Jump to content

bir_akil_insan

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.281
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

bir_akil_insan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.906 profil görüntüleme
 1. MUHAMMED YAŞADI MI?

  sebeosa atfedilen tarihçe yine muhammedin sözde yaşadığı zamanın çok sonrasında yazılmıştır ve içinde genel olarak muhammed bizansa karşı ismail oğullarını örgütleyen kişi olarak gösterilir. oysa ki, muhammed masalında rumlar vb ile hiç savaş yoktur. tersine, muhammedin tüm savaşları din adı altında yağma ve talan üzerinedir. mhmd [övülmüş olan], bizansa karşı benzer örgütlenmeyi sağlamak adına oluşturulmuş bir hayali kahraman olabilir. sonrasında mhmd sıfattan isme ve bir karaktere dönüşmüş olabilir. http://www.attalus.org/armenian/seb9.htm#30 Twelve peoples [representing] all the tribes of the Jews assembled at the city of Edessa. When they saw that the Iranian troops had departed and left the city in peace, they [122] closed the gates and fortified themselves. They refused entry to troops of the Roman lordship. Thus Heraclius, emperor of the Byzantines, gave the order to besiege it. When [the Jews] realized that they could not militarily resist him, they promised to make peace. Opening the city gates, they went before him, and [Heraclius] ordered that they should go and stay in their own place. So they departed, taking the road through the desert to Tachkastan to the sons of Ishmael. [The Jews] called [the Arabs] to their aid and familiarized them with the relationship they had through the books of the [Old] Testament. Although [the Arabs] were convinced of their close relationship, they were unable to get a consensus from their multitude, for they were divided from each other by religion. In that period a certain one of them, a man of the sons of Ishmael named Muhammad, a merchant, became prominent. A sermon about the Way of Truth, supposedly at God's command, was revealed to them, and [Muhammad] taught them to recognize the God of Abraham, especially since he was informed and knowledgeable about Mosaic history. Because the command had [g104] come from On High, he ordered them all to assemble together and to unite in faith. Abandoning the reverence of vain things, they turned toward the living God, who had appeared to their father, Abraham. Muhammad legislated that they were not to [123] eat carrion, not to drink wine, not to speak falsehoods, and not to commit adultery. He said: "God promised that country to Abraham and to his son after him, for eternity. And what had been promised was fulfilled during that time when [God] loved Israel. Now, however, you are the sons of Abraham, and God shall fulfill the promise made to Abraham and his son on you. Only love the God of Abraham, and go and take the country which God gave to your father, Abraham. No one can successfully resist you in war, since God is with you." bu konuda @dreimalali 'nin yazılarına bakabilirsiniz. pers, bizans ve muaviye hakkında yazdıkları yukardakilere açıklık getirecektir.
 2. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  yanlış hükümler dediğiniz nedir? recmi kastediyorsanız, kurandaki hüküm uygulandığında da durum pek farklı değildir. bir kadına tecavüz edildiğinde, o da değnek cezası alır. değneğin hangi boyutlarda olacağı kuranda yazmaz. tecavüze uğradı diye taşlarla ezilmek ile sopayla öldürülmek arasında bir fark var mıdır sizce? tecavüzcü, kızın kemikleri sopalarla kırılırken halk arasından izliyor olabilir. hadisleri reddettiniz diye islamın güzel bir şey haline geldiğini mi sanıyorsunuz?
 3. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  müslümancıkların hayal dünyasında her şey ne kolay. esir düşmek gündelik hayatın bir parçası, otobüsü kaçırmak gibi bir şey: biraz daha bekler ya da bir başkasına biniverirsiniz. üf ya esir düştüm, neyse ben de islamı seçeyim bari. ya da babama mı sığınsam? saat de geç oldu şimdi :o/ anlatılan hikayelerdeki kepazelik ve modern çağın insanlarının azıcık olsun düşünmekten korkmaları ve bu kepazelikleri aklamak uğruna modern aklı ilkçağ masallarına kurban etmeleri ne acı. belli ki bilmiyorsunuz: safiyye - ganimet malı cüveyriye - cariyecik / küçük cariye demektir. söylediğiniz şeyler, masaldaki anlatım ile uyuşmuyor. masala göre bunlar cariye edilmiş ve muhammed tarafından el konmuş kızlar.
 4. MUHAMMED YAŞADI MI?

