Jump to content

Deschain

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  355
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Deschain Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 07-09-1981

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Deschain

  Evrimsel çıkmaz

  Dinazorlar çağında günler 23 saatti. Yaşam suya aitken ise 22 saat. Ay her yıl dünyadan 3.82 cm uzaklaşıyor ve dünyanın dönüş hızı da etkileniyor. Doğa ananın tutturduğu bir ritim söz konusu değil. Hiç bir şey sabit değil, değildi ve olmayacak. Dünün hassasiyetiyle bugününki farklı. Yarınınki de farklı olacak. Tıpkı türler, yaşam biçimleri ve kuralları gibi.
 2. Deschain

  Osmanlı'yı içinden sinsice yıkan topluluk; Sabetaycılar

  Osmanlı; geri kalmışlığı, cehaleti, kibir sarhoşluğu nedeniyle yıkıldı. Geri kalmış olduğunu bilmeyen cehalet, cehaletin kendine olan sarsılmaz güveni ve yarattığı kibir özeleştiri yapmayı engeller. Hataları başkalarına yükleyen insandan / toplumdan / devletten geriye sadece yıkım kalır. Bilhassa 19. yüzyılda "Osmanlı yıkılıyor, devlet çöküyor" diyen ne kadar aydın varsa küçümsendiği ve dışlandığıyla kaldı. Bugün de aynı kafa işbaşında. Geri kaldığını farketmeyen cahiller sürüsü, kendilerine, seçilmiş ve doğru yolda olduklarına olan sorgusuz inançları üzerine temelsiz övünme ve gururları sayesinde, hatalar hep başkalarına ait. Çünkü onlar Osmanlı Torunu!
 3. Deschain

  Günümüzde Müslüman bilim insanı var mı?

  Adnan Oktar var işte. Evrimi çökertmiş.
 4. Batı yenildi, yenildi ve yenildi. Sonra nerede hata yaptığını düşünmeye başladı. Değişmesi gerektiğini anladı. Çünkü değişmediği takdirde yenilmeye devam edeceği aşikârdı. Düşünen insanlar kiliseyi devletin içinden söküp yerine seküler, bilimsel, rasyonel dikişlerle yeni bir devlet yapısı inşa etmenin çözüm olduğunu gördüler. Anlı, şanlı atalarımız Viyana'da durduğunda aslında bu duruş değil, kaybediş idi. Çünkü kas ve kalabalık, rasyonel zekaya karşı kaybetmişti. Viyana'ya gitmekle övünenler, İstanbul'a İngiliz donanmasının neden geldiğini anlamıyor, geldiği gibi gitmesinin ne kadar büyük bir olay olduğunu ise hiç hiç anlamıyorlar. Tıpkı 1.5 milyar müslümanın neden 15 milyon yahudi önünde hacamat olduğunu anlamadıkları gibi. Düşünce şeklin değişmediği sürece hayatın değişmez. Çünkü hayat değişime aşıktır, sabitlikten nefret eder. Geriye değil, ileriye yaşanır. Osmanlı'ya dönünce süper güç değil, süper göt olursun. Gelen tokatlar giden tokatlar. Belki iyi gelir bu tokatlar. Oturup düşünmeye başlarlar, belki... Belki müslümanlar yenilgilerini, dış mihraklara, muhaliflere ve en nihayetinde allaha yüklemek yerine hatanın kendilerinde olduğunu anlayıp batının 500 yıl önce farkettiğini farketmeye başlarlar, belki... Türkiye'nin kaderi önce iç savaş sonra işgaldir. Ok yaydan çıkmış bir hayli yol katetmiştir ve bunun geri dönüşü maalesef yoktur. Kendini mehdi sana çılgınlar -ve onların beyinsiz, yaban eşekleri gibi, maymundan aşağıda takipçileri- insanlara acı ve yıkımdan başka hiç bir şey getirmemişlerdir. Getirmeyeceklerdir. Ergenler, delikanlılar zihinsel mastürbasyon yapadursun, tarihi, hayatı ve en önemlisi bilimi bilmeyen / anlamayanların kaderi yok oluştur.
 5. Deschain

