Jump to content

hemdemo

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  511
 • Katılım

 • Son ziyaret

hemdemo kullanıcısının paylaşımları

 1. hemdemo

  Kutsal Kitap: Bana İndirilen

  Espritüel bir başlık, tebrikler... Ben eğlendim okurken... Gırgırına yazılmış bir şeyi ciddiye alan denyolar var.
 2. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  bugün aslında içmeye niyetim yoktu. tanrı saklasın derdim. gerçi bu dilek bile kalbimin tenha bi' köşesinden geçerdi. tanrı saklasın, demezdim bile. ama ışık ve nefesinden nasiplendiğimiz tanrı'nın iradesi bizimkinin misli ötesi. o dilerse geciktirir veyahut yok kılar. nice niyetimiz yok kılınmasın da, bizi erdirsin yönündedir. ben de öyle yola koyuldum.ama nefsimin arzusu galip geldi. alkole kaydım ve ötesi arandım. keşke demiyorum şunları yazarken. kafam incesel kıyak. aranan kafalar bunlar. ama çok kez çoğu kimsenin erişemediği bi' kafasal mevzuat. neyse canınızı çektirmeyeyim, bense kursağımdan keseceğim bugün itirabiyle.köy yoluna koyuldum öğleye doğru. niyetim halisane idi. hiç olmazsa kafamı kemela erdireyim, içtiğim75 cl'lik küp-nam şarabın üzerinize afiyet devamını getireyim dedim. içtim ama herkes nasibini yer. bizim köyde esrar takılamadım ama apartmanda aydınspor klubü taraftar grubunun evi var. her türlü takılmaca aynenzi yani. orada üfledim birkaç duman. şimdi kafam sulu-kuru karışık. asıl aranan kafalar bu kast ettiğim. ama yeter gayri.
 3. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Hala genç olduğumun idrakine vardım. Daha yaşayacağım bir ömür ve hayat var önümde. Ama temkinli konuşmakta fayda var: eğer Allah nasip eder de "yaşlılıktan" ölürsem tabii; yoksa ecelin türlü şekilleri var: ince hastalık veya damperli kamyon altında kalmak, gibi...(bu arada Allah dediğime takılmayın, lafın gelişi işte) Bir ideal üzere yaşamak gerektir bu ömrü boşa geçirmemek için. Gerçi hayat mücadelesi ve maişet derdi koşuşturmacasında bu pek mümkün olamıyor lakin yine de insan şartları zorlamalı ve adanacak bir amaç ve hedef bulmalıdır. Bu niyet üzereyim. Potansiyel ve kapasitemi total ve maksimum seviyede kullanamadım şimdiye kadar. Bulunmak istediğim mevki ve noktada değilim. Yeteneklerimin beni taşıyacağı yer daha ilerisi olmalı idi. Fakat ben hasta oldum: alkolizme tutuldum. Alkolsüz hayatın daha mutlu, tatminkar ve verimli olabileceğine ilişkin kendimi nihayet tastamam ikna ettim, ve belli bir bilinç düzeyine ulaştım. Bu bilinç düzeyinden her şey daha berrak görünüyor. Kendimi gerçekleştireceğim, ve duygu dünyamda güzellikler tahakkuk edecek. Çalışkan ve azimli bir ademoğlu olacağım, bu niyet üzereyim ve hayatımda disiplin ve düzeni temin etmek suretiyle vasıl olacağım özlem ve arzusunu duyduğum hedeflere. En uzun yollar ilk adımı atmakla başlar değil mi? Bu hususta ittifakla hemfikir isek eğer yoldan sapmazsak son durağa ulaşacağamız konusunda da uzlaşırız. Yolda bir kaza belaya uğramazsak tabii ki...
