Jump to content

Teblig

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  196
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Teblig Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 01-01-1993

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

564 profil görüntüleme
 1. Teblig

  Ateistlerin Yahudiler hakkındaki düşünceleri nedir ?

  Aramızda kendi tarihinden utanan kanı bozuklar var...yazıklar olsun !
 2. Teblig

  Ateistlerin Yahudiler hakkındaki düşünceleri nedir ?

  ''Yahudiler kraldır,Osmanlı pistir'' bir atayist ata sözü
 3. Teblig

  Muhammed'le Röportajlar

  (Ey Muhammed)''Andolsun senden önceki peygamberlerle de alay edildi. Ancak alay edenleri, alaya aldıkları şey kuşatıverdi.''21 / ENBİYÂ - 41 Ey ateistler yaptıklarınız siz öldükten veya kıyamet koptuktan sonra sizi mutlaka kuşatacaktır.Dalganıza devam edin...
 4. Teblig

  Ay'ı ikiye böldüm palavrası

  Geçmiş olsun.
 5. Teblig

  Neden Diğer Dinler Değilde İslam

  Kardeşim çok doğru bir seçim yaptın çünki 4 kitabıda Allahü teala göndermiştir.3 kitap zaten nesh edilmiştir.Geriye onları tastik eden Kuran-ı Kerim kalmıştır.Seni burda ezmeye çalışan maymun sıfatlı arkadaşlar mutlaka olacaktır.İçin rahat olsun doğru yoldasın.Tebrik ederim seni... "Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini kim inkâr ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür." (Ali İmran/19.
 6. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Bak bakalım kardeşim uçak fabrikalarını kim kapattırmış ? sonra burda konuş http://www.transport.com.tr/hav102,31@2200.html Siz halen suçu kendinizde arayın.Bu dış güçler osmanlının çöküşündede vardı,osmanlının çöküşünden sonrada vardı ve hepte olacaklardır. Yahudileri ve batıyı savunan kansızlar oldukça bu toplumda bir ilerleme kaydedilemez
 7. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğunu, ablası Esma’nın biyografisinden kesin olarak anlıyoruz. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken diyorlar ki: “Esma yüz yaşındayken, Hicretin 73. Yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde yirmi yedi yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından on yaş küçük olduğuna göre, onun da hicrette tam on yedi yaşında olması icap eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı.” (Hatemü’l Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı, Ali Himmet Berki, Osman Keskioğlu, s. 210)
 8. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Hz. Aişe'den bir rivayette; 'Hz. Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken 'onların vadeleri kıyamettir. Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!' mealindeki (kamer s. 46) ayet inmişti... (Buhari 1.cilt Telifil Kur’an bahsi)' Bu sure Mekke devrinin birinci döneminde(4.yıl) inmiştir. Hz. Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir. Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Aişe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Aişe’nin peygamberimizle evle
 9. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Kardeşim diyelimki evlenme yaşı islamiyette 10 islamiyet sana bunu zorla yaptırmıyor ki ister yaparsın,ister yapmasın diyor ?
 10. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Osmanlının asıl çöküşü bu ingilizlerdir.İlerlerini okudukça daha iyi anlayacaksın Bu gençlerin yazdıkları, dinleri kötüliyen kitâbları okuyan ve ingilizlerin islâma karşı yalanlarına, iftirâlarına aldanan ba’zı müslimânlar da, din câhili oldular. İslâmiyyetden uzaklaşdıkca, fende gerilemeğe başladılar. Çünki islâmiyyet, dünyâ işlerinde de çalışmağı, ilerlemeği emr etmekdedir.
 11. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Vahhabilik nedir bir araştır,72 sapık fırkadan bir tanesidir biz vahhabilerin sapık fetvalarını dinlemiyoruz.Biz ehli sünnet vel-cemattanız.Ayrıca peygamber efedimiz Hz.aişe ile evlediği zaman 18 veya 19 yaşında idi Vahhabilik ingilizlerin islami çökertme için kurduğu bir örğüttür. http://www.hakikatkitabevi.net/bookread.php?bookCode=011 merak edersen şurdan ingiliz casusu Hempher'in itiraflarına bakabilirsin.
 12. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Evet ediyorum.
 13. Teblig

  Dinlerin Yokolacağı Tarih

  Bu zaten kıyamet alametidir çünki “Kıyamet, Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır.”Hadis “O gün (kıyameti) yalanlayanların vay haline!..”(Tur, 52/11)
 14. Teblig

  Diyanet işleri başkanı cevaplasın.

  Elbette amma velakin Hz.Mehdi a.s'de insan gibi dövüşmeyecek.
 15. Teblig

  Miras paylaşımı hakkında Zavallı isimli üye baksın

  Ashabına çok güvendiği için,zira 4 halifede evliyaların en üstünleri idi Allahü teala onların kalplerine ilham etmiş olabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...