Jump to content

kavak

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.912
 • Katılım

 • Son ziyaret

kavak kullanıcısının paylaşımları

 1. kavak

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Hah hah ha... Salla sallayabildiğin kadar, kim tutar seni?! Batılılar ve uzak doğulular hapı yutmuş da, haberimiz yok! Eehh, ne güzel işte gavurlardan nihayet kurtuluyorsunuz, ne mutlu sizin gibi safkan müslümanlara. Ancak korkarım, müslümanların baş belası olan musevilerden kurtulamayacaksınız, çünkü onlar da domuz eti yemezler. Zaten domuz eti teranesini onlardan araklayanlar müslümanlar.
 2. kavak

  İslam'da kafa kesme

  Gereken lüzum üzerine yeniden...
 3. kavak

  İslam'da kafa kesme

  Arap tanrısının yalakalığını yapanlar yine sahnede... Dinleri imanları, şu menem insan ürünü kitaptaki kelimelere dokuz doğurtmak! Öldürmek, öldürtmek, tehdit etmek, korkutmak...başka işi gücü olmayan bir uydurma tanrı! İşin özü, tam olarak da bu!
 4. kavak

  Gecemiz gündüz olursa...

  İnsanların neredeyse 80%, gecenin tamamen karanlık olmadığı bir ortamda yaşıyor, çünkü suni ışıklandırmalar geceyi gündüze çevirmiş durumda. Ancak bu durumun, sağlık açısından uzun vadede hem insanlara hem de hayvanlara negatif etkisi olduğu muhakkak. Bilhassa gündüzün kısa karanlığın uzun olduğu mevsimde, şehirler suni ışıklar tarafından aydınlanmaktadır. Ancak bu suni ışıklandırmanın doğal olan gündüz gece ritmini bozduğu aşikar. Işık kirliliğinin dünya çapındaki etkilerini gösteren bir hayli araştırma mevcut.
 5. kavak

  İslam'da kafa kesme

  Gereken lüzum üzerine yeniden...
 6. kavak

  İslam'da kafa kesme

  Kışa ve öz: Bu Arap tanrısına ötekileştirme, düşmanlaştırma şampiyonu dense, fazla abartmış olmayız.
 7. kavak

  Atakan'ı seven sevmeyen herkesin yorumları nasıl acaba?

  Okumayı çok seven birisi olarak, kendisini harbiden takdir ediyorum. Çünkü okumak ve bunun neticesinde bilgilenmek, en azından ufkumuzun gelişmesine olanak sağlar. Ayrıca bu içinde yaşadığımız doğanın, herkes aynı ölçüde zeki olmalı diye bir kuralı da yok. Tüm insanların aynı ölçüde zeki veya aptal olduğu bir dünya, nasıl olurdu acaba? Bence iyi ki yok. Ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Bazıları şanslı doğar, bazıları şanslı yaşar ve bazıları şanslı ölür.
 8. kavak

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  İki gezegen tesadüfen karşılaşırlar. Berideki diğerine: "Hay aksi, hiiç iyi değilim!" Diğeri: "Neyin var senin?" Berideki: "Hiç sorma, zannedersem Homo Sapiens..." Diğeri: "Heeç tasalanma; bende de vardı ve zamanla kendi kendine yok oldular!"
 9. kavak

  Sevdiğim Laflar...

  Hayvanların gözleri ile söyledikleri, çoğu kez insanların ağızları ile söylediklerinden daha akıllıca. - Kim demişse, iyi demiş -
 10. kavak

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

 11. kavak

  Teknolojinin geliştiğinden şüphe etmeye başladım.

  Eskiden her bit ve byte altın değerinde idi, çünkü hafızanın/belleğin büyüklüğü sınırlı idi. Neredeyse yazılan her fonksion optimizasyona tabi olmak zorunda idi. Şimdi ise bitler, byteler kimsenin pek umrunda değil, daha çok görsellik ve konfor ön planda. Ehh, bunlar da kaynak canavarı, haliyle hıza negatif olarak yansıyor.
 12. kavak

  Roman/hikaye okumak sizce gerçekten faydalı mı?

