Jump to content

Hersey_Bilim_2014

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  193
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Hersey_Bilim_2014 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

291 profil görüntüleme
 1. Dine inanan insanlarin dini savunmalari da kolay bir is degil. Inandiklari kitapta en ufak bir hata bulundugunda, bu kitabin yaraticinin kitabi olamiyacagi icin, ayetleri lastik gibi istedikleri yere cekmek zorundalar. Bütün evreni yaratan bir yaraticinin kitabi müthis bir kitap olmasi gerekirken, bize sunulan kitap tam bir hüsran. Ancak bu kitaba inanmak zorundayim, yoksa cehennemde ebediyen yanacagim diye kendini sekillendirirsen, bu kitapta yazan her sacmaliga bir kilif uydurursun. Asil problem bu.
 2. Hersey_Bilim_2014

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Evrim dogruysa, din yalan. Din dogruysa Evrim yalan. Nokta.
 3. Hersey_Bilim_2014

  Kuran’da futbol mucizesi.

  Aişe (r. anhâ) anlatıyor: "Rasûlullah (aleyhissalâtu vesselâm), ben 6 yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Beni'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabîlesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ummu Rûman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mubarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Rasûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben 9 yaşında idim." (Buhârî, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61; Muslim, Nikâh 69, (1422); Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933,4934,4935, 4936, 4937); Nesâî, Nikâh 29, (6, 82). Ayrıca Kutub-i Sitte Tercüme ve Şerhi, Akçağ Yayın: 15/486.) Tabi bizim bir yilimiz allah katinda 50 000 yil oldugu icin, Aise aslinda 300 000 yasindaydi. 300 000 yasinda olan bir kadinla beraber olan birisi nasil pedofil olur, allahtan korkun!
 4. Hersey_Bilim_2014

  Ölümden sonra

  Cevap: Birinci seçenek: Çocuklar genlerini ebeveynlerden miras alıyorlar. Genotipleri anneden ve babadan gelen benzersiz bir karışım. Bunun sebebi ise, annen nin ovum'u (yumurta hücresi) ve babanın sperm hücreleri özel bir şekilde oluşmasından kaynaklanıyor. Her üreme hücresi somatik hücrenin yarısı kadar kromozom seti içeriyor. 23 çift yerine 23 tek kromozom. çift kromozomlar bölünmeden önce genlerini ve de büyük DNA bölümlerini kendi aralarında degistiriyorlar. Bundan dolayı, her sperm ve her ovum (yumurta hücresi) anne ve babanin genotip' inin karışımını içeriyor. Bu rekombinasyon üreme hücresinde cok çeşitli gen karısımlarının olmasina sebep oluyor. Her spermin ve her ovumun (yumurta hücresinin) genetik karışımının ölçüsü ve oranı farklıdır.
 5. Hersey_Bilim_2014

  Ölümden sonra

  Sperm yarışını başka bir sperm kazanmış olsaydı, o yarıştan ortaya çıkan insan yine aynısını yarışı kazanmayan spermler üzerine söyliyecekti. Birşeyin seni tatmin etmemesi, o meselenin öyle olmadığı anlamına gelmez. Türkiyede örneğin evrim teorisi büyük bir çoğunlukta kabul görmüyor. Cünkü basit cevap beklentilerini tatmin etmiyor. Milyonlarca yıl süren bir süreci araştırmak, onun üzerine kafa yormak uğraşı gerektiriyor. Insan ise basit cevaplar arıyor. Ruh meselesine gelince: Ruh diye insan bedeninden ayrı birşey yok. Bu biz insanların uydurması. Bu da insanın özelliği: Anlamadığımız konularala ilgili masallar, hikayeler uydurmak.
 6. Hersey_Bilim_2014

