Jump to content

democrossian

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  12.836
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

democrossian Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

6.605 profil görüntüleme
 1. democrossian

  Balistik

  Ağırlıklı mancınıklarla hız elde edemezsiniz. Yüksek hız için yaylı ve isabetli atış için namlu gerekir. Benim mancınık bir şişeyi isabetle vurabilirdi. Şişe kırıkları dolmasın ortalık diye konserve kutularından hedefler yapıyordum. Tabii namlu iyi sabitlenecek. Aslında en zor kısmı bu. Biraz büyüyünce bir av tüfeği edindim. Fakat hep şişelere, kutulara ateş ettim. Hiç avcılık yapmadım. Hiç saçma kullanmadım, daima tek çekirdek, yani domdom diyorlar buna. Fişeklerimi kendim hazırlardım, hazır fişek almazdım. Şimdi bir yarı otomatik lazım ama... G3 kullanınca av tüfeği çok basit geliyor. G3 ise sivil ve yasal olarak edinmek olanaksız. AK 47 bulmak kolay, ucuz da ama yakalatırsan kötü! Direk ya terörist ya mafya silahı! En iyisi M16 ama nasıl bulunabileceği ve kaç para olduğu hakkında bile fikrim yok! Tabii M60 ı saymıyoruz, o kategori dışı.
 2. democrossian

  Balistik

  Sürtünme olsa da olmasa da 45 derece. Sürtünme olmasa tam bir yay çizerdi fakat sürtünme nedeniyle parabolik bir rota izler. Eğer yüksek bir engeli aşmak gerekiyorsa açıyı artırmak gerekir ama mesafe kısalır.
 3. democrossian

  Balistik

  Ben çocukken yaylı mancınık yapardım. Namlu olarak boru kullanır ve pistonun arkasına kuvvetli bir yay koyar, bu yayı namludan bastırdığım oklava gibi bir şeyle sıkıştırdıktan sonra borudaki bir delikten pim sokarak sabitlerdim. Oklavayı çıkarıp bir bilyeyi namlunun içine atar ve pimi bir iple aniden çekince yay bilyeyi fırlatırdı. Oldukça tehlikeli bir aletti. İlk prototipini tükenmez kalemle yapmıştım. Neyse ki kimseyi yaralamadım. Çocukken çok tehlikeli şeylerle uğraştım, sakatlanmadığım için şanslıyım. Elektrik, asitler, yanıcı ve patlayıcılar buna dahil. Pnömatik bir ok fırlatıcı da yapmıştım ve isabeti çok iyiydi. Roket denemeleri yaptım, bir keresinde büyük bir roket yapmaya kalkışınca şiddetli bir patlamaya yol açtım. Dayak yememek için kaçtım. Bir kere yangın çıkardım ve zor söndürdüm. Endüstriyel tasarım mühendisliği okumak idealimdi, elimden tutup yol gösteren olmadığı için gerçekleşmedi maalesef. Gerçekleşseydi kademeli roket tasarımı yapmak istiyordum. NASA'ya girmek idealimdi! Elon Musk'ın rakibi olabilirdim! Fakat kimseyle konuşmayıp sürekli planlarıma odaklandığım için beni kimse keşfetmedi!
 4. democrossian

  Yeni Milli Eğitim Bakanı

  Yeni Milli Eğitim Bakanı şaşırtmaya devam ediyor. Bir mülakatında Darwin ile ilgili ne düşündüğü sorulduğunda yanıt vermemeyi tercih ederek gericileri kızdıran yeni bakan, bir hamle daha yaptı. Göreve geldiğinde "ateist ve komünist öğretmenlerin defterini dürün" diyen Ankara İl Milli Eğitim müdürünü görevden aldı! Reisin Milli Eğitim bakanı olarak Darwin'e karşıyım açıklaması yapmayan, gericileri görevden alan ve göreve geldiğinde zorunlu olmadığı halde ticari faaliyetlerine son veren birisini atamasının nedeni merak konusu oldu! Milli Eğitim bu kadar mı batma sinyalleri veriyor da denize düşenin yılana sarılması şeklinde bir durum ortaya çıktı? Babası imam olan çocukların bile imamatibe gitmeyeceğim diye ağlayıp direttikleri çok duyulan sıradan olaylar haline geldi. Dini çok pompaladık bütün çocukları dinden nefret ettirdik diye akılları başlarına gelmiş olabilir mi yobazların acaba? Keşke akılları başlarına gelmese daha iyiydi! Millet dinden iyice bir soğusaydı! Ama soğumayı artık durdurabileceklerini sanmıyorum.
 5. democrossian

  iblis melek mi, cin mi?

