Jump to content

democrossian

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  13.498
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

democrossian Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

7.655 profil görüntüleme
 1. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Ne oldu? Dilin boğazına mı kaçtı İsmet efendi? Neyse ben seni tonla hakaretten peşin peşin kurtarayım da boyunu aşan iddialara girme, rezil kepaze olma. O kadar dogmatiksin, cahilsin, yine de seni kayırıyorum bak! Ülen cahil... Kuran daha hemen açılışının ardından gelen ilk sayfada "zalikel kitabu la raybe fihi" diye başlıyor be! Bu şu demek: "bu kitap ki onda şüphe yoktur". Daha dakka bir gol bir yahu! Sen nerenle okudun sahi bu Kuran'ı? Daha açar açmaz kitap yazıyor yahu! Sen aptes alıp iki rekat namaz kıl tövbe istiğfar et. Allahının kitap dediği şeye kitap değildir deyip kafir oldun! Huriler gitti elden, zebaniler seni bekliyor! Ülen ne eğlenceli bu muslimler yahu! Zır cahiller, hiç ama hiç bir şey bilmiyorlar, fikir bilgi denen kırıntı yok, sadece bir kuru dogmatik inanç! Çok komikler yahu!
 2. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Evet kitap yazıyor. Arapça olarak. Kitap zaten Arapça. Aynen kitap yazıyor. Hâla inkar edersen kanıtladığımda çok ağır hakaret ederim ve hak edersin, seni uyarıyorum. Israr etme. Kuran'ı çok iyi bilirim. Seni uyardım. Suç benden gider. Ne cahilliğini koyarım ne salaklığını, uyarmadı deme. Ona göre iddia et madem biliyorum Kuran'ı diyorsan. Sen daha Kuran'da insanların ruhlarının olduğunun iddia edilmediğini bilmiyorsun be! Kuran cahili olduğun kabak gibi ortada! Bunu bilmeyen Kuran cahili, benimle iddialaşmaya kalkışıyor!
 3. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Hemen söyleyeyim. Kuran'da bunun için kullanılan kelime "katilû". Bu kelimenin kökü katl, yani kâtil, katliam hep bu kökten. Öldürmek yani. Sonu böyle u ile uzatılınca karşılıklı yapılan bir eylemi ifade eder Arapçada. Yani öldürüşün demek oluyor ama Türkçe fonetiğine uymadığı için böyle tercüme etmiyoruz. Savaşta iki taraf karılıklı birbirlerini öldürdükleri için savaşın diye tercüme ediyoruz. Kıvırtma payı sıfır. Din allahın olana kadar katliam yapın, allaha inanmayanları öldürün, siz de bu arada şehit olun bana gelin yazıyor! Bunu da kıvırtacaksan yılan bile olamazsın, yılanın hiç olmazsa omurgası var. Bunu da kıvırtırsan yumuşakça olursun!
 4. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Zaten bakmadığımı söyledim. Ama Kuran'ı okumadığın bilmediğin yine hemen anlaşıldı. Kuran'da kendisinin bir kitap olduğu iddia edilir! Kitabullah denilir! Ben sana demedim mi Kuran'da ne yazdığından hiç haberin yok diye! Hiç ama hiç bir şey bilmiyorsun Kuran'da ne yazdığı hakkında. Sizin tipik özelliğiniz bu. Bir şeye inanıyorsunuz, inandığınız şeyin ne olduğu hakkında hiç bir fikriniz yok! Sen şimdi Kuran kitap değil diyerek Kuran'ı yalanladın, çünkü Kuran'da kendisinin kitap olduğu yazıyor ve cehennemlik oldun! Ateizme hoş geldin!
 5. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Tam tersine, İslam nerde din allahın değil, oraya gidip savaşmayı, ölmeyi ve öldürmeyi emreder. Din allahın olana kadar savaşın yazar Kuran'da. Siz kafanızdan uydurduğunuz hayali bir islama inanıyorsunuz. Kuran'da yazanlardan hiç haberiniz yok. Kuran'ı okusanız da kör gibi okuyor, görmek istediklerinizi hayalinizden görüyorsunuz. Kuran'ın sayfalarının arasından kan damlar. Kendisine inanmayanların öldürülmelerini isteyen bir metindir.
 6. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  En küçük bir örtüşme yoktur. Senin Kuran hakkında hiç bir bilgin olmadığı hemen anlaşılıyor. Çünkü insanların ruhları olduğunu iddia ediyorsun. Kuran'da böyle bir iddia yoktur. Bu senin Kuran'ı hiç bilmediğini hemen ele veriyor. Kuran, değil milattan öncesi, taş devri bilgi düzeyinin bile gerisinde düzülmüş bir düzmecedir. Dikkat edersen yazılmış bir kitaptır bile demiyorum. Çünkü bu şey kitap vasfından yoksundur. Buna kitap demek kitap kavramına hakaret olur. Böyle kitap olmaz. Bunda konu bütünlüğü, konu akışı denen bir şey yok. Akla gelen sözcüklerin art arda dizilmesi ile oluşmuş bir bulamaç. Çorba desen iltifat olur. Çünkü çorbaya malzeme ölçü ile katılır. Bunu kimin düzdüğü de belli değil. Birileri, ama cahil çöl yağmacısı olan birileri bunu düzmüş. Bu apaçık belli.
 7. democrossian