  Ölümden sonra

  Herseyden önce sansli oldugun icin sevinmen lazim. Neden mi? Babandan annenin rahmine intikal eden milyonlarca spermlerden tam senin dünyaya gelemen icin gerekli olan sperm mücadeleyi kazandi. Öteki milyonlarca sperm mücadeleyi kaybetti. Yani bizelere (yasayan canlilara) bir nevi lotto vurdu. Onun icin dünyada yasadigimiz süreyi en güzel sekilde, sevigimiz islerle, sevdigimiz insanlarla gecirip, ölümden sonra ne olacak, ne olamayak diye kafa yormamamiz lazim. Dogmadan önce ne diysen, öldükten sonra da o olacaksin. Yok olmak o kadar kötü birsey degil. Cünkü yok oldugunda buna kafa yormana gerekte kalmayacak. Yani hayatini yasa, ölümden sonrasina fazla kafani yorma.
 7. Hersey_Bilim_2014

  Ateist ölünce ne olacağına inanıyor

  Dogmadan önce neydiysen ona dönüseceksin. Insan birseye inanmasi, onu dogru yapmaz. Sen istedigin kadar ölümden sonra bir yasamin olduguna inan. Senin inanman ölümden sonra bir yasamin oldugunu kanitlamaz. Kanit olmadigi sürece de ölümden sonra herseyin bittigini varsayariz. Aklin ve mantigin bize söyledigi bu.
 8. Hersey_Bilim_2014

  Evrende Enerji Neden Yok Olmuyor?

  Enerji azalmadigi icin, yok olmuyor. Baska bir sekle dönüsüyor, örnegin atik isiya, sürtünme direncine, hava direncine.
 9. "Resül-i Ekrem Çocuklara karşı da çok Şefik idiler" Hem de nasil. Yoksa 6 yasindaki aişeyle evlenip, 9 yasinda gerdege girermiydi?
 10. Hersey_Bilim_2014

  "Onlar gerçek ateist değil"

  Sol tarikatlar (Kommunistler, Pkk sempatizanlari) milliyetci bir insanin ateist olamiyacagini savunuyor. Oysa hem milliyetci hem de ateist bal gibi de olunur. Bunun en iyi örnegi Mustafa Kemal'dir. Bana göre kendisi aslanlar gibi ateist'ti. Kuranin insan uydurmasi oldugunu o zamanlar anladi.
 11. Hersey_Bilim_2014

  Ortaylı ve Şengör'ün cehaleti

  Arkadaslar ugrasacak baska adam kalmadimi? Zaten iki, üc tane akli basinda insan var bu ülkede televizyona cikan,birseyler ögrenebileceginiz. Sahte bal satan cakallari mi seyredelim? Ben sahsen Ilber Ortayli ve Celal Sengörün konusmalarini Mp3' e cevirip, arabada yolda dinliyorum. Onlar sayesinde yogun trafikte araba sürmekten bile zevk aliyorum Dincilere bir bakin, birbirini nasil tutyorlar. Benim ateist olmamda Celal Sengörün büyük rolü var. Hangi bilim adami cikip televizyonda acik acik Celal Sengör gibi "Ben Allaha inanmiyorum" deme cesaretine sahip? Adamin para derdi yok zaten, zengin bir aileden geliyor. Tarihi kitaplara 30-40 000 Euro basip alabilen bir insan. Üstelik en sakirt insanlara bile saygili davranan bir bilim adami. ATV de ki tartismayi izleyin görün. Ateistler olarak birbirimzle ugrasmayalim, ugrasacak bir sürü insan varken.
 12. O yüzden Celal Sengörü cok taktir ediyorum. Adam acik acik söylüyor "Ben Allaha inanmiyorum".
 13. Hersey_Bilim_2014

  Bir bilgi olarak bulunsun

  Nazik Allah yardimcisi olsun
 14. Hersey_Bilim_2014

  Bir bilgi olarak bulunsun

  Gereksiz yere yemin etmek arap insaninda / kültüründe cok yaygindir. Kuran da arap bedevi kültürünü mensup bir bedevi tarafindan yazdirildigi icin, sasirilcak bir durum degil. Kendi "Allahlığına" yemin eden Kurandaki figürün, kainatin yaraticisi olduguna inanmak ve bu hadisten Kuranin Tanrisinin nazik oldugunu cikarmak ayri bir fantazi gücü gerektirir.
 15. Hersey_Bilim_2014

  Bir bilgi olarak bulunsun

  Koskoca Allah yemin ediyor. Birde "Allahlığına" yemin ediyor. Arkadaş ağlasammı gülsemmi...
×
×
 • Yeni Oluştur...