Jump to content

MurattiRosso

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  12
 • Katılım

 • Son ziyaret

MurattiRosso kullanıcısının paylaşımları

 1. MurattiRosso

  Keşke ahiret olsa dediğiniz oluyor mu?

  Ben ne agnostiğim ne deist nede ateist kafam çok karışık.. Bir yandan inançtan tam kopamıyorum ama nedense tam olarakta bağlanamıyorum. Umarım ahiret vardır ve sevdiklerimizle sonsuza kadar ayrılmayız.
 2. MurattiRosso

  Tek kelime ile Atatürkçülük

  Türküz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz derim.
 3. Ülkedeki şartlar vs.vs. herşey insanı sıkıntıya sokuyor 20 yaşında insanların psikolojisi çöküyor.
 4. MurattiRosso

  İstanbul'u neden yeğlersiniz?

  Doğme büyüme İstanbulluyum nezih semtte değil varoş diye tabir edilen yerlerde doğdum, büyüdüm, çok insanın yaşadığı belkide pis bir şehirde yaşıyorum ama İstanbul bir başka genede vazgeçemiyorum.
 5. MurattiRosso

  Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

  Atamızın hitabesini her okuduğumda tüylerim diken diken olur nedense, biz böyle bir liderin mirasını koruyamadık.
 6. Oluyordur ama bilemiyorum insan aklı karışınca ne yapacağını pek kestiremiyor
 7. MurattiRosso

  Televizyonda Dünya Düz mü Tartışması

  İnsanları dinden soğutan bence bu ve bu gibi insanlar. Dünyadan biraz haberdar müslümanlar bence bu söylemlerden sonra dini sorguluyorlar. Bir yerdede dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyen dinden çıkmıştır diye bir yazı okumuştum sanırım bir prof.du bunu söyleyen kendi kendime düşününce dünya düz değil bunu biliyoruz dedim şimdi bu gerçeği bildiğim için nasıl dinden çıkarım demiştim.
 8. Ben ateist sayılmam belki ama bilemiyorum Müslüman olarakta tanımlayamıyorum en azından kendi içimde böyle. Eskiden okumazdım mantıklı geliyor dinden çıkarım diye ama şimdi okudukça veya araştırdıkça bilgiler çok mantıklı gelmeye başladı dahada değişik bir hal aldı düşüncelerim resmen içinden çıkamıyorum. Bu forumada soru sormak için ve aynı şeyleri yaşayan başka insanlar varsa neler yaşadılar onları öğrenmek için üye oldum.
 9. MurattiRosso

  yok olmak

  Bilmediğimden soruyorum sadece, öldükten sonra bilincimiz var olacak mı bilime göre?
 10. Dediğiniz gibi her konuya, olaya direk dini sokuyorlar işlerine geldiği gibi kullanıyorlar bunlara inanların, oy atanların çoğuda Allah dedi namaz kıldı diye atıyor işte bunları gördükçe insanda soğuma oluyor. Benim aklım almıyor oku diye başlayan bir kutsal kitaba iman eden insanlar neden hiç birşeyi sorgusuz sualsiz kabul edebiliyorlar .
 11. @BersHan Aynı dediğin gibi ufakken namazda kılardım, Kuranda okurdum yazları Kuran Kursuna giderdim bir kere yatılıya gittim orda soğudum biraz yaşım büyükdükçe birde bu Rte iktidarının ergenlik ve gençlik dönemime gelmesimidir nedir bunların yaptığı abuk subuk hareketlerden dolayı iyice soğudum. Birazda araştırdım bana mantıksız gelmeye başladı ama şuan sorsanız Müslümanım derim çünkü öyleyim ama birazda değilim, bende tam bilemiyorum. Ama ne ibadetleri yaparım nede başka birşey cenaze namazlarına giderim sadece. Ailemi sorarsanız annem 5 vakit namaz kılar şuandada Kuranı okumaya çalışıyor
 12. Yeni kayıt oldum öncelikle herkese merhaba. Merak ettiğim ateist olmadan önce ne yaptı arkadaşlar, önceden Müslüman arkadaşlar boşluk hissettiler mi hayatlarında? Veya nasıl kabul ettiler tamamen.
×
×
 • Yeni Oluştur...