Jump to content

Teblig

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  196
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne Teblig kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. (Ey Muhammed)''Andolsun senden önceki peygamberlerle de alay edildi. Ancak alay edenleri, alaya aldıkları şey kuşatıverdi.''21 / ENBİYÂ - 41

  Ey ateistler yaptıklarınız siz öldükten veya kıyamet koptuktan sonra sizi mutlaka kuşatacaktır.Dalganıza devam edin...

 2. Merhaba arkadaşlar bugün bir kaç kişi neden diğer dinler değilde islamı seçtiğimizi soruyordu.Neden islamı seçtiğimi net bir şekilde anlatıyorum.Tamamını okursanız emin olun ki dinlere bakış açınızı değiştirecektir.

  Öncelikle içimizdeki dinle ilgili arzular Allahın bize din gönderdiğinin kanıtıdır ama bizimde illa o dine inanacağımızı garanti altına almıyor.

  Bir örnekle devam edelim mesela bir su bulduk ama suyun yarı kirli olduğunu düşünelim dinlerde böyle bazı insani kirletmelere maruz kalmıştır.Ama ne kadar değişikliğe uğrasada oda allahın gönderdiği bir dindir.Yani ortada bir yaratıcıdan bahsedebiliriz.

  Budizmi ele alalım budizmde yaratıcıdan bahsedilmeye gerek duyulmaz.Budizmin varlık anlayışında Allah yoktur bu yüzden budizmi eledim.

  Benim en büyük delil olarak gördüğüm şey arzular benim yaratıcımın benim arzularımı karşılaması gerekir.Yalnızca hayattayken değil ölümden sonrada bana bir şeyler vaat etmesi gerekiyor çünkü insanın doğasında var arzular.

  Demekki benim arayacağım özellikler ahiret yaşamı,korkularımın giderilmesi(evrendeki acizliğimi görüp korkmak) bu arzularımı gidermesi gerekir bir dinin.

  Şimdi hak dini en temel şu şekilde anlayabilirim bir dinde yaratıcı merkezde değilse o din batıldır.Örneği yukarda örneği budizm ile verdim.İnsanın merkezde yer alması çok saçmadır çünkü böyle bir şey olsaydı şuan arzularımız olmazdı.Kalbimizin atışına bile söz geçiremezken ahiret ile ilgili sorularımıza nasıl cevap verelim.

  Bu sorularımın cevabını ancak Allahın merkezde olduğu bir dinden alırım.İnsanın merkezde olduğu yani tanrılaştırıldığı dinlerde elenir bu şekilde.

  Benim bu arzularıma cevap veren merkezinde sadece Allah olan din ise hak din İslamdır.Bu yüzden İslamı seçtim.

  Umarım iyi anlatabilmişimdir.

  Kardeşim çok doğru bir seçim yaptın çünki 4 kitabıda Allahü teala göndermiştir.3 kitap zaten nesh edilmiştir.Geriye onları tastik eden Kuran-ı Kerim kalmıştır.Seni burda ezmeye çalışan maymun sıfatlı arkadaşlar mutlaka olacaktır.İçin rahat olsun doğru yoldasın.Tebrik ederim seni...

  "Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini kim inkâr ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür." (Ali İmran/19.

 3. hmm istanbul rasathanesini de ingilizler mi yıktı ?

  Ş.urfada harranda tarihi harran üniversitesini zamanında de kapatıp cami haline ingilizler mi getirdi güzel kardeşim ?

  Cübbeliler - fethullahlar acizmendiler vs. vs. türeyip de etrafda gezmeye başlayınca ingilizler mi gidip müritleri oldular ?

  Sınavlarda cemaatlere soruları verip üniversitelere boş kafaları yerleştirirsen bilimde ne kadar ilerleme olur? onu da mı ingilizler yaptı ?

  görmek istemiyorsunuz kardeşim, kafanızı kaldırın bi etrafa bakın, Hangi topluluk dine konusuna aşırı girmişse hep geri kalmıştır ve gerilemeye de devam etmektedir. bak budistlere, bak hindulara, bak afrikada mezhep kavgası yapan ülkelere....

  İsrail toplumuna bak. pislik içinde yüzüyorlar. (elit bı kısmı hariç) Din konusu israilin başına büyük bir beladır. ateist bilim adamları olmasa, sağlam yöneticileri olmasa 1dk ayakta duramazlar.

