Jump to content

sertanyaril

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  629
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sertanyaril Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

333 profil görüntüleme
 1. sertanyaril

  Muhammed yasakları neden koydu?

  Adam çaresiz durumdayken alıyor o parayı. Tefeciliğin özü budur zaten. Çaresiz insanları ağlarına düşürürler. Parayı alan adam günü kurtarmak adına alır parayı anlayacağın. Tefeci denen kişi de bunu iyice suistimal eder. Burada Allah diyen olmadı zaten. İnsanların faiz yasak demesinin sebebi bu, kendisine yandaş çekebilmek.
 2. sertanyaril

  Muhammed yasakları neden koydu?

  Aslında faiz değil o. Tefecilik yasak galiba. Eskiden adam adama para satıyordu, yüksek faizli. Sonra da adam ödeyemiyordu. Dinin kabul görmesi için böyle şeyler yapılıyor işte. Yoksa o zaman banka mı vardı? Nasıl Kılıçdaroğlu kredi borçlarının %80 nini sileceğim diyor, ve oy kazanmak istiyor, durum da bu. Bu tefecilerden çeken çoktur o zamanlar. Yahudilerden alınmış bir şey zaten. Tanahta yazar. Tefeciliğin kötülüğünden falan.
 3. sertanyaril

  Vatanseverlik ve/veya Milliyetçilik

  Her şeyin başı eğitim. Türkiye'nin en büyük düşmanı milliyetçiler, kürtçüler, PKK lılar veya AKP değildir. En büyük düşman eğitimsizliktir. AKP ve PKK yı yaratan şey zaten cehalettir. Şu sonsuzlukta bir toz zerreciğinin üzerinde yaşıyoruz. Kozmozun çağlarına göre bir kelebekten bile daha kısa süren bir ömrümüz var. Anlık bir ömür içinde kendimizi yiyip bitirdiğimiz şeylere bakın. Kozmozun dili olsa bize acırdı. Biraz milliyetçiliği bırakın da Dünyacılık yapın. Şu içinde yaşadığımız gezegeni nasıl daha iyi hale getirebiliriz onları düşünün. Sakın bana da Dünyacılık yapma, pis insancı falan demeyin.
 4. sertanyaril

  Kurandaki müşrik kavramı

  Kurana göre müşrikler Allah a inanıp Muhammede inanmayan ve putları Allaha ulaşmak için şefaatçi olarak kullananlardır.
 5. sertanyaril

  Vatanseverlik ve/veya Milliyetçilik

  Gelecekte başka gezegenlerde koloniler kurulduğunda bu milliyetçiliği eleştirenler o zaman da dünyacılık yapmayın olm diye söylenecekler galiba.
 6. sertanyaril

  Kadın erkekten üstündür

  Kadınların bilime katkıları var elbette ama isimlerini bilemezsin. Zira dünya bunun gibi konularda kadınlara karşı ön yargılıdır. Daha 20 senelik Harry Potter yazarı bile kitabında ismini kısaltma olarak kullanmak zorunda kalmıştır. Kadın olduğu anlaşılıp hemen hakkında bir önyargı oluşmasın diye. Cosmos adlı belgeseli bile izleseniz kadınların insanlığa katkılarını görebilirsiniz. Bu baskıcı ve önyargılı ortamda sahip oldukları bilimsel veya diğer başarıları da saklıyorlardı veya erkekler onlardan çalıyordu.
 7. sertanyaril

  Türkler ve İslamiyet üzerine sorular...

