Jump to content

AteCafe

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  60
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

AteCafe Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

542 profil görüntüleme
 1. Atom bombası atmak zorunda kalsaydınız.

  Geçen gün sahildeydim oturacak yer yoktu. Bence bomba yerine prezervatif atılmalı.
 2. Atom bombası atmak zorunda kalsaydınız.

  2012 de nüfusu 800 bin olan Rohingyalı Müslümanlar'ın sayısı 1milyonu geçince Myanmar cuntası köylere saldırıp günde 2-3 bin müslümanı katletmeye başlamış.. Rohingyalı Müslüman inancına göre bir müslüman kadın en az 5 çocuk yapmalı. kız çocuklarını da adet görmeye başlar başlamaz evlendirmeliymiş. Yani kırmızı karınca olsan bu kadar hızlı çoğalamazsın.
 3. Doktorlar neden boyle?

  Yemende savaş nedeniyle doktor mu kaldı. Kolera suyun olmadığı yerlerde alternatif su kaynaklarının kirlenmesiyle ortaya çıkan suya dayalı bir hastalıktır Ayrıca senin ülken gibi temiz su yok, hatta ülkede akarsu bile yok. Yıllık ortalama yağış ise m2 ye 43 mm dir. Ayrıca yemen'de şu anda en büyük sorun kolera değil açlıktır. Bunun da tek sebebi Yemeni her gün uçakları ile bombalayan, O kökten müslüman denen petrol milyarderi suudlardır. bilmeden konuşma..
 4. Doktorlar neden boyle?

  Benim Türkiye de doktor diyeceğim insan sayısı 3 değil, Resmiyette doktor olarak görünüyor olmalarına rağmen mesleğinin ihtisasını tam alamamış meslek mensuplarıdır. Hatta içlerinde beceriksiz profesörler bile var. bakın kısaca anlatayım. Türkiyenin en ünlü üniversite hastanelerinden birinde uzman bir doktora gittim. Gözüme ameliyat yapılması gerektiğini söyledi. 1 hafta sonrada ameliyat oldum. gözüm iyileşmedi. sonra tekrar gittim bana bu sorunu çözmesi için bir profesör önerdi. Verdik parayı ona gittik. O profesörde beni ameliyat etti. oda 1 er ay arayla 3 defa ameliyat olmaktan psikolojim bozuldu. İtalya da bir doktora gittim. orada tek ameliyatla sorunu çözdüler. Bu doktor kendilerini uğraştıran asıl sorunun eskiden yapılan yanlış ameliyatların tahribatını düzeltmek olduğunu söylediler. Size o kadar çok örnek verebilirim ki sayfalar dolusu yazsam bitiremem. Avrupa da bir doktor genelde Whatsapp tan yazdığında iyimser bir cevap verebilir. Eğer sizi tanıyor ise kesin cevap verir. Bu tamamen ahlaki bir durumdur. Ama Türkiye de vatandaşa yapılan sağlık istismarı en geri kalmış ülkede bile nadir görülür. Genelde kendini beğenmiş ukala tiplerdir. Kbb doktoruna gitmiştim. adam kulağıma bakmadan orta kulak iltihabından reçete yazdı. Burası iste böyle bir ülkedir.
 5. Dini kurallara göre gömülmek istemeyen ateist soruyor.

  Öylesi kıymetli bir kitabın mezarda çürümesi doğru değil, ama çalındığına bende çok üzüldüm. ben onu paraya değişmez ve satmazdım.
 6. Dini kurallara göre gömülmek istemeyen ateist soruyor.

  Arkadaşlar besin zinciri mineral felan istisna, bu ülkede her gün ateist ölmüyor. Zaten Türkiye de her yer mezarlıktan geçilmiyor. Hindular eğer ölülerini gömseydi Hindistan'ın yarısı mezarlık olurdu. Böyle saçma bir şey olamaz. Her insan nasıl defnedileceğini seçmeli. Öyle bir ülke ki zamanında gayri müslüm mezarlıkları yağmalandı. talan edildi. Türkiyede dünyanın yobazı var. Ve bu yobazlara yelken açan avanak insanlar var. Madımak'ı ne çabuk unuttunuz. Her büyük şehirde kremotorium yapılmalı. aksi halde 10 yıl sonra herkesi üst üste gömecekler.
 7. Dini kurallara göre gömülmek istemeyen ateist soruyor.

