Jump to content

limalima

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.169
 • Katılım

 • Son ziyaret

limalima kullanıcısının paylaşımları

 1. limalima

  İlginç Fizik Soruları

  http://www.evrimagaci.org/fotograf/111/3129
 2. limalima

  Ölümden Dönenler...

  Bu mu? http://tr.wikipedia.org/wiki/Prefrontal_korteks
 3. limalima

  İlginç Fizik Soruları

  Evinizden ya da öğrenim gördüğünüz fakültenin binasından çıkmışken ve yürüyorken, bir anda kendinizi Nepal-Hindistan sınırında, Dünya'nın oksijen oranı en yüksek bölgesinde bir kır kahvaltısında bulduğunuzu hayal edin. Evet, kimilerimiz için harika olabilirdi; ancak bu, söz konusu durumun saçmalığından bir şey eksiltmezdi. Bu sebeple sadece ve sadece ''sıçrama'' değil; ''kuantum sıçrama''. Kaynak:http://www.evrimagaci.org/ Bu tarz bir ışınlanma mümkün mü?
 4. limalima

  Ölümden Dönenler...

  İnsan beyninin evren ile olan iletişimi ile ilgili en üst algı noktası ne demektir?
 5. limalima

  Murphy Kanunları

  Murphy Kanunları gerçek midir?
 6. limalima

  Enerji

  Evet derken ne demek istediniz?
 7. limalima

  Bunuda açıklayın bakalım bilimle?

  rezonansiyel itkişim nedir? Çiprişimli kaçışım nedir?
 8. limalima

  Enerji

  Enerji boyutsuz mudur?
 9. limalima

  Kuantum Sıçrama

  Evinizden ya da öğrenim gördüğünüz fakültenin binasından çıkmışken ve yürüyorken, bir anda kendinizi Nepal-Hindistan sınırında, Dünya'nın oksijen oranı en yüksek bölgesinde bir kır kahvaltısında bulduğunuzu hayal edin. Evet, kimilerimiz için harika olabilirdi; ancak bu, söz konusu durumun saçmalığından bir şey eksiltmezdi. Bu sebeple sadece ve sadece ''sıçrama'' değil; ''kuantum sıçrama''. Kaynak:http://www.evrimagaci.org
 10. limalima

  İkincil Ego

  İkincil ego nedir?
 11. mistik yetenekler ve mistik güçler hakkında ne düşünüyorsunuz?
 12. limalima

  Metapsişik

  mistik yetenekler ve mistik güçler hakkında ne düşünüyorsunuz?
 13. limalima

  Elektromanyetik Alan

  Elektromanyetik Alanların veya Manyetik Alanların veya hem Elektromanyetik Alanların hem Manyetik Alanların bazı algılara(hayal görmek,kabus görmek,dokunulma hissi vb) yol açtığı söyleniyor. siz ne diyorsunuz bu konuda?
 14. limalima

  Bunuda açıklayın bakalım bilimle?

  çaydanlık sesleri nasıl yayıyor?
 15. limalima

  Bunuda açıklayın bakalım bilimle?

  çaydanlık sesleri nasıl yayıyor?
 16. limalima

  Metapsişik

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Metapsi%C5%9Fik Metapsişik hakkında neler düşünüyorsunuz? Metapsişik tamamen uydurma mıdır?
 17. limalima

  Teknoloji Alerjisi

  http://www.evrimagaci.org/fotograf/46/1110 Modern Teknolojiye Alerjisi Olan Kadın 21. yüzyılda çoğu insan için cep telefonu ile konuşmak, mikro dalga fırında yemek pişirmek ya da araba kullanmak modern yaşamın parçalarındandır. Ancak Debbie Bird için bu aktiviteler bir hayal, çünkü cep telefonlarına ve mikro dalga fırınlara alerjisi var. 39 yaşındaki kadın bilgisayarların, cep telefonlarının, mikro dalga fırınların ve hatta bazı arabaların yarattığı elektromanyetik alanlara maruz kaldığında kaşınmaya başlıyor, göz kapakları normal büyüklüklerinin üç katı olacak şekilde şişiyor. Spa merkezi yöneticisi olan Bird elektromanyetik alanlardan uzak evinde sağlıklı yaşamaya özen gösteriyor.
 18. limalima