  dilden dile aktarılagelen her şey, yaşamdan temellenir ve halk hikayelerine, mitlere dönüşür. ama halk hikayesine ya da mitlere dönüşen her şey, gerçek olmak zorunda değildir; yalnızca gerçeklikten kaynağını alır. cehennem, dine göre suçluların yakılarak cezalandırılacağı yerdir. temelinde ise gehinnom yer alır. gehinnom ağızda ve hikayelerde ahiret sonrası suçluların cezalandırıldığı yer haline gelmiştir. yunan mitolojisinde yüzlerce tanrı ve bu tanrılara ilişkin binlerce hikaye bulunur. bu hikayeler elbette temellerini yaşamdan alırlar ve zamanla içindeki figürlerin gitikçe yaşamdan soyutlanması ve olayların her anlatışta dallanıp budaklanması ile tanrıların hikayelerine dönüşürler. şimdi, birilerinin bunları zevk için yazıp kenara koymaları mantıksız geliyorsa, yunan tanrıları gerçekten vardır mı demeliyiz? Sizin "hikaye varsa, gerçektir" inancınız, yunan, roma, hindu tanrılarının da gerçek olduğunu ve dolayısı ile islamın zaten tek tanrı iddiasının yalan olduğunu gerektirir. Gerçekte ise tüm bunlar insanların ağızlarında dallanıp budaklanan, yaşamdan alınma hikayelerdir.
 5. MUHAMMED YAŞADI MI?

  muhammede dair hiçbir şey yoktur. keloğlan ne kadar yaşadıysa, muhammed de o kadar yaşamıştır.
 6. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  büyük olasılıkla tanrıları ya da totemleri, şeytanları vb var. şu ritüelin, müslümanların şeytan taşlaması ile farkı yok gibi.
 7. Evrimi tekrar oynatmak

  bilmiyorum.
 8. Tarih Kazananların Propagandasıdır - Atatürk'ün Ölümü

  masonluk belgesi siz gibiler çok gelir buraya. aynı zırvaları söyler durursunuz. bu yüzden pek de ciddi olmayacak şekilde yanıt veriyoruz farkındaysanız. masonluk belgesi ile gelen başka deliler de olmuştu, onlara gereken yanıtları verdik. aramaya inanırsanız, ilgili yanıtlarımı bulabilirsiniz. kanıt olarak getirdiğiniz kitaplar pek bir önem taşımıyor. kimi zaman yazarı, kimi harun yahyaya atıfta bulunan yazarlar ve kitaplar söz konusu. hala bizimkiler her kimse, onların atatürk masondur ve masonlar tarafından kullanılıp öldürüldü yazdığı bir örnek getirmediniz. hoş, getirseniz de bir önemi yok; yalnızca böyle uyduruk bir iddia attınız ortaya, sizinkiler onu diyor diye, hani diyenler diye soruyoruz
 9. Tarih Kazananların Propagandasıdır - Atatürk'ün Ölümü

  bu yazarlar bizimkiler ve kendileri de aynen sizin gibi 'atatürk masondu, masonlar onu kullanıp sonra da öldürdüler' mi diyorlar?
 10. Tarih Kazananların Propagandasıdır - Atatürk'ün Ölümü

  siz koyu radikal şeriatçı mısınız? buyrun paylaşın kitapların isimlerini ve alıntıladığınız ya da yararlandığınız kısımları. yukarda yazdıklarınız mustafa armağan, kadir mısıroğlu, mustafa akyol ve birkaç liboşun söyleyegeldikleri şeyler. kafası bulanmış başka hangi laikçi varmış ki atatürkün mason olduğunu, masonlar tarafından yetiştirilip sonra da öldürüldüğünü söylüyor olsun? yukarda bunları söyleyenler sizinkiler demeye çalışmış gibisiniz. kimmiş bu bizimkiler?
 11. Tarih Kazananların Propagandasıdır - Atatürk'ün Ölümü

  müslümal tarih yazıcılığını konu ettim, ürünleri olan kitaplar ya da uyduruk "teori"lerinin ayrıntıları beni çok ilgilendirmiyor. teori, olgunun hikayesidir. izlediğiniz müslümal tarih yazıcılığı yolunda olgular oldukça seyrek ve eğer işe yarıyorlarsa kullanılır. gerisi tümüyle uydurmadır. yukarda yazdığınız yazının içinde atatürkün öldürüldüğünü öne sürüyorsunuz. öldürenlerin masonlar olduğunu öne sürüyorsunuz. atatürkün mason olduğunu öne sürüyorsunuz. masonların, mason olan atatürkü kullanıp, sonra öldürdüğünü öne sürüyorsunuz... kafanız pek güzel. ama dediğim gibi. bu sözde teori içinde işinize yarayan bir iki tanesi dışında olgu bulunmuyor. atatürkün öldürülmesi kısmında ancak belki bir yere dokunuyor olabilirsiniz; o da: sonuçta beni türk hekimlerine emanet ediniz lafı elbet ki boşuna söylenmemiştir. gerisi de, tıpkı siz gibi, görünmez adamların varlığına inanan akıl hastalarının uydurduğu ve çığırageldiğiniz zırva türkülerinden başka şeyler değil.
 12. Tarih Kazananların Propagandasıdır - Atatürk'ün Ölümü

