Jump to content

ÜslupFarkı

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  282
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ÜslupFarkı Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Merhaba arkadaşlar. Sosyoloji alanında doktoramı yapıyorum ve tezimde din sosyolojisi çalışma ihtimalim var. Ancak birkaç şey aklımı kurcalıyor. Öncelikle, nasıl bir konu çalışabilirim? Ateizm Derneği'yle iletişime geçtim ve yardımcı olabileceklerini söylediler ama konumu tam olarak netleştirdiğim söylenemez. Sizlerin ne gibi tavsiyeleri olabilir bana? Ayrıca bu tarz bir konu çalışmam ileride başımı ağrıtır mı? Ateizm çalışmak istediğimi babamla paylaştığımda bile ufak çaplı bir dünya savaşı çıktı. Bu tarz konularda günümüz Türkiye'sinde akademik çalışma yapmak akılcı bir davranış mı sizce
 2. İngilizcen varsa buyur oku: http://www.worldvaluessurvey.org/WVSContents.jsp Yoksa da ya olanı anlamaya çalış ya da boş yere kafanı yorma.
 3. 1. Resim: Inglehart-Welzel Dünya Kültürel Haritası 2. ve 3. Resimler: Aynı harita üzerinde çalışmış Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dünya Değerler Araştırması Derneği (WVSA) Yönetim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Yılmaz Esmer'in hazırladığı 'Türkiye Değerler Atlası 2012"den alınmıştır. Kaynak: Türkyie Değerler Atlası 2012: http://content.bahcesehir.edu.tr/public/files/files/ATLAS%20SUNUM%202_10_2012%20(2).pdf
 4. ÜslupFarkı

  Vatan partisi baraja dayanmıştır

  Muhtelif yerlerimle güldüm. Böyle cahil solcu bulundukça dinciler hepimizi kelle paça doğrar. HEPAR'ı bir araştır derim.
 5. Bir şey olmaz. Yamultur Avrupa bu gibileri.
 6. Davutoğlu'nun katılması bence iyi oldu. Böylece para ve siyasi çıkar sayesinde "İslamcılık"tan vazgeçtiklerini gösterdiler.
 7. ÜslupFarkı

  ALMANYADAKI KIZA VERILMIS AYAR

  Onlar Avrupa'daki ortamın sağladığı özgürlükle "liboş" haline geliyor ve halkın istediği gibi (dinine göre) yönetilmesinin doğru olduğunu söylüyorlar. Liboş beyinleri düşünemiyor ki dinlerini özgürce yaşamak demek sosyal hayattaki diğer birçok şeye kısıtlama gelmesi demek.
 8. ÜslupFarkı

  ALMANYADAKI KIZA VERILMIS AYAR

  Çok doğru. Bunlardan bolca var maalesef. Türkiye'de olup şeriat isteyenler de çok farklı değil aslında.
 9. Korkuyorum ki yakında bunlar yüzünden Avrupa'ya biz giremez olacağız. Sonra bu ülkeye şeriat getirince kaçacak yerimiz kalmayacak!
 10. "Barış Dini"... Birazcık olsun örtüşen bir ad koysalarmış şu dine bari ya!
 11. Adam gerçekten Muhammed olsa ve ümmetinin tekrar düzeltilmesi için geri gelse onun da kafası gidecek yani. Bunlar görünmeyene inanıyor, bilinmeyene tapıyor. O kitapta yazılan şeyler biraz olsun somutluk kazanırsa bu Müslümanlar başka din yaratıp ona inanırlar. Korkarlar çünkü hayallerinde canlandırdıkları şeylerin aslında gerçekte olabileceğinden. Onlar bir başka dünyaya inanıyor, bu dünyada sadece nefes alıyorlar. O başka dünyaya ait şeyleri bu dünyada görmeleri dinden uzaklaşmalarına sebebiyet verecektir.
 12. ÜslupFarkı

  Sizce dünyada en tehlikeli din hangisi

  Budizm bu listede çok sırıtıyor. Başkalarına zarar vermek Budizm'in mizacına ters. Tam emin olmamakla birlikte Hinduizm'in de o tarz bir din olabileceğini düşünüyorum.
 13. ÜslupFarkı

  Şeriatın ilanından önce Türkiye...

  Zaten olay perşembe günü başlıyor ve cuma günü şeriat ilan ediliyor.
 14. Yer: Türkiye Tarih: Bir 2023 perşembesi UYANIYORSUNUZ. RTE'nin bir gün sonra millete seslenip çok önemli bir açıklama yapacağı söyleniyor. "Ne ki acaba?" diye düşünüyoruz. Anaokulunda din eğitimi almaya başlamış kimseler 14-15 yaşlarındalar şimdi. Devam eden süreçte laik sistem iyice baltalanmış, okullarda haremlik selamlık sistemi uygulanmaya başlanmış. Oğlunuz okuldan geldiğinde tecvid dersinden yarın sözlüsü olacağını söyleyip Kuran okumak üzere odasına çekiliyor. Ona, öğretilen şeylerin beyin yıkamadan ibaret olduğunu söylüyorsunuz. "Ama babacığım," diyor, "bunlar kutsal kitabımızda yaza
 15. ÜslupFarkı

  türkiye iran olacak, az kaldı, uyan artık!

  İranlıların çoğunun aslında seküler düşüncede olduğunu okumuştum ve tanıdığım birkaç İranlıda da bunu onayladım. Adamlar Muhammed'e, baş örtüsüne, dine çok rahat saydırabiliyorlar. Bazen frenlemem gerekiyor: "Yahu dikkat et, burası da İran'dan çok farklı değil. Taşlarlar maazallah!"
×
×
 • Yeni Oluştur...