 4. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Ben, ayıklık sürem uzadıkça ayırdına daha çok varacağım gelmiş geçmiş birçok şeyler yaşadım. Bunlar cebimde taşıdığım tecrübe sermayesidir; yani kendi ''sarhoşluğumu'' tanıdım. Elbette akademik değerlendirmeye tabii tutulursa Türk Ateist bağımlılığımı- ve genel durumumu daha iyi değerlendirebilir. Ama beni ne kadar tanıyabilir ki Türk Ateist. Onun için sadece yazdıklarımla varım. O da benim için öyle. Kitaptan öğrenmedim ama sarhoşluk nedir onu biliyorum. Bence terapistlerin profesyonel yaklaşımlarındaki en büyük handikap, onlar hiç bağımlı olmadılar. o yüzden iletişim biraz gedik kalıyor. ya da ben öyle zannediyorum. ''İnsan kendinin en iyi versiyonu olmaya çabalamazsa mutsuzluğa- ve tatminsizliğe mahkumdur''; bence... Ve ''belli bir ömür tükettim, daha iyisi yaşadığımı umarım onu ve yaşadım da...'' bU minvalde geleceğimi şekillendirmem lazım gerekir. Geçmişten pişman olmayarak ama üzerine de bir ''sünger'' çekmeyerek. Geçmişten beslenerek, kişisel tarihin yön göstericiliğine inanmak; ve de kalbinizin ve mantığınızın yol göstericiliğe tabii ki... Ben de yeni bir başlangıç arayışındaydım. Hep öyleydim. Kendime alkolik sıfatını yakıştırdım ama yaraşdırmadım kendime bunu. Kendimin version 2. si olmayı istiyorum ve arzuluyorum. Böylece geleceğimde belirsizlikleri azaltacak; kendimi idare edecebilecek ve yönetebiliecek- kendi ayaklarım üzerinde duracak, kendimi toparlayacağım. Upgrade yani, aplikasyonlara yaparız ya. Kaymıştım 2buçuk aylık ayıklığımı geçen ay bozdum. 1 ayda 10 gün içmişimdir...Bu da başarıdır ve bence aripirazol'un başarızı. Sigarayı da bırakma yolundayım ve başaracağım da...
 5. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Osmanlıcaya merakım var. intellektüel bir alaka uyandırıyor bende. çok cazipkar geliyor kulağıma. you know it sounds good. i recommend you to broaden your Turkish vocabulary first before improving your English language skills: )
 6. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Yok ağzına kaynar irin dökerlerse hissedeceğin ölçüde bir ağrı dermişim. bu derece cehennemî olmaktan uzak lakin yine de hatırı sayılır bir ağrı. Nikotin yoksunluk tablosu ağırdır. eroin ile bile mukayese ederler, çoğu sigara bağımlısının ölene kadar içme sebebi bu: yoksunluğa tahammül edememek.
 7. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  hafif şiddette bile olda kriz ortaya çıkıyor. Bir sigara içme isteği bünyede hasıl oluyor, ilerleyen saatlerde kriz şiddeti yoğunlaşarak artıyor ve aşırı içme isteği meydana geliyor, karın nahiyesine bir sıkıntıdır oturuyor, adeta fiziksel bir ağrı nevinden bir sıkıntılı hal bu.
 8. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Vatana millete hayırlı olsun: sigarasız 30 dk geçirdim ki chain smoker'ım. ardarda zincirleme içerim yani. birini söndürür diğerini yakarım. 2. saatte hafiften kriz başgösterecek nikotin kandan çekildiği için.
 9. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Bu sefer 19'un uğuruna güveniyorum. Seninle ilerleyen günlerde görüşelim. Seni ve buradaki başkalarını mosmor etmek ve haksız çıkarmak mevzu değil tabii . asıl mevzu yesyeni bir başlangıç yapmak ki ben bı başlangıcı milat addediyorum. adeta atatürk ün 19 mayıs 1919 da bağımsızlık be kurtuluş savaşını başlatmak üzere samsun a çkışı gibi benim savaşım da kişisel özgürlük ve bağımsızlık olduğuna göre 19 ocak 2019; 19:00 iyi motive edici bi tarih.
 10. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Allah kursağımdan kesti artık alkol ve sigarayı. 19 Ocak 2019, saat: 19:00 itibariyle yesyeni bir devrim idrak ettim. kendimi yeniden tanıyacak ve tanımlayacağım. kimliğimi ve benliğimi sil baştan keşfedeceğim. hadi bakalım . burada sadece gerçekler yazılacak. eğer tekrar başladım dersem bu sefer bu başlıkta silinsin kabul ediyorum.
 11. hemdemo