  Bak bakalım kardeşim uçak fabrikalarını kim kapattırmış ? sonra burda konuş

  http://www.transport.com.tr/hav102,31@2200.html

  Siz halen suçu kendinizde arayın.Bu dış güçler osmanlının çöküşündede vardı,osmanlının çöküşünden sonrada vardı ve hepte olacaklardır.

  Yahudileri ve batıyı savunan kansızlar oldukça bu toplumda bir ilerleme kaydedilemez

 4. Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğunu, ablası Esma’nın biyografisinden kesin olarak anlıyoruz. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken diyorlar ki: “Esma yüz yaşındayken, Hicretin 73. Yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde yirmi yedi yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından on yaş küçük olduğuna göre, onun da hicrette tam on yedi yaşında olması icap eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı.” (Hatemü’l Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı, Ali Himmet Berki, Osman Keskioğlu, s. 210)

 5. 18-19 yasinda mi ? Hahahahahaha, bunu kendi Peygamberinden utanan kisiler uydurdu.

  Bunu uyduran kisi ayni zamanda kafirlik yapti ve buna inananda kafirdir.

  http://youtu.be/y7IO81l5noc?t=57s

  Bide surdaki iki Hadisi oku ve haydi yoluna.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Ai%C5%9Fe

  Hz. Aişe'den bir rivayette;

  'Hz. Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken 'onların vadeleri kıyamettir. Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!' mealindeki (kamer s. 46) ayet inmişti... (Buhari 1.cilt Telifil Kur’an bahsi)'

  Bu sure Mekke devrinin birinci döneminde(4.yıl) inmiştir. Hz. Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir. Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Aişe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Aişe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın en az 15-16 olduğu ortaya çıkar. Bu konu, daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’ nin “Asr-ı saadet' kitabında geçer. (İst. 1928. 2/ 997)

  Alıntı

 6. iyi de ingilizler mi yazdı kurana o ayeti kardeşim ? ayet ne diyor ?

  Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

  Henüz adetini görmemiş bulunanlardan…KÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR

  Açık ve net olarak belirtilmiştir.

  Kardeşim diyelimki evlenme yaşı islamiyette 10 islamiyet sana bunu zorla yaptırmıyor ki ister yaparsın,ister yapmasın diyor ?

 7. birde senin link verdiğin yerde çok güzel bir paragraf var.. okudun mu sende onu ? Aşaağıdaki paragrafı oku bi bak.. aynısını ,işte islam için hayal et. çünkü bir farkı yok...

  Fransadaki 1204 [m. 1789] ihtilâlinden sonra, Avrupadaki gençler, kiliselerin, papazların ahlâksızlıklarını, zulmlerini, soygunlarını, yalanlarını ve hıristiyanlık dîninin bozuk olduğunu görerek, hıristiyanlıkdan ayrılmağa, müslimân veyâ dinsiz olmağa başladılar. Hıristiyanlıkdan uzaklaşdıkca, fende, teknikde ilerlediler. Çünki hıristiyanlık, dünyâ için çalışmağa, ilerlemeğe mâni’ oluyordu.

  Osmanlının asıl çöküşü bu ingilizlerdir.İlerlerini okudukça daha iyi anlayacaksın

  Bu gençlerin yazdıkları, dinleri kötüliyen kitâbları okuyan ve ingilizlerin islâma karşı yalanlarına, iftirâlarına aldanan ba’zı müslimânlar da, din câhili oldular. İslâmiyyetden uzaklaşdıkca, fende gerilemeğe başladılar. Çünki islâmiyyet, dünyâ işlerinde de çalışmağı, ilerlemeği emr etmekdedir.

 8. Peki ....ozaman....şunu da kabul ediyorsun demektir dimi ?

  Suudi evlilik uzmanı Dr. Ahmad Al-Mub'i kendi görüşlerine referans olarak da Hz. Muhammed'in hayatını örnek gösterdi. Vahhabi imam, Hz. Muhammed'in Hz. Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini, 9 yaşında cinsel ilişkiye girdiğini savundu.

  ve hatta : 1 yaşında bir kızla bile evlenebilirsin dimi ?

