Jump to content

anarkom

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.137
 • Katılım

 • Son ziyaret

anarkom kullanıcısının paylaşımları

 1. anarkom

  Şeytan Taşlamada İzdiham: 220 ölü, 400 Yaralı

  Ölmek istiyorlarsa korkup niye canlarını kurtarmaya çalışıyorlar? Cahil halk ölmek, şehit olmak isteyebilir ama otoriteye düşen görev onları korumaktır. İnsan neden var onu bir sorgulamak lazım.
 2. anarkom

  Şeytan Taşlamada İzdiham: 220 ölü, 400 Yaralı

  Aklıbaşında bir ülke olsaydık, vinç kazası olduğunda can güvenlikleri yok diye hacılarımızı geri çağırıdık. Ama oraya gidenlerden de, bizi yönetenlerden de böyle bir davranış beklemek zor.
 3. Tolon yine seviyeyi düşürmüş.
 4. anarkom

  Kabe'de Vinç Kazası

  Kazaya sebeb olanlar takdir-i ilahi ve kutsal topraklar diyerek tazminattan kurtulurlar. Ölüleri vermiyorlar kutsal topraklara gömecekler diyerek de tur şirketleri cenaze nakil masraflarından kurtulmuş olurlar.
 5. anarkom

  Ingilterede bulunan 1370 yillik kuran

  http://www.birmingham.ac.uk/news/latest/2015/07/quran-manuscript-22-07-15.aspx
 6. anarkom

  Tartışma Duyurusu

  Habertürk de Peygamberlerin Mucizeleri adlı program var. Ünlü filozof Taslaman da var.
 7. anarkom

  Kuantum

  İstatistiksel Newton mekaniği de diyebiliriz. Boyut küçüldükçe beklenen olasılık dağılımı, doğal dağılımdan boltzman vb. gibi farklı dağılımlara kayar.
 8. anarkom

  Allah kelimesinin kökeni.

  Ha ölmeseydi devam ederdi diyorsun. Şansımız varmış desene. Ne zırvalıyorsun sen? Peygamberlik geni var he aq.
 9. anarkom

  Allah kelimesinin kökeni.

  Al İlaha benzer şekilde kendini Allah diye çağıran, adlandıran bir tanrıdan söz ediyoruz. Öyle sonradan değişmiş le olmaz. İslamın iddiası tanrının adının Allah olduğu yönünde.
 10. anarkom

  Özgecan için dinci şerefsizlerin yorumları

  Emin misin? http://www.milliyet.com.tr/kizina-tecavuz-eden-suudi-vaize-8/dunya/detay/1774997/default.htm
 11. anarkom

  İsa Kimin Çocuğu?

  Ol diyince oluyor da bir kadıncağızın iffeti ile niye oynuyor. Ol diyince 21 yaşında bir erkek belirsin. Tutmuş rahmine üflemiş. Orda 9 ay bekletmiş. Sonra uzak bir yere götürüp doğurtturmuş. Bunca eziyet niye? Baba olmadan, suni dölleme ile de oluyor. Bunu sana tanrı gönderdi diyip bir kadını dölleyebilirsin. Klonlamada da bir verici lazım.
 12. anarkom

  İsa Kimin Çocuğu?

  Tanrı var kabul edelim, Tanrı babasız, bakireden doğma çocuk mucizesine neden gerek duymuş. Bu kadar tırt olaya ne gerek var? Gökten indireydi, filden, balinadan çıkaraydı. Hem babasız çocuk doğurtmuş sonra da ben babası değilim savunması yapmak zorunda kalmış. Eee be köylü tanrı ne gerek vardı bu artistliklere. Babasız, bakireden doğma mucizesinin insan ürünü bir masal olduğu gerçeğine dönersek. İsa; - Geçmişte bir metafor olan bir anlatım zamanla ortadoğu, mezapotamya masalına dönüştü. - Antik çağ Mısır, Yunan vb. mitolojilerindeki (Horus, Dionysos vb.) bakireden doğma mitlerinin ort
 13. anarkom

  İsa Kimin Çocuğu?