  Devlet kapsamında kremotarium yok biliyorum.
 8. Ölmek istiyorum artık...

  İslamiyet diğer dinlerin kötü bir kopyasıdır. Adeta Medeniyeti talan eden kasırga gibidir. Zira içinde milyonlarca akılsız insan vardır. Dünyada hüküm sürmüş veba dan bile tehlikelidir.
 9. Ölmek istiyorum artık...

  Niçin korktun? neden korktun? Cehennemde yanmaktan mı? , Dinden dışlanmaktan mı? Eğer korkmasaydın tanrıyı sorgulayacak mıydın. Mesela ona niçin sorguladığını ve cezalandırdığını mı soracaktın.? Korku karanlık gibidir. Bir bilinmeyen.. Ama karanlığa bir fener tut korkularının gerçek olmadığını gör.. Tanrıyı ve onu yaradan dini sorgula bir fener ışığı gibi zihnini aydınlat.. O zaman sende din ve tanrının bir cahil ve kuşkucu beynin hayali varlıkları olduğunu anla.. Bir tanrı var eden sergileyen ve sunan olabilir. ama... bir tanrı sorgulayan ve cezalandıran olamaz. Bizler korkularımızla doğduk, korkularımızla öleceğiz. Senin korkun Cezalandıran tanrı. cehennem ve azaptır. Unutma ki onların hepsini sadece sen yarattın. Unutma ki Tüm dinler hastalıklı zihinlerin ürünüdür ve bencillikle beslenirler.. Dinden kesinlikle uzak dur.
 10. Ölmek istiyorum artık...

  Sevgili genç arkadaşım. Seni anlamak için seninle yaşamak gerekir. bir noktada sen hepimizden bir tık üstünsün. Hangi konuda diye sorarsan anlatayım. Kendi ego'na yenilmeden yaşadığın sorunları şu forumda içtenlikle dile getirmişsin. Belli ki bu forumda çağdaş ve evrensel fikirleri olan üyelerin sorunlarına önayak olması beklentisi içinde olmanı çok doğal buluyorum. Ancak cevap veren arkadaşlar yazılarını yazar iken empati yapmadan ve seni hissetmeden yazmışlar. Öncelikle seni hissetmek ve gönül kulağıyla duymak gerekir diye düşünüyorum. Kendine güvensiz ezik ve korkak biriymişsin. Bu senin suçun değil.. Anladığım kadarıyla sınırlarını çizdiğin yakın çevrende fikirlerine ve bakış açına saygı duymayan arkadaşların var. Onlarla karşılaştığında sana bu kesikliği hissettiriyorlar. İçlerinden bazıları baskın ve dominant tipler olsa gerek. Bunların yanında ciddi şeyler konuşmak seni rahatsız ediyor. Derhal bu tipleri yaşamından ele.. Ezik olmak diye birşey olamaz. Dünyada bir tek sen kalsaydın. Bu duyguyu hiç bir zaman yaşamazdın. Demekki senin kendini ezik hissetmene neden olan etkenler ve insanlar var. bunlardan derhal kurtul. Ben senin korkaklığını efendilik olarak algılıyorum. Aslında korkak değil çok cesaretlisin. İçimizden kaç kişi senin gibi genç yaşta kendini öldürmeyi cesaretle düşünür. Evden çıkamadığını söylüyorsun. Artık 1970 li yıllarda değiliz. Dışarıda Saf ve idealist bir toplum yok. Dışarıda milyonlarca goygoycu, akıl fikir budalası, cinsellik ve özenti delisi, aklını dogmatik fikirlere mahkum etmiş insan müsvettesi. siyasi fikir ve ideolojiden bihaber insan ve yaratık var biliyormusun? Muhatap alacağın insan yok denecek kadar az. Oysa sen Bu yaşta o milyonların yapamadığını yapmış ve ateist bir fikri benimsemişsin. Sen bence seçilmiş birisin. O allahın belası Türkiye'nin rezil liseleri ve örümcekleşmiş eğitim kurumları.. Bunlar insan üretmiyorlar Adeta troll üretiyorlar. Bu çocukların gençlerin çoğu zombi gibi.. Oysa sen burada binlerce görüş beyan etmiş fikir patlatmışsın. yazılaranı okudum. Yalın ve sade .. Sen ne iyi bir adammışsın iyi ki varsın.. Sen benim için fikrini beyan edemeyen o milyon trollerden çok daha kıymetlisin. Şekilci ve mükemmeliyetci sapkın insanlardan olma, Gösteriş budalası faşizan kişilerden uzak dur. Doğayla bütünleş.. Bahçen var ise bir yetiştir. o bitkiyi sabır ve özenle bak. Ona saygı göster.. Balkonda olabilir. Kendine bir evcil hayvan edin o sana sadık kalsın. onunla yanlızlığını paylaş.. Benim 2 kuşum var balkonumda biber ve domates yetiştiriyorum. Tıpkı fikirlerim gibi onlarıda büyütüyorum. onlarda bana sabrı öğretiyor. Senin psikologa ihtiyacın yok. Kendini kendin rehabilite et. Kendinle gurur duy Çünkü ben seninle bu forumda fikirdaş olmaktan gurur duyuyorum.
 11. RTE devsirme bir lider mi?