  Kısa ve öz: Bence böyle bir soruyu sormak bile yersiz. Okumak, elbette faydalı.
 13. kavak

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  Ateistlerin kabul etmeleri gereken nokta bilimsel olarak kanıtlamış mı ki?! Hal böyle iken, bence top hălă teistlerde.
 14. kavak

  Kötülük sorunu Tanrı'nın yokluğuna delil olamaz!

  Kadınları tecavüz edenlere, ne diyorlar? İnsanları öldürenlere, ne diyorlar? Başkalarını dolandıranlara, ne diyorlar? Yahu küçük çocukları sikenlere, ne diyorlar? Hal böyle iken, kendi yarattığı canlıların yedikleri nanelere izin verdiği yetmiyormuş gibi, bütün bu manzarayı eylemsiz bir şekilde dikizleyen tanrılara, ne denir?
 15. kavak

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Salla gitsin.... Harbiden numuneliksin!
 16. kavak

  ALLAH'a dua ederken elleri açma ve yukarı bakma

  Dua veya ibadet etmek için neden böyle garip el ayak hareketlerine gerek var ki? Amaç tanrıya falan ulaşmak ve onunla irtibata geçmek ise, bu tek ayak üzerinde durarak da olur. Veyahut orta parmağını göstererek de olur, neden olmasın?! Yoksa bu herşeye gücü yeten tanrıya ibadet ederken yapılan hal ve hareketlere eksta bonus mu var? Aslında sebebi basit... Eskilerin masalları olduğu gibi, tabii ki eskilerin ritüelleri de var.
 17. kavak

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Bakıyorum yine kafana ya taş ya da kiremit düşmüş, çünkü bu ve benzeri zırvaladıklarının başka bir açıklaması yok.
 18. kavak

  Projelerimiz

  Dans ederek elektrik üreten diskolar var. Evinin önünden geçen yolun bir kısmını açık hava diskosuna çevir.
 19. kavak

  Çok eşlilikle ilgili

  Bu safkan müslümanlar da bir cins. Hem söz bitmiştir diyor, hem de laga lugaya devam ediyor. Bizim sorular ise hălă orada yanıtlanmamış vaziyette duruyor!
 20. kavak

  Çok eşlilikle ilgili

  Gereken lüzum üzerine yeniden...
 21. kavak

  ALLAH'a dua ederken elleri açma ve yukarı bakma

  Bir ritüeldir, tıpkı müslümanların namaz kılarken yaptıkları hareketler gibi. Namaz esnasında icra edilen hareketler, teslimiyeti ifade ederken, dua ederken açılan eller de umudu, bir şeylerin gelmesini ifade eder. Her ikisi de daha eski kültürlerden ve inançlardan araklanmıştır.
 22. kavak

  Çok eşlilikle ilgili

  Zaten onun bunun kitabı... Sizler, kimin kitabı olduğunu zannediyordunuz? Resmen insanların icadıdır... En basit bir soruya bile yanıt veremediniz ve kendi aranızda bile hemfikir değilken, habire çok bilmişlik taslıyorsunuz. Yine soruyorum... Bu Arap dinini piyasaya sürenler ve yayılmasına vesile olanların kaçta kaçı tek eşli idi? Artı; şu durum tespiti hepinizi nakavt eder: İslam´da önce erkek...gerisi teferruat!
 23. kavak

  Çok eşlilikle ilgili

  Tercümeler amanda şöyle imiş..amanda böyle imiş...miş. Bu teraneleri yazdığınız müddetçe, safkan müslümanlar, şunları da habire okumaya mecbursunuz.
 24. kavak

  Çok eşlilikle ilgili

  Tercümeler amanda şöyle imiş..amanda böyle imiş...miş. Bu teraneleri yazdığınız müddetçe, safkan müslümanlar, şunları da habire okumaya mecbursunuz.
 25. kavak

  Çok eşlilikle ilgili

  Biz de özetleyelim...
×
×
 • Yeni Oluştur...