AteCafe

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  41
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

AteCafe Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

252 profil görüntüleme
 1. Bu arkadaş gelecekteki tehlikeyi hoyratca dile getirmiş. Önce atatürkün etkisini yok edecekler, sonra ise kendi kurallarını yavaş yavaş dikta edecekler. Her zaman dedim. Savundum. Din kötü bir hastalıktır ve aynı zamanda bulaşıcıdır. Atatürk gibi sivri akıllısını asimile edip geri kalanı dezenfekte edeceksin. Aksi halde bu ülke İran dan daha geri olur.
 2. Baş örtüsünü özgür bir insan takmaz takamaz. Baş örtüsünü kim takar? Benim aklım tam değil diyen, her konuda karar verme yetisini efendisine bırakan, işin zor kısmını düşünerek çözemeyecek kadar aciz olan ve aklına tesettür prangası vuran insanımsı türler takar. Bunlar aslında insanca yaşamayı kendilerine küfür sayan, kadın sülietini günah kabul eden zihniyetin hastalıklı zümreleridir. En büyük kabusları plajda güneşlenmek, bir etkinlikte fikirlerini söylemektir. bu insanımsı türler kendilerini Şu şekilde tanımlar.: "Ben düşünemem ben düşünürsem günah işleyebilirim. Efendim benim için düşünür. O ne düşünürse doğrudur. Allah onu efendi yarattı beni de ona itaat et diye yarattı. Bu nedenle aklımı ve başımı örtüyorum. kimse benim özgür olduğumu düşünmesin. Ben özgür değilim, efendimin kölesiyim. Efendiye karşı gelmek haşa allahu tealaya karşı gelmektir. Çünkü allah katıksız inanan ve itaat edeni sever. Sorgulamak araştırmak en büyük küfürdür. Biz kim oluyoruz ne haddimize. Başımı açamam açtırmam, Başımı açacaksam eğer allah o güne beni çıkartmasın, taksim meydanında beni bomba olup patlatsın. Ben siyah örtü altında kendi dünyamı yaşıyorum. eve gidince elbette çarşafımı çıkartıyorum. elimde telefon bende sosyal medya da paylaşıyorum. Efendim bana başını ört, dedi Ama bana sosyal medya da yazışma demedi. neden demedi? çünkü efendim genelde face twitter felan pek anlamaz. biz de kız kıza yazışıyoruz. teseddür modasını takip ediyoruz. umre tahaf modasını çok seviyoruz. en sevdiğimiz. efendilerimizin bize müsaade ettiği toplantılarda "Nasılsın inşallah" deyip güzel olmuşsun maşallah "Allahım nazarlardan saklasın maazallah" gibi methiyeli konuşmalardır. Bizler buyuz biz mi istedik kadın olmayı" Oysa kadın anadır. kadın doğurgandır. kadın ekmeği pişiren, insanı yetiştiren, fabrikada çalışan, toprağı eken, okulda eğiten, evde katık üreten, kucakta ana sütü veren, özgürlük yolunda elinde meşalesi bastil de önderlik eden. altın saçları rüzgarlarda savrulurken savaş meydanında bir partizan kızıdır, inadına özgürlük diyen, yöneten ve yönetime ortak olan haksızlığa dur diyen onurlu sevda güvercinleri başları dik özgürlük kaleleridir. onların arkasında haksızlığa karşı verilen mücadelede can vermek isteyen erkeğe can verendir. Onlarla ne bir adım geri de ne bir adım önde omuz omuza yürümek özgür insan, özgür kadın olmak tüm dünya kadınlarının hakkıdır. Yaşasın kadın direnişi.. kahrolsun faşizm ve din yobazlığı.