  Açıkça Adem ve eşi diye yazmıyor yalnız. Ama farketmez. Daha ilk nesilde Adem'in çocukları birbirini öldürüyor. İlk peygamber kendi çocuklarına bu kadar laf anlatabildiyse... Şeklinde ele almak lazım mevzuyu. Biz 1400 sene önce yaşadığı iddia edilen bir adamdan nasıl din öğreneceğiz?
 6. democrossian

  Can Dündar'ın Ergenekon kumpasını savunması

  Fikriye hanım yanına gelmek için Atatürk'den izin istedi. Söküğünü diker, yemeğini yaparım dedi. Atatürk kabul etti. Yalnız başını açmasını rica etti ve Fikriye hanım da bu ricayı yerine getirdi. Bütün savaş yılları boyunca Fikriye hanım Atatürk ile birlikte oldu. Önce ona Mustafa abi derken bir daha hiç abi demedi. Ta ki Büyük Taarruz ile Atatürk İzmir'e gidene kadar. Tabii bu çok riskli taarruzda Fikriye hanımı yanına almadı. Bu ölümüne bir kumardı. Ya istiklal, ya ölüm. Başarısızlık durumunda Atatürk kurşuna dizilirdi. Başarılı oldu ve İzmir'de Latife hanım onu evinde ağırladı. İngilizcesi, piyanosu ile Atatürk'ü etkiledi. Zafer sonrası Atatürk'ün İngiltere'ye ilk notasını Latife hanım kaleme aldı. Zübeyde hanım önce Latife hanımı çok sevdi ama nedense daha sonra oğlunun bu kızla evlenmesini istemedi. Tabii Fikriye hanım da hiç istemiyordu. Fakat taarruza yalnız gönderdiği Atatürk yanında Latife hanımla Ankara'ya dönmüştü. Sonrası dram... Fikriye hanım en zor yıllarda yanında olmuştu ama iyi günlerde Atatürk'ün yanında Latife hanım olacaktı! Gerisi trajedi... Atatürk'ün hiç bir zaman sakin, durgun, çalkantısız bir hayatı olmadı. Özel hayatı da aynıydı. Hiç normal sıradan bir adam olarak yaşamadı. Hep uçlarda yaşadı... Atatürk yine de Fikriye hanımın gözleri önünde Latife hanımla evlenmedi. Fikriye hanım İsviçre'de senatoryumda tedavi gördüğü sırada Time dergisinin kapağında Atatürk'ün evlendiğini okuyunca fenalaşıp bayıldı. Daha sonra geri dönüp Atatürk'le görüştürülmeyince maalesef Atatürk'ün hediyesi tabanca ile intihar etti. Bu çok acı ama böyle oldu...
 7. democrossian

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Evlenmen yasak ama ilişki serbest diyen yasa nerede varmış? Zaten belli yaş altı ilişki cinsel istismar sayıldığı için evliliğe izin verilmeme gerekçesi de o! Yani evlilik izin verilme yaşının altında ilişki cinsel istismar kabul edilir. Kızın itiraz etmemesi önemli değildir, çünkü itiraz edecek veya edemeyecek reşit yaşta değil. Çocuğu değil ilişki, taciz ederse soluğu mahkemede alır şikayet durumunda. Nasıl çocukla ilişki serbest oluyormuş yahu? ABD de taciz ciddi suçtur, adamın ocağına incir dikerler, hiç acımazlar. Çok fena tazminat ödetirler.
 8. democrossian