  Vahhabilik nedir bir araştır,72 sapık fırkadan bir tanesidir biz vahhabilerin sapık fetvalarını dinlemiyoruz.Biz ehli sünnet vel-cemattanız.Ayrıca peygamber efedimiz Hz.aişe ile evlediği zaman 18 veya 19 yaşında idi

  Vahhabilik ingilizlerin islami çökertme için kurduğu bir örğüttür.

  http://www.hakikatkitabevi.net/bookread.php?bookCode=011

  merak edersen şurdan ingiliz casusu Hempher'in itiraflarına bakabilirsin.

 9. Merak etme, bazı insanlar dinsiz yapamaz, sadece seninki değil çoğu sürecek ama sayınız çok azalacak.

  Bu zaten kıyamet alametidir çünki

  “Kıyamet, Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır.”Hadis

  “O gün (kıyameti) yalanlayanların vay haline!..”(Tur, 52/11)

 10. mümkün değil yaw. nereye ne gelecek ellerinden. kendi teknolojisini ve silahını üretmedikten sonra... ne yapacaklar ruslardan amerikalılardan silah mı alacaklar ?

  El kaide midir ne haltımdır .. ellerindeki silahlara bakıyorsun RPG-7 kalaşnikof rus malı..çin malı

  arap ülkelerine bakıosun - rus - amerikan - çin malı silahlar... türkiye olarak biz bile amerikan silahlarına sahibiz. sahip olduğun f-16 uçaklarının içinde bir çip olmadığını ve adamın istediğinde uydulardan sinyalle uçağını düşüremeyeceğini nerden biliyorsun ?

  Bütün bunlar kuran kurslarında camilerde örenilmiyor maalesef.

  Elbette amma velakin Hz.Mehdi a.s'de insan gibi dövüşmeyecek.

 11. Alintı : http://hazretimuhamm...n-buyuk-hatasi/

  muhammed neden hayattayken ayetleri derleyip kuranı oluşturmadı? islam’a göre muhammed’in son peygamber olduğunu ve allah tarafından vahiyler aldığını gözönünde bulundurursak, burdaki ciddiyetsizliği gözardı etmek çok zor. kuran muhammed tarafından değil, ölümünden sonra “peygamberimiz bunu hayatteyken yapmadı” diye tereddüt eden sahabesi tarafından derlendi. onlarda süreleri yanlış dizdiler, nokta ve harekelerin sonradan eklenmesi de yazılışı farklı kuranların ortaya çıkmasına neden oldu.

  bu çok önemli bir soru, muhammed neden hayattayken ayetleri bir araya getirip kuranı oluşturmadı? umursamadı mı?

  Ashabına çok güvendiği için,zira 4 halifede evliyaların en üstünleri idi Allahü teala onların kalplerine ilham etmiş olabilir.

 12. ? ya deistler haklıysa gerçekten ? ne yapacaksın o zaman ? kaldı ki kuvvetle muhtemel haklılar.

  Deistler haklıysa tanırı neden insanlara ne yapıp ne yapmıyacağı konusunda uyarmammış ? biz nerden bilelim şimdi kim cennette,kim cehenneme gidecek ?O yüzden o tanrının yaptığı çok saçma ve mantıksızca olur.

 13. Peki ya Deistler haklysa ?

  Evreni ve herşeyi yaradan tanrı , "Akıl verdim kullarıma. akıllarını kullanıp kul olmasınlar kimseye, vicdan da verdim akıllarıyla vicdanlarını birleştirip yaşasınlar. dünyanında nimetlerinden faydalansınlar" demişse ?

  ya aklını kullanmayıp, başkalarının akıllarıyla uydurdukları şeylere kapılanlara, Kendi akıllarını kullanmayıp, akıllarını başkalarına-çıkar çevrelerine teslim edenlere şiddetli azap varsa ? cehennemi onlarla dolduracaksa ?

  Madem öyle bir tanrı varsa neden kullarını uyarmak için bir kitap veya bir metin göndermemiş ?

  Asıl zalim olan o tanrıdır.Çünki kullarını uyarmak için hiçbirşey göndermemiş ve öylece cehenneme atıyor ?

  Allah ise kitap göndermiş,peygamber göndermiş inanın demiş inanmayanlara ahirette azap edeceğini,inanlarada cennet ile ödüllendireceğini söylemiş...

  Söyle bakalım sence hangisi daha mantıklı ?