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  İsmet, buraya dogmatik inançlarını yazmanın bir yararı yok. Burası ateist forum. Bizler eğer farkındaysan ateistiz. Burada dogmalara metelik vermeyiz. Bilimi esas alırız. Burada eğer dogmalarınla bilim arasında bir paralellik bulabiliyor ve görebiliyorsan onu yazacaksın. Bu paralelliğe bizi iknaya çalışacaksın. Yoksa dogmatik inançlarında ne dediği keloğlan masalı kadar bile umrumuzda olmaz. Ha bir varmış bir yokmuş diye başlamışsın ha dogmatik dininin saçma sapan inançlarını anlatmışsın. Ha Muhammed diye uyduruk bir masal kişiliği eşşeğe binip göğe çıkmış, ha Keloğlan dev ile ejderha ile konuşmuş. Bizim için ikisi arasında fark yok.
 8. democrossian

  İslam’ın karanlık başlangıcına bir bakış

  Yani bu baştan aşağı yalan. Doğru bir tarafı yok. Deveye soracaklarına buna sorsalarmış şuran niye eğri diye. Ne allahım doğru ne peygamberim, doğru olan neremi gördün de eğri tarafımı soruyorsun diyecekmiş!
 9. democrossian

  Tanrının Olanaksızlığı

  Soruya soruyla değil yanıtla karşılık verilir. Ben sana egosunun sonsuz olmasını isteyen firavunlardan ne farkınız olduğunu sordum. Ayrıca riyakarlık yapmayacaksın. Sen cehennemdeyken kimlerin cennette olduğunun sana bir yarar sağlamayacağını pekala biliyorsun ama riyakarlık yapıyorsun. Böyle spekülatif ve tartışmalı iddialar sana bir yarar sağlamaz. Açık ve dürüst olmalısın. Sen işkenceler görürken yakınlarının hurilerin kucağında şarap içmesi hoşuna gitmez. Bu kadar apaçık konularda riyakarlık yapmamalısın. Bu cennete gidenleri tamam anladık, tanrıya iyi yalakalık yaptıkları için gidiyorlar oraya. Peki cehenneme kimlerin gideceğine inanıyorsun ve bu inancını neye dayandırıyorsun? Tüyoyu nerden aldın? Bu haberi sana kim getirdi? Yalnız bu sorgulamaların sonuçları içini pek açmaz, söyleyeyim. Haber kaynakları belli, Kuran ise zaten berbat. Başka kaynak getirirsen de pek iyi sonuçlar çıkmaz. Örneğin İncil dersen İsa'yı reddedenler yanacak diyecektir o da. Tevrat dersen de bir sürü sorun çıkar. Daha başka kaynak araştıracaksan denemek sana ait... Sorunsuz bir kaynak bulursan haber ver. İstersen boşuna uğraşma. Hepsi kendi yollarının doğruya götürdüğünü ve kendi yollarından gitmeyenlerin zarara uğrayacaklarını iddia edeceklerdir. Dinlerin doğası budur. Burası Kadıköy burdan çıkış yok hesabı... Fanatizmin en olmayacağı din Budizm gibi gözükür ama onlarda da yığınla fanatik var.
 10. democrossian

