Jump to content

democrossian

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  12.443
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

democrossian Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

5.730 profil görüntüleme
 1. democrossian

  Ruhun olmadığı mantıken ispatlandı.

  Bölünmüş beyin sendromu çok şaşırtıcı ve hastayı gözlemleyenlerin gözlerine inanamadıkları bir olaydır. Çok dramatiktir, bir bedende iki ayrı kişilik bulunur. Bu kişiliklerden biri sağ ele, diğeri sol ele komutlar verir. Nadir görülür tabii ama görüldüğünde çok şaşırtıcıdır. Benim de inanasım gelmezdi, abartılı aktarıyorlar diye düşünürdüm. Kendim böyle bir hasta görme şansım olmadı, ama çok ciddi alanının uzmanı psikiyatrlardan aldığım bilgiler, hastalığın tamamen gerçek olduğu, yani bir beyinde iki ayrı kişiliğin egemen olduğu yolunda. İnanılmaz ama gerçek.
 2. democrossian

  zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

  Bu, psikolojik sorunu olanın kendini foruma atması sorunundan gına geldi. El deliye hasret biz akıllıya yahu! Bu ne böyle! Yahu foruma değil bir doktora gidin, antidepresanla çözülmüyorsa psikiyatrik yardım alın bir şeyler yapın yahu! Forumda ona buna sataşmakla sorununuz Ç Ö Z Ü L M E Z ! Yazımınızı düzeltin diye dostça uyarıda bulunuyorsun, can düşmanlarını görmüş gibi kuduruyorlar. Akıllıya hasret gideceğiz be! Ülen eni konu Türkçeyi düzgün kullanın diye son derece haklı bir talepte bulunuyoruz. Bunda da alınacak gücenecek bir şey varsa ben daha artık bir şey bilmiyorum.
 3. democrossian

  Epifiz bezi

  Ben bu yüzden bu kişilerin müslim olmadıklarını iddia etmelerine inanmıyorum. Şimdilerde böyle bir moda türedi. Müslimler müslim olmadıklarını iddia etmeye başladılar. Fakat bunları direk sahtekarlıkla itham ettiğim için aslında hata ettiğimi düşünüyorum. Çünkü basına ve siyasete kadar yansıyan "gençler deist oluyor" alarm zillerini dinciler açısından çaldıracak gelişmelerin etkisi var bu olguda. Evet bu kişiler müslimler ama müslim değiliz demeleri deizme kaymış olmalarından dolayı. O yüzden direk yalan söylemekle suçlamak haksızlık oluyor diye düşündüm ve kendimi hatalı buldum. Bundan sonra müslim değilim diyenlere inanma eğilimde olacak ve sahtekarlıkla suçlamayacağım. Ama hâla olabilir tabii müslimin hem de yobazı olup kuzu postu giyip ateist avlayabilir miyim diye çıkan. Her müslim bir sahtekardır. Bunlara asla güvenilmez. Bunların en iyi olanı bile "allah için çalıyorsa, allah için dolandırıyorsa allah için öldürüyorsa, allah için ne bot yiyorsa yesin helal olsun, allah için olsun yeter ki" diyen salaklardır. Bunların en iyisi dediklerin böyle ahmak olan embesiller. Daha iyisi yok. Beteri olan ise tonla... Tabii bundan laik müslimleri muaf tutuyorum. Onlar bu değerlendirmeye dahil değil. Onlar zaten müslim değil, müslim olmayı kaçınılmaz gören, bundan kaçınmanın bir yolu olmadığını düşünen insanlar. Haklı yanları da kendilerince olabilir. Ben onları salça bitince kavanozuna reçel doldurmuş ama salça etiketini sökmemiş kişiler olarak görüyorum. Müslim değiller aslında. Müslim etiketini sökmeye ne gerek var, işte reçel olduğu apaçık meydanda diyorlar. Ben de bir tarihte öyleydim. Hatta ateist müslimdim ben uzun bir süre... Ateist müslim nasıl olur daha önce anlattım. Tekrar etmeyeyim. Zaten çoğu müslim agnostik müslimdir. Hatta tamamına yakını.
 4. democrossian

  Ruhun olmadığı mantıken ispatlandı.