 3. Ne Zaman bu ülkeye gelsem tay ye ap ın "Alibaba çiftliği"ne giriyorum hissi var. Burada inekler, koyunlar, keçiler, çil çil tavuklar var. Hır hır havlayan köpekler, Borazancı horozlar hep bir ağızdan "Tay baba, Tay reis" . diye bağırıyorlar. Tay ye bu çiftliğin sahibi. Etini, sütünü, g*tünü, elbette o yiyecek, Kümesteki tavuklar, Boşuna "Benn Tay ye nin götününn kılıyım" demesinler onlar g*t kılı felan değiller olamazlar. Çünkü onlar yumurtlayan çiftlik tavuğu dur. Tay ye bu çiftliğe gelirken Gulbettin hikmetyar efendi hazretlerinin salamlarını (selam) getirip girmiş istanbul a belediye kahyası olmuştur. Ancak çiftliğin yoğurdu, sütü, yumurtası ve balı böreği tatlı gelince çiftliği ele geçirme sevdasıyla yanıp tutuşmuş, burada yaşayan inek, koyun, keçi, tavuk kaz, ve de sazan lara sizler bu çiftliğin asıl sahiplerisiniz bu çifliği sizlerle beraber idare edicez diyerek kandırıp yönetimi ele almıştır. Çiftliği ele geçirince 16 nisan da "Ben sizin babanızım.. Ben ne dersem o olur" referandumu ile "Baba ya evet" kampanyası yapacak. Peki Tay ye çiftliğin babası olunca ne olacak? İşte o zaman Zoofili dönem başlayacak. Gıdaklamalar, at kişnemelerine karışırken borazancı horozlar ustalaşıp saksafon çalmaya başlayacaklar ve hep bir ağızdan "Tay ye babanın bir çiftliği var" şarkısını koro halinde söyleyecekler. Tay ye severlere ithaf olunur.
 4. Eşcinsellik ayıp değil cinsel bir tercihtir. Fakat LGBT olgusunu kabul etmeyen ve ahlaksızlık olarak kabul eden anlayışın başında lider olan birinin oğlanlarla vuruşurken biplenmesi sonucunda yapılan şantajla çizgisinden sapması ve akp nin borazanı kaltağı olması kabul edilemez bir ahlaksızlıktır.
 5. Ümraniye'de vaaz veren bir imam AK Parti'yi överek halktan 'Evet' oyu istedi. 'Hayır' oyu verecekleri de 'hainlikle' suçlayan imama cemaat sert tepki gösterdi. Tay Ye ap iktidar olunca Goygoyculuk ve yalakalık resmen meslek haline geldi.
 6. Bahçeli Eşcinseldi Tabi ... Ama şimdi eşcinsel Milyoner oldu..
 7. Sayın hacı fikirlerine aynen katılıyorum. Türkiye de entelektüel birinin ateist kesimi etrafında toplayarak ateşlemesi diğer sessiz ateistleri de cesaretlendirecek ve savunulacak bir fikir platformunun temelini atacaktır. Sanırım kendini riske edecek otorite mutlaka vardır.
 8. Evren Canlıdır. Canlılık barındıran her şey canlıdır. Asıl sorun bir hipotezi savunan düşüncenin bulunduğu yerdir. Eğer bir akvaryum içindeysen dışı hakkındaki varsayımı başkasına dikta edemezsin. Bu düşünce baskıcı ve ön yargılı olur. Kesin somut teorisi yada mutlak bir doktrin yok ise savunulan şey fikirsel müteala kalıbından çıkamaz. Bazı katılımcıların savundukları şeyin kitabını yazmışcasına baskıcı fikir beyan etmeleri teokratik bir sav ile aynı değerdedir. Tartışma Seviyesi üç beş katılımcının dolma fikirleri ile kaos düzeyindedir. Bu zatlar evrenin kitabını yazmış gibi tartışma platformuna duvar örmüşlerdir. Bu tutumları ile tartışmanın nirvanasına erdiklerini zannederek benci ve alaycı tutum izleyip otoriter görüş sundukları fikri, yanlış persfektiflerini eliminize etme yetisini köreltmiştir. Tartışma seviyesini canlı tutmak biz ateistler için mutlak gerekliliktir. Medeni ülkelerdeki ateist forumlarda şu kelimeler tartışmanın empatisini arttırmaya teşvik ve karşıya gösterilen hoşgörülük unsurudur. Bunlar örnek olarak "Acaba, olabilirmi, düşünüyorum. kendi fikrim, yanılmıyorsam, gibi çoğaltılabilir. Kısacası tartışmaya katılan izleyicinin sürekli adaptasyonunu sağlamak ve foruma canlılık getirmek olmalıdır. Unutma ki en iyisini senden önce google bilir. Unutulmamalıdr ki herkes hakarete maruz kalmaya değil öğrenmeye meyillidir. Fikirlerinizden önce empati oluşturun. oluşturun ki sempatiniz artsın. Amaç düşünceyi foruma hapsedenlere karşı ölümüne direnmektir. 79 lu yıllarda okul bahçesinde Karl Marks, Engels, fikirleri arasına serpiştirdiğimiz ateist fikirlerimizi okul bahçesinde haykırarak anlatırken, 2017 yıllarında Londra nın göbeğinde bile ateist fikirlerimizi beyan etmekten korkar olduk. Çünkü çok ağır bir din fanatizmi dünyayı kasıp kavurmaktadır. Böyle olmamalıydı. Bir hayalim var. Bir gün güzel ülkemde taksim meydanında özgürce düşüncelerimi anlatmak. Lütfen hayallarinize sahip çıkınız.
