Jump to content

Shima

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  117
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Shima Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Shima

  allahı kim yarattı...

  azhab53 bütün ateistlerin dayanagı olmus nerdeyse. peygamber müminlere canlarından ileridir. onun eşleri de müminlerin anneleridir.(Azhab 6) bu ayetteki peygamberin canlarından yakın olması yahut peygamber eslerinin anne sayılması.muminlerin muhammedin evine kendi evleri gibi girebilecegine caizlik verilebilirdi.Ayrıca "ey iman edenler! kendi evlerinizden başka evlere izin alıp sahiplerine selam vermeden girmeyin." (nur, 24/27)
 2. Shima

  allahı kim yarattı...

  Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!(bakara 170) ne büyük bir kitaptır su Kur'an.
 3. Shima

  allahı kim yarattı...

  Sevgili sağduyu.Şuan uzun uzun yazamıyorum eve gittigimde bütün sorularına tek tek cevap verecegim.Seviyeli soruların ve yaklasımından dolayı tesekkur ederim .Birbirimize hakaret etmeden tartısılabiliyormus demek ki.
 4. Shima

  allahı kim yarattı...

  Kuranda cogu anlatım temsildir.Anlamaya kendini kapatmışsan zaten anlıyamazsın.Kuran nasılda biliyor bu günleri (Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler.(bakara 18))
 5. Shima

  allahı kim yarattı...

  Ahmak'mış,terbiyesiz herif.
 6. Shima

  allahı kim yarattı...

  deriler nedir bedendir.tekamülünü tamamlayana kadar bedenleneceksin.bunları görmemiyecek kadar körmüsün yahu bu kadarmı düsünmekten yoksunsun.
 7. Shima

  allahı kim yarattı...

  Evet yıllardır okurum.sen okudun mu baştan sona ?
 8. Shima

  allahı kim yarattı...

  Kuran Arap kültüründen cıkmıs olsaydı neden araplar Kur'an dini yaşamıyor ? veya Hadislerle dini araplaştırmaya çalışıyor.Bu nefretinizi anlıyamıyorum.Kuranı yok edemediler ve degistiremediler.Muhammed dönemimde Kur'anı hafızlara ezberletmislerdi.Bu sayede degisime kapalı oldu.Araplar bunu degistiremeyecegini anlatınca müslümanlık adı altında 2.bir din ürettiler.Hadis dini.Toplumun algısı ne yazık ki müslüman = arap olarak calısıyor.önyargım yok demiştin ama sende bu furyanın kurbanı olmuşsun canım kardesim.
 9. Shima

  allahı kim yarattı...

  Kuranda sadist,adaletsiz ve merhametsiz bir Tanrı vardır diye insanların beynine asılayan insanlardan rahatsızlık duyuyorum.Sende asılamıssın beynine bu algıyı.Ben reenkarne ve karma felsefesine inanıyorum.Kur'anında dünya ötesi bir kitap olduguna inanıyorum.Kur'an arap kültüründen cıkmadır diyorsunuz.Oysa araplar Kur'an dini degil hadis dini yaşar.Hadisler arap kültüründen cıkmaktadır.ve Kur'anda onların işini bozdugu icin Hadisler uydurup onları kutsallaştırıp arap kültürünü müslümanlık diye aşıladılar.
 10. Shima

  allahı kim yarattı...

  cogu filozofun yanılgısıda budur.Evren tamamiyle hayal ürünüdür senaryosu.Sen beyninle bir kasıgı bükmek icin haftalarca ugrasıyosun koskoca evrenimi yaratıcaksın kafanda.Mantık yahu.
 11. Shima

  allahı kim yarattı...

  Değerli Kaşif. Özür dileyerek söylüyorum ki hayatımda gördügüm en sacma teori.Kendi fikirlerini kesin yargılarla soylemende mantıksız.
 12. Shima

  allahı kim yarattı...

  hayır.Dedigim gibi cehennem figuru insanoglunun tekamülünü tamamlaması icindir.yani bir nevi tekamül aracıdır.Müsriklere o kadar karsı olmasıda senin icindir.Senin baskalarına kul olmaman icindir.Sen baskasına kul oldugun vakit tekamülünü tamamlayamazsın.huri meselesine gelince Kuranda cennet anlatımı temsilidir.(bkz: Sakınıp korunanlara vaat edilen cennetin temsili şu:Altından ırmaklar akar,yemişleri de sürekli,gölgesi de.(Ra'd 35.)) cennet hakkındaki verilenler sadece temsildir.Gidip görmedigim icin neler oldugunu bilemicem ama bildigim tek sey var oda zannedilenden farklı oldugu.
 13. Shima

  allahı kim yarattı...

  bu arada soylemem gerekirse inananların hurilerle alem yapıcagını inanmayanların sonsuza kadar yanıcagına inanmıyorum.önceki mesajlarımdada görebilirsin.Tabi mesajın icerigini degil de cımbızla cektigin lafların yorumunu yaparsan.konusmamızın anlamı yok diye düsünüyorum
 14. Shima

  allahı kim yarattı...

  Roman okur gibi okumazsan anlarsın ne gibi mucizelerin oldugunu.Görüslerine saygı duyarım
 15. Shima

  allahı kim yarattı...

  kesinlikle haklısın.Din ile yıkadılar beyinleri.Sahte din ile yıkadılar.Yok bilmemne hocamız soyle buyurdu şu ulemamız soyle dedi.Ramazan gelincede televizyona cıkarlar hadis okuyup ağlarlar falan filan.Bunlara kesinlikle karşıyım.Müslümanlık degil.söyle soyliyim benim vucudum dövmelerle kaplı.camiye girdigimde bana seytan görmüs gibi bakıyorlar.Bu müslümanlık degildir.Müslümanlık zincirlere baglanmak degil zincirlerden kurtulmaktır.Ayrıca Kuranda vay haline o müslüman olmayanların diye birsey görmedim.Kuranın karsı oldugu sey Allahtan başkasına tapmak.cünkü insan kendisiyle eşit birseyden med
×
×
 • Yeni Oluştur...