  medet ya forum ahalisi!

  Bu başlığı açan yine benim. Ayık yaşamak adlı başlığımın silinmesi uygun görülmüş ama buna dokunulmamasını rica edeceğim. Benim nette paylaşım yapabileceğim tek mecra burası. Ayrıca bana kulak veren insanların olması da güzel. Başlığımın silinmesi ile bana haksızlık yapıldığını düşünmüyorum. Zaten maksadından da sapmıştı başlık. Ama adminlerden naçizane ricam bu başlık altında paylaşımlarıma izin vermeleri.
 12. hemdemo

  Diyet Programım

  Ben de yarın spora ve diyete başlıyorum. sporun yanına diyeti de ekleyince daha hızlı kilo veririm. boy 185 cm hedef 75 kg.
 13. hemdemo

  nasıl ateist oldum

  Egonun varlığı bir hakikattir; aksini düşünmek hilaf-ı hakikattir. Ne demiş Decartes: Düşününüyorum, o halde varım. Filozof burada egoya atıf yapmış. Beynimiz maddesel bir varlık. Nöronlar arası etkileşim ve iletişim ile düşünce üretiyor. Dış dünyaya tepki veriyor. Ego ile dış dünya birbirinden kesin hatlarla ayrılır. Dış dünyadan farklı bir mahiyete sahiptir lakin nöronlarımız da aynı dış dünya gibi moleküllerden oluşan materyaldir. Fark nerede? Senin beynini bir samandan veya hamurdan ayıran fark nerede? Cevap tabii ki ego...
 14. hemdemo

  Dünyadaki sınav adaletli mi?

  ingilislerin tabiri ile "the problem of evil" diye bişi var. yani kötülük problemi... insanlar sakat kalıyor, çocuklar açlık çekiyor, imtihan nereden bakarsan bak adil değil...
 15. hemdemo

  Sizin Cennet Hayaliniz Nasıl?

  Güzel şiir tebrikler.
 16. hemdemo

  Sizin Cennet Hayaliniz Nasıl?

  Mutluluk aslında bir nörokimyasal aktivite neticesidir. Höroyini ele alalım, bu madde dopamini taklit ederek etki gösterir ve sizi mutluluk ve huzurun doruğuna yükseltir. İçenler, içime huzur ve sevgi aktı, derler... Cenneti hani koşullara sahip diye nasıl tasavvur edersek edelim, binnetice orası mutlu olabileceğimiz 1 yerdir. Sıradan mutluluklar açken lezzetli bir yemek, veya derin bir orgasma ulaştığınız sex olabilir. Bir höroyinman şöyle diyor: Deneyimlediğim en iyi orgasmı bin ile çarp. İşte Tanrı'nın öpücüğü... Not: Hızlı yaşayacağınıza uzun ve sağlıklı yaşayın... Adi, bayağı, ve sıradan zevkleriniz olsun... yemek yemek ve sex gibi .... oroyinden uzak durun...
 17. hemdemo

  PATENT ALMA

  Sana kızmıyorum bile. beni hakaretle etkileyemezsin. sen bir imbesilsin çünkü kendini ifade edemeyen bir aciz olarak hakarete başvuruyorsun. ayrıyeten ad hominem yapıyorsun. fikrime karşılık vermiyorsun, bunun yerine alkolizmime atıfta bulunuyorsun. söylesene senin eğitim ve yeteneğin ne ki BMW veya Volkswagen mühendislerinin icat edememçdiği bir yenilik ortaya koydun.?
 18. hemdemo

  PATENT ALMA

  bakınız: türk mucit niko
 19. hemdemo

  PATENT ALMA

  Vay be ne motoru bu dalga motoru mu? BMW, Volkswagen vs bulamadı ama sen buldun öyle mi?
 20. hemdemo

  Determinizm ve öngörü

  İşin iç yüzü kozmik odalarda deşifre ve faş edilmeyi bekliyor. Olay zaman aşımına uğradığında -mesela 200 yıl sonra- bu komplonun pratisyenleri gün ışığına çıkar ama bilenler indinde olay apaçık bir komplodur-terörist saldırı değildir- Bana sakın mağarada yaşayan bir liderin örgütlediği çetenin tüm CIA, Pentagon vs gibi ajansları atlatıp saldırı gerçekleştirdiğine "inandığını" söyleme. Bu akıl ile dalga geçmektir. İşin birçok boyutu var. bu boyutlardan bir tanesi Irak'ı işgalin meşru zeminini hazırlamaktı. Bu da BOP çerçevesindedir.
 21. hemdemo

  Determinizm ve öngörü

  bwahahah. Sen ikiz kuleler olayının bir "inside job" olