Jump to content

kavak

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.649
 • Katılım

 • Son ziyaret

kavak kullanıcısının paylaşımları

 1. kavak

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Piyasadaki dinler insanlara aittir, çünkü tümü insanların elinden ve dilinden geçmişlerdir. Dinleri din yapan kuralları, ritüelleri, ibadetleri de insanlar tasarlamışlardır. Yani tersini söyleyen, mutlaka bir yerinden uydurmuştur. Birçok kişi hayali varlıklara inanıyor diye, hiç tasalanma, piyasadaki bu menem tanrılar varlanamazlar. Biz de hep diyoruz zaten; Halep oradaysa arşın burada. Varsa, buyursun gelsin... Çok iddialı bir şey daha söyleyeyim: Dünyadaki tüm dindarlar sittin sene dua etseler dahi, bu menem tanrı/tanrılar gıkını çıkaramayacaktır.
 2. kavak

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Kusura bakmayın ama bence bir şeyleri fena karıştırıyorsunuz. Din nedir ve siz dinden ne anlıyorsunuz? Hrıstiyanlık, İslam, Hinhuizm, Budizm vs...size göre bunlar neyin nesi?
 3. kavak

  Darwini Tavus Kuşunun Hasta Etmesi

  Muhterem Buna benzer bir konuyu bizzat siz 1 sene evvel açmıştınız, dolayısıyla güncellemeniz yeterli idi ve orada gayet detaylı bir şekilde bu mesele irdelenmiş zaten. https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68447-tavus-kuşu/
 4. kavak

  Sevdiğim Laflar...

  Hiç kimse kökenini, ten rengini veya cinsel eğilimini seçmiyor. Ama herkes kendisinin bir göt/pislik olup olmadığını seçebilir. - Kim demişse, iyi demiş -
 5. kavak

  Öz eleştiri

  Yok o kadar da değil, ancak buraya takılan diğer bazı insanların tuhaf ve bencil azizliğine(!) uğramak daha fena. Sağlıcakla kalın
 6. kavak

  Öz eleştiri

  Alıntısını yaptığınız ileti bana ait değil. Muhtemelen teknolojinin azizliğine uğradınız.
 7. kavak

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Ben ne diyorum, sen ne diyorsun? Şu yazdıkların tamamen alakasız olmuş. İnsanları, savaş eylemlerine karşı oldukları için vatan haini olarak lanse edemezsiniz. Buna kimsenin hakkı yok, çünkü o insanlar kimbilir belki de sizden daha faydalı vatanseverdir. Ayrıca yıllardır askeri hareketlerle çözülemeyen teror sorunu, bu eylemle de çözülmeyecektir. Sebebini de yukarıda yazmıştım, tekrarlamaya hiç niyetim yok.
 8. kavak

  Öz eleştiri

  Cümlenin başında olur diyorsunuz, ortasında ise olmaz diye devam ediyorsunuz. Yahu şu Türklerin damarlarında mavı kan falan mı dolaşıyor? Bırakın şu milletleri kendi keyfinize göre belirli kalıplara sokmayı. Öyle bir şekilde lanse ediyorsunuz ki, sanki Türkler bulunmaz hint kumaşı. Birisi size Türküm ve müslümanım diyorsa, önce bunu kabul etmesini öğrenin, çünkü doğrusu budur. Olmasın umurlarında, ne farkeder? Ne güzel işte; demek ki oluyormuş hem müslümanı hem de hrıstıyanı.
 9. kavak

  Öz eleştiri

  Nasıl ki "ben müslümanım" diyen müslüman ise, "ben Türküm" diyen de Türktür kanaatindeyim. Ayrıca Türklerin diğerlerinden insan ve ırk olarak ne gibi bir ayrıcalığı var da, müslüman veya ateist olamayacaklarmış? Her sene Amerika ve Avrupa´ya onbinlerce insan gidip yerleşiyor ve kendini oralı görüyor, dilini konuşuyor ve hissediyor. Her ne kadar yabancı kökenli olsalar da, hal böyle iken oralıyım diyen oralıdılır. Hasılı Türkün dinsiz imansızı olduğu gibi, ateisti de, hrıstiyanı da, müslümanı da bal gibi olur.
 10. kavak

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Din var demekle Tanrı var demek aynı mı? Dinler tabii ki var, yoksa siz hiç kimsenin olmadığı ıssız bir adada tek başına mı yaşıyorsunuz?
 11. kavak

  Sevdiğim Laflar...

  Barışta oğullar babalarını gömerken, savaşta babalar oğullarını gömerler. - Herodot (MÖ 485-425) -
 12. kavak

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Neden bir yaratıcı varmış gibi düşünecek mişiz? Zaten hali hazırda dünya nüfusunun çoğunluğu hergün bu düşünce ile meşgul iken, bir de dinsiz imansızlar da mı onların bu yamuk düşüncesine refakat etsinler? Eğer bu dünyada tüm canlılara yaşanılır bir ortam sağlanması hedefleniyorsa, durum tam tersine olmalı ve bu yönde çaba harcanmalı. Yani yemişim ben varmışını falanı filanı.... Varsa gelsin; bir yere de kaçtığımız yok, hele ki hiç korkumuz yok. Öteki dünya hikayeleri de, olsa olsa kendi gölgesinden korkanları ürkütür.
 13. kavak

