Jump to content

Deathangel

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  44
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Deathangel Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Deathangel

  Erdoğanizmi Anlamak!

  Erdoğan'a insan olarak değil, siyasetçi olarak bakarsanız "Erdoğanizm" olarak adlandırdığınız vakayı daha iyi anlayabilirsiniz. Siyasette çıkarın nerede ise oradan yürürsün, kimse hizmet için siyasetçi olmaz. Erdoğan, islam kağıdını kullanarak yıllardır rant sağlıyor. Türkiye'de en garanti at, islam atıdır. Oda ona oynuyor, yadırgamamak gerekir.
 2. Deathangel

  Evren matematikten mi yapılmıştır?

  Yanılıyorsunuz, düzensiz olan hiç bir şey süreç olarak adlandırılamaz matematikte. Her şeyin bir bağıntısı olacaktır.
 3. Deathangel

  Allahlar İddiası ve Kuran

  İslam'da antik yunandan bir çok alıntı mevcut. Yaratanlar diyerek, çok tanrılı Yunan mitolojisine atıfta bulunuluyor da olabilir.
 4. Deathangel

  Dawkins:Tasarımcının tasarımcısı kimdir.

  Tasarımcının tasarlanması kısmını aklımız almıyormuş. O yoktan var edendir sözüde bu konuyu destekler nitelikte.
 5. Deathangel

  Vejeteryan :)

  Besin piramidine göre, bizim et yememiz doğanın düzenine uygun bir davranış değil midir ? Yarın bir gün bu sistem bizim hayvanseverlerin duygusallığı yüzünden bozulur da kıyıya vuran balina sayısı artarsa bunun sorumlusu kim olacak ? Kürk almayın, denizi kirletmeyin, evinizin önüne su-mama bırakın. Et yememek hayvan severlik değildir.
 6. Deathangel

  Eşcinselliğe nasıl bakıyorsunuz?

  Yaşamını sürdürdüğün her saniye vücuduna zarar veriyorsun, aldığın her nefeste akciğerin biraz daha yıpranıyor. Vücudunun içine kaçan her toz zerreciği sana az da olsa zarar veriyor. Öyleyse en büyük sapıklık yaşamaktır diyebilir miyiz ?
 7. Müminin 14.ayet "Sonra bu az suyu “alaka” hâline getirdik. Alakayı da “mudga” yaptık. Bu “mudga”yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah’ın şânı ne yücedir!" Yaratanların en güzeli sözünden hareketle birden fazla yaratıcının olduğunu fakat bunların başının Allah olarak adlandırıldığı sonucuna varabilir miyiz. Kuran'ın bir çok yerinde yine tanrılar arasında bir kıyaslamadan söz ediliyor. Burada kimle kimi kıyaslıyoruz ?
 8. Deathangel

  Nasıl Bir Tanrı İsterdiniz?

  Siz ne olarak algılıyorsunuz ?
 9. Deathangel

  Nasıl Bir Tanrı İsterdiniz?

  Kuran tek ilah fikrini empoze etmez. Müminin Suresi 14.ayeti aynen aktarıyorum. ""Sonra bu az suyu “alaka” hâline getirdik. Alakayı da “mudga” yaptık. Bu “mudga”yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah’ın şânı ne yücedir!"
 10. Deathangel

  Muhammed Neden Kuranı Yazma Girişiminde Bulunmadı

  Ben hep söylerim iyi bir din eğitimi insanı sorgulamaya yönlendirir. Verdiğiniz örnek bunu destekler nitelikte. Kuran okumak, araştırmak son derece faydalı bir iştir.
 11. Konuyu çevrimdışı modda kaydettim. Vapurda,metroda okuyacağım. Derleme için teşekkürler.
 12. Deathangel

  Başbakan Seni Yatağından Alırım

  Böyle hayali karakterler her dönem medya tarafından üretilir. İtibar edilmemesi taraftarıyım.
 13. Deathangel

  piri reis haritası

  Okuduğunuz kitap ismini verebilirsiniz, bildiğim kadarıyla o harita düzmece. Fakat iddialara bakmak gerekir, ciddi iddialar.
 14. Deathangel

  Ateist biri müslüman olur mu?

  Az evvel bir başka konuda yazdım burada tekrar edeyim, ateizm gençler arasında trend olarak yayılıyor. Bu gençte bu trendin etkisinde kalmış ve kolaylıkla eski haline geri döndürülmüş. Ateist olmak kolay iş değildir, çok ciddi araştırmalar sorgulamalar gerektirir. Facebook sayfalarıyla, internetten aylarca site karıştırmayla olacak iş değildir.
 15. Deathangel

  Türk Ateistler Neden Rahatsız?

  Ateist olmak günümüzde gençler arasında bir trend olarak yayılıyor. Bu gençlerin arasında bir dönem bende yer almaktaydım, Kadıköy çocuğuyuz ya düzene ve onun türevi olan dine baş kaldırmak bizler için biçilmiş kaftandı. Ben bu durumu sağlıksız buluyorum. Böyle bir ateist, bilgili bir yaratılışçı ile yarım saat sohbet etsin anında Tanrı'nın varlığına tekrar inanabilir. Ben 18 yaşındayken, bana 2-3 bilimsel olduğu iddia edilen ayet gösterildiğinde bir süre yeniden inanmıştım, ayetler embriyonun anne karnındaki gelişim süreci ile alakalıydı. Sağlıklı olan araştırarak, teker teker neden sonuçla
×
×
 • Yeni Oluştur...