  Ben zaten sorduğun soruların çoğuna yazımda cevap vermiştim. Bunlar 1000 sene önce normal karşılanabilirdi demişim. Türkler 1000 sene önce medeniydi süperdi demedim. Şu an Araplardan daha medeniyiz orası kesin. Ancak şimdiki araplar hala 1000 sene öncesinde yaşamaya çalışıyorlar. Hala kaşık çatal kullanmıyorlar. Hala yukarıda saydığım şekilde yaşayanlar var. Şu zamana göre medeniyetsizler. 2500 senelik eski yunanlılar da şu zamanımıza göre medeniyetsizler ancak 1400 sene öncesine göre yine de daha medenilermiş. Hatta köleliği saymazsak şimdiki araplardan da daha medenilermiş. Büyük bir bölümünden. Zaten asıl soru ikinci sorduğumdu. Adam evrenin yaratıcısından bilgiler aldığını iddia ediyor. Elinde bir tane dişe dokunur bilgi yok. Yaptırdığı hiçbir şey yok. Ben açıkçası çağ atlatmasını beklerdim, bırak kaşık çatalı... Bu adam tüm zamanların peygamberi değil mi yoksa? Sadece 1400 sene öncesinin peygamberi ise tamam da, böyle bir adamın "O zaman kaşık-çatal mı varmış?" gibi bir bahanesi olamaz.
 8. Bundan 700-1000 sene kadar önce Türk atalarımıza bir şekilde İslamı kabul ettirmişler Araplar. Demişler ki bizim 4 asır evvel bir peygamberimiz vardı. Bize bu kitabı ve bu hadisleri bıraktı. Kendisi Allah adlı evrenin yaratıcısından vahiy aldı. Yalnız bu peygamberi bu Araplardan başka gören hiç kimse olmamış. (Buraları kısa geçiyorum) Bu Araplar dötünü taşa silen, yemeği elleriyle yiyen, kaşık-çatal nedir bilmeyen, yıkanmak nedir bilmeyen, çok sık yalan söylediklerinden ötürü yemin edip duran, tuvaletini yaptığı yerin 5 metre ötesinde yemek yiyen, gözünü kırpmadan kol, kelle kesen, 6-9 yaşındaki kızlara tecavüz eden çöl haydutlarıydı. Belki bin sene önce böyle olmak normal karşılanabilirdi. Neyse şimdi aradan 1000 sene geçmiş ama bu Arapların pek değişmemiş olduğunu görüyoruz. Zaten Hristiyan dünyası olmasaydı hiç değişmemiş olacaklardı. Daha 30 sene evvel köleliği kaldırdılar. Neyse zaten Arap dünyasının çoğu hala yukarıda saydığım özelliklerin çoğuna sahip. Şimdi hiçbir dine inanmamış olsanız ve bu 1000 sene evvelki heriflerin bu medeniyetsiz torunları size gelip İslamı tebliğ etmeye kalksa siz bu adamlara ne dersiniz? Ben aynen şunu derim: "Sen önce poklu dötünü temizle lan. Evrenin yaratıcısının elçisinden haber almışmış, oğlum sana evrenin yaratıcısı bir çatal-kaşık nedir öğretmedi mi? Sen önce biraz medeniyet öğren. Elçiniz bir şey bilseydi zaten size öğretmez miydi? 1000 yıl geçmiş, hala medeniyet nedir bilmiyorsunuz. Şimdi peygamber neden elleriyle yemek yemiş, çatal-kaşık kullanamamış mı diye sorduğumda aldığım yanıt, "O zaman kaşık çatal mı varmış?" Oluyordu. Ben de sordum, oğlum peygamberden 3000 sene evvel kaşık kullanan insanlar varken, güneşi, dünyayı ve tüm canlıları yaradanla konuştuğunu söyleyen adam neden en basit medeniyeti bilmiyor? İkinci soru: Peygamberden 1600 sene evvel, adamlar limanlı, hamamlı, umumi tuvaletli, su tesisatlı ve kanalizasyon sistemli, kütüphaneli, stadyumlu, tiyatrolu devasa kentler kurmuşken (bakınız Efes kenti) evrenin yaratıcısının elçisinin bir çivi çaktıramamış olması sana garip gelmiyor mu? Tek yaptıkları başka kabilelerin sırtına çöreklenmek olmuş. Yıldızlar gibi reaktörleri yarattığını iddia eden yaratıcı birazcık adam gibi işe yarar bilgi verememiş mi? Şimdilik bu kadar...
 9. sertanyaril

  Her durumda sizden avantajlıyım.