  Dediklerinden bir fikir edinemedim. Düzen mi kaos mu?
 12. RTE devsirme bir lider mi?

  RT Damardan giren, nabza göre şerbet veren, güya demokrat, sırası gelince solcu, fırsat bulursa nazımcıdır. Adamda her b*k vardır. arap hayranı sözde batı düşmanı, karanlıkta emperyalist güçlerin kıç yalayıcısıdır. En sevdiği şey paradır. Dolar cinsinden..
 13. RTE devsirme bir lider mi?

  Sosyolojik açıdan Bir insanın devşirme olması, yada bir millete aidiyet duygusu beslememesi, o insanda idealist fikirler ve çalışmalar olmayacağı anlamına gelmez. Yada o insanın beşeri coğrafyanın kuklası olarak yönetime gelmesi devşirme olmasından kaynaklanmaz. Tüm Gürcü vatandaşlara yapılan en büyük haksızlıktır. Asıl sorun Bir insanın karanlık güçlerin maşası olması aşamasında verdiği tavizlerdir. Teokrasi deki gibi insanın ruhunu şeytana satması ile eş değer olmasıdır. bizim aklımızın alamayacağı kadar derin localarda oturan gizli tiranlara özenmesi ve kendini bu tiranlar gurubunda görmek istemesi RT yi hilkat garibesi totaliter cüce lider yapmış olabilir. Ama asıl gerçek, gizli siyon*st güçlerin ortadoğu cografyasını şekillendirmek adına rt yi sag gösterip sol vuran, karmaşa ve kaostan beslenen bu yaratığı, laik ve cumhuriyetci bir ülkeyi parçalamak için kullanmasıdır. Türkiyenin başına RT nin gelmesi ile diktatör bir arap liderin Türkiyeye cumhurbaşkanı olması arasında hiç bir fark yoktur. Çünkü Bu ülkeye düşman addedilen en azılı teröristler ile RT nin arasında çok fark vardır. RT teröristlerinde teröristidir. Lakin maymun medya bu teröristi bize sıradan bir lider gibi kamufle etmektedir. RT denen yaratığı bir yere zincirleyin ve kamçılayın ancak o zaman içindeki korkunç yaratığı görürsünüz. RT tüm dünyaya kısa zaman sonra kaos getirecek insan yaşamı çok korkunç bir sürece girecektir. Fetönün bu asırda yetiştirdiği insan yiyen troll lideri RT dir Öyle tehlikelidir ki kendi annesi fetöyü bile yemiştir. Bazı okurlar bu yazımı abartılı buluyor olabilir. Keşke abartmış olsaydım .. Keşke ben yanılsaydım. Orta doğuda milyonlarca Sefil halkın katledilmesinde ilk sebep bu yamyam trolldür. Unutulmamalıdır ki 1930 larda hitlerin 7 kıtada milyonlarca hayranı varken dünyanın kurtarıcısı olarak görülürken, bazı aydın yazarlar hitlerin ölüm ve yıkım getireceğini söylediklerinde herkes gülüyor idi. Nazi kamplarını kendi gözleri ile görene kadar alman siviller ona tapıyorlardı.. Bu saf ülke insanı RT ve avanesinin saray duvarlarında kurşuna dizilene kadar gerçek yüzünü göremeyecektir. . Tıpkı Çavuşeski ve eşi gibi..
 14. Peygamber nasıl bu kadar etkili olabildi

