Jump to content

Fraunhofer

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  38
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Fraunhofer Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Fraunhofer

  koelakant balığı

  Canlının mevcut haliyle hayatta kalmasını sağlayan ortamın neredeyse hiç değişmemiş olması + Canlının her duruma verdiği tepkinin düşük düzeyde seyretmesi, varsayıyorum %0,2'lik bir değişimin ancak 300 milyon yılda gerçekleşmesine sebep vermişse, bunun adı "evrim geçirmemiş" yerine, "ihmal edilecek / gözlemi zor düzeyde evrim geçirmiş" olmalı. Keza Darwin'in bir kez bile yanılma ihtimali olmamalı. Yoksa siteyi kapatalım:)
 2. Fraunhofer

  İslam Sahtekarlığı=Dar'ül Harb

  Laik ülkenin kasasını soymak, vatandaşını vurmak caizdir...
 3. Canlılık, sadece madde ve davranışı ile izah edilip içine akla geleni ve henüz sığmayanı boca ettiğimizde, yaptığımız doğru ise, bu sadece bir bakış açısı mıdır* Yoksa ölçülebilir midir? Ölçüm sonucu sadece tanımı mı revize edecek yoksa bunun başka sonuçları mı var merak ediyorum?
 4. Süpernova bir varoluş tutumu... Bir tavır öbeği... Kedi de aynı şekilde...
 5. İşin içine bilinç gireceği için şu "amaç" kavramından kendi zihnimi arındırmak için sadece sesli düşünmüştüm:)
 6. Mezar taşı olarak üretilmiş mermer bloktaki mikroskobik çatlaktan ışığa ulaşmış çim tanesinin davranışı ile tatlı su kaynağının denize ulaşması için karada açmış olduğu yolu eş değerlendirmenin en asgari ölçeği nedir? Suyun denize ulaşmak gibi bir amacı yoktur. Çimin de güneşe ulaşmak gibi bir amacı yoktur. Fizik yasaları, çimin varlığını sürdürmesi için gereken şekilde işler. Aynı işleyiş su kaynağının akarsu yaratmasında da geçerlidir. Fizik yasalarının amacı yoktur.
 7. Fraunhofer

  Peygamber(sav) peygamber olmasaydı...

  dr.Kemal, alıntılamadan ilk mesajınıza istinaden ben bir cevap vereyim, hortlattığım bu konu sonsuza dek kapansın siz de bir daha açmayın böyle bir başlık... Argümanlarınızın yegane dinamiği; İnsanda ar namus olur, dur durak olur, bir limit olur, hani işkembenin de bir çeperi hacmi vardır sınırlıdır diyorsunuz ya... Diyorum ki mevcut AKP genel başkanının kariyeri, sorar gibi yapıp kendinizce cevap olarak sunduğunuz argümanları hiç istemeyeceğiniz bir yere getirecek. Şimdi ilk mesajınızdaki yöntemi ben biraz daha düz bir dille AKP genel başkanı için kullanacağım... İETT'de mis gibi sigortalı maaşlı işin vardı, yetmedi gittin belediye başkanı oldun. Başkanlığın onuru ve maaşı ülkedeki milyonlarca insanın rüyasından bile fazlayken gittin dünyanın en zengin belediye başkanı oldun. O da yetmedi gittin başbakan oldun. O da yetmedi, dünyanın en zengin başbakanı olup belediye başkanlığındaki işlerine rahmet okuttun. O da yetmedi şimdi cumhurbaşkanı olup bir de rejimi değiştirmek istiyorsun. hadi bunları da geçtim Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanı ile alıp veremediğin ne? Gezegende senden hoşlanmayan son kuşu da öldürdüğün zaman o paranla neyi ne edeceksin merak ediyorum... Ya kardeşim senin dur durağın yok mu? Yok işte... Peygamber efendinizde niye olsun ki? Yani kurduğunuz argüman silsilesi, insan olanın bir sınırı vardır üzerine... Hani Allah şunu bunu vermiş de bu adam bunları riske atıp daha fazlasıyla uğraşsın... Şekil A yukarıda, adamın duru durağı yok kardeşim... Ve eminim ki sizin peygamber efendinizden de haz etmiyordur. Diyordur ki şekil adam... Acayip karizmatik. Baksana dünyada kaç insanı müslüman yaptı... Benden daha çok saygı görüyor... Yani anlayacağınız rakipler birbirlerine... Birine bakınca diğerini anlıyor insan... Ama hakkını vereyim peygamber efendiniz kabileleri birleştirmiş, bedeviyi öyle böyle ulus kılmış, bölük pörçük keyfe keder yasa parçacıklarını toparlayıp kitap yapmış bir anayasa getirmiş. Yani yapmış bir şeyler... Ama bizimki yıkmaya gelmiş. Yani farklılıkları da yok değil.
 8. Fraunhofer