 9. iç güdü zeka gerektirmez. genetiktir. Evrimsel bir süreçtir. "hücre enin sonunda patlar" açıklaması komik evrime aykırı bir durumdur. Evrim temel kuramı çoğalmayı gerektirir. Güçlü organizmanın seçilimi doğal seleksiyondur. Organizma her aşamada kendini kopya etmeye çalışır. kopya ederken çekirdek sitoplazma oranını kontrol eden denge hücrenin basit içgüdüsü sayılabilir. Ama siz buna içgüdü demezsiniz de program dersiniz. Aslında her şey programsal yada formülseldir. Temelde kimyasal reaksiyonlar zinciridir. Oluşan bir reaksiyon hücreye yarar sağladığında genetik kalıtsallık oluşur. Bu olay evrimin omurgasıdır.
 10. Dört nala gelip aprondan.. Barbarosa bir yavşak gibi saldıran Bu g*t kılları kimin.. Yaşamak kıl gibi bir g*tte gür ve bir hayvan gibi kalleşçesine bu köpekler sizin.. Saygılar Barbaros Şansal..
 11. Bir Canlının evrim süreci temel bilincin aksiyona bu aksiyon sonucunda ise mutasyona dönüşmesi ile mümkündür. Örneğin bir merminin silahtan ateşlendiğinde varacağı hedef bellidir. Dünya neden dört köşe değildir. ? Çünkü oluşum sürecinde jireskop etkisi meteor yağmuru ve eksensel döngü bu evrime yol açmıştır. Canlıların yavrulaması iç güdüsel ise hücrenin bölünmesi neden içgüdüsel olmasın. Eğer içgüdüsel değil ise programlanmış mıdır..? Bir program var ise bunu oluşturan şey nedir.?
 12. Undermethylation (Histadelia) : Çok az metil (üç hidrojen atomu içeren bir karbon grubudur). Esasen, düşük seviyeli SAM-e seviyeleri vardır ve bunlar metil verir. Bu, mükemmeliyetçiliğe, yüksek başarıya ve yüksek başarıya götürebilir. Şimdi neden bu sorunlu olurdu? Bu insanların% 15-20'si, undermetilasyonun bir sonucu olarak problem yaşıyor. Bu yol açabilir serotonin düşük seviyelerde depresyona karşı zayıf hale. Overmethylation (Histapenia) : Çok fazla metil (üç hidrojen atomu içeren bir karbon grubudur). Beyinde çok aktiftir ve çok fazla şey "çok fazla iyi bir şey" oluşturmaz. Bu, beyinde serotonin, norepinefrin ve dopaminin aşırı üretimine neden olur. Birçok durumda, yüksek serotonin düzeyleri azalmış motivasyon, libido azalması, kilo alımı ve karışıklık gibi psikolojik sorunlara neden olabilir.
 13. Sayın Prenses Julie Öncelikle hastalığın genel seyri ve belirtileri içinde baz alınacak kriterler edinmek çok ta mümkün olmamaktadır. Benim hastam erkek olduğu için cinsel isteklerinin gayet iyi hatta spor ve diyetle daha da aktifleştiğini her fırsatta dile getirmektedir. Ancak bayanlar için buna bağlı semptomları gözleme şansım olmadı. hemotolojik alanda profesyonel olan hekimler elbetteki sizin sendromlarınıza paralel şikayetleri olan hastaları gözlemlemiştir. Histamin her ne kadar, kılcal damarlara beyaz kan hücrelerinin daha rahat geçmesini sağlasa, sindirimi kolaylaştırsa ve kadının orgazm olmasına yardımcı olsa da, kimi kötü etkileri de vardır. Bu etkiler, histaminin çok miktarda bulunması halinde, histamin alerjisi oluşması şeklinde açığa çıkar. Ancak metebolizma değerlerinin seyrine beslenme kriterlerini eklemek daha dikkatli olur kanısındayım. Örneğin işlenmiş et sizin metobolizmanız da aşırı bir histamin reseptörü oluşturmazken, mayalanmış yoğurt histamin seyiyesini aşırı şekilde yükseltebilir. Ancak sizin vücudunuzun, bu artışı bloke eden vitaminleri nasıl kullandığı da histamin artışı kadar önemlidir. Karaciğer ve safra kesesi vücuttaki aşırı orandaki kimyasalları bloke ederken yetersiz kalabilmekte kronikleştiğinde ise