.
 14. Bunun da geçerliliği yok artık.. Artık iphone yapmayanlar iphone yapanlara yenilmeye mahkumdur. Adam 1 kilo ayfon satıyo, senden bir şehrin bir senelik buğdayını alıyor mesela.. Ayrıca tarih tekerrürden ibaret değildir..
 15. CinciHoca

  Rusya'da Said'e Yasak

  http://www.hurriyet.com.tr/planet/22622984.asp KİEV - Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde Nur Cemaati ile bağlantılı olduğu öne sürülen 30'dan fazla kişi gözaltına alındı. Tataristan İçişleri Bakanlığı, ihbar sonucu cemaate ait olduğu iddia edilen 23 daireye baskın düzenlendiğini duyurdu. Turkrus.com sitesinin Rus basınına dayandırdığı haberine göre, Tataristan’ın Naberejnıye Çelnı (Yarçallı) kentindeki dairelere düzenlenen operasyonlarda 1 milyon ruble nakit paraya, Rusya’da mahkeme kararıyla yasaklanan Said-i Nursi kitaplarına, bildirilere, broşürlere, gazete kupürlerine, diz üstü bilgisayarlara, sabit disklere ve eğitim CD’lerine el konuldu. Gözaltına alınanların çoğu daha sonra serbest bırakılırken, bir erkek ve bir kadın hakkında yasa dışı örgüt üyesi olmak suçundan dava açıldı. Rusya, Nur Cemaati’nin faaliyetlerini radikal olduğu gerekçesiyle 2008 yılında yasaklamış, terörist ve bölücü örgüt listesine almıştı. Rusya’da geçtiğimiz haftalarda Kaliningrad Mahkemesi de, Said-i Nursi’nin 16 kitabını "aşırı" olduğu gerekçesiyle yasaklamıştı.
 16. Tuhaf yahu.. ABD lozanda olsa ne farkeder olmasa ne farkeder? 100 yıl öncenin kavgasına hala mı devam edecez? Kafanız mı güzel?
 17. Ne kadar gerisiniz yahu? 137 milyon metrekare ne demek? 137 km kare demek. Peki en basitinden Eskişehir'in genişliği ne kadar? 13.655 km. Kabaca tüm yabancıların aldığı toprak Eskişehir'in 100'de 1'i kadar. Türkiye'nin 10.000'de 1'i gibi birinden biraz daha fazla.. Az bile satmış, Tayyip. Daha çok satmalı.
 18. CinciHoca

  İnsan kopyalama hakkında

  Bence insanlar yakın zamanda kendileri gibi düşünen robotlar üretecekler. Hatta duygu bile yükleyecekler. Belki kendi kendilerini çoğaltma ve kendilerini geliştirme yeteneği de verirler. O zaman insanlara savaş açıp onların yerine bile geçebilirler. Acaba onlar da hayatın anlamı ne diye soru sorabilirler mi?
 19. CinciHoca

  bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

  lan moron iki saattir yaratıyor diyoruz ya. tanrılardan bile iyi yaratıyoruz hatta. yaratıyor.. tanrılardan bile daha iyi yaratıyor..
 20. CinciHoca

  bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

  İnsan biyolojik varlıklar değil robotlar yaratıyor. Ve çokça canlıdan daha üstün. Bunu gördüğünüz halde gene aynı kafada gidiyorsunuz. At gözlüğüyle dünyaya bakmaya devam ediyorsunuz. Diyelim ki bir gün insan yaratılabilecek en muhteşem canlıyı yarattı. O zaman da siz gene aynı kafada olacaksınız. Ki böyle bir şey olursa zaten yaratılmışların en üstünü insan olmayacak.. Ki argüman çok saçma. Canlı yaratamıyorsunuz, Allah var. Ne içiyorsunuz anlamıyorum ki... Kendinize gelin.
 21. CinciHoca

  bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

  Canlı üretemiyorsunuz demek ki Allah var. Mantığınızı yiyeyim sizin.. Gene geldiler bu tarz kişiler foruma.. Ona bakarsan gözden çok çok kaliteli kameralar yapıyoruz. Burnumuzdan çok daha kaliteli koku algılayıcılar var. İnsanların aylarca çözebilecekleri problemleri bir kaç saniyede çözen makineler yapıyoruz. Yaratmada Tanrıları geçtik artık.
 22. CinciHoca

  14 ŞUBAT ZİNAKARLAR GÜNÜ

  Cüpüş muta nikahı yaptığı ertesi gün boşadığı Moldovalı kadınlardan haber versin önce. Neyse.. Asıl zinakarlar günü yılbaşıdır. Bir de tatil oluyor ya.. Artık doyamayanlar 1 ocak 2 ocak gibi otobüslerin içinde devam ediyor. Sokaklarda devam ediyor..
 23. CinciHoca

  Başörtülüyü derse sokmayan profesöre hapis

  Üniversite hocalarının burunlarının sürtülmesi iyi bir şey. Çünkü kendilerini tanrı sanıyorlar. Ama bu şekilde değil...
 24. CinciHoca

  Hristiyan ateistlerinin cevaplamaktan bıktığı 15 soru?

  Hocam ben de senin cevabına cevap vereyim.. 15. Türkler kristmas kutlamıyorlar. Yani yıl kutluyorlar.. Ateistler içi dinden arınmış her şeyi kutluyorlar. Halloween olur, yeni yıl olur vs.. 12. Burdaki müslüman söylenişinin bir benzeri.. Neden burda islamdan başka din tartışılmıyor hesabı.. Bu soru da bunun benzeri. Cevap belli aslında..
 25. CinciHoca

  (The Change) Değişim!

  Tarikattan öğrenilenler çizgisinde olabilir mesela, ama akademik geçmişiniz yoksa cüret etmeyin derim. Mesela bazı kitaplar var adamlar ders kitabı diye yazmış. Yüzüne bakan yok. Çünkü adamın rütbesi o kadar yüksek değil. Daha iyisi varken adam niye senin kitabını okusun ki. Ama aynı kitap ders notları diye yayınlansa okunuyor.. Neyse kolay gelsin.
×
×
 • Yeni Oluştur...