  Atatürk'ü Neden Sevmezler

  Müslüman yoğun ülkelerin arasında eli yüzü biraz düzgün bir tek Türkiye var. Neden sevsinler? Kılavuzu; vahşet, fakirlik, sefalet, cehalet, nefret olanların Atatürk'ü sevmesi namümkün.
 6. Deschain

  Din dersi yobazlığa yol açarmı?

  Çocukların sünger gibi beyinlerine bilmek yerine inanmayı şırınga ederseniz, büyüdüklerinde bilmeyi küçümser, inanmayı yüceltirler. Bizim toplumda okumak küçümsenir. Bakmayın siz "okumuş adam" pohpohlarına. Çocuklarının okumuş adam olması, çoğu anne-baba için standart maaşlı, emekliliği, sigortası olan garanti işli bir memur olarak yaşayıp gitmeleri demektir. Okumak bizde yüceltilmek bir yana dursun, küçümsenir. "Biz de hayat okulundan mezunuz" lafı bilgelikmiş gibi diplomanızın üzerine konur. Hatta o kadar küçümsenir ki okumak ve bilmek, 4 yabancı dil bilmek, profesör olmak artı bir değer ifade etmez. Bilim adamları inanma adamlarının hoşuna gitmeyen şeyler söylediklerinde şarlatan oluverirler. Din derslerinin bizatihi kendisi yobazlıktır. Çünkü inanmak bilmenin olmadığı durumda belirir. Bilgi geldiğinde inanma kaybolur. 2+2'nin 4 ettiğine inanmazsınız, bilirsiniz. Din dersleri eğer ders anlamında olacaksa, en azından büyük dinlerin; ritüellerini, tarihini, çıkış nedenlerini, felsefesini bilimsel bir metodla anlatan dersler olmalıdır. Zira din, insan aklının evrimin bir ürünüdür. Aklın çocukluk çağlarında çıkmış fikirleri incelemek bu anlamda yararlıdır. Fakat tek bir dinin, hatta tek bir mezhebinin kanıtsız ve çelişkili iddialarını gerçekmiş gibi belletiğiniz sürece, elaleme beddua etmeye, işgale uğramaya, fakir kalmaya mahkumsunuz. Çünkü hayatın gerçekleri yerine hayallarde yaşamayı seçmişsinizdir.
 7. Deschain

  Sonsuz Olma isteği ve Ümit

  Yaşayacak tek bir hayat var. Tek bir dünya. Cennete çevirmek bizim elimizde. Bunu görebildikten sonra, dini paçalarımdan iyice sıyırdıktan sonra, daha çok güler, hayatı daha çok sever oldum. Maalesef cennete inananların cehenneme çevirdiği bir dünyadayız. Hüsran dindarların kamburudur. Sırtlarına yedikleri her kamçıyı, kabul ederek, korkakça ve bilgisiz yaşayarak hem kendilerini hem çevrelerini mutsuz etme eğilimleri fazladır.
 8. Deschain

  Bilim Çökmüş!

