Jump to content

tupac

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.143
 • Katılım

 • Son ziyaret

tupac kullanıcısının paylaşımları

 1. tupac

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Üyeliğimin kaldırılmasını rica ediyorum.
 2. tupac

  Nurettin Yıldız'ın konferansı Sinop'u karıştırdı

  Hadi len kereste. Git sokakta bir insanı çevir, büyük ihtimal müslüman olacaktır. İslamda küçük çocuklarla evlenmek serbesttir de bakalım sana ne diyecek. Bir topluğun içinde söyle veya. Bir dene bakalım. İslam barış ve güzellik dinidir islamda öyle şey yoktur diyecekler sana. Ya da dayak yersin.
 3. tupac

  Nurettin Yıldız'ın konferansı Sinop'u karıştırdı

  Kimsenin uyandığı falan yok. Kendi kafasında bağımsız islam dini oluşturanlar, öyle şeylerin islamda olmadığını düşünüyorlar.
 4. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Olay insanların vergi yükünü hafifletmek ve ekonomiyi düzeltmek değil. Gösteriş yapmak. İnsanları kandırmak.
 5. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Suriye'ye git bakalım bir ilim neymiş görürsün. Ha bu arada müslümanlar Çin'e gidip ilim almazlar, hepsine lanet okuyorlar. Apple'ın cihazlarını bile Çin üretirken. Konuştukça batıyorsun
 6. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Türkiye'de sıfır arabanın fiyatı ikiye katlanıyor. Ortak motor kullanıp ucuz ve kaliteli bir şeyler yapsalar bari o da yok.
 7. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Araba 2018 de seri üretime geçecekmiş, o zamana kadar diğer firmalar daha iyi arabalar çıkartıp teknolojisini geliştiriyorlar. Yani bir BMW'nin yerini tutacak bir sistem çok zor şu anda. Türkiye o seviyeye gelene kadar onlar daha da ileri gidecekler. O seviyeye gelir mi orası da ayrı mesele..
 8. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Kamuflaj'a gerek yok araba zaten Cadillac.
 9. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Patent yüzünden değil Türkiye'nin düzeyi gelişemiyor.
 10. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Hindistan bile sağlam olarak araba ve motosiklet üretebiliyor... Aslında ülkede yapacak adam çok ama huzur yok ülkede. Trafik sigortasını bile düzenleyemiyorlar. İşlerine geldiği şekilde seçim vaadi olarak %100 yerli araba sloganı yapıyorlar. Yani inanılmaz bir rezillik. Arabanın üzerindeki folyolar aşırı derecede gülünç...
 11. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Teşekkür ederim. Sağlıklı olarak düşününce, bu inançlar dandik tasarımcıya bile bir hakaret...
 12. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Zor olsa da uzun bir didikleme sürecinden sonra tamamen kurtuldum sayılır. Kolay olmadı tabii ki. Sağ tarafıma doğru uyumaya çalışan ve geceleri dua eden bir insandım. Benim açımdan dinlerden kurtulmak zor oldu, sonradan düşününce o kadar cebelleşmem saçma geliyor ama yılların çöplüğü işte...
 13. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Deizm'in tanımını kendime uygun buluyordum fakat inanca dayalı kavramlar barındırıyor. Bundan dolayı bana uzak geldi. inançsızım ve tasarımcıya ihtimal veriyorum o kadar.
 14. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  19 mucizesine ihtimal vermiştim o kadar. Kurandaki saçmalıkları ve inanç saçmalığını, tanrının yüce bir varlık olması olanağının düşüklüğünü bildiğim için bundan sonra kendimi bir inanca bağlamam çok zor. Bir tasarlayıcı olduğunu düşünüyorum sadece. O da canımı sıkıp duruyor ondan da kurtulurum umarım. Kurandaki çelişkileri açık şekilde yazıyorum zaten ara sıra, bunları yazan biri neden bir dine inansın? Anlaşılsın diye Arapça olduğu yazan bir kitaba inanmak için özürlü olmak lazım. Sen robotlar tasarladığını düşün, sayıları çok ve dilleri farklı olsun. İngilizce ve Almanca olarak 2 dil oldu
 15. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  İnandığıma nereden inandın? Yılların çöpünü kısa zamanda temizlemek mümkün değil, bilinçaltımda ufak tefek şeyler kalmış olabilir ama zararsız. 19 mucizesine ihtimal vermiştim bir ara, iyice didikleyince onunda çöp olduğunu gördüm artık inanmam biraz zor. Ondan öncesinde kuran müslümanıydım. Ondan da öncesi klasik islam çöplüğü.
 16. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Utanmaz herif önceki iletinde öyle demiyordun. Savaşta eşi ölmüş veya ölmemiş acı çeken kadını istediğiniz gibi becerebilirsiniz diyor işte kitabın. Parantezci nerede öyle diyor? Utanmadan yalan söylüyorsun. Mümin neden güzel görmüyor? Müminin güzel ahlaklı olması gerekmez mi? Sahtekar. Anlamıyorsun ya da anlamamazlıktan geliyorsun sana açıklama yapmaya değmez. Git deve sidiği iç veya kertenkele avla.
 17. tupac