  Tanımadığın derken? Amcamızın oğlu mu, nereden tanıyalım? 1400 sene önce yaşamadık. Adamın gerçekten yaşadığı bile belli değil. Hayat hikayesini yazanlar da zaten Araplar. Orada yazana bakarsak bu adam Akil'in söylediklerini hak ediyor. Açıkçası ben Türklerdeki inancın temeline şu gözle bakıyorum. Benim atalarıma bin sene önce bir takım araplar gelmiş ve demiş ki bizim bir dinimiz var. Bu dini bize bir peygamber tebliğ etti. İşte kitabı bu, söylediği diğer sözler de bunlar bunlar... Bu Araplardan başka hiç kimse de görmemiş bu peygamberi. Yalnız bu atalarıma gelen adamlar 1000 sene önce nasıllarsa 1000 sene sonraki onların torunları da öyle yaşıyor. Çatal, kaşık kullanmayan, aynı tencereden on on beş kişi elleriyle yemek yiyen, ibadet ettiği odanın içinde 3 metre ötesinde tuvaletini yapan, gözünü bile kırpmadan adam doğrayan bu adamlar diyor ki bizim bir peygamberimiz vardı. Bize bu kitabı getirdi. Ahanda anlattıkları bunlar... Bu adamlara neden inanalım? Sana böyle yaşayan adamlar gelip din tebliğ etmiş olsa inanır mıydın? Önce medeniyet öğrenin ondan sonra kainatın yaratıcısından kitap getirdiğinizi söylersiniz derdim ben. İyi bir medeniyet görselerdi, peygamberlerinden görürlerdi zaten. Adam evreni yaratanla konuştuğunu söylüyor ama daha kaşık çatal bilmiyor. Kanalizasyon nedir bilmiyor. Kağıt nedir bilmiyor. Temizlik nedir bilmiyor. Kendisinden 1000 sene önce yaşamış yunan medeniyetinde bile büyük şehirler, tiyatrolar, kanalizasyon sistemleri, tapınaklar, heykeller, su tesisatlatı, hamamları, tuvaletleri, devlet binaları vardı. Adamlar dünyanın çevresinin hesabından, ilk modern tıbba kadar bilgiliydiler. Astronomi, tıp, fizik, kimya, biyoloji... Bu araplar ise 1400 sene önce neyseler, şimdi de aynılar.
 10. sertanyaril

  Eşim Tekrar Müslüman olursam ayaklarımı yıkayacak

  Hacca göndermeyin bence. Benim de eşim hacca gitmek istiyor ama her defasında ona, o pis heriflere kazandıracağın paralarla onlar o yüksek otellerde zevki sefa içinde yaşayıp, yaşı küçük kızların ırzlarına geçecekler. Onların günahına sen de ortak olma, diyorum. Yanlarına gittiğin adamlar dötünü taşa silen, elleriyle pis pis yemek yiyen, gözünü kırpmadan kelle-kol kesebilecek kapasitede adamlar, diyorum...
 11. sertanyaril

  Edip yüksel islamın gerçek yüzünü ifşa etti

  Edip işte "Allah diyen pense" söylemini yapan adamın biraz daha medeni versiyonu. Fazlası değil. Nolan'ın da dediği gibi: G.tünü taşa silen, elleriyle yemek yiyen ve gözünü kırpmadan kelle kesen adamların yazdığı kitaptan çok fazla şey beklemeyin. Hayır yani adamların ellerinde 1400 yıldır kainatın yaratıcısının kitabı var güya. Adamlarda en ufak bir gelişme yok. Bilimseli geçtim normal medeniyet dahi yok. Birçok arap ülkelerinde hala çatal kaşık kullanmıyorlar. Pis pis elleriyle yiyorlar.
 12. Işık hızı limittir. Işık hızı aşılamaz ve ışık hızına da ulaşılamaz. Einstein'ın formülüne göre; E = mc2 / (1 - v2/c2)kök içinde. Bu formüle göre bir nesne v hızında giderken ışık hızına yaklaştıkça gereken enerjinin sonsuza ulaşması gerektiği formülüdür. Eğer v = c olursa 1 -1 = 0 olacağından mc2 / 0 = sonsuz olacaktır. Yani kütleli bir cisim ışık hızını aşmayı bırak, ışık hızına dahi ulaşamaz. Işık hızına %99.9 yaklaşsa dahi tam olarak ışık hızına ulaşamaz. Aynı zamanda uzay-zamanı bükerek ışık hızına ulaşmak diye bir şey yoktur. Uzay-zamanı büktüğünüzde A ve B noktasını birbirine yaklaştırmış oluyorsunuz. Mesela A ve B arası 20 ışık yılı olsun, ikisini yaklaştırdığınızda aradaki mesafeyi kısaltan bir solucan deliği veya diğer adıyla Einstein-Rosenberg köprüsü kurmuş oluyorsunuz. Hızınız ışık hızını geçmiyor. Sadece kısa yolunuz oluyor. Karşıya geçtiğinizde de uzayı tekrar eski haline getiriyorsunuz. Fizikçiler ışık hızını aşan egzotik parçacıklardan bahsediyorlar. Mesela takyonlar. Ancak bunlar görelilik kuramına aykırı değil. Zira görelilik kuramı, daha önce ışık hızından aşağı hızda olan kütleleri kapsıyor. Bu takyonlar ise hiçbir zaman ışık hızının altına düşmemiş parçacıklardır. Tabii henüz keşfedilmiş değiller. Keşfedilmiş olsalardı bugün zaman yolculuğu ve uzay-zamanı bükmek de mümkün olabilirdi.
 13. sertanyaril