  Kuantum Ve Ölüm

  ölume yakin deneyim, ingilizcesi Near Death Experience... Hakikaten, tibben ölu sayilip, kalbi duran ve tekrar çalisan ölume yaklasan yuzbinlerce insanlarda bu tecrube yasanmaktadir. Vucuttan çikma hissi, kendini yukaridan görme, ameliyat odasi, hatta kuluvarda ve bazen daha uzaklarda olan seyleri görme, sonra bir tunele dalis, bir isik görme ve geri vucuda dönus. Kalb durmasindan sonra ve beynin elektro-ensefalogramin duzlesmesi sonucu ölu sayilan ve sonra hayata dönen insanlarin statistiklere göre 2/100 ila 60/100'u bu tur bir deneyimden bahsetmekte. Bilim adamlari bu konuda bazi teoriler ileri surduler, ancak kesin bir sey henuz bilimsel açidan söylenememektedir. Tunele giris hissi, bazilarinca retinanin kaninin çekilerek etrafdan ortaya daralarak bir tunele dalis hissi olusturmasi, veya nöronlarin kimyasindaki degisikliklerden kaynaklanabilecegini savunmaktadirar. Hayvanlar uzerindeki deneyimlere göre, beynin içindeki hareketliligin normal ldekinden daha yuksek oranda hizlandigi ölçulmustur. Bu yuzden, bir ihtimal, DNA bagindaki guçluluk, fotosentezin potansiyelinde tespit edilmesinde oldugu gibi, bazi quantik etkilerin beynin ölum aninda quantik mekanigin bazi etkileriyle zaman mevhumundan kurtulmasi ve zaman disina çikisi, iste bu ölçulen beyin içindeki hareketliligi sekilde gerçeklesmesi mumkundur. Aspect deneyiminin gösterdigi gibi, boyutlarin göresel oldugunu göstermesiyle, herseyin içiçe oldugu bilindiginden, bu tur ölume yakin deneyimlerin bir turlu quantik etkiyle zaman disi çikisi o kadar saçma degil. Bu bir çok cevapsiz deneyimleri bir çirpida bilimsel tabana getirmektedir : telepati, olmayan olaylari ruyada çok önceden görme, beyin durmusken olanlari ayikinca anlatma, gazi insanlarin ilginç kehanetleri gibi... Bunun bilimsel bir ispat oldugunu iddia etmiyorum, sadece bir tez veya teori olarak paylasiyorum. Beynin bazi quantik etkilerinin oldugu son zamanlarda yavas yavas bazi makalelerde yer almaktadir.
 19. limalima

  Astral Seyahat Deneyimi

  uyuşturucu alınca beden dışına çıkılıyor mu?
 20. limalima

  Aldatma Ve Manyetik Alan

  yüksek gerilim hattının altından geçerken bile hiçbir şey algılayamıyoruz. bu durumda cinsellik adına yapılan denemeler sırasında oluşan manyetik frekansları nasıl algılayabiliriz? algılasak yüksek gerilim hattından geçerken yüksek gerilim hattının oluşturduğu manyetik frekansları algılardık.
 21. limalima

  Aldatma Ve Manyetik Alan

  cinsellik adına yapılan denemeler sırasında oluşan manyetik frekanslar insan tarafından algılanabilir mi?
 22. limalima

  Aldatma Ve Manyetik Alan

  http://www.manyetikdunyamiz.com/cinsel_kimlik.htm Manyetik dünyamız isimli siteden alıntıdır üstteki yazı. ve Uzm.Dr.F.Efser GÖKÇEN'e aittir.
 23. limalima

  Aldatma Ve Manyetik Alan

  ''Bu kadar yıllık meslek hayatımda gördüğüm bir gerçek var ki o da şudur; kadın, kendisini aldatan erkeğin bu durumunu mutlaka hisseder. Bu durum hangi ruhsal yapıyla açıklanabilir. Bu ayrıştırma, kadının daha önce eşi ile cinsellik adına yaptığı denemelere dayanır. Diğer bir değişle manyetik frekanstaki parazitleri kadın veya erkek mutlaka fark eder.'' cinsellik adına yapılan denemeler sırasında insan tarafından algılanabilecek manyetik alan oluşur mu?
 24. limalima

  Çoklu Dünyalar

  http://bildirgec.org/yazi/hugh-everett-ve-coklu-dunyalar/
 25. limalima

  Astral Seyahat Deneyimi

  uyuşturucu alınca bedenden çıkmış olmuyorsun ki. sadece hayal görüyorsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...