  Basitleştirelim. Meryemin yumurtasının içine yerleştiren spermatoza yı kim yaptıysa veya rahmine konulan döllenmiş yumurta kime aitse babası da odur. Babasız klonlama yöntemiyle oldu ise, klonlama için gerekli materyal kimden alınmış? Meryemden alındıysa İsa'nın %100 meryeme benzeyen bir kadın olması gerekirdi.
 14. anarkom

  Maymundan türeyenler içeri bir giriverin.

  Ayette içinden demiyor. Çapından, kutrundan diyor. İnsanların ve cinlerin kanatları mı var ki göğe çıksınlar da geçsinler. Yerin üstündeki fanusun uçlarından demek istiyor.
 15. anarkom

  8 yy dan önce İslam

  Hepsi temsili olarak yapılmış yerler. Sen gerçek mi zannediyorsun?
 16. anarkom

  Maymundan türeyenler içeri bir giriverin.

  Göklerin ve yerin uçlarından dediği yer berzah alemi. Gök denizi ile yer denizinin ayrıldığ yer. Düz olduğu düşünülen yerin etrafındaki tuzlu deniz ile gökteki tatlı su denizini ayıran gök kürenin denize giren kısmı. Antik çağ kafası işte. 2000 yıl geriden takip ediyor kuran kozmolojiyi.
 17. anarkom

  Domuz eti HARAM degil

  Şu Tolon yaşlısına biri kopyala yapıştırmayı ve yazmayı öğretse iyi olacak. Ne yazdığı ne de yapıştırdığı okunuyor. Forumu çöplüğe çeviriyor.
 18. anarkom

  7 kez boşanmış Seda Sayan evlilik programı yapıyor

  7 deneyimi var kadının. Kim nasıldır biliyor artık. Şaka. 7 tane kocası olsaydı evlilik uzmanı olabilirdi. Piyanocu gözüyle bakılan biri iyi çakmış yine.
 19. anarkom

  Domuz eti HARAM degil

  Geçen sene, matematikte pi yi yanlış hesaplamışlar diyerek doğrusunu 3.17... olarak hesaplayan laz ile aynı soydan biri sanırım.
 20. anarkom

  Tartışma Duyurusu

  Habertürk de Dünyanın Sonu, Kıyamet, Kıyamet Alametleri tartışılıyor. Caner Taslaman'ı da çağırmışlar. Bakalım ünlü feylesof neler anlatacak.
 21. anarkom

  Ensestten türeyenler içeri bir giriverin

  Müsloşlardan biri insan kaç yıl önce ortaya çıktı bir tarih verebilir mi? Kolomb Kübada cami gördü anladık. İlk insan adem de müslüman idi ona da kabul. Bu ilk insan adem ne zaman dünyaya geldi bir tarih var mı?
 22. anarkom

  Kadınlar neden İslamdan Uzaklaşamaz?

  Kadınlar hıristiyanlıkta ve musevilikte de aynıdır. Tamamen korku. Tanrıya karşı gelirlerse çocuklarına birşey olacağından korkarlar. Kadınlar erkeklere göre daha fazla batıl inançlara sahiptir. Bu nedenle erkeklere göre başlarına birşey gelmesinden daha fazla korkarlar.
 23. Allahın inciği (baldırı), gözü, eli tanımlarını yapan kurana da ceza kessinler. Çocuklarda yanlış allah kavramı gelişir sonra.
 24. anarkom

  Ürdün'den Gelen Hz Muhammed

  Karikatür olayından sonra bu sefer de hakaret amacıyla bilgisayar oyunu yapmışlar. Bilgisayar oyunu ile antipropagandanın etkisini ve nasıl bir tepki ortaya çıkacağını merak ediyorum doğrusu.
 25. anarkom

  Maymundan türeyenler içeri bir giriverin.

  "Dünya yuvarlak ve gezegenlerle birlikte güneş etrafında dönüyor dersem gönderdiğim peygamberime inanmazlar, gönderdiğim din tehlikeye girer, bana tapınacak insan bulamam" mı demiş şimdi allah? Hem insanı kendin istediğin şekilde ve kadarde yarat, hem de sana inansınlar diye peygamberler aracılığı ile kitap gönder, bazılarına mucize ver. Sonra da niye inanmıyorlar ya dur şunları yakayım de. Aklın yatıyor mu?
×
×
 • Yeni Oluştur...