Jump to content

FirstThink

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  85
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

FirstThink Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

494 profil görüntüleme
 1. FirstThink

  Ancak bu kadar yakışır....

  Güvenmek demiyelimde ona, amelelik diyelim he? Daha mantıklı geliyor şimdi değil mi?
 2. FirstThink

  Türev ve İntegral

  1/x= x^-1 =-1/x^2
 3. FirstThink

  Seksüel Evrim

  Herkese teşekkür ederim cevapları için. Ama bu cevap gayet açıklayıcı olmuş. Özellikle size teşekkür ediyorum.
 4. FirstThink

  Seksüel Evrim

  Arkadaşlar aklıma bir soru takıldı seksüel evrimle ilgili.Bilindiği üzere canlıların doğada iki temel amacı vardır. Birincisi hayatta kalmak, ikincisi ise üremek. Tavuskuşları üreme kısmı için seksüel evrim geçirip arkalarındaki göz alıcı kuyruğu evirmişlerdir. Fakat bu kuyruk onlar için üreme dışında büyük bir dezavantaj. Peki hayatta kalmalarını bu kadar zorlaştıracağı halde, yani birinci amacı büyük ölçüde zedeleyeceği aşikar olduğu halde neden bu yolu tercih etmişlerdir? Bir nevi intihar gibi geliyor bana.
 5. FirstThink

  ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

  Cinsel sapkınlığı olan bir adam için yaşlı, genç, bakire, güzel, çirkin(aşırı olmadığı sürece) farketmez. Yeterki kadın olsun. Ayette bahsedilen peygamberin akrabaları. Onları da koruması için tanrı helal kılmamıştır değil mi? Bütün kadınları koruma görevi bu adama mı ait? Yaptığı koruma amaçlı evliliklerin, akrabalarının helal kılınmasıyla uzaktan yakından alakası yoktur. O dönemdeki erkek sapıklığını, Muhammed'in savaşa götürdüğü erkeklerin sözlerinden anlayabiliriz. ''Biz Mina'ya giderken zekerlerimizden meni damlıyordu''
 6. FirstThink

  ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

  bkz: İmzam.
 7. Forumda birçok konu açıldı evrim hakkında. Neredeyse yarısından çoğusu saçma sapan yanlış bilininler yüzünden müminler tarafından açılan konular. Merak ettiğim şu. Evrim hakkında bu kadar atıp tutan mümin arkadaşlarımız evrimin ne olduğunu 5-10 cümle arasında açıklayabilir mi? Bu konu hakkında neler bildiklerini, bu konuyu nasıl bildiklerini gerçekten çok merak ediyorum.
 8. FirstThink

  Tüm Dünya Müslüman Olsa neler olur?

  Bence meleğin bacağını kesiyorlar diye bütün gökbilimciler asılır, gözlemevleri kapanır.
 9. FirstThink

  Sohbet

  İşte ben de sizin ortada bir tanrı yokken, ciddi ciddi yokken, varlığı hakkındaki bu net tavrınızı anlamıyorum.
 10. FirstThink

  Beğendiğiniz Filmler

  Buradaki filmlerle bir alakası yok konu bakımından ama 500 Days of Summer'ı kesinlikle öneriyorum. Konuyu falan yazmaya gerek yok gerçekten mükemmel. Bütün dallarda oscarı hak ediyor.
 11. FirstThink

  Çorumlu Müslümanlar

  Ağlanması gereken bir durum, gülünecek değil.
 12. FirstThink

  Hangi Akıllı?

  Şu an Sony Xperia P model cihazımı kullanıyorum. Yeni gelen 4.1 Jelly Bean update'i ile birlikte yazılım açısından pek bir problemi kalmadı. Kapalı kasa ve alüminyum(yazın hele kapak buz gibi oluyor cebinden çıkarınca verdiği his mükemmel). Bataryası düzgün kullanıldığı takdirde 1.5 günü çıkarabiliyor. Whitemagic teknolojisi var ekranında. 3 renkteki pixelin yanında beyaz pixel de var. Bu da ekran çeyrek parlaklıktayken bile güneşin altında ekranı siper etmeden görmene yarıyor. 1000 TL'lik bütçe ile hem tasarım açısından hem de performans açısından tercih listesinde yukarıda bulunması gereken
 13. FirstThink

  Sohbet

  Yamuk yumuk derken zaten bir dayanağa ihtiyaç duymuyorum. Eğer zahmet edip herhangi bir kaynaktan evrenin nasıl gözüktüğüne bakarsan şuan bile düzenli kabul ettiğimiz evrenin ne kadar saçma ve dağınık olduğunu gözlerinle görebilirsin. Ben ihtiyaç duymadım ama sizin için göstereceğim dayanak bu olabilir. Peki sizin tanrı hakkındaki dayanağınız nedir? Hala düzende ısrarlı mısınız?
 14. FirstThink

  Sohbet

  Varoluşu yasalarla açıkladım mı ben? Yada evreni var eden yasalar dedim mi? Evrenin düzeninden bahsediyorum attığım bütün postlarda ve bu düzenin sağlayıcısı tanrı değil yasalardır diyorum. Başta mükemmel bir tanrı tarafından kusursuzca yaratılmamış yamuk yumuk evren, yasalar sayesinde olması gerektiği gibi düzenli hale girmiştir diyorum. Var oluş zaten big bang teorisiyle gayet mantıklı bir şekilde açıklanmış. Eğer sen canlıların var olmasından bahsediyorsan, onun cevabı da zaten 3.5 milyar yıl önceki bir hücrede var.
 15. FirstThink

  Sohbet

  Son iki cümleyi okuyup iyice anlamaya çalışırsan son cümlenin açıklamasını ondan hemen önceki cümlede bulabilirisin. Güçten kastım tanrısal vb. güç değil.
×
×
 • Yeni Oluştur...