karaciğer yetmezliğne dönüşebilmektedir. Midesinde gastrit ve ülser gibi hastalıklara yol açan halicobakter pylori olanlar, bu bakterinin toksik madde üretmesi sebebiyle, histamin fazlalığı yaşayabilirler. Kalın bağırsağında mantar bulunanlar da, mantarların toksik madde üretmesi nedeniyle histamin artışı yaşayabilir. Vitamin yetersizliği bulunan, bağırsaklarında iltihap veya ülser bulunan vücutlarda görülme sıklığı artmaktadır. Tavsiyem beslenme yöntemini kontrol ediniz. Katı bir diyet uygulamak çözüm olabilir. tavsiyem Zeytin Yoğurt Mayonez Ispanak başta olmak üzere Kırmızı şarap Yıllanmış peynir Turşu Krema Mayalı besinler avokado Mantar Patlıcan İşlenmiş et Konserve yiyecekler gibi histamin üreten şeylerin tüketimini gözlemsel süreçte en aza indirmenizdir. Eğer bu süreç sonunda iyileşmeler görüyor iseniz tüketmiyeceğiniz besinler açık ve nettir. Bu arada en çok B6 ve C vitamini barındıran elma sirkesini, taze limon suyu ile her gün bir su bardağı kadar miktarda azar azar tüketmeniz fayda sağlayabilir. Ayrıca Günlük Egsersiz Sporun düzenli yapılması da sizin seyrinizde katkı sağlayacağını ifade etmek isterim.
 14. Bunlara biat eden geri zekalılar beyinlerini kullanmak yerine başkalarına emanet etmişlerdir. Bu ormandaki vahşilerden bile on kat daha vahşi cahil sürüsü o kadar cahildir ki, denizdeki sardalya sürüsü gibi baştaki balık nereye dönerse oraya yönelir ve kendi iradesini kullanmayı allaha şirk kabul eder. Zaten %90 ı emredilen hiç bir şeyi sorgulamaz. sadece yapar.. Geriye kalan %9 u yanlışı farket se bile bunu dillendiremez. Asıl sorun geriye kalan son % 1 dir O öyle bir mahlukattır ki. Adeta fikirleri cehennem gibidir. İnsanlık namına bir duyguları yoktur. Adları yoktur. Karanlık onlar için yapılmıştır. Bayrakları siyahtır. İmkanı olsa tüm insanlığı yok edecek kadar acımasızdırlar. Bu yaratıklar dini bilgileri sapla saman gibi birbirine karışmıştır. Kendince yorumlar ve emrindeki sürüsüne uygulatır. Bunların yanında islamiyet öncesi cahilliye dönemindeki putperest ve paganlar bile evliya gibi kalır. Öyle bir dönek ve tutarsız mahlukat tırlarki. Onlara göre tüm gayri müslümler yani kafir olanlar yok edilmelidir. Ama kafirin yaptığı telefonu kullanır. Silahı ateşler. Kafirin ürettiği gıdaları beygir gibi tüketirler. Kafirin ürettiği arabaya biner kafirin internetinden kafa kesme videoları yayınlarlar. Kısaca (Güya) kafirin ekmeğini yiyip kafirin kılıcını sallayan onursuz mahlukatlardır. İş sünnete gelince biat eden andaval sürü demez ki "Ya usta biz peygamber gibi giyinip kuşanıyor, Peygamber gibi kaşık kullanmadan tüm yemekleri elimizden yerken, colgate ipana v.s. diş macunu ve fırçası dururken misvak gibi zottirik bir bitki ile dişlerimizi fırçalayıp. peygamber gibi g*tümüzü çölde kum ile taharat ediyoruz da , Bu kafirin her ürettiğini onursuzca kahpece dönekce niye kullanıyoruz" diye sorgulamazlar. Çünkü bunlar hastalıklı bir dinin hastalıklı cahil ve yobaz ları dır. Tek bildikleri Korku imparatorluğunda kul olmak ve işe yarar medeniyet bireylerinin kafasını kesmektir. 