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Böyle bir harita yayınlamak yanıltıcı olabilir. Çünkü özel mahkeme izni şartına bağlı indirim yapılıyor olabilir ülkede. Yani yaş sınırı bulunabilir ama mahkemeye başvurup özel bir durum talebi ile indirim isteme hakkı bulunabilir. Ayrıca ülkede eşi varken ikinci çocuk eşe izin verilmiyor da olabilir. Bu ayrımları yapmadan örneğin S. Arabistan ile ABD yi aynı kategoride göstermek yanıltıcıdır. Yani tek eşi olacak o da çocuk ve yarın boşarsa çocuğun mahkemede hakları olacak durumu ile bir kaç tane eşi zaten var bir de çocuk eş alıyor ve istediği gibi de boşayabilir durumları aynı durumlar değil. Bu tür ayrıntıları göstermeyen kategorizeler yanıltıcıdır. Carl Sagan örneğin evliyken bir hayranı ile arkadaş oldu ve karısı da bu kızı benimsedi, o da arkadaş oldu. Üçlü birlikte gece yarılarına kadar sohbetler ettiler. Sonra Sagan bu kızla evlenmek istedi. Karısı bunu doğal buldu, boşanmayı kabul etti ve Sagan kızla evlendi. Düğünde eski karısı da bulundu! Üçlünün arkadaşlığı bozulmadı, devam etti! Türkiye koşullarında düşünülebilecek bir durum değil ama orada bu oldu! Carl Sagan kanser oldu ve iki kadın birlikte ilgilendi son gününe kadar onunla. Aralarında bir sürtüşme olmadı! Bu nasıl olur inanmak başka kültürler için zor ama böyle oldu.
 9. democrossian

  iblis melek mi, cin mi?

  Ülen bu Adem de ne menem bir şeymiş ha! Daha bir halt ettiği bir marifeti bile yokken, ruhundan üfürdüğü anda secde edin ha! Yuh! Ülen bir sıçradığı bot kurusun, bir şey bir halt etsin de öyle bari secde ettirecekse ettirsin be! Böyle zırva salak masallara inanmıyorlar mı! Heeey zeka hey! Nerelerdesin sen!
 10. democrossian

  Can Dündar'ın Ergenekon kumpasını savunması

  Türklerde oyunculuk yeteneği kısıtlı gerçekten. Türk sineması sadece tek alanda biraz başarılı, o da komedi. Ciddi bir filmi Türklerin çekebilmesi zor. Türk sinemasından ciddi bir bilimkurgu filan çıkabilmesini hayal bile edemiyorum. Veda filminde Atatürk'ün savaş oyunu oynadığı çocukluğu bence de pek olmamış. Fakat bu küçük kusurun dışında film çok iyi. Hâla ara sıra izlerim ve duygulanırım. Filmde tabii Atatürk'ün özel hayatına da giriliyor ve bu bakımdan farklı bir film. Latife hanım iyi canlandırılmış fakat neden başı örtülü fotoğraflarının olduğunu film açıklayamıyor. Doğrusu ben hem de yanında Atatürk dururken Latife hanımın neden başı örtülü fotoğraf çektirdiğini anlayamıyorum. Filmde açıklanmayan bir diğer konu da Latife hanımın neden aşırı agresifleştiği. Bunun nedeni mutlaka ki Atatürk'ün Zsa Zsa Gabor ile olan ilişkisi. Bunu Jaja'nın (böyle demek hoşuma gidiyor ona) anılarından öğreniyoruz. Jaja doğru mu söylüyor bilmiyoruz ama herhalde doğru söylüyordur. Latife hanımın Çankaya'da kapıları çarparak Kemaaal Kemaaal diye bağıracak kadar sinirlenmesini açıklıyor çünkü. Jaja tabii ki çok güzel bir kadın. Atatürk'ü de çok maço olarak tanımlıyor ve onu ömrü boyunca unutamadığını anlatıyor. Bunlar mutlaka ki gerçektir. Jaja durup dururken böyle şeyler yazmış olamaz. Atatürk cepheden cepheye koşmuş, bir çok kez ölüm tehlikesi geçirmiş, hayatını koymuş ve çok büyük başarılar kazanmış bir insan olarak hayatının son döneminde içmeye, eğlenmeye, çapkınlık yapmaya hakkının olduğunu düşünmüştür herhalde. Ama bunu Latife hanım tolere etmedi. Edemezdi, çok kıskançtı çünkü. Atatürk'ü Fikriye hanımdan da ölesiye, çok aşırı kıskanmıştı. Onun Atatürk'ün peşinden Anadolu'ya gidip Atatürk'ün tüm savaş yıllarını onunla geçirmiş olduğunu düşünmek Latife hanımı deli ediyordu.
 11. democrossian