  Tanrının Olanaksızlığı

  Çok daha berbatları da olabilir. Bir trafik kazasında aracın içinde sıkışıp kalabilirim, saatlerce kıpırdayamadan yardım bekleyebilirim. O sırada araç alev alıp yavaş yavaş yanarak da ölebilirim. Ya da depremde üzerimde tonlarca betonla parmağımı bile kıpırdatamadan günlerce bekleyebilirim. Ben burdayım bile diyemeyebilirim. Dışardaki sesleri duyup hiç bir şey yapamayabilirim. Hatta bütün bunlara rağmen ölmeyip yıllarca felçli kalabilirim. Bütün bunlar olabilir diye tanrıya mı inanacağım? Tanrı var diye bütün bunlar olmuyor mu? Senin söylediklerin bunların yanında vız gelip tırıs geçecek önemsiz olaylar. Öldükten sonra cesedime ne olacağından bana ne? Bu beni neden ilgilendirsin ki? Benim olmadığım bir ortamda olanlarla nasıl ilgilenebilirim ki? Böyle saçmalıklara kafayı nasıl takıyorsunuz hiç anlamıyorum. Biz ateistler ne kadar rahatız yahu! Şunların kafaya taktığı şeylere bak!
 11. democrossian

  Tanrının Olanaksızlığı

  Başlık konusu bu zaten. Tanrının olanaksızlığı. Bizi emin kılan işte bu! Olanaksız olduğu için olmadığından bu kadar eminiz. Şişirilmiş egoya sahip olan ise ateistler değil teistler. Egonuz öyle şişmiş ki sonsuz kılmanın peşindesiniz. Nasıl yani insanlar inançlarından dolayı sonsuza kadar ayrılıp bir kısmı zevklere, bir kısmı işkencelere boğulacaklar, böyle iş mi olur hiç diye bile düşünmekten acizsiniz. Egonuz öyle şişmiş ki bunu bile reddedemiyorsunuz. Sizin sonsuz yaşama arzusundaki firavundan ne farkınız var? Biz egomuzun sonsuz olamayacağını kabulleniyoruz. Varlık sona ermez, yokluk yoktur, yok olmak olanaksızdır ama egomuz sonsuz olamaz. Her şey resetlenir ve yeniden başlar. Resetleme egonun reddidir. Biz egoyu reddediyoruz. Hayır da hiç olur mu yahu? Filanca annen, filanca baban, teyzen filanca, halan filanca, amcan filanca, dayın filanca ve bu sonsuza kadar böyle! Hiç böyle şey olur mu, bunun hiç olabilirliği var mı yahu! Buna nasıl inanabiliyorsunuz? Bu nasıl bir egodur yahu! Bir canlı şimdi kedi oldu diye bu şanstan mahrum! Kedi olmak suç! İnsan olmak marifet, ayrıcalık! Bu nasıl bir sakat anlayış böyle yahu?
 12. democrossian

  İslam’ın karanlık başlangıcına bir bakış

  Tabii ki... Örneğin madem bir sürü peygamber varmış, Kabe de madem İbrahim tarafından yapılmış, İbrahim ile Muhammed arasındaki hiç bir peygamberin Mekke ziyareti ile ilgili hiç bir anlatım niye yok? Kuran'da ilaç için olsun bir tane peygamber Kabe'yi ziyaret etti diye tek bir bahis yok! İbrahim'den Muhammed'e kadar herhalde çok peygamber olduğu iddia ediliyordur. Hiç mi bir tanesi bile Mekke'ye gelmemiş?
 13. democrossian

  Mini buzul çağı mi başlıyor...

