Jump to content

Reflect

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.337
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Reflect Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Yalnız ateist olmanın ırkçı olmak veya olmamakla bir alakası yoktur. Siz daha ateistin ne olduğunu çözememişsiniz.
 2. Reflect

  Bildiğiniz bir IQ testi var mı?

  IQ dönemi kapanalı çok oldu. EQ'yu deneyin.
 3. Reflect

  Dindarlar Neden Çok Yalan Söyler?

  Bu durumun tamamen bireysel özelliklerle ilişkili olduğunu düşünüyorum.
 4. Kesinlikle katılıyorum. Bekara karı boşamak kolay ne de olsa.
 5. Diyorum ya, dış kapının mandalı. Şimdi cevap diye yazar da yazar saçma sapan şeyleri.
 6. Ne yazmışım özelden? Paylaşmanı istiyorum. Düzenleme: Sanal Kürtsever seni. Anca lafta varsanız sanal öpüşkenler sizi.
 7. İnan ki yazdıklarının çoğunu okumuyorum. Yaptığın ilk saldırı ifadesine kadar okuyorum (ki genelde ilk cümlede vuku buluyor), sonra bırakıyorum. Ben söyleyeceğimi söyledim. Sen istediğin kadar çık ırkçı olduğumu iddia et. Ayrıca bir bak bakalım o çok savunduğun Kürtleri kurtarmak adına anca sanalda millete sövmekten başka bir şey yapmış mısın. Hadi selametle.
 8. Evet, bu da güzel bir örneğin yaptığın kişisel saldırıların. Bravo, süpersin dış kapının dış mandalı. Düzenleme: Ben de sana bir saldırıda bulunmadan edemeyeceğim bu kadar zırvalamandan sonra: Çakma solcu!
 9. Kişisel saldırılara başlanmış yine. Böyle insanlarla tartışmaya gelmiyor. Bir forumda yazdığım iki mesajdan anlama sorunum olduğunu çıkarsayabilen bir insan uzay boşluğuna roket gönderme üzerine falan ihtisas yapmalı bence. Yurt dışında olup içeridekilere neyi yapmamaları gerektiğini söylemek en kolayıdır. Onlar bilmez ki bütün hayatını büyükşehirde geçirip ataması doğuya olanlar nasıl Türk milliyetçiliğine ve Atatürk'e sarılır. Onlar ideal olanı ama pratikte zor olanı konuşmayı çok severler.
 10. Sırf Kürt olduğu için ezilenlere karşı yapılan ırkçılığa ben de karşıyım. Benim savunduğum şeyin adı "ırkçılık" bile değil, "milliyetçilik". Fışkırsın. Onu isteyenlerin Türklere karşı söylemini düşündün mü hiç? Ya da bahsettiğin gibi kalkıp araştırdın mı, o söylemi savunanlar Türkiye Türkleri hakkında ne düşünüyor? Benimki en fazla nefsi müdafaaya girer böyle bir durumda. Devlet eliyle yazdırılmış kaynaklara pek güvenmem. Genelde İngiltere kaynakları yayın tercih ediyorum. Ayrıca bu dediğin, dincilerin de çokça savunduğu bir söylem: "Okul kitaplarında yazan tarih istiklal mahkemelerini
 11. Reflect

  THY teknisyeninden Atatürk�e hakaret

  Ben seni çok güzel anlıyorum da sen belli ki beni anlamıyorsun. Ya da anladığın halde makaraya sarıyorsun. Ben şimdi nasıl anlatayım sana? En zoru uyuyor numarası yapanı uyandırmaktır ya, o misal. Hiç şiirsel de değilsin ayrıca.
 12. Kürtler Türkiye'de sırf Kürt oldukları için hiçbir şekilde ezilmemişlerdir. En azından ben görmedim, duymadım. Ezilenler ya söylemleriyle ya da tavırlarıyla ezilmeyi hak etmişlerdir ki bunlar da Kürdistan denilen hayali coğrafi bölgenin oluşturulmasına yönelik şeylerdir. Bu tür söylemlerini asla duyamayacağınız Lazlara, Çerkezlere vs. karşı neden sizin kullandığınız "ırkçılık" yok bu ülkede?
 13. Reflect

  THY teknisyeninden Atatürk�e hakaret

  Esas sen benim dediğimi anladın mı? Düşük ihtimal ama umut var.
 14. Reflect

  THY teknisyeninden Atatürk�e hakaret

  Komiksin. Turan Dursun hangi kimliğiyle öne çıkıyordu, tehditler alıyordu ve öldürüldü? Böyle düşünebildin mi?
 15. Irkçılık var, ırkçılık var. Ben ülkemin mevcut sınırlarından oldukça memnunum ve bu sınırların değiştirilmesine çalışan bütün ırklara da karşıyım. Sanmıyorum ki burada yazanlar bir Kürt'ten sırf Kürt olduğu için hoşnutsuzluk duysun.
×
×
 • Yeni Oluştur...