  Einstein'ın İslam hakkında hiçbir sözü olmaması

  İnsanlığın buluşlar yapması kadar doğal bir şey yoktur. O buluşları korkunç şeyler yapmak için kullanmaları o insanları bağlamaz. Bulanların suçu da değildir. Bugün ekmek bıçağını bulan adam onu ekmek kesmek, yemek yemek için de kullanıyor, adam öldürmek için de. Bugün çakmağı kibriti yemek yemek için de kullanıyorsun, bir şeyleri patlatmak ve insanları öldürmek için ateşleyici olarak da kullanabiliyorsun. Aynı şekilde cep telefonları da böyle patlamayı tetiklemek adına kullanılıyor. Adam arabayı taşıma aracı olarak da kullanıyor adam öldürmek için de... Bu örnekler sonsuza kadar çoğaltılabilir. Senin söylemene göre biz kafamızı kuma gömelim ve orta çağda yaşayalım. Hiçbir halt bulmayalım. Öyle mal gibi ortada kalalım. Bir şey bulan olursa da şerefsizdir zaten, gebertelim şerefsizi gitsin.
 14. sertanyaril

  Einstein'ın İslam hakkında hiçbir sözü olmaması

  Atom bombasını icat eden Einstein değildir. Einstein insanlığın o zamana kadar bildiği yanlışları yıkan bir adamdır. Evrene olan bakışımızı değiştirmiştir. Einstein madde ve enerjinin ayrı şeyler olmadığını, ikisinin biçim değiştirmiş şeyler olduğunu söylemiştir. Daha önce madde ve enerjinin birbirinden bağımsız şeyler olduğu sanılıyordu. E=mc2 formülü, kütlenin enerjiye dönüşümünü açıklar. Atom bombasını Amerikalı Yahudi bilim insanları Manhattan projesinde bulmuşlardır. Zaten projenin amacı da budur. Einstein aynı zamanda evrende enerji iletimi için bir hız sınır olması gerektiğini formüllemiş ve bir nesnenin asla ışık hızına erişemeyeceğini söylemiştir. Işık hızı limittir. Hatta bu formülasyonları yıllar sonra yapılan parçacık hızlandırıcılarda kanıtlanmıştır. Parçacıkları ışık hızına yaklaştırdıklarında parçacıkların kütlesi ağırlaşıyor. Kütle ve gereken enerji sonsuza yükseliyor. Başka bir buluşu ise uzayın yapısıdır. Uzayın eğilip bükülebilen bir yapıda olduğunu, teorik olarak iki nokta arasındaki mesafenin bir solucan deliğiyle geçilebileceğini söylemiştir. Buna Einstein-Rosenberg köprüsü deniyor. Ayrıca Newton ın bahsettiği yerçekiminin hatalı olduğunu da keşfetmiştir. Yerçekiminin nedeninin büyük nesnelerin küçük nesneleri çekmesi değil. Uzayı bükmelerinden kaynaklandığını söylemiştir. Yani uzayı üzerinde bilyeler olan bir döşek gibi düşünürsek, döşeğin bir yerine ağır bir nesne koyarsanız, o ağır nesne döşeği içe göçerteceğinden diğer küçük bilyeler döşeğin üzerinden bu büyük nesneye kayacaktır. Kütleçekiminin de sebebi budur Einstein a göre. Adam bilime ve insanlığa inanılmaz bilgiler kazandırmıştır. Güneşte oluşan enerjinin nasıl olduğuna kadar. Şerefsiz demek cehaletten kaynaklıdır.
 15. sertanyaril

  Ateistler ölümden neden korkar ?

  Açıkçası ateistlerin ölümden korkmaya inançlılardan daha büyük hakkı var. Ateistler bu dünyadaki yaşamın çok değerli olduğunu, başka bir yaşamları olmayacağını bilir ve inanır. Hayat böyle insanlar için daha değerli olmalıdır. Müslümanlar için öyle değildir mesela. Bu dünyanın sınav dünyası olduğuna ve bu hayattan sonra başka bir yaşam olduğuna inanırlar. Cehenneme gitseler dahi müslüman olan kişi mutlaka cennete gidecektir. Cezasını çektikten sonra. Hatta müslüman kişi küçük kızlara bile tecavüz etse öbür tarafta affedilir, sırf müslüman olduğu için. Kuran da böyle yazar.
×
×
 • Yeni Oluştur...