Jump to content

tentex

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  650
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

tentex Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Bak sen, Şimdi de korkaklık ha? Bence senin ve senin gibilerin yaptığı korkaklık. Teist yalakaları sizi. Teistlere ne ispatlayacaksın? Ateistlerin de normal ve iyi insanlar olduğunu mu? Böyle bir laf ettin yukarıda. Geç bu işleri. Ayrıca bu konu bu forumun kurucularından ve Ateizmi anlamak kitabının yazarı Mantık'ı da ilgilendiriyor. Kendisi buralardaysa gelsin. Kimlik açıklamamanın korkaklık olduğu konusunda onunda bir kaç fikri olacaktır. Yeni yetme teist burjuvaları sizi. Burada nasıl bir durum söz konusu biliyor musun? Hani teistlerin dünyadaki tüm pisliği yapmaları ve kendilerini ahlaklı görmeleri var ya? Aynısı da burada var. Senin bu yaptığın korkaklık. İnternetin mentalitesine aykırı. Ve günümüzde tüm iktidarlaırn yapmaya çalıştığı şeye yani internetin insanın kendini gizleme özelliklerini yok edip onu dev bir fişleme bilgisayarına dönüştürme politikasına hizmet ediyor. Korkak senin gibiler. Kimlik açıklamakmış.
 2. Biliyorum. Ancak islam ülkelerinde yapılan araştırma çalışmalarının ne amaçla kullanılacağının garantisi yoktur. Sen her şeye sıradan olarak baktığından farkında değilsin.
 3. İnsanın rehberi nesnellik olmalı. Başkalarının binlerce yıldır öğrendiği ahlak, doğru yanlış algısı falan değil. Neyin referansıyla bana don biçiyorsun? Baksana haline.
 4. Evrensel kümede böyle bir çalışmaya yaklaşım sadece "Olumlu" olmalı değil mi? Düşüncemin hesabını kimseye vermem. Eleştiri sınırlarını aşmış bir pisliğe hiç vermem İmalara da bakar mısınız Sanki bir etki yaratacakmış gibi. Ben interneti ilk çıktığı zamanlardan beri kullanıyorum ve bu koca dünya gerçek isme ve verilere değil Takma isme ve uydurma şeylere dayalıdır. İnternetin ruhu budur çünkü. Kimlik açıklama konusunda tek bir eleştirim olmadı hayatımda. Bunu başkasında bir eksiklik, bir eziklik olarak da görmedim. Kimlik açıklamanın ne özelliği var anlayamıyorum gerçekten. Bu konuyu gündeme getirenleri, bir üstünlük veya bir eksiklikmiş gibi gösterenleri sorunlu insanlar olarak görüyorum. O insanlar o kadar sorunlu ve zararlıdır ki, internet oluşurken tetikleyici güç onlarda olsaydı durum buralara gelmezdi. Ortada free bir dünya değil, bir kurumda insanları dosyalayan bir zihniyetin yeri olurdu. İnternet kimlik açıklama değil, kimlik açıklamama yeridir. Ayrıca gerçek hayatta bile kimlikler birebir açıklanır. Siz otobüse "yolcu" takma adıyla binersiniz. Adınız soyadınızla değil. Adınızı soyadınızı ve kişisel bilgilerinizi üzerinize pankart olarak yapıştırıp gezdiğiniz yerler bellidir. Ordu, hapishane, okul, morg. Kimlikten dem vuranlar bir şerefsizdir. Ayrıca mastürbasyon yapmak, Ego tatmin etmek, Sokakta islami eleştirmemek, Ateist olduğunu dile getirmemek, Müslümancılık oynamak, Bunlar suç değil. İki gram "müslüman" aklınla bana akıl mı veya erdem mi öğreteceksin cigi?
 5. tentex

  Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

  Topraktan insan yapmak için bol miktarda tükürük lazımdır.
 6. tentex

  Aşağılık Kompleksi

  Bu insanlar ve tüm canlılar için istenmiş bir şey. Tatlı suyu kullanmayın. Tatlı su yaşam amaçlı kullanılan bir su. Tuzlu suyla hayatta kalınmaz. Deniz suyu kullanın. Hani sizler ahlaken en üst moddaısnız ya, bunu da hesaplarsınız herhalde.
 7. tentex

  Aşağılık Kompleksi

  Filimseldir o. Dünyada millet içemeye su bulamazken müslümanlar günde 2-3 kere boş yere bir seremoni için akıtıyorlar. Hem de tatlı suyu harcıyorlar (tuzlu su harcasalar neyse) Ne hijyen ne de başka bir bok sağlamıyor abdest. Ondan sonra da angut angut konuşuyorsunuz böyle. Gidin deniz suyuyla abdest alın. Dallamalar.
 8. tentex

  Müjde

  Bu bizim Rokko yahu. Müslüman mı olmuş?
 9. tentex

  Aşağılık Kompleksi

  Hadi lan
 10. tentex

  skandallarla dolu ziyaret

  Budist vahşeti? Müslümanlar suçlu.
 11. Onlar gibi olmadığını göstermek müslümanlarda saygı uyandırmaz. Daha çok nefret uyandırır. Kör bıçakla adam kesen tipler bunlar yahu. Git bir cami önüne ve allah yoktur de bakayım ne oluyor sana. Ateist olduğunu ilan et bakalım. Eğer sana saygı duyan bir kişi bulursan ölmeden önce ona teşekkür et
 12. Bunun saklanmakla alakası yok. Bilgi vermemekle alakası var. ABD istese Kuzey Koreyi 1000 kere vururdu. Neden vuramıyor? Çünkü bilmiyor, görmüyor. Kore orada tüm uyduları engelliyor. Nerede ne silahı var, nerede hangi tesisi var göremiyor. Göremeyince de dünyanın en büyük en güçlü devleti çaresiz kalıyor. Bu böyle bir durum. Müslümanların bizi öğrenmesi barış çiçeği vermemize mi yol açacak sanıyorsun? Karşılıklı anlayış, hoşgörü, mutluluk ve kabullenme mi olacak sanıyorsun? Olmayacak. Onlar öğrendiklerini bizi yoketmede kullanacaklar. Bizi tutsaklaştırmada kullanacaklar.
 13. İstediğin cevaplar aleyhte durum yaratılabilecek cevaplar. Ateistlerin yaşamlarındaki ortak noktalara mühendislik yapabilirler.
 14. Adam islamcıların şartları ateistler aleyhinde şekillendirebileceği veriler istiyor. Bu soruların cevabına göre ateistler aleyhinde şartlar yaratılabilir. Kanunlar, sosyal yaşam vs. Anladın mı?
 15. Eğer bir çalışma yapmak istiyorsan islamcılar hakkında yap. İnsanların yaşam haklarını kendi inançlarının itibarlarından daha ucuz görüyorlar. Tekrar ediyorum, Tüm müslümanlar için bütün insanların yaşamı kendi dinlerinin itibar kaybından daha ucuzdur. Bu ilginç bir anomali. Buna odaklan sen. Böyle bir şey mi olur?
×
×
 • Yeni Oluştur...