Jump to content

somurtkan

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  7
 • Katılım

 • Son ziyaret

somurtkan kullanıcısının paylaşımları

 1. somurtkan

  Dawkins:Tasarımcının tasarımcısı kimdir.

  Emeğine sağlık bunca yazımışsın yüklenmişsin hep bana hiç gereği yok benim inadina yaptığım birşey yok emin olun. Neyi bilmiyorum diyeceğim! Evreni kimin yaptiginimi! Nasip yaptıgınımı!! Kelime anlamında mantikli tanrı hakkında birşey bilmiyorum. Benimle ne konuştu nede kendini gösterdi. Peki arkadaşım bunca var olanlar nerden geldi bu bir bilgi değilimi ! Yaşadığın bu hayatta gördüğün herşey sana birşey öğretiyor bunlari kullaniyor sun bunlar bilgi değilmi! Yarattığın birşey varmı hep hazırda olanı kullanarak üretiyor yaşıyor sun bu da tanrı hakkında bilgi degilmi! Ne yani hiç birşey yok ken birşey oldu evren canlilar tesadüfen oluştu bunumu söyleyeyim. Yoksa biz hayat bulur, yaşar ve ölürüz yaptık larımızdan sorumlu değiliz. Bunların doğruluğu nedir? Neye göre doğru bunları kendi kendine var olup gelişen birşey vermı ölüp te geri gelen varmı ölüm bir son dur diyerek ıspatlayan! Sen beni biriyle karistir dın galiba. Ben tanrı derken bir güç ten bahsediyorum bilmem kaç milyon tanrıdan değil. Ayrıca hep ezbere konuşmuşsun ben tarı kitap yada aracı yollar bize emirlerini anlatir bizde ona göre yaşarız diyenlere den değilim. Altı,üstü 2 soru sordum muhterem bu kadar egon için uğraşma. Maddeyi kim yarattı dedim bilmiyorum deseydin bu kadar sinir olmayacak tın bana. Zamanım neden yok sen bir yol almişsın bende bu yol zıt bu yüzden ne konuşsak boş bu yüzden konuşmak için zaman harcamayalım için söyledim. Ben sana din bir yol, kurallar,yaşam tarzı,örf,töre,yönetim şekli desem peygamberler ise yönetici, örnek alınan, takip edilen kimseler dur desem hiç düşün meyeceksin bunların tanimları sende çok farklı olduğundan. Gene bildiğini yazacak sın çünkü bütün birikimin bu yönde.
 2. somurtkan

  Dawkins:Tasarımcının tasarımcısı kimdir.

  Ekindeki bilgi ile geçmişi kıyasla ma çünkü onlardan ekindeki bilgi ile yazıyor, yaşıyordu. Gün gelecek gelecek te bize gulecek...
 3. somurtkan

  Dawkins:Tasarımcının tasarımcısı kimdir.

  Ben yazdigini anladim da sen beni anlamamışsın. Herşeyi yaradan var ! bu evrenin içinde gördümüz herşeyi yaradan var. Bunun adı tanrı diyenlere tanriyi kim yarat dı diye soru sorup cevap beklemeniz yanlıştır diyorum insan bilmediği, öğrenmediği birşeyi nasil söyler! Aynı şeyi sende yapiyorsun seni kim yarattı,evreni kim yaratti? Big bang sayesinde olduk biz bir maddeyiz diyorsun. Bende sana madde nereden geldi durup dururken big bang nereden çıktı diyorum. Buna cevap vermek yerine beni başa yolluyorsun. Yukarıda arkadaş anlamiş beni madde yok edilemez diyor bu yüzden başlangıcı da olmaz o hep verdı diyor. Diğer yazılarına karşılık verecek zamanın yok. Maddenin henüz içeriği keşif edilmediği zamanda yaşasaydın seni kim yarattı bu resimi kim çizdi diye sorulsa cevabın ne olurdu!
 4. somurtkan

  Dawkins:Tasarımcının tasarımcısı kimdir.

  Teflon Ustayı buldunmu! Nasil birşey hakkında kesin bilgi ne var? Bunları geçip bilmediğin bilinemeyen başka bir şeyi soruyorsun. "Sıra ustaya gelince "eöh..onun ustası yok" de çık işin içinden." Bunu yazmışsın aynısını sende yapıyor sun farkindamısın.! Bizler maddeden geldik. Madde nerden geldi? Em, küm madde hep vardı. Sen söyle de bilelim bu hamur nerden geldi?
 5. somurtkan

  Müslüman'ları Nasıl Kurtarırsınız?

  Doğuş tan şanslı olmak böyle birşey demek. Beni 2 yaşında sünnet yapmişlar ama genede mutluyum
 6. somurtkan

  Muhammed Neden Kuranı Yazma Girişiminde Bulunmadı

  Kutsal kitap ları okudum saçma buldum ve tanrı yok dedim. Müslümalar da incili okuyup saçma bulup Tanrı 3 olamaz diyip tanrıyı bir yapmıştı. Ne garip her nesil, düşünce bir birine benziyor. Sihirli sözler söyleyip sihirli hareketler yapıp insanları üzerine çeken peygamber lerin her zaman da olmasıda ne garip!
 7. somurtkan

  Muhammed Neden Kuranı Yazma Girişiminde Bulunmadı

  Merhaba Peygamber demek ne demektir? Bir insan peygamber olduğunu nasıl iddia edebilir yada söylermi ? Eğer idda etmiş se insanlar onun peygamber olduğunu nasıl bilecek? İskender mihri var bir kaç isim daha var. Bu kişiler de idda da bulundular fakat kimse itibar etmedi.!
×
×
 • Yeni Oluştur...