  Kuranda neden Dünyanın yörüngesi mucizesi yok?

  Kuran'da bir tek bilimsel, insani erdem yoktur. Tamamı zararlı ve yanlış bilgilendirmeden oluşmaktadır. Yazılış düzeyi taş devrinin bile gerisindedir. Çünkü insanlar taş devrinde bile muazzam taş anıt Stonehenge'i inşa ederek güneş takvimini kullanmaya başlamışlardı. Bu muhteşem anıtın ortasında durup güneşe baktığınızda yılın kaçıncı gününde olduğunuzu anlıyorsunuz. Büyük ölçüde de ayaktadır hâlâ. 4-5 tonluk taş bloklar metrelerce yükseğe kaldırılarak inşa edilmiştir. Bunlar ise bir yamuk yumuk hiç bir kenarı diğer kenarının ölçüsünü tutmayan bir ucube bina inşa edebilmişler. Hâla onu dönüp taşlara yüz sürüp taş taşlayarak tapınıyorlar ve hâlâ daha Ay'a bakıyorlar zamanlama için. Gerilik korkunç ve akıl almaz düzeyde. Taş devri insanından daha geri düzeyde bir toplum bu çağda yaşıyor ve hâlâ gün boyu aç susuz kalma takvimini Ay'a göre düzenliyor! Çünkü bu ilkel kitapta ay'ı zaman ölçüsü kıldık yazıyor! Bu inanılmaz bir durum!
 12. democrossian

  Kuranda neden Dünyanın yörüngesi mucizesi yok?

  Aynen öyle. Eğer öyle olmasa düzgün bir şey yazar gönderir, herkes de tamam gayet düzgün bir kitap der kimse karşı çıkmazdı. Ondan sonra bir sürü hurinin maaşını sigortasını öde dur! Zebanilere ödediğin maaş, sigorta da boşa gitsin! Cehenneme o kadar stokladığın fueloilin boşa gitmesi de cabası! Bir de zebaniler aylak aylak durmaktan isyan çıkarır mı! Cehennemdeki boş kazanları kaldırır mı! Al başına belayı! Hem sonsuz can sıkıntısı insanlara işkence etmeden nasıl geçecek, en mühimi de bu!
 13. democrossian

  Kuranda neden Dünyanın yörüngesi mucizesi yok?

  Allahı hiç tanımıyor gibi konuşuyorsun! Allahın amacı insanlar iman etsin gelsin cennette hurilerle oynaşsın değil ki? Psikopatın derdi işkence!
 14. democrossian

  Berkin Elvan ve Eren Bülbül arasındaki fark

  Nasıl ne anlaşması yahu! Basbayağı anlaşma, uluslar arası anlaşma nedir bilmiyor musun? Edirne nerden çıktı onu da anlamadım! Edirne ne alaka?
 15. democrossian

  Berkin Elvan ve Eren Bülbül arasındaki fark

  Batı Trakya Türkleri uluslar arası anlaşma ile azınlık hakkı elde etmişlerdir. O ayrı bir statü. Uzatma bilader. Ulusum ben ayrıyım sizden diyen varsa bunu kanıtlar. Ayrılır defolur gider. Yoksa ötüp durmaz. At binenin kılıç kuşananın. Hodri meydan. Hasan değil basan alır. İşler böyle yürüyor. Saçma sapan Kürtler yok Lazlar yok Çerkezler ayrıdır zırvalarına fazla yanıt da vermeye gerek yok. Ötüp durma saçma salak... Ayrı olmak isteyen buyursun denesin. Denemesi bedava.
×