  Klonlama iddiasını bilimsel kaynaklar doğrulamadı. Klonlamayı gerçekleştirdiğini iddia eden kuruluş bir tarikate ait güvenilmez bir yapılanma. Parmak izi, kılcal damar deseni ve göz retina deseni ne tek yumurta ikizlerinde aynıdır, ne de klonlarda aynı olur. Bunların yapılanma proteinleri DNA ya kodlanmış olsa da desenleri kodlanmış değildir. Nasıl ki bir ormandaki tüm yaprakları tarasanız aynı damar desenine sahip iki yaprak bulamayacağınız gibi, hiç bir iki insanda aynı parmak izi, aynı retina ve kılcal damar deseni bulamazsınız. Bu olanaksızdır. Bunu dinciler mucize olarak filan lanse etmeye çalışır. Hiç alakası yok tabii. Bunların iki insanda aynı olmaları bir mucize olurdu. Bu o kadar olanaksız ki, parmak izleri tamamen aynı iki insan getirin hemen mucize gördüm diye müslim olayım yani, o derece! Aynı olmamasının mucizeyle hiç alakası yok, aynı olsa asıl o zaman mucize olurdu. Ruh zaten yok. Bu kesin. Ruh diye bir şey olsa maddi olan kimyasallar beyni ve duygu durumunu etkileyemezdi.
 5. democrossian

  Erkeklerde neden? kadın memesi var.

  Şimdi bu da "ama ben Müslüman değilim kiii..." diye ağlamaya başlar! Hayır biz burada müslim kesip pişirip yemiyoruz ki yahu, bu müslimcikler niye habire müslim değiliz biz deyip durur anlamıyorum!
 6. democrossian

  zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

  Hâla evrımcı diyor... Bundan bir nane olmaz... Sal bunu çayıra... Doğru düzgün soru olursa yanıt veririm.
 7. democrossian

  zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

  Biz evrımıcıyız da sen kıvrımıcı mısın! Evrimi bilmeyecek kadar cahil, yoz ve geri olduğunu sakın söyleme! Evrim çıkarılsın mı yoksa ders kitaplarından! Ha? Çıkarılsın mı yoksa! Kıvırtma! Mert cevap ver çıkarılsın mı çıkarılmasın mı! Yobaz mısın değil misin!
 8. democrossian

  zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

  Mavi göz için beş yedi bin arası tarih ve Karadeniz'in kuzeyi diye yer belirtildiği halde beyaz ten için böyle bir yer ve tarih verilemiyor. Neden? Ten renginde ani bir açılma olmadığı içindir. Yani herkes kahverengi gözlü iken birden mavi gözlü bir birey doğdu, bu aniden oldu. Ama beyaz ten böyle ani ortaya çıkmadı. Ne zamana kadar tüm insanlar siyahken ne zaman aniden beyaz tenli bir çocuk doğdu da bugünkü bütün beyaz tenliler onun torunları diye bir şey söylenemiyor. Ten renginin karmaşık ve dalgalı git gelli bir süreçte değişime uğradığı açık. Bunu mozaik değişimlerin mutasyonları örtmesi ile sanırsam yorumlayabiliriz. Mozaik deyince mutasyon kaynaklı olmayan yani nesilden nesile aktarılmayan değişimleri kastediyoruz.
 9. democrossian

  zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

  Siyah ırktan mutasyonla beyaz ırk ortaya çıkabilir. Coğrafi koşullar da bu mutasyonu destekleyince kalıcı olur, yeni bir genetik türemiş yani yeni bir ırk ortaya çıkmış olur. Örneğin tahminen yaklaşık beş - yedi bin yıl öncesine kadar dünyada bütün insanlar kahverengi gözlüydü. (Siyah dediğimiz koyu kahverengidir.) Fakat Karadeniz'in kuzeyinde tek bir bireyde bir mutasyon gerçekleşti ve ilk kez mavi gözlü bir çocuk doğdu. Bugün dünyadaki tüm mavi gözlüler bu tek bireyin soyundan gelmedir. Buna yeşil göz de dahildir, çünkü yeşil, mavi ile kahverengi arasında bir kombinasyondur. Cilt rengi de bundan farklı değildir. Ama siyah ve beyaz ırk arasında göz ve ten renginin ötesinde yapısal farklar var. Bu da doğal. Mutasyon ve seçilim (doğal ve cinsel) bu işi kısa sürede halleder. Irklaşma türleşmeden çok daha kolay ve çabuk gerçekleşir, sıkıntı yok.
 10. democrossian

  zenciler homosapienslerin ispatı olabilirmi?

  Afrikanların diğer ırklardan çok belirgin biçimde farklı oluşları tarih boyunca büyük bir sorun olmuştur. Tanrının siyah ırkı beyaz ırkın kölesi olsun diye yarattı gibi insanlık dışı görüşlere yol açmıştır. Bu da yaratan tanrı uydurmasının ne kadar saçma bir safsata olduğunu gösterir. Bu kadar beceriksiz bir yaratıcının var olmasının tek açıklaması "bakalım ben böyle yarattığım için yanlış fikirlere kapılıp siyah kullarıma haksızlık edecekler mi" diye deneme yapmasıdır. Böyle bir deneme yapmak için de sapkın bir sadist olması lazım. İyi davrananları mükafatlandırıp kötü davrananları işkence etmekle eline ne geçecek? Nedir yani şişmiş egosu mu tatmin olacak? Egosunu tatmin edecek diye binlerce yıl köleliğe izin vermiş olması, siyah kullarının acılarını seyretmiş olması utanç verici. Biz insanlar bile deney yaptığımız kobaylar mümkün oldukça acı çekmesinler diye uğraşıyoruz. Neyse gelelim gerçeğe; tüm insanlığın atası tabii ki şempanze ile evrimsel kuzen olan Afrikan bir insan türüdür. Bu insan türü Homo Erektus'tur. Afrika'da mutasyon hızının yüksekliğinden dolayı Afrika'dan birden fazla çıkış olmuştur. Homo Erectus Cava insanı, Pekin insanı, Neandarthal insanı gibi türlere ayrışmışsa da Afrika'dan son çıkan insan türü olan Homo Sapiens dışında tüm insan türlerinin nesilleri tükenmiştir. Tabii Homo Sapiens'in aynı anda dünyanın bir kaç yerinde evrimleştiğini söyleyen çok merkezli evrim kuramı da var ama sonuçta Afrika'dan son çıkan (200 bin yıl önce) Homo Sapiens'in günümüze kalan tek tür olduğu görüşü kabul görüyor. Fakat bir süre birlikte dünyayı paylaştığımız diğer insan türü olan Neandarthal genlerinden bir miktar genetiğimize karıştığı da kabul ediliyor.
 11. democrossian

  Sicim Kuramı Her Şeyi Açıklayan Kuram Olabilir mi?

  Sicim Teorisi de "Her Şeyin Teorisi" olamadığına göre istenen noktaya gelinmemiş demektir. İstenen noktaya, yani Her Şeyin Teorisine gelmek için kuramlar geliştirmeye ihtiyacımız var. Sicim Teorisi de bu ihtiyaçla geliştirildi. Ama yeterli gelmediğine göre daha geliştirilmesi gerekiyor. Acaba kuantumda ötesine geçemeyeceğimiz bir sınıra gelecek miyiz... Sanırsam öyle olacak.
 12. democrossian

  islamdan ateizme geçtim...

  Öyledir çünkü bir varlığın kendiliğinden güçlü ve zeki olarak zaten sonsuzdan beri var olması olanaksızdır. Zeki olmasa anlarım ama zeka kendiliğinden oluşamaz. Ancak evrimle oluşabilir. Tanrı iddiasının bir veya daha çok olması bir anlam ifade etmez. Çok tanrılı dinlerde de bir en üst patron tanrı ve alt tanrılar vardır. Tek tanrılı dinlerde alt tanrıların melek kadrosuna kaydırılmasından başka bir şey yapılmamıştır. Hatta cin inancı da kötü tanrılar inancından kaynaklanmaktadır.
 13. democrossian

  akıl gelince veya ergenlik çağı( herkesten yorum)

  Bu saçma sapan safsatalardan çıkamadığınız ve ateistlerin düşünce düzeylerine erişmeniz bu yüzden tamamen hayal olduğu için bir ateiste büyü yaptırmasını önerecek kadar düşünce yoksunusunuz. Büyü müyü rukye mukye önermeden önce acaba cinlere inanmasını, ondan önce de bir zahmet yani, allaha inanmasını önermen gerektiğini bile düşünemiyorsun! Ülen rukye önerdiğin ateist babam, ateist! Allaha inanmıyor be! Ne rukyesi ülen?
 14. democrossian

  akıl gelince veya ergenlik çağı( herkesten yorum)