  Bilimin ne olduğunu bilmiyorlar. Her konuda olduğu gibi bildiklerine inanıyorlar. Bilimadamlarını -kendileri gibi- oturup, belli bir ideoloji kalıbı içinde sohbet esnasında fikir üreten insanlar sanıyorlar. Gözlem, deney, veri nasıl ortaya çıkar, nasıl oluşur bihaberler. Teori nedir, hipotez nedir zaten ilgisizler. O nedenle bilimsel bir "teori"yi kahvehane sohbetiyle çökertebileceklerinden son derece eminler. 500 yıl önce "dünya dönüyorsa üstündekileri neden fırlatıp atmıyor, zıpladığımızda neden aynı yere düşüyoruz" gibi sorularla çökertenlerin torunları bugün de yine aynı abuklukta sorularla çökertiyorlar bilimi. E bir de bilimi batı yaptığından, e batı da kafir, ahlaksız, medeni gibi tüm kötü sıfatlara haiz olduğundan çökertmesi zevkli oluyor. "Neden maymunlar ormanda fırlayıp gelmiyorlar" aha çöktü evrim. Zira bilimadamlarının, binlerce fosil incelemeleri, gen haritaları çıkarmaları, laboratuarda on yıllar geçirmeleri tırıvırı. Ortaya bir fikir atıp "şöyleyse, böyle olmalı, böyle olursa da öyledir herhalde" şeklinde dolaylı düşünce zinciriyle bilimi kırdıklarına inanıyorlar. Resim varsa ressam vardır. Bilim ise bunları alayının mankafa olduğunu biliyor. Çünkü söylediğine doğrudan kanıt sunuyor. Resimlerin hepsininin ressamlar tarafından yapıldığını gördük, biliyoruz, bir evrenin nasıl ortaya çıktığı gözlemlemedik bilmiyoruz. Bildiğimizi iddia etmiyoruz.
 9. Deschain

  IŞİD, 500 kişiyi öldürdü, 500 kadını esir aldı

  Nisa 24: Evli kadınlarla evlenmeniz haram, ancak harp esiri olarak sahip olduğunu cariyeler müstesna Hadis:"Peygamberle birlikte Benû Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklarından tutsaklar elde ettik. O sırada kadınlar iştahımızı çekti. Bekârlık çok güç gelmişti bize o günlerde. Ve azil yapmak istedik. İstiyorduk azil yapmayı Ancak, Peygamber aramızdayken ona sormadan nasıl azil yapacağız?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmakta sizin için bir sakınca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kıyamet gününe değin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir." (Bkz. Buhari, e's-Sahih, Kitabu'l-Itk/13; Tecrîd, hadis no: 1596; Müslim, e's-Sahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n-Nikâh/49, hadis no: 2170.) IŞİD'in icraatları İslama aykırı görünmüyor.
 10. Deschain

  Hedef 2023?*

  Demokrasi gelir. Tanklar, amerikan bayrakları sallayan insanlar... Diktatörden kurtarılacak bir Türkiye... İslamlaştır. Diktatör ata. Medya vasıtasıyla ver gazı. Dergilerine kapak yap. Ülkeyi büyüttüğünü söyle. Ezik egosunu öv ve pohpohla. Sağa sola saldırmasına izin ver. Eskimiş silahlarını sat. Ülkenin tüm kaynaklarını ele geçirdiğinde fiili işgale giriş. İç savaş anında başlar. Tüm bunların sorumlusu olarak da deccal'i as. Ortadoğunun tiyatrosu hep aynı. İyi seyirler.
 11. Deschain

  Tesadüf Saçmalığı !

  60 yaşında kendi halinde bir bağkur emeklisi. Almanya-Brezilya maçındaki ilahi işareti almış. Tesadüfmüş peh! http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26785344.asp
 12. Deschain

  Hiçbir Boksör Tek Yumrukta Devrilmez, Unutmayın.

  Siz göt kılı dersiniz terbiyesiz der, o ananı da al git der lafı koydu olur. Siz makarnacı dersiniz ukala der, o çapulcu der delikanlı olur. Siz cahil dersiniz halkı aşağılıyor olursunuz, o ayyaş der ağzının payını vermiş olur. Siz twitter dersiniz, o trt haber der. Siz cari açık dersiniz, o duble yol der. Siz hırsız dersiniz o imam-hatip parası der... Siz ne derseniz deyin o Allah der ve yaşadığınız yer ortadoğuysa şüphesiz ki Allah dediğinizde tüm günahlarınız görünmez hale gelir. Özetle; kemalizm yerine tayyibizm, beyaz türkler yerine beyaz müslümanlar var. Doğunun özerkliği yerine batının özerkliğini tartışabiliriz artık. Ortadoğu ve onun muhafazakar ahlaksızlığı çocuklarımızdan uzak dursun bari.
 13. Deschain