  Tüm ateistler gibi bende küçük yaşta bana empoze edilmeye başlanan din zorbalığının enini ve boyunu ölçmeye çalışırdım. Mesela Annem katı bir müslümandı. Ama ezanın anlamını bilmeyecek kadar cahildi. Amcam tarafı simsiyah çarşaflıydı. Ama kadının adı yoktu. Karısını gün aşırı döverdi. Şaman rahipleri gibi dağ bayır demez türbe gezerdi. Dayım kuranı okurdu. Ama namaza cumadan cumaya giderdi. Gözü oynaştaydı. Belden aşşağı dedikodu severdi. Dedem namaza gitmezdi. Sürekli evde kılardı. Camiye niçin gitmediğini sordum. Hocanın kendisini kandırıp parasını almaya çalıştığını iddia ederdi. Küçük amcam sürekli namaza gitmeyen, oruç tutmayanlara ahkam keserdi. Birgün sordum. Ben namaz kılsam sana kaç sevap verirler? diye,, Bozuldu. Camide ki ihtiyarların çoğunluğu din cahiliydi. ölüm korkusu sardığı için neredeyse camide yatacaklardı. Kadınlar öyle bir cahildi ki arapça küfretsen bittiğinde "amin" derlerdi. Sonra tüm bu zavallıların aslında kara cahil olduğunu korkudan bu dine yöneldiklerini anladım. büyüyünce kuran, hadis, dahil bir çok kitabı okudum. o kadar çok çelişki var dı ki bu çelişkileri hocalar ve imamlarla dahi tartıştım. hiç biri beni ikna edemedi. Anladım ki dinin gıdası cahillik.. İnsanlar farkında olmadan cehalete tapıyordu. şu forumda bile bizimle tartışan müslüman zevatların aklından korkuyu çıkar. kısa zaman içinde dinin pabucunu dama atarlar. Ah bir kendiniz olabilseniz de korkularınızdan kurtulabilseniz. Aslında insanın ne muhteşem bir varlık olduğunu görebilseniz ve din hastalığını yenebildiğiniz için kendinizle gurur duyabilseniz, bu dünyanın belki en mutlu insanı olamazsınız ama en huzurlu insanı olabilirsiniz. Unutmayın ki din tüccarları sizin önce aklınıza sonra cebinize taliptir. Aklınızı verirseniz cebiniz zaten onlara açılır. Ve sürekli sizi korku dünyasında tutarlar. işte o zaman tüm günahlar ve cehennem azapları siz cahiller içindir. korkutulduğunuz için de içinizden sürekli "allaam affet yarabbi" dersiniz. Dağ sıçanları bile sizden daha naturel olur. en azından o bile kendisidir. Ey dine tapanlar .. Yani korkaklar.. Aklını ve fikrini dine esir etmiş zavallılar.. Sizler ölürken yarım sınız. çünkü insan demek beden+akıl demek.. Sizin aklınız dinde tutsak, sizler yarım öleceksiniz. Hiç bir zaman ne kendinizden ne bu dünyadan ne de güya öbür dünyadan emin olamayacaksınız. Hep içinizden ölene kadar acaba, acaba,acaba,acaba, diyerek yaşayacaksınız. Bir ateiste göre şeytan yoktur. Ama siz bu dünyada şeytana taş çıkartacak kadar kötünün içindesiniz. Bu öyle bir kötü ki bedeniniz , hatta aldığınız nefesi bile sarmış. çünkü sizin tanrınız (güya) Sergileyen ve sunan olamamış , hep sorgulayan ve cezalandıran olmuştur. sizleri korkutmak gerekir. Siz korku temelli canlılarsınız. Nefsiniz iradenizden yüksek olduğu için kendinizi dine kaptırmış fikirsel tecavüze uğramışsınız. Kendinize zerre kadar saygınız yok. Sizi simsiyah din çarşafı üzerinizi kapatmış, hiç bir şey göremiyorsunuz. Size tavsiyem o kitabınızı iyice anlayarak okuyun yanlışları sorgulayın. Tanrıyı ve dini sorgulayın. Hadisi defalarca okuyun ve peygamberi sorgulayın. Aynı şarkıyı 40 telden çalan din alimlerini okuyun ve onları sorgulayın. Ve en sonunda kendinizi sorgulayın.. ki güzelim dünyayı mahveden tüm sapkın inançlardan kurtulun.
 15. Peygamber nasıl bu kadar etkili olabildi

