Jump to content

bir_akil_insan

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.294
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

bir_akil_insan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

3.021 profil görüntüleme
 1. bir_akil_insan

  Allah'ın ağır yük yüklemesi Bakara 286 ?

  Dua büyüdür.
 2. bir_akil_insan

  Kedili derneğe operasyon yapıldı

  Konu kasetler olsa gerek. Adnan fuhuş ve benzeri türlü yöntemler ile istihbarat yürütüyordu. Hatta ergenekon döneminde bir avukatın yazıhanesine kayıt cihazları döşenmesi vb gibi bir konuda kedilerinin adı geçmişti. şimdi belli ki, tüm yetkileri kendinde toparlamış olan tayyip, başını ağrıtabilecek olan herkesi ortadan kaldırıyor. islamcının aklı fikri bir şeyleri düzmekte olduğu için, mutlaka adnanda kasedi olan birileri vardır tayyibin etrafında. diğer yandan, adnanın kasetleri iyi birer de yatırım aracı olabilir.
 3. bir_akil_insan

  KURANDAKİ BU BÜYÜK HATA NEDEN GİZLENMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.

  biliyorsunuz, çanakkale zaferini gökten inen yeşil sarıklılar kazanmıştır. ayrıca bir tabur ingiliz askeri de yine bir anda ortaya çıkan bir sis perdesi ile bir daha haber alınamayacak şekilde ortadan kalkmıştır. yine biliyorsunuz ki bu olaylar, görece her şeyin kayıt altında olduğu zamanlara aittir ve yine biliyorsunuz ki bu olayların üzerinden 100 sene geçmiştir. bugün bile bu saçmalık alıcı buluyorken, hemen her şeyin görünmezler tarafından idare edildiğine inanan ve neredeyse tüm edebiyatı sözlü olan insanlar arasında 100 yıl, masalların yol alıp evrilmesi için çok çok uzun bir süre. kulaktan kulağa oyununda ilk ağız ile son ağız arasındaki farkın 1 dakikadan az sürede oluştuğunu görebilirsiniz. 100 yılda neler uydurulmaz ki? diğer yandan, bunlar 100 yılın hikayeleri olmayabilir. çünkü pek çok hadisi, başka masallarda ya da yerel hikayelerde farklı motiflerle bulmanız da olasıdır. kuranın bile hemen her şeyi başka dinlerden ve folklorlerden alıntı iken, hadislerin de çok farklı olacağını düşünmeyi gerektiren bir kanıt bulunmuyor.
 4. bir_akil_insan

  Kur;'anda Matematiksel Hata ispatlandı ?

  sahabenin adına uydurulan yalan kimseyi germemiş ki, 1400 yıl bu sistem uygulanagelmiş. demek ki bu süre içinde gelip geçen hiçbir alim, siz kadar bilmiyormuş arapçayı. hiçbiri kuranı açıp da bakmamış. hiçbiri çıkıp da dememiş ki: "olum siz mal mısınız, kuranda açık biçimde kalanın şu kadarı diye paylaştırıyor, niye avliye-reddiye uyduruyorsunuz?" ta ki günün birinde bir müslümancık kuranın kapağını açıp da içinde yazanlara bakana kadar... islam alemini kurtardınız, emin olun
 5. bir_akil_insan

  Kur;'anda Matematiksel Hata ispatlandı ?

  ömerle ilgili bir sorum bulunmuyor. sorduğum, sizin sahabeden daha doğru bilip bilmediğinizdir.
 6. bir_akil_insan

  Kur;'anda Matematiksel Hata ispatlandı ?

  arabın tanrısının açıklayamadığını, sizin açıklayabilmeniz elbette gülünç . diğer bir yandan da hayali ömer figürü de sizin kadar arapça bilmiyormuş ki, avliye ve reddiye diye yöntemler uydurmuş. bu da yine size ilginç gelmiyor mu? yani masala göre, muhammed ile birlikte bir ömre yakın geçiren ömer, diyor ki: kurandaki yönteme göre paylaştırmak mümkün değil, o yüzden avliye ya da reddiye ile hesabı uyduruyoruz. ömer arapça mı bilmiyormuş? kuranı mı okumamış? muhammed'i mi tanımıyormuş ya da miras dağıtırken yanında mı değilmiş? hangisi sizce?
 7. bir_akil_insan

  Kur;'anda Matematiksel Hata ispatlandı ?

  bir başka tümünün değil, kalanın şu kadarı dağıtılırcı gelmiş. uyduruk tanrınız sizin kadar laf söylemeyi beceremiyor, siz onun eksiğini kapatıyorsunuz.
 8. bir_akil_insan

  islam tarihinin ilk köle ayaklanması

  dedi, içinde bu apaçık ayetler içeren anlayasınız diye arapça indirilmiş kitaptır yazana inandığını sanan müslümancık. - Şüphe yok ki biz, akıl edesiniz, anlayasınız diye Kur'ân'ı Arap diliyle meydana getirdik. [43 - 3] - İşte biz, apaçık âyetleri böyle indirdik ona ve şüphe yok ki Allah, dilediğini doğru yola sevk eder. [22 - 16] allahınız da açıp soruyor mudur içihatçılarınıza, arasıra kafası karıştığı zaman? belli ki siz ve onlar, allahınızdan daha iyi billiyorsunuz ki, allahınız apaçık kitaptır demesine rağmen, nayır nayırr bu kitap öyle herkes tarafından anlaşılmaz demektesiniz. islamda her önüne gelen bu kitabı yorumlayabilir ve hüküm çıkartabilir. bu yüzden 2783902347802934 mezhepsiniz. uyduruk tanrınız, muhammed figürüne kadın ayarlama dışındaki hiçbir hükmünü açık biçimde verememiş. örneğin ahzab 50dee muhammedin kimleri çiğneyebileceği uzun bir liste olarak veriliyorken, miras konusu en az 5 ayette toparlanmaya çalışılıyor da gene de en son ömer düzeltiyor allahınızın hesap hatasını. neyse, bunları daha önce çok yazdık, konuyu dağıtmayalım. diğer müslümancıkla aranızda anlaşırsınız, kuranın ne dediği üzerine.
 9. bir_akil_insan

  KURANDAKİ BU BÜYÜK HATA NEDEN GİZLENMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.

  Muhammed figürünün gerçekten yaşamışlığı olasılığı ile yorum yaptığım bir yazıydı :) şu gün biliyoruz ki, muhammed diye biri asla olmadı. bakara 149da yüzünü mescid-i harama döndür diye, kıbleyi mekke olarak belirliyor. fakat islamın 800 yılına kadarki ilk camilerinin neredeyse tamamı , ürdündeki petraya bakıyor, mekkeye değil. oysa ki muhammed figürü 632de öldüğünde, bu ayet kuranda ve müslümanların zihninde olmalıydı. hiçkimse asla "kıblemiz yanlıştır" diye itiraz etmediğine göre, bu ayet ancak 750-800 dönemlerinde eklenmiştir. 750 yılı, abbasilerin, emevileri yalnızca tek bir kişi kurtulacak şekilde tarihten sildikleri yıldır. yönetim ile birlikte, din de el değiştirmiş ve doğal olarak tapınağının yeri de değişmiştir. 750 yılından sonraki islam tapınakları gittikçe daha çok mekkeye bakar hale gelmişler. yine şimdiye kadar bulunan en eski tam kuran 1203 yılına aittir. bundan öncesine ait tam kuran elde yoktur. bulunan parşömenler birkaç sayfadan ibarettir. yani, kuran yüzyıllar boyunca yazılagelmiştir. her dönemde uydurulan emirler tanrı ağzından eklenmiş olmalı. bir diğer yandan, binlerce sayfalık bir metinde, doğal olarak "bunu yazmış mıydık" sorusunun yanıtı kolay verilemeyebilir. ya da toparlayan kişiler, aynı yazıları içeren metinleri yanlışlıkla birkaç kere farklı yerlere yerleştirmiş olabilir. metinler inananlar için kutsallık içerdiğinden, bu yanlışığı farkedenler de bilmeze yatmış, allahın bir bildiği vardır demiş olabilir. örneğin hicr ve hud surelerinde lut masalı anlatılır. ama sıraları yanlıştır. birinde melekler önce kendilerini tanıtır ve helakı haber verirler, sonra köylüler evi basarken; diğerinde önce köylüler evi basar, sonra melekler kim olduklarını ve helakı açıklarlar.
 10. bir_akil_insan

  islam tarihinin ilk köle ayaklanması

  anlamakta zorlanmışsınız. sizin için kolaylaştırayım: - siz islam köleliği yasaklamaz diyorsunuz - diğer alıntıdaki müslümancık ise kurandan ayete dayanarak yasaklar diyor içtihadın gerekliliği konusu, uyduruk bir kitabın peşinde koştuğunuzun açık kanıtıdır. bu arada: doğru, islam köleliği yasaklamaz. bunun için herhangi bir kölelik ayetini okumak yeterlidir, içtihad da gerektirmez. bu konudaki düşüncelerimiz için bu forumdaki geçmiş iletilerimizi okuyabilirsiniz. ama tabii bu bizim değil, islamı gerçek ya da bir tanrıdan zanneden akıl hastalarının derdidir. Benim iletim, bu uyduruk kitabın peşinde koşan akıl hastalarına, aranızda anlaşın demektedir.
 11. bir_akil_insan

  islam tarihinin ilk köle ayaklanması

  siz müslümancıkların, kendi aranızda bir anlaşabilmeniz gerekiyor öncelikle. bakınız, aşağıdaki arkadaş islamda kölelik diye bir şeyin olmadığını ve hatta kuranın da bunu yasakladığını anlatıyor. aynı kitaba inanıp, birbirine ters şeyleri söyleyebilmeniz de şüphesiz ki kuranın mucizelerinden olsa gerek.
 12. bir_akil_insan

  Sünnet

  arkadaşları arasında dışlanabilir sağlık sorunu yaşayabilir ya da arkadaşları arasında dışlanmayabilir sağlık sorunu yaşamayabilir ya da arkadaşları arasında dışlanmayabilir sağlık sorunu yaşayabilir ya da arkadaşları arasında dışlanabilir sağlık sorunu yaşamayabilir konu arkadaşları arasında çükten dolayı dışlanması olasılığı ise, aslında çocuğumuzu hayata tutunamayan biri olarak yetiştirme olasılığımız var diyorsunuz; çünkü şu an en önemli derdiniz kişiliği, varlığı, başkalarının yaşamında kazanacağı konum vb değil çükünden dolayı dışlanması ya da dışlanmaması. sizin şimdiden böyle bir derdiniz var ise, büyük olasılıkla çocuğunuz dışlanacaktır, içiniz rahat olsun. sünnet, eğer genetik/biyolojik olarak herhangi bir sorun yoksa, hiç gerekmeyen bir sakatlamadır. dinsiz bir evrimci olarak, gerekmediği halde çocuğunuzu sakatlamanızı ilerde ona nasıl açıklayacağınızı da düşünmenizde yarar var.
 13. 1558 yılı, Bartholomeo Georgieuiz tarafından yazılmış olan De Turcarum Moribus Epitome isimli kitapta, latin harfleri ile Türkçe konuşmalar yazılmıştır. Bir örnek: birechen bes on eiledum derdumi iaradandan istemicem iardumi terch eiledum zahmanumi gurdumi ne ileim ienimezum glunglumi Anladığım kadarı ile: bir iken beş on eyledim derdimi yaradandan istemeyeceğim yardımı terk eyledim samanımı (farsça düzen, rahat) yurdumu ne eyleyeyim yenemem gönlümü Kitabı google booksta bulabilirsiniz.
 14. bir_akil_insan

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  sebeosa atfedilen tarihçe yine muhammedin sözde yaşadığı zamanın çok sonrasında yazılmıştır ve içinde genel olarak muhammed bizansa karşı ismail oğullarını örgütleyen kişi olarak gösterilir. oysa ki, muhammed masalında rumlar vb ile hiç savaş yoktur. tersine, muhammedin tüm savaşları din adı altında yağma ve talan üzerinedir. mhmd [övülmüş olan], bizansa karşı benzer örgütlenmeyi sağlamak adına oluşturulmuş bir hayali kahraman olabilir. sonrasında mhmd sıfattan isme ve bir karaktere dönüşmüş olabilir. http://www.attalus.org/armenian/seb9.htm#30 Twelve peoples [representing] all the tribes of the Jews assembled at the city of Edessa. When they saw that the Iranian troops had departed and left the city in peace, they [122] closed the gates and fortified themselves. They refused entry to troops of the Roman lordship. Thus Heraclius, emperor of the Byzantines, gave the order to besiege it. When [the Jews] realized that they could not militarily resist him, they promised to make peace. Opening the city gates, they went before him, and [Heraclius] ordered that they should go and stay in their own place. So they departed, taking the road through the desert to Tachkastan to the sons of Ishmael. [The Jews] called [the Arabs] to their aid and familiarized them with the relationship they had through the books of the [Old] Testament. Although [the Arabs] were convinced of their close relationship, they were unable to get a consensus from their multitude, for they were divided from each other by religion. In that period a certain one of them, a man of the sons of Ishmael named Muhammad, a merchant, became prominent. A sermon about the Way of Truth, supposedly at God's command, was revealed to them, and [Muhammad] taught them to recognize the God of Abraham, especially since he was informed and knowledgeable about Mosaic history. Because the command had [g104] come from On High, he ordered them all to assemble together and to unite in faith. Abandoning the reverence of vain things, they turned toward the living God, who had appeared to their father, Abraham. Muhammad legislated that they were not to [123] eat carrion, not to drink wine, not to speak falsehoods, and not to commit adultery. He said: "God promised that country to Abraham and to his son after him, for eternity. And what had been promised was fulfilled during that time when [God] loved Israel. Now, however, you are the sons of Abraham, and God shall fulfill the promise made to Abraham and his son on you. Only love the God of Abraham, and go and take the country which God gave to your father, Abraham. No one can successfully resist you in war, since God is with you." bu konuda @dreimalali 'nin yazılarına bakabilirsiniz. pers, bizans ve muaviye hakkında yazdıkları yukardakilere açıklık getirecektir.
 15. bir_akil_insan

  ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  yanlış hükümler dediğiniz nedir? recmi kastediyorsanız, kurandaki hüküm uygulandığında da durum pek farklı değildir. bir kadına tecavüz edildiğinde, o da değnek cezası alır. değneğin hangi boyutlarda olacağı kuranda yazmaz. tecavüze uğradı diye taşlarla ezilmek ile sopayla öldürülmek arasında bir fark var mıdır sizce? tecavüzcü, kızın kemikleri sopalarla kırılırken halk arasından izliyor olabilir. hadisleri reddettiniz diye islamın güzel bir şey haline geldiğini mi sanıyorsunuz?
×