  Trump yaşadı! Küresel ısınma filan yok, bu dış güçlerin oyunu demişti. Ben demedim mi diyecek! Şansı da yaver gidiyor köftehorun! Bir şey var, bu türün şansı hep her yerde yaver gidiyor. Her yerde Reptilianlar gibi bu tipler başa geliyor ve şansları da sürekli yaver gidiyor. Dünya bir yerlere gidiyor ama bakalım...
 14. democrossian

  Big Bang Teorisindeki Sorunsallar ..

  Kuantumun ana kuramı bu zaten. Kesiksiz bir küçülmeye gidemiyorsun. Bir paketçikte küçülme sona eriyor. O paketin yarısı ne diye bir şey bulamıyorsun, yok. O paketi ikiye bölemiyorsun. O paketçiğe foton filan diyorsun işte, daha küçüğünü bulamıyorsun, orada tıkanıyor küçülme. Bu durum, akla analog büyüklük / dijital büyüklük farkını getiriyor. Analog büyüklükler kesiksiz, parçasızdır. Dijital büyüklükler kademelidir, kesiksiz küçülmezler. Küçülme bir yerde sona erer ve basamaklaşır. Çok küçük birimlere bölersen analoğa en yakın kaliteli dijital veriyi elde edersin. Basamaklar hissedilmez. Örneğin analog ses sinyalini çok kaliteli dijitalleştirirsen basamakları kulak algılayamaz ve analog frekans gibi duyar. Kuantum ile dijitalin bu benzeşmesinden dolayı zaten çok kaliteli bir dijital ortamda sanal olarak mı yaşıyoruz fikri akla geliyor. (Matrix) Dijital kalitesi çok mükemmelleştirilmişse analog olarak algılarız!!! Kuantum eğer çok küçük düzeyde bir dijitalleştirme ise sanallığı gerçeklik olarak algılarız! Matrix mantığı temelde bu! Sanal gerçekliği deneyimleyen birisi camdaki buğu damlacıklarının gerçekliğinden çok etkilendiğini ve kendini gerçek ortamda sandığını, teröristler içeri silahlarla girince ter bastığını ve silaha davranıp ateş etmeye başladığında heyecandan kendini kaybettiğini anlatmıştı. Dijital şimdiden mükemmele doğru hızla gidiyor. Analogu mükemmele yakın taklit ediyor. Peki sanal içinde sanal mı oluşturuyoruz dijital teknoloji ile? Rüya içinde rüya! (Inspection)
 15. democrossian

  KURANDA KAÇ AYET VAR?

  Kuran'da kaç bâyet var, ne bileyim, önemli olan hepsinin bayat olması. Hiç tazesi yok! Wafa Sultan'ın haykırdığı gerçekleri ben de her zaman söylüyorum. İslam'a Batılılar müsamaha gösteriyor ve yayılmasına yardım ediyorlar. Bunu neden yapıyorlar, onları beleş lejyonerler olarak kullanmak için. Beleşe kullanıyorlar ve topluca ölüme sürüyorlar amaçlarını gerçekleştirmek için. Başka bu kadar topluca ve rahatça ölüme gidecek lejyonerler yok çünkü! Bir yeri zayıf düşürecek parçalayacak mısın, münafıklar, kafirler diye oraya saldırt bütün muslim teröristleri, tamam, bu kadar yani!
×