  Cahil, Cahillik, Cehalet, Sorgusuz kör inanç, Bencil ve korkak inançtır. İster adını islam koyun, ister hiristiyanlık, isterse musevilik.. Tüm doğmatik dinler Sorgusuz ve kör inançtan beslenir. Nedeni ise en hızlı çoğalan ve benimsenen, Bir insan niçin dine ihtiyaç duyar? Niçin tapınır. ? Bunun Tek bir açıklaması vardır. ölüm ve cezalandırma korkusu. İnsan nefsine yenilir ve din tüccarlarına teslim olur. Bitti mi Hayır.. Aklını fikrini dine biat etmiş iradesini din tüccarlarına kaptırmış bu insan işlediği bu suçun haklılığını savunur. başkalarına da bunu yayar. Yani suçuna ortak arar. Dünyada milyarlarca cahil ve korkak insan vardır. iradesi ve zihni hür olmayan korkularına yenik düşen.. Çünkü onların dini yada tanrısı sorgulayan ve cezalandırandır. Cennet ve cehennem ütopyası ile ödüllendiren ve frenleyendir. Onlar her fırsatta dinin kaynağını savunurlar. Bir peygamberi, sahabilerini ve sözde alimlerini överek ilahlaştırırlar. Ama şunu sorgulamazlar, Bin yıl içerisinde bu din insanlığa ne verdi medeniyete ne kazandırdı. Bknz: islam ülkeleri, Açlık, sefalet, Savaş, kargaşa yolsuzluk rüşvet, idam, iç savaş, dünyaya korku, bombalı intihar, çocuk istismarı. v.s. vs. Kısaca cehalet, Bunlar değil miydi inanç sulh ve kardeşlik demek , Bunlar değilmiydi iman bolluk ve bereket hijyen ve temizlik demek, hani nerede? Oysa dini olmayan ve çoğunluğu ateist olan Japonya'nın şimdiye kadar batması ve mahvolması gerekmez miydi. Dinlere itibar etmeyen batının açlık ve sefalet içinde yaşaması gerekmez miydi. Dinler medeniyetin ayıbıdır. ölmekten yada ütopyaya hesap vermekten korkmayın. Asıl korkunuz aklınızı ve fikrinizi doğmatik inançlara kaptırmak olsun. Özgür, hür ve sağlam iradeyle her şeyi sorgulayın, araştırın ve fikrinizi ifade edin. Dünyada bir tek siz tek başınıza kalsanız dahi bunu yapın. İşte O zaman güç sizde olur.
×