  Film Önerileri

  Welt Am Draht 1976 yapımı Alman filmi... Matrix'e orijinal diyenlere tekme tokat dalsın bu film. Sonrasında kıyaslamak için 13. Kat'ı izleyin...
 9. Fraunhofer

  FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

  Bunca yıldır bu yazıtı arıyordum... Douglas Adams'ı çok seviyor olmam ve bu mesaja şapka çıkarmam arasında bir bağ oldukça kuvvetli... Düzenleme: Forumda bazı şeyler gerçekten çalışmıyor. Neyse BRUTAL'in yıllar önce alıntıladığı Dehri'ye ait olan bu mesajı tekrar görünür kılmak istedim.
 10. Fraunhofer

  'Kızlarınızı pazarda satacağım'

  Mesajımın tamamına cevap vermediğinizi belirtmiştim şu kısmı da kastetmiştim "Oldukça ilginç bir noktaya geldik bu durumda... Madem bireye, "bireysel tutumunu kitle tutumuna benzer kılma, kitleye eklemlenmek ve aidiyet ihtiyacını gidermek, imanından ağır basmasın" türünden bir öğüt veriliyor. Bu durumda en temiz inanç sadece inanan ve inanılan arasındaki ilişki olarak tanımlanmalı. İnanç bundan daha iddialı olmamalı." Söylediklerinizden bunu çıkarmak da mümkün bu konuda ne diyorsunuz?
 11. Fraunhofer

  Iktidar elinize geçse Turkiyede ne yapardiniz ?

  İlk yapacağım iş, bir savcı kadrosu oluşturup, bunlara sınırsız ödenek verip, özellikle son 15 yılda yapılan örgütlü hırsızlıkları ortaya çıkarır, karartılmaya çalışılan dosyaları hemen devreye sokar, iddianamelerde adı geçen şahısların tutuklu yargılanmalarını sağlayacak yargı müdahalesini yapar ve özellikle son 50 yılın usulsüz ihalelerini ve özelleştirmelerini saptardım. Bu süreçte emeği geçecek tüm hukuk ve kolluk görevlilerine, gerekirse özel yasa çıkarıp, ülkenin temizliğinde oynadıkları dönemsel rol sebebiyle çok ciddi emeklilik imkanları tanırıdım. Hırsızlığ adı karışmış binler isterse onbinler olsun, tüm siyasi mahkumları çıkararak hapishaneleri boşaltır yerine bu adi suçluları koyardım. TUBİTAK'ı olması gereken noktaya tekrar getirmek için eylem planı isterdim işin uzmanlarından, son 12 yılda 700 milyar dolara ulaşmış borcu nasıl ödeyeceğimi düşünürdüm... Tabii hırsızlık ve usulsüz özelleştirmeler sebebiyle el koyduğum mal varlıkları, bu borcu ödemeye yetmezse... Bu bahsettiğim süreç ancak 5 yılda gerçekleşebilir. Halka seçilmeden önce verdiğim sözleri gerçekleştirme konusunda ayda bir basın yoluyla rapor verir, gecikmeler için özür diler, gecikmelerin sebeplerini açıklar ve ek süre isterdim. Eğitim ve bilimin finansı - bilim adamı yetiştirme konusunu, alanında uzman bir heyet oluşturup, onların inisiyitafine bırakır ve önerilerinin gerçekleşmesi için üzerime düşeni yapmaya çalışırdım. Madem 700 borçlanarak cep dolduruluyor, o cepler boşaltılınca borçlar da ödenir. Suriye ile barışır, ülkeme sokulan pisliği çamaşır suyuyla temizler, gerekirse bu konuda kan / kanımı dökerdim.
 12. Fraunhofer

  'Kızlarınızı pazarda satacağım'

  Evet ama yetmez gibi birşey mi?
 13. Fraunhofer

  'Kızlarınızı pazarda satacağım'

  Mesajımın tamamına cevap verme ihtiyacı duymadınız sanırım. Ayrıca sadece 1 örnek vermişsiniz ve burada cezasından bahsetmiyor. Başka ayet mi yok sadece 1 tane mi bulabildiniz?
 14. Fraunhofer

  Ve Nihayet, NASA Komünizmi Keşfetti

  Nedense her konu er geç ayetlerle buluşuyor. Yalnız ayetlerle buluşmaktan ziyade ilhamını ilk kitaptan alan ayetlerin revize edilmişleri iniyor konulara... Konular sürekli ayet alıyor... Konular sanki Kutsal topraklar gibi... Aslında konu, NASA'nın saf bilim ile 150 sene zaten söylenmiş olana neden bu kadar geç ulaştığını sorgulayabilir. Yani bilimsel sonuçların doğruluğu kitlelerin onayına ihtiyaç duymaz ama bilimin insana ve doğaya dost işler yapması kesinlikle siyasete bağımlı bir iştir. Bundan sebep, Marksizm için bilimlerin sonunu getirmiş ve bilimi başlatmıştır deniyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...