  Ben o işlerin hepsini öyle iyi bilirim ki inanamazsın! Tereciye tere sattığının farkında bile değilsin! Façası yemedi ha! Asıl senin façan yemez koçum! Sen daha giderken ohooo biz çoktan dönmüş yorgunluk çayımızı demlemiş içtik bitirmiştik üstelik! Demirden korksak tüfeği elimizde nasıl tutacağız ülen! Cin peri işleri benden sorulur daha bilmiyor musun yoksa? Daha bir ay olmadı bu cin işlerinden çok iyi anlayan biriyle tanıştım (yine!!!). Bana baktı baktı ve sen tam perilerin aşık olacağı bir tipsin seni kaçırmamış olmaları çok normal dedi. Sonra yanımızda olan bir diğerine döndü sen misal sen hiç korkma senin yakınından bile geçmezler dedi. Bu kadar dobra açık sözlü olmasına çok güldüm. Yahu hanımefendi ben ateistim ama dedim. Haaa bak buna çok kızarlar işte dedi. Tamam o kızanların topunu yolla sen benim üstüme, yollamazsan hatırım kalır bak dedim. Ben biliyorum böyle tetikleyici bir şey olunca bu sanrıların tekrarladığını. Hemen de tetikledi. Lan gece bir uyandım dev gibi kara bir şey beni tutmuş nefes aldırmıyor! O yana dön bu yana dön nefes alamıyorum! Birden çok fena sinirlendim. Ulan senin var ya ben diye bir anda o öfke ile nefesim açıldı. Buna bir saydım bir saydım bu bırakıp kaçtı! Hayatımda bu sanrılardan korktuğumu hiç hatırlamıyorum. Sanrı gördüm mü çok fena saydırırım. Korkunun zerresini duyduğumu hiç hatırlamıyorum. Hatta eskiden hadi gel bakalım diye ben davet ederdim bunları. Sonra ateist olunca o işler bitti tabii de işte tetikleyici birisi olunca tetiklenebiliyor istemeden. Bu hanımefendi de tetikledi bunca yıldan sonra ilk kez sağolsun.
 15. democrossian

  Erkeklerde neden? kadın memesi var.

  Bunların yaratmayla hiç bir alakası yok. Bunlar da evrim kapsamındadır ve oluşarak meydana gelmiştir. Hidrojen, elektronların protonlar etrafında yörüngeye girmesi ile oluşmuştur. Oksijen dev yıldızlarda füzyonla oluşup yıldız ömrünü noktaladığında tüm evrene saçılarak oluşmuş ve ikisi de suyu oluşturmuştur. Güneş ilk dev yıldızlardan sonra gelen nesilden bir yıldızdır. Tabii ki zamanla oluştu. Zamanla da ölecek. Varlığı bu kadar basit algılamanız ve bilimden hiç haberinizin olmayışı inanılmaz. Yaratıldı tamam bitti demekle neyi hallediyorsunuz? Nasıl bu kadar sığ ve basit düşünceli oluyorsunuz? Yaratıldı bitti demekle hiç bir şeyi halledemeyeceğinizi göremiyor musunuz? Yaratıcınız nerden geldi deyince doğmadı doğurmadı gibi saçma sapan gevelemekle hiç bir şeyi halletmediğinizi göremeyecek kadar sığ ve basit fikirli iseniz insan sayılamazsınız. Bilim gibi senin tanrın da insan zihin ürünü. Beşer şaşar evet bilime değil tanrıya güvenmemelisin. Çünkü bilimi düşünen zeki insanlar üretti ama tanrıyı aptallar uydurdu. Evrenlerin evrimi canlıların evriminin aynısıdır. Hayat oluşturamayan sayısız evren hiç var olmamış gibi ölür. İçinde hayat oluşabilen evrenlerde zeki canlılar nereden geldiklerini merak ederler. İşte bu da evrenlerin evrimi. Size gerici cahil yobazlar tarafından bir papağan ezberi öğretilmiş: "Bilim laiklik demokrasi bunlar insan yalanları. Bunlara inanmayın. Allahtan başka hiç bir şeye inanmayın!" Halbuki dünyada allahtan büyük yalan yoktur. Bu en büyük yalandır. Sizi allahla uyutuyor ve sömürüyorlar. Koyun sürüsü gibi allahın olduğunu iddia eden yalancı sahtekarların peşinden gidiyorsunuz ve o da sizi güzelce sömürüyor. Ateist şehadeti olarak önerebilirim: "Tanrıdan daha büyük bir yalan yoktur."
×