bir_akil_insan

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.771
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

bir_akil_insan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.329 profil görüntüleme
 1. cennet ve cehennem, islam masalının alternatif evrenleridir. bu evrenlerin kuralları, allah tarafından belirlenir. burada, gerçek dünyanın gerçek sınırlandırmalarına uyulmasını bekleyemezsiniz. buralarda tutarlılığın söz konusu olması gerekmez.
 2. bugün islamın pisliği ile kirlenmekte olan coğrafyalar; islamın sulanmış halini yaşarken, müslümanların, toplumca gösterilen hoşgörüden kuvvet alarak yönetime el atması ile bu hale geldiler. islamın ne olduğunu ortaya koymak, islamdan kurtulmayı değilse de, islamın ne olduğunu gösterip, toplumsal kırılma yaratmayı sağlayacaktır. bu kırılma olmadan, bir şeyden kurtulunamaz. kırılma, islamın pislik olduğunun anlaşılmasıdır. bu, kimi için çocuk düzmeye izin veren ayetler, kimi için kölelik, kimi için talan ve haydutluk, kimi için kadınlarla ilgili olanlar, kimi için tutarsızlıklar, kimi için gerçeğe aykırı saçmalıkları görmekle olacaktır. kırılma, hastalıkla yüzleşme anıdır. ilaç alınır ve hastalıkla mücadeleye girişilir. diğer türlü, ya ne olacak hayatımı etkilemiyor diye görmezden gelinen ve günden güne büyüyerek kocaman olan kiste dönüşür. izim durumumuzda: islam, bu kansere dönüşmekte olan kisttir. insanlara: oğlum, eşek kadar kist taşıyoruz, bunu atmamız lazım diyebilmek gerekiyor. sağolsun müslümanlar bunu çok iyi beceriyorlar. gerçek islam bu değilci aptal sürüsünü uyandırmak gerekiyor. hayatlarında bir kere olsun açıp bakmadıkları kitabı savunan milyonlarca beyinsiz var bu ülkede. özetle: sefil gibiler iyidir, dürüsttür, kırılma bunlar gibiler sayesinde gerçekleşir. taslamanlar ya ahmak ya pisliktir, bunlar kırılmayı önler ve toplumun yavaş yavaş bu pisliğin elinde çürümesini sağlar.
 3. bilim yanıt veriyor. uyduruk tanrı inancınız ailenizden geliyor. doğduğunuz topraklarda satılan tanrıya inanmaktasınız. kendinizi kandırmayın. mantık sizin harcınız değil. belki, okuyup öğrenmekle bir miktar gelişebilirsiniz.
 4. Atomların algıları yoksa hidrojen ile oksijen atomları birbirlerini nasıl tanıyıp suyu oluştururlar? sorunuz buydu. nasıl kazandılar ise, bu soruya gelen yanıttan sonra sorduğunuz soru. ilk sorunuzun yanıtını aldınız. ama araştırıp öğrenmek yerine sormayı sürdürdünüz. bu tür davranışlar, kafası çalışmayan inançlıların, karşı tarafı susturabilmek, nasıl da susturdum ama diyebilmek için sürekli ve anlamsız sorular sormasından başka bir şey değil. sorduğunuz sorunun da aldığınız yanıtın da ne olduğunu anlayabilecek durumda değilsiniz. bilmediğiniz kısmı yukardaki linkten öğrenebilirsiniz.
 5. önceki sorunuzun yanıtını verdim. kaynağı açıp okuduğunuzu bile sanmıyorum . eski soruyu yutmadan, yenisini sormayın. dediğim gibi, hiçbir bilginiz yok. fikrinizin de değerli veya etkili olduğunu sanıyorsunuz. kaynak yukardadır. okuyun.
 6. bağ oluşturma, atomların birbirlerini beğenip, bir tarafın diğerine görücüye gitmesi ile olur... vb sanıyorsunuz görünüyor. bağ, elektron paylaşımına verilen isimdir. verdiğim link sizin için iyi bir başlangıçtı, lütfen okuyun araştırın. cehaletiniz yetmezmiş gibi, bir de kendinizi fikir üretmeye yeterli görüyorsunuz. acınası bir durumdasınız.
 7. bunu dawkinse sorabilirsiniz. sizin sorunuz şuydu: Atomların algıları yoksa hidrojen ile oksijen atomları birbirlerini nasıl tanıyıp suyu oluştururlar? Ortada tanıma diye bir şey yok; araştırmanız gereken konu atomlar arası bağlardır.
 8. http://lmgtfy.com/?q=atomlar+arası+bağlar
 9. ortaokul-lise kimya konuları bunlar. bilgi eksikliğinizi uydurmalarla örtmeyin.
 10. normaldir. rahatsızlık duyuyorsanız, bu tür söylemler ağzınıza geldikçe ya da ağzınızdan kaçtıkça, eşdeğerlerini de ardından söyleyebilirsiniz. kötü sözler söylemek zorunda değilsiniz, kötü sözler etmenin ya da etmemenin dinle ilgisi bulunmuyor; kişisel seçiminizdir. bir ince ayrıntı, belki genel olarak rahatsızlığınıza katkı yapıyor olabilir: siz islamın saçmalık olduğunu görmüşsünüz. fakat islamın saçmalık olması, bir tanrı yokturu karşılamıyor sizin için. sizin durumunuzda olanlardan, bu durumu kabullenemeyenler genellikle allah/tanrı vardır, dinler uydurmadır diyerek deizme ya da kuransız müslümanlığa kaçabiliyorlar. kesin olarak tanrı yoktur'a ulaşmanız, süreci biraz daha kolaylaştıracaktır. dinin bıraktığı boşluğu bilimle ve sanatla doldurabilirsiniz; arınmayı hızlandırır.
 11. derler; ama dediklerinin gerçekle en ufak bir ilişkisi bulunmaz. bunlar halk ağzında, cehalet dönemlerinden beri söylenegelen şeylerdir. ruh yoktur. sıkıntı beyin merkezlidir ve etkileri iç organlar üzerinde görünebilir.
 12. ruh diye bir şey yok. kalp temel olarak kan pompasıdır. bütün düşünme, karar verme işlerini beyin yapar. kara cahil araplar ve onların uyduruk masallarına inananlar, kalbin düşündüğünü sanarlar.
 13. karar merkezi değişen insanlar... çomar haber linkini eme öyle de böyle de diye ağızlar bükülmesin diye ekliyorum. http://www.ahaber.com.tr/galeri/yasam/tamamen-yapay-ilk-kalp/12 hasta artık daha sağlıklı ve iyi hesaplanmış kararlar alabiliyor sanırım.
 14. aynı bakış açısı ile: darbeci komutanlar, bildiride laikliği sadece kendi amaçlarını gerçekleştirebilmek için, kendilerinden olmayan laiklik yanlısı insanları yanlarına çekmek için araç olarak kullanmıştır.
 15. aynı bakış açısı ile: tayyip demokrat bir insan olmasa, ikide bir de demokrasiyi övüp, kendilerinin türk demokrasinini nasıl geliştirdiklerinden söz etmez. değil mi?