  masalar yeşil derili olur! masalar yeşil derili olursa, demek ki masonlar tokatlıdır! ortaya kanıtsız, dübürden uydurma bir iddia at. bunun üzerine de yine en az onun kadar zırva şeyleri iselerle, demek kilerle falan bağla. içine mason, ittihad falan ekle. olsun sana müslümal tarih yazıcılığı. işin daha da gülünç tarafı, bu akıl hastası sürüsü, daha 3-4 sene öncesine kadar, fetullahın gevşek dübüründen rahmet emmek için birbirini cırmıklıyorlardı. şimdi fedöyü de katar olmuşlar uyduruk senaryolarına
 13. Muhammed'in Yasadigina Dair Kanitlar Var mi ?

  arap yarımadasında zeytin bulunmuyor. zeytin akdeniz kıyılarında yer alır. fil hikayesi yine arap yarımadasında değil, ancak levant bölgesinde olabilir. orada filler uzun zaman savaş araçları olarak kullanılmış fakat bir fili arap yarımadasına sokup hayatta tutmanız pek olası değil. oysa ki kuranda rabbinin fil sahiplerin ne yaptığın görmedin mi der. demek ki muhataplar filleri ve fil olayını biliyor olmalılar. oysa ki arap yarımadasında hiçkimse fili bilmez. petrada fil başlı sütunlar vardır ve büyük tapınağın önündeki bahçede dururlar. masala göre filler yemenden gelip mekkenin önünde durmuşlar. arabistanda olmayan fil, yemende hiç olamaz. harekete geçen serasenlere atıf vardır 7.yya dayanan bir papazın metinlerinde. serasenler bugünün israilinin hemen altında ve yine levantın kumluk bölgelerinde yaşayan araplardır. arabistan ile neredeyse ilgisi yoktur. ancak 1200lerde serasenler artık müslümanları ifade eder olmuştur. yine suların karışmadığı yer nilin denize döküldüğü kısımlardır. kuranın ve günün kanıtlarının anlattığı her şey levant bölgesine aittir. buna göre islam arabistana sonradan taşınmıştır.
 14. Ol deyince kainatı Yaratan tanrı

  kaf 15in öldükten sonra yeniden yaratılış olduğunu kabul ediyorsanız, aynı ayeti sürekli yeniden yaratılış olarak nasıl satmaya kalkıyorsunuz? ayıptır. bir de, işin daha komiği, allah niyeyse sürekli olarak bir yeniden yaratış içinde... niye? çünkü ele işte. bu düşüncenin temelinde de, allahına büyüyü yakıştıramamak bulunuyor. illa ki fiziksel gerçekliklere uydurmaya çalışmak yüzünden, demek ki aslında anlar var ve bu anlar içinde sürekli yokedip yaratma olmalı ki, iki sahne arasında istediği değişikliği gerçekleştirerek mucizeler ortaya koyabilsin. oysa ki, inandığınızı söylediğiniz masallar, bu kısmı sorgulamayn der. sizler aklınıza yatırmaya çalışmak için bilim kurguya vermişsiniz kendinizi. tabii yine allahınızı büyücülükten kurtaramıyorsunuz. çünkü o sayısız yaratma anlarında yaratmayı nasıl gerçekleştirdiğini yine açıklayamıyorsunuz. tanrınızı niye bu kadan aciz bir duruma düşüyorsunuz? yani bir şey yapabilmesi için illa ki sonsuz yeniden yaratmalara muhtaç olmalı mı? ol deyince oluyordan, ya işte sayısız yeniden yaratma anı var, allah o aralara denk gelip bir şeyler yapıyor işteye gelmişsiniz. işin daha da gülünç tarafı şu ki: uydurduğunuz tanrınız, yeniden yaratmalarda, kendine inanmayanları da yine aynı şekilde hep yaratmaya devam ediyor. allah şaşkınlıktan donları düşürmek üzere nakliye ve taşımacılık yaparken, bu yeniden yaratmalarda ya inanmayanları yaratmayıvereyim demiyor. ama onları şöyle yaparım, böyle yaparım. savaşta melekler gönderip kestirdim falan diyor. tuhaf tuhaf işler
 15. Ol deyince kainatı Yaratan tanrı

  hayal dünyanızda yarattığınız şeyi satmaya çalışıyorsunuz ve uydurdularınız önünüze konulunca da kızıyorsunuz. sizin iki derdiniz var. biri, kuranı kabul etmemek. diğeri de kendi uydurduğunuz dini satmak. bunu da öncelikli olarak bize yapmaya çalışıyorsunuz ki, zaten en zor yoldan başlamışsınız. öncelikle bu dini müslümanlara satmaya çalışın. yerlerse, bize gelin.
×