Jump to content

guraba

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  255
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

guraba Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. guraba

  Süreci geliştirme ve ilerleme

  Bu söylemi bütün ateler dillendirir ama yanlıştır. Bu forumda siz bize muhtaçsınız. Ama dini forumlarda size pislik gözüyle bakıldığı için ortalığı kokutmanıza izin vermezler ve üzerinize sifonu çekerler.
 2. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Beni kastediyor.
 3. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  İnsanın kökenleriyle ilişkili olarak, son on beş yıl içerisinde yapılan buluşlar karmaşık bir resim sunmaktadır. Olgular basit bir Ramapithecus-Australopithecus-Homo habilis, Homo erectus-Homo sapiens dizilimi hipotezini desteklememektedir. G.L. Stebbins, Darwin to DNA, Molecules to Humanity, Published by W.H. Freeman and Company, 1982, s 352
 4. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  CharlesDarwin, on 16 Şubat 2013 - 02:35 ÖS, said: Guruba sahtekarına bir soru: A.Afarensis in femur kemiği neden vücut merkezine doğru eğimlidir. Kendisi o kadar bilgi ile açıklasın bakalım. Diş ve iskelet kalıntıları evrimsel geçmişi çizmede güvenilmezdirler. Bu kalıntılardan yola çıkılarak yapılan soy ağaçları moleküler araştırma sonuçlarına ters düşmektedir. ( Henry Gee, Nature, 12 Temmuz 2001 )
 5. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Bizim kendi genusumuzun, yani Homo'nun bilinen en eski temsilcilerinin taksonomisinin ve filogenetik (evrimsel akrabalık) ilişkilerinin karanlıkta olması dikkat çekici bir durumdur. Mutlak tarihlendirme tekniklerindeki gelişmeler ve fosillerin yeniden yorumlanması, basit, çizgisel bir insan evrimi modelini savunulamaz hale getirmiştir ki bu modelde Homo habilis Australopithecuslardan sonra gelir ve sonra da Homo erectus aracılığıyla Homo sapiens'e evrimleşir. Ama, (bu modele karşılık) herhangi bir alternatif ortak görüş de ortaya çıkmış değildir. ( B. Wood, Origin and evolution of the genus Homo, Nature 355 (6363): 783-90, 1992.)
 6. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Yeni ayak fosili insan evriminin karmaşıklığını gösterdi http://haber.sol.org.tr/bilim-teknoloji/yeni-ayak-fosili-insan-evriminin-karmasikligini-gosterdi-haberi-53200
 7. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  http://www.bilgilerdunyasi.net/completed/makaleler_sayfalar/evrim_teorisi/darwinist_propagandanin_curuk_temelleri_b.html 1. Lord Zuckerman, kendisi de evrim teorisini benimsemesine rağmen, Australopithecuslar'ın sadece sıradan bir maymun türü oldukları ve kesinlikle dik yürümedikleri sonucuna vardı. (Solly Zuckerman, Beyond The Ivory Tower, New York: Toplinger Publications, 1970, s. 75-94) 2. Bu konudaki araştırmalarıyla ünlü diğer evrimci anatomist Charles E. Oxnard da Australopithecus'un iskelet yapılarının günümüz orangutanlarınınkine benzediği sonucuna vardı. (Charles E. Oxnard, "The Place of Australopithecines in Human Evolution: Grounds for Doubt", Nature, cilt 258, s. 389) 3. 1994 yılında İngiltere'deki Liverpool Üniversitesi'nden Fred Spoor ve ekibi, Australopithecus'un iskeleti ile ilgili kesin bir sonuca varmak için kapsamlı bir araştırma yaptı. İskeletlerde, vücudun yere göre konumunu belirleyen "salyangoz" isimli bir organ üzerinde incelemeler yürütüldü. Spoor'un vardığı sonuç, Australopithecus'un insanlarınkine benzer bir yürüyüş şekline sahip olmadığıydı. (Fred Spoor, Bernard Wood, Frans Zonneveld, "Implication of Early Hominid Labryntine Morphology for Evolution of Human Bipedal Locomotion", Nature, cilt 369, 23 Haziran 1994, s. 645-648) 4. 2000 yılında B.G Richmond ve D.S Strait isimli bilim adamlarının gerçekleştirdiği ve Nature dergisinde yayınlanan bir araştırmada Australopithecusların önkol kemikleri incelendi. Karşılaştırmalı anatomik incelemeler, bu türün günümüzde yaşayan ve 4 ayak üzerinde yürüyen maymunlarla aynı önkol anatomisine sahip olduğunu gösterdi. (Richmond, B.G. and Strait, D.S., Evidence that humans evolved from a knuckle-walking ancestor, Nature 404(6776):382, 2000.)