12 yaşındaki çocukları çok büyük bir savaş marifeti gibi ağaca bağlayıp roket ile patlatarak öldüren insanlık tarihinin en iğrenç mahlukatlarıdır. Tarihte insanlığın belini büken kara humma hastalığı bile bunların yanında amatör kalmıştır. Çünkü onun bile aşısı bulunmuştur. Ama Bu müslüm yobazlarının aşısı ne acıdır ki 21.yüzyıla geldiğimiz şu günde bile tam bulunamamıştır. Tüm dünya bunlardan adeta tiksinmiş yahudisi, hiristiyanı, putperesti paganı, deisti, ateisti, Afrikadaki zulu kabilesinden kutuplardaki eskimosu ve yenimo suna kadar tüm dünya yaka silkmiş bu ölüm makinalarının yanında kuzey kore lideri Adeta papaz jesus gibi kalmıştır. Çünkü bunların dişileri bir batında allahın tazyikiyle 9-10 kuzlamış adeta nüfus patlaması yapmıştır. Bunların padişahı 6 - 7 yaşındaki sübyanları haremine alırda bu gevatlar durur mu.? Onlarda aklı yeten kız çocuklarına bile damızlık dana gibi saldırınca, sayıları artmıştır. Kırmızı karınca sürüsü bile bunları kıskanır hale gelmiştir. Dünyayı kasıp kavuran bu acı vaka maalesef ki bulaşıcı bir hastalıktır. Eğer saf ve dangalak isen hemen anında bulaşır. yazıştığımız bu forumda bile hastalıklı aynı hastalık mensubu kişilere rastlamak mümkündür. Çünkü doğru bir şey yazıldığı ve çıkarlarına ters düşüldüğü anda salyası saçılan kuduz köpek gibi saldırabilirler. Tek dileğim dünyayı kasıp kavurmadan köklerinin kurutulması ve dünyanın bu illetten dezenfekte edilmesidir. Sağlıcakla kalın..
 15. En yakınım histamin hastası.. Bu nedenle Araştırmaktan doktora yazacak hale geldim. Histamin, kılcal damarlarda iletimi kolaylaştıran organik bir bileşendir. Ana kaynağı bazofil olan histamin, histidinden karboksilin giderilmesiyle üretilir. Salgı artırıcı protein yapıdadır ve tüm memelilerin dokusunda bulunur. Mide asit salgısını artırır. Bronşlardaki mukus salgısını da çoğaltır. Damarları genişletip ödeme sebep olma ihtimali de vardır. Kimyasal formülü c5h9n3 şeklindedir. Histamin, salgılandıktan kısa bir süre sonra kan damarlarını genişletmeye ve deride kızarıklık ve kaşıntıyı tetiklemeye başlar. Histamin alerjisi, kendisini kızarıklık ve kaşıntı haricinde, hazımsızlık, hapşırma, göz sulanması ve döküntüyle de belli eder. Kimi zaman, ev ve çiçek tozları, hayvan tüyleri ve çeşitli kimyasallar bu alerjinin tetiklenmesine yol açabilir. Histamin, vücudun alerjik tepki gösterdiği birçok madde sebebiyle meydana gelebilir. Kimi durumlarda, yumuşak kasların kasılmasına yol açar ve nefes alışverişini de zorlaştırır. işin ilginç yanı histamin artışına bağlı hastalıkların sinsice seyridir. Çoğu hekim bile bunun farkına varmaması nedeniyle teşhisi zordur. Benim hastam bu hastalığı ameliyat olduğunda öğrendi. Çünkü ameliyat esnasında kesilerden kan durmayınca koraspin kullanıp kullanmadığı soruldu. Hasta kullanmıyorum deyince kanın sulandıran etken üzerinde araştırma yaptık. ve karşımıza vücutta bazı vitaminlerin eksikliği nedeniyle karşımıza reseptörleri bloke edilemeyen histamin çıktı. Hastamızın gözleri sürekli sulanıyor. ve tüm vücudu kaşınıyordu. çok defa acilde serum tedavisi yapıldı. Klinik çözümler günlük yapılamayınca histamin reseptörlerini bloke eden ilaçlar kullanmaya başladı Her iki gözü kısa zamanda internal entropi oldu. kirpikleri korneaya zarar vermeye başladı. Kesinlikle yoğurt, hamsi, istavrit tüketmesin. seviye düşük ise az az alabilir. mayalı yiyecekler hastalığı tetikler. En etkili ilaç şu anda piyasada bulunan XYZAL 5 mg 20 film tablet etkilidir. Günde tok karnına 1 adet orta derece histamin hastalarına iyi gelir. Ancak yüksek seviyede hastalar için önerim B6 ve c vitamini almalarını öneriyorum. Etkileri belirgin şekilde devam ediyor ise bağırsak iltihabı olabilir. Konu sağlık olunca başka sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım.