Jump to content

enkia

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  787
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

enkia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  allah putunu ve muhammedi savunmak için kırk takla atan müslümlerden bir farkın olmadığını fark etsen kendinden utanırdın. dini sorgulayanların atatürkü sorgulayamaması ve bu kadar yüceltmesi tuhaf. nasıl fanatik bir müslüman çocukluktan beri allah allah diyerek büyütüldüyse, sende gerek aileden gerek ise kemalist ideolojiye dayalı eğitim sistemi ile yetiştirilince bu kadar fanatikleşmişsin. yazık!
 2. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  şimdi bu kemalizm tanımının bir sosyalizm yorumu olduğunu ispatlamak için, sosyalizmle ve leninle ilişkilendirmen gerek
 3. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  http://www.ilmietudler.org/resimler/2009-09-ahmet-koroglu.pdf http://www.birgun.net/sunday_index.php?news_code=1258898017&year=2009&month=11&day=22 http://www.academia.edu/1186019/1908_ve_Sonrasinda_Nufusun_Homojenlestirilmesi_ve_Sermayenin_Turklestirilmesi_Projesi_Kapsaminda_Azinliklara_Yonelik_Gelistirilen_Politikalar_ve_Bu_Politikalarin_Toplumsal_Hayata_Yansimalari http://www.acikmeydan.com/alewi-katliamlari/2649-dersimi-turklestirme-sureci.html TÜRKLEŞTİRME politikaları atatürk döneminde başlamıştır. tabi eğer sen atatürk putuna toz kondurmak istemesen kör imanın bir çıkış yolu bulacaktır
 4. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  demek türke taraf olmayı atatürk yapmadı :D oldu. ok kib bye o zaman
 5. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  leninizm, teorinin leninin öncülük ettiği devrim yolları ile pratiğe dökülüşüdür stalinizm, troçkinin tüm dünyada devrim fikrine karşılık komünternde dünya devrimi ilkesi yerine sosyalist anavatanın korunması ilkesini getiren paranoyaklıktır maoizm, çin köylü nüfusun fazla olduğu bir ülke olduğu için genel politikaların köylüler üzerinden yürütülmesidir peki kemalzm, ???
 6. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  Madem kemalizm bir sosyalizm yorumu, söyle bakalım ulusların kaderini tayin hakkını kemalizmle milliyetçilikle nasıl uyumlu bulabilirsin? nasıl olurda o sosyalizm yorumu olan kemalist rejim mustafa suphi ve yoldaşlarını öldürtür? kurulu düzenin aynen devam etmesi için çabalayan parti sol bir parti midir? basit bir soru. bu kadar öfkeye gerek yok. ayrıca türkiyedeki askeri müdahalelerin hepsi kemalizme tehdit oluşturacak unsurlara karşı yapılmıştır bu darbeler kemalizmin başarısını nasıl azaltabilir? yobaz ateist dedikleri bu olsa gerek. chp nin sol olmaması gibi basit bir konuda bile yobazlık yapıp kendini haklı çıkarmak için kırk takla atar olayı lenin sosyalizm askeri müdahale ... milyon çeşit yere bağlar
 7. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  tkp ve emep gibi partilerin çok küçük ama militan seçmenleri var ikna edilemez hele chpde birleşmek dersen hiç olmaz onlar için. bdp seçmeni desen milliyetçi bir partiye asla oy vermez. geriye sol kalmadı. siz vazgeçin bu solculuktan hem chpnin mevcut elitist yönetimleriyle solculuk hiç olmaz, halkta oy vermez.
 8. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  bu ülke, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana şimdi kemalizm denilen milliyetçiliğe dayalı asimile edici ideoloji ile yönetildi ve chp bu sistemin aynen devam etmesini sağlamaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyor. yani düzen, sistem aynen devam etsin mantığıyla hareket ediyor. peki sol bu mu? tabiki değil!
 9. enkia