 8. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  http://www.talkorigins.org/faqs/knee-joint.html
 9. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Ne demişlerdi: California Üniversitesi’nden Darwinist Berhane Asfaw: “Evrim’in zincirini bulduk, zamanda devamlılık!” “Bir form diğerine evrimleşti. Bu, zamanda bir yerde evrimin delili” Ne oldu: Science et Vie de Mayıs 1999 sayısında Lucy'i kapak yapmıştır. "Adieu Lucy" (Elveda Lucy) başlıklı makalede: “Yeni bir teori Australopithecus cinsinin insan soyunun kökeni olmadığını söylüyor” denmektedir. Albert W. Mehlert (Evrimci ve paleoantropoloji araştırmacısı): “Yukarıda verilen kanıt, Lucy'nin pigme bir şempanzeden başka bir şey olmadığını ve aynı şekilde yürüdüğünü (bazı durumlarda beceriksizce dik duruyor, ama çoğunlukla dört ayak üstünde duruyor) gösteriyor. Maymundan insana olduğu iddia edilen dönüşüm için kanıtlar kesinlikle inandırıcı değil.”
 10. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Richard Leakey’in ‘Lucy’ Hakkındaki İtirafı (Louis Leakey) Lucy’nin kafatasının büyük bir bölümünün hayal gücüyle tamamlandığını ekledi, bu sebeple onun hangi türe ait olduğu hakkında kesin bir sonuç çizmek imkansızlaşıyor.
 11. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Lucy olarak isimlendirilen ve 1974 yılında bulunduktan hemen sonra iki ayaklı ilan edilerek, insanın sözde atası olarak tanıtılan fosili inceleyen iki ünlü evrimci anatomist Solly Zuckerman ve Charles Oxnard bu iddiayı reddetmiş ve canlının yürüyüşünün ve anatomisinin insana kesinlikle benzemediğini, bunun bir maymun türü olduğunu söylemişlerdi. İlerleyen yıllarda Lucy'nin herhangi bir maymun türü olduğu kesinlik kazandı ve Science & Vie dergisinin kapağında da yazıldığı gibi, evrimciler Lucy'e "Elveda" demek zorunda kaldılar. 1. İnsan ve maymun ayakları arasında büyük anatomik farklılıklar vardır. Maymunların ayak parmakları daha uzundur ve insan ayağındaki kemer, maymunların ayaklarında yoktur. 2. İnsanların üst bedeni dik durur ve insanlar iki ayak üzerinde dik yürürler. Bu özel bir hareket şeklidir. Maymunlar ise, üst bedenlerini öne doğru eğerek yürürler ve ekstra destek sağlamak için kollarını kullanırlar. Bu, insanlarla maymunlar arasında doldurulamaz bir anatomik boşluktur ve insanın evrimi masalını tümüyle geçersiz kılmaktadır. 3. Bu resimlerde de görülebileceği gibi, maymun elinde insan elinin çok önemli bir özelliği olan uzun ve hareketli baş parmak bulunmaz. Sadece bu farklılıklar dahi, insanlarla maymunların ortak bir atadan evrimleştikleri hikayesinin imkansızlığını göstermek için yeterlidir.
 12. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Ateistlerin temel sorunu bilimin bilmediklerini ilerde bilimin çözeceğine olan sadık imanlarıdır.
 13. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Biz senin için burdayız. Seni geçemeyiz.
 14. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Ateistler bilim forumuna rağbet etmiyor malesef.
 15. guraba

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Uzun bir süre değil ki adını patlama koymuşsunuz. Nedir patlayan? 34 adet filum mu?
×
×
 • Yeni Oluştur...