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Savaş karşıtı olmak, vatan hainligi imiş! Yok ya... Birisi şehidlikten dem vurur, diğeri ise vatan hainliğinden. İkisinde de aynı ilkel düşünce var. Ben savaşın her türlüsüne karşıyım, ki bu tutum beni hiçbir zaman vatan haini yapmaz. Savaş öldürür, başka bir işe yaradığını da ben görmedim bugüne kadar. Umarım bu harekat beni utandırır ancak uluslararası arenada, bir ülke tek başına, askeri harekatla hiçbir terör harekatını yok edemez. Türkiye, terör sorununu bu eylemle sonlandırırsa, ben burada alenen özür dileyeceğim.
 14. Bunları neden kendine elçi seçmemiş, ben de bilmiyorum ama kesin bildiği vardır. Çünkü başkalarını(!) yapmış zaten... Forumun kaşarlı delisi @Emre Karaköse´ye göre, Muhammed, her tarafı bilimsel mucize fışkıran bir eser bırakmış.
 15. kavak

  ORTALAMA BİR BULUT YÜZLERCE TON AĞIRLIĞINDADIR

  Şu övdüğün kitabın önemli bir bölümün araklama olduğunu sağır sultan bile biliyor. Örnek verdiğin cümle de başkalarından araklama... Ama sen çok zekisin ya, o nedenle nereden ve kimlerden araklama olduğu söylememe gerek yok.
 16. kavak

  Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

  Kulakları çınlasın, bir zamanlar Erich von Däniken adında bir sahtekăr vardı. Gördüğü herşeyi uzaylılara yorumluyordu, kitaplar yazıyordu ve saf insanlar sayesinde köşeyi dönmüştü. Sonra n´oldu, biliyor musunuz? Yıllar sonra, tabii bu arada küpünü çoktan doldurmuş idi, yazdıklarının hemen hepsinin bilimsel olmadığını ve çoğu kere zorlama yorumlar yaptığını itiraf etmişti.
 17. Beş dakika bilgisi doğru degil. İletileri 15 dakika içerisinde değiştirme olanağınız var. Uzun yazılar yazmaya niyetli iseniz, bunu evvela kendi bilgisayarınızda yapmanızı ve son halini alınca foruma yüklemenizi tavsiye ederim. Bazı forumdaşlar burasını chathane zannediyorlar ve bu mantıkla üstünkörü alelacele yazıyorlar. Bence çok yanlış. edit: Bu satırı 14 dakika sonra ekledim
 18. Düşünmediğimizi neye dayanarak iddia edebiliyorsun ki mucize falan da beklediğimiz yok. Neden olsun ki? Vaziyet ortada; piyadasaki diğer tüm tanrıları ve dinleri es geçerek sadece Arap tanrısına odaklanarak taraf olan sizsiniz. Tarafgir olduğunuz için de objektif olmanız pek mümkün değil. Tekrarlamaktan dilimizde tüy bitti ama siz dindarların habire görmezden geldiği bir nokta daha var... Zamanında bizler de sizin gibi dindardık, tarafgirdik, Arap tanrısının güzellemesi yapardık, yani öyle gökten zembille iner gibi dinsiz imansız olmadık. Sence acaba ne yaptık da dinlerin/tanrıların saçmalık olduğuna karar verdik? Ha bir de şu hak etmek neyin nesi oluyor; şu hiçbir yere sığdıramadığınız Arap tanrınız, tüm diğer tanrılar gibi, hep yokları oynuyorsa sorun herhalde bizde değil.
 19. Yahu bu masal, ne masalmış be! Sana şu hükümdarın adını şuraya yaz desem yazamazsın ama bol kepçeden atmakta fena değilsin.
 20. Yine n´oldu, yazılanlar bir yerine mi battı? Neden sizin gibilerin, insan ürünü olduğu aşikar dinlerin ve tanrılarının peşinden gitme sevdasında olduklarını, senin bu yazılarını okudukça dahi iyi anlıyorum. Umutsuz vakasınız. Sizlere anca hergün kellenizi yere ve kıçınızı havaya kaldırmak yakışır. Bu lafımı da hakaret olarak algılama sakın, çünkü günlük ibadetinizin tarifini yaptım sadece.
 21. Bu geri zekalının kimseye kök söktürdüğü yok. Bunlar da zırva...
 22. Kelb miş, fuzuliymiş, ruhiymiş...miş miş. Boş adamsın, aklınca çok bilmişlik yapmaya çalışıyorsun. Kelb kelimesini de al bir yerine sok... Çekinme Türkçe anlamını da yazıver şuraya.
 23. N´oldu, suç üstü mü yakalandın? Ve hălă zırvalıyorsun... Ben kusursuzum, mükemmelim falan demedim, demem de, böyle bir iddiam da hiçbir zaman olamaz zaten. Öyle düşünüyorsan, bunlar senin hüsnü kuruntuların. Ve uyanıklık yapmaya çalışıyorsun, çünkü bana istinaen birşeyler söylemek istiyorsan, bir zahmet alıntı yapıver ki haberim olsun, değil mi?!
 24. Yalancı sahtekăr, yazdıklarını yukarıda gözüne soktum... kör müsün? Yazmayı doğru dürüst beceremiyorsan, bu benim sorunum değil ki şimdi de toparlamaya çalışıyorsun, lakin gözümden kaçtı zannetme. Eh...hep böyle chatvari yazmaya yeltenirsen hem sap gibi kalırsın hem de inandırıcılığın zedelenir.
 25. Yine ne zırvalıyorsun, yoksa senin anlaman kıt mı? Hele önce kendi aranızda neyin ne anlama geldiği meselesinde bir anlaşın, sonra buraya gelip ahkăm kesmeyi deneyin. Kapiş?! Bari yalan söyleme...bak ne yazmışsın! Boşuna debelenme; sizin kimseye saygınız yok ki bu yalın gerçeği hergün buraya gelip Arap tanrısı güzellemesi yaparak, gözler önüne seriyorsunuz.
×
×
 • Yeni Oluştur...