  Müslümanlara göre dünyadaki adaletsizliğin sebebi

  Evlenme imkanını bulamayanlar ise, Allah, lütfu ile kendilerini varlıklı kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar. 24:33 Yine bu ayete göre allah lütfu ile insanları varlıklı kılıyor. Yani insanları allah zengin ediyor. Öyleyse fakir insanların durumunu zengin insanlara bağlamak müslümanlar için kurana karşı gelmektir.
 18. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Müşrik kadınları, iman etmedikçe nikâhlamayın. Bir müşrik kadın, sizin hoşunuza gitse bile, iman etmiş olan bir cariye herhalde ondan daha hayırlıdır. Müşrik erkeklere de mümin kadınları nikâh ettirmeyin. Bir müşrik, sizin hoşunuza gitse bile, mümin bir köle elbette ondan daha hayırlıdır. Onlar sizi ateşe davet ederler, Allah ise, kendi izniyle cennete ve mağfirete davet ediyor ve âyetlerini insanlara açıklıyor. Umulur ki onlar hatırda tutup, öğüt alırlar. 2:221 Açıkça sınıf ayrımı yapılmış ayette. Köleler ve cariyeler aşağı konumda görülüyor. Hani insanların en üstünü takvaca en üstün ola
 19. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Cariyelerin dışındaki kadınlardan evli olanlarla evlenmeyin yazıyor. Cariyelerin evli olanlarıyla evlenmeyin yazmıyor.
 20. tupac

  Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

  Allah kıskançtır diyorsun.. Muhammed ve ekibi, savaşta ölen insanların acı çeken eşlerini istediği gibi becerebilir diyorsun.. Şaka mısın? Kuran apaçık diyorsun, kuran apaçıksa neden herkes farklı şeyler anlıyor bu kitaptan? Kuran "apaçık" bir saçmalık..
 21. tupac

  Yerli Otomobil Rezaleti

  Saab markasının otomobil modelinin patentini satın alarak ve Cadillac marka arabanın üzerine saçma sapan şeyler yapıştırarak yerli otomobil diye insanları kandırıyorlar. BMW'nin yeni sürücüsüz otomobili çıkacak. Bunlar ise bir teneke ile milletle dalga geçiyor. Trafik sigortalarını bile bir düzene sokamayan bu adamlar, ülkeyi yönetiyor. Şaka gibi. Ne haldeyiz.
 22. tupac

  Müslümanlara göre dünyadaki adaletsizliğin sebebi

  Diğer canlıların da üstün yönleri var. Neden uçamıyoruz mesela?
 23. tupac

  ATEİST OLSAM

  Ne bahanesi doğru olan bu. Aksi ise allahın sadist bir tanrı fikri olduğunu gösterir.
 24. tupac

  Müslümanlara göre dünyadaki adaletsizliğin sebebi

  İşte bir dizayn var ama dandik. Muhteşem değil. Muhteşem olduğunu nerenden çıkardın? Gözlerin kıçında değil diye tanrının muhteşem olduğunu mu düşünüyorsun?
×
×
 • Yeni Oluştur...