  Sevdiğiniz Yabancı Dizileri Sıralayın.(Önerin)

  OZ ilk gözağrım, House of Cards son favorim.
 14. Deschain

  İslam ve Pedofili (Sübyancılık)

  Çocukla evlenme konusunda dünyanın ilk 5 ülkesi ve dini inanışları aşağıdaki gibidir. Nijer: %94 müslüman Çad: %55 müslüman Mali: %90 müslüman Bangladeş: %89 müslüman Gine: %88 müslüman (http://www.usakanali...i/s50grafik.jpg) Yukarıdaki ülkelerde her 4 kız çocuğundan 1'i 6 yaşında, kalan 3 çocuktan 2'si de 12 yaşına gelmeden evlendiriliyorlar. Ekonomik nedenler önemli bir faktör, fakat ekonomisi yukarıdakilerden daha kötü olan ülkelerde çocuk evliliği daha az. Üstelik Türkiye gibi son 10 yılda refah ve zenginliğe kavuşan, kişi başına geliri 2 katına çıktı(ğı iddia edilen) bir ülkede yine sübyancı oranı artıyorsa, ekonomik nedenlerin çocuk evliliği üzerindeki etkisi demek ki o kadar fazla değil. Kültürel faktörlerden dem vurabiliriz. Kültürü en çok şekillendiren olgu dindir. Bilhassa dinin ideolojik bir biçim aldığı toplumlarda linç ve vahşet daha fazladır. Engizisyon dönemi Avrupa'sını hatırlayın. Kilise ve devlet işlerini ayırana kadar 400 yıl ve milyonlarca kan akıttılar. Pakistan, Afganistan, Irak... şeklinde liste uzar gider. İnancan göre değil, verilere göre yorum yaptığında ortada olan aşikardır. İnanca göre yorum yapan kişi ise sübyancılığı tetikleyen islam değilse nedir sorusuna cevap vermek zorundadır.
 15. Çocukla evlenme konusunda dünyanın ilk 5 ülkesi ve dini inanışları aşağıdaki gibidir. Nijer: %94 müslüman Çad: %55 müslüman Mali: %90 müslüman Bangladeş: %89 müslüman Gine: %88 müslüman (http://www.usakanali...i/s50grafik.jpg) Yukarıdaki ülkelerde her 4 kız çocuğundan 1'i 6 yaşında, kalan 3 çocuktan 2'si de 12 yaşına gelmeden evlendiriliyorlar. Ekonomik nedenler önemli bir faktör, fakat ekonomisi yukarıdakilerden daha kötü olan ülkelerde çocuk evliliği daha az. Üstelik Türkiye gibi son 10 yılda refah ve zenginliğe kavuşan, kişi başına geliri 2 katına çıktı(ğı iddia edilen) bir ülkede yine sübyancı oranı artıyorsa, ekonomik nedenlerin çocuk evliliği üzerindeki etkisi demek ki o kadar fazla değil. Kültürel faktörlerden dem vurabiliriz. Kültürü en çok şekillendiren olgu dindir. Bilhassa dinin ideolojik bir biçim aldığı toplumlarda linç ve vahşet daha fazladır. Engizisyon dönemi Avrupa'sını hatırlayın. Kilise ve devlet işlerini ayırana kadar 400 yıl ve milyonlarca kan akıttılar. Pakistan, Afganistan, Irak... şeklinde liste uzar gider. İnancan göre değil, verilere göre yorum yaptığında ortada olan aşikardır. İnanca göre yorum yapan kişi ise sübyancılığı tetikleyen islam değilse nedir sorusuna cevap vermek zorundadır.
×
×
 • Yeni Oluştur...