 14. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’ye felsefecilerden bir grup geldi. Suâl sormak istediklerini bildirdiler. Mevlânâ Hazretleri bunları Şems-i Tebrîzî’ye havâle etti. Bunun üzerine onun yanına gittiler. Şems-i Tebrîzî Hazretleri mescidde, talebelere bir kerpiçle teyemmüm nasıl yapılacağını gösteriyordu. Gelen felsefeciler üç suâl sormak istediklerini belirttiler, Şems-i Tebrîzî; “Sorun!” buyurdu. İçlerinden birini başkan seçtiler. Hepsinin adına o soracaktı.

  Sormaya başladı: “Allah var dersiniz, ama görünmez, göster de inanalım.”

  Şems-i Tebrîzî Hazretleri; “Öbür sorunu da sor!” buyurdu.

  O; “Şeytanın ateşten yaratıldığını söylersiniz, sonra da ateşle ona azâb edilecek dersiniz, hiç ateş ateşe azâb eder mi?” dedi.

  Şems-i Tebrîzî; “Peki öbürünü de sor!” buyurdu.

  O; “Âhirette herkes hakkını alacak, yaptıklarının cezâsını çekecek diyorsunuz. Bırakın insanları canları ne istiyorsa yapsınlar, karışmayın!” dedi.

  Bunun üzerine Şems-i Tebrîzî, elindeki kuru kerpici adamın başına vurdu. Soru sormaya gelen felsefeci, derhâl zamânın kâdısına gidip, dâvâcı oldu.

  Ve; “Ben, soru sordum, o başıma kerpiç vurdu.” dedi.

  Şems-i Tebrîzî; “Ben de sâdece cevap verdim.” buyurdu.

  Kâdı bu işin açıklamasını istedi. Şems-i Tebrîzî şöyle anlattı:

  “Efendim, bana Allah Teâlâ'yı göster de inanayım, dedi. Şimdi bu felsefeci, başının ağrısını göstersin de görelim.”

  O kimse şaşırarak; “Ağrıyor ama gösteremem.” dedi.

  Şems-i Tebrîzî; “İşte Allah Teâlâ da vardır, fakat görünmez.

  "Yine bana, şeytana ateşle nasıl azâb edileceğini sordu. Ben buna toprakla vurdum. Toprak onun başını acıttı. Hâlbuki kendi bedeni de topraktan yaratıldı."

  Yine bana; “Bırakın herkesin canı ne isterse onu yapsın. Bundan dolayı bir hak olmaz.” dedi. Benim canım onun başına kerpici vurmak istedi ve vurdum.

  "Niçin hakkını arıyor? Aramasa ya! Bu dünyâda küçük bir mesele için hak aranırsa, o sonsuz olan âhiret hayâtında niçin hak aranmasın?” buyurdu

 15. valla öle. napalım gerçeklere başka türlü ulaşılmıo... az ter dökecez... ama araştırdıkça da kopuyorum dinden vs. bilmem ..iyimi oluo kötümü oluo ? ...

  Allahın varlığı güneş gibi meydandadır.Hepimizin içinde muazzam bir fabrika var,hepimiz birer sanat eseriyiz.Yaradılan herşey Allahın aynasıdır,herşey onu anlatır.Artık bundan sonra doğruluk ve eyrilik birbirinden ayrı.Ne hırıstiyanlık,ne yahudilik nede başka din Allah katındaki din değildir.

  "Kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, (o din) ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır." (Al-i İmran: 3/85)

 16. :D

  Müslümanlar dünyaya böyle hakim olmayacaktır.Şuanki gibi batının özellikle abd ve yahudilerin yaptıkları zülümler artacak,müslümanlar zor zamanlar geçirecek,ölümler çoğalacak.Daha sonra mescidi aksa yeniden imar edilecek,mekke harap edilecek daha sonra yahudilerin kurmak istediği büyük israil kurulacak ve bundan sonra deccal ortaya çıkacaktır..büyük sınav için.Daha sonra Allahü teala hz.mehdiyi gönderecektir.Daha sonra halen yaşayan hz.isa gökten inecek yahudileri yok edecek hıristiyanları islama davet edecektir.Bundan sonra islamiyet altın çağını yaşayacaktır(kafirler istesede istemesede)

×
×
 • Yeni Oluştur...