  'Çapulcu Halk Partisi' için başvuru yapıldı

  CHP yi sol parti sanma sendromu ...
 10. enkia

  Neden Diğer Dinler Değilde İslam

  Beyin mi görür, göz mü? Bu soru, daha önce de belirttiğimiz gibi bilim dışı kaynaklar tarafından "ruh" kavramının doğrulanması ve bu konuda bilim insanlarını akıllarısıra köşeye sıkıştırmak amacıyla sordukları bir sorudur. Onlara göre göz veriyi iletir; ancak gören, algılayan "ruh"tur. Elbette ki bunun hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur ve tehlikeli bir yanılgıdır. Modern bilimin çalışmaları sayesinde zaten bedenden ayrı bir olgu olmadığını bilmek bir yana, gerçekte duyu organlarının sadece dışarıdan gelen verileri alıp-aktarmak konusunda bir araç olduklarını, asıl "algılayan" organın ise beyin olduğunu net bir şekilde biliyoruz. Yani burun, kulak, dil ve benzeri organlarımızdan, sadece dış dünyanın etkisiyle üretilen elektrokimyasal sinyaller alınır ve beyne iletilir. Daha sonra bu sinyallere göre beyinde farklı biyokimyasal tepkimeler devreye girer, farklı ürünler üretilir ve bunun sonucunda, beynin belirli bölgelerindeki nöron ağlarının farklı tepkiler vermesiyle beynin genelinde bir "algı" varmış gibi hissedilir. Aslında bizim "algı" dediğimiz olay, farklı bölgelerden gelen farklı biyokimyasal ürünlerin beyin genelinde toplanıp değerlendirilmesinden başka bir şey değildir. Bu değerlendirme, zaten beyin tarafından üretilen sinyallerin, yine kendi tarafından; ama lokal olarak değil bir bütün olarak cevap üretilmesinden kaynaklanır. Yani aslında "algı" dediğimiz bir olaydan bahsedilemez. Sadece belli bir gelişmişliğe ulaşan beyin yapısının, çevresel sinir sisteminden gelen bilgileri total olarak değerlendirmesinin ürünüdür algı. İşte bu yüzden, bir beyni ve sinir sistemi olan her canlının algısı ve düşünme yeteneği vardır; ancak bu yetileri, elbette ki organlarının gelişmişliği, fizyolojisi ve anatomisi ile birebir ilişkilidir. Yani gören göz değil, koklayan burun değil, hisseden parmak değil, duyan kulak değil, tadan dil değil; beyindir. Zaten beynin bu değerlendirmeler (algılar) ile ilgili kısımları hasar gördüğünde, duyu organlarının hiçbir işlevi kalmaz; bu da bize iddiamızın geçerliliğini gösterir. Umarız faydalı bir yazı olabilmiştir. Gelecekte daha fazla bilgi ekleyebiliriz. Saygılarımızla. ÇMB (Evrim Ağacı) evrim ağacı sayfasından
 11. enkia

  Neden Diğer Dinler Değilde İslam

  http://www.youtube.com/watch?v=aSEuXU4VKF8 soyut dediğini kavramlar, duygular ... hepsi insan beyninde olup biten şeyler. beyninin bir bölümü zarar görünce "korku" denilen hissi kaybeden kadın buna örnektir. veya alkol alınca insanın kişiliğinin bira değişmesi saçma, mantıksız hareketler yapması da alkolün beyine etkisindendir "mantık" denilen soyutlukta tamamen beyinle alakalıdır.
 12. enkia

  Neden Diğer Dinler Değilde İslam

  http://en.wikipedia.org/wiki/Chimpanzee#Intelligence intelligence, tool use ve nest-building başlıklarını okumanı tavsiye ederim http://old.kesfetmekicinbak.com/atlasdan/bumerang/06569/ sen eşsiz değilsin. tüm dünya ve evren insanların imtihanı için yaratılmadı. insan dünyanın halifesi değildir, dünyanın efendisi değildir. sadece dünyanın, doğanın bir parçasıdır. kibrimizi bir kenara bırakmalı ve bu gerçekle yüzleşmeliyiz.
 13. enkia

  Tek Bir Açıdan Kürt Sorunu

  Bana göre iki tip milliyetçilik vardır. ezen ulus milliyetçiliği ve ezilen ulus milliyetçiliği. osmanlıda türk milliyetçiliği başladıktan sonra kürt isyanları başlamıştır. Kendi milli saçmalıklarını dayattılar senelerce ama kabul ettiremediler çünkü ezilen ulus milliyetçiliği çoktan başlamıştı. Bu yüzden kürtleri sindirmeye çalıştılar zaten. onları kendilerine türk demek zorunda bıraktılar, senerce dillerini konuşmaları dahi baskı sebebi oldu onlara. türkleştirme yasaları çıkarıldı bu ülkede. yüz yıl boyunca baskı altına alınmaya çalışıldı ama bu baskının elbet birgün suratlarına patlayacağını hesap edemediler.
 14. enkia

  Neden Diğer Dinler Değilde İslam

  sonlu cehennem ile kıyaslayarak sonsuz cehennem daha mantıklı diyen sen şimdi sonsuzu bir şeyle karşılaştırmak insan için cevapsız diyorsun. oldu
 15. enkia

  Neden Diğer Dinler Değilde İslam

  anlayamıyor musun? sorun cezada değil, suça ceza vermesini anlarım ama sonlu suça sonsuz ceza adil mi, mantıklı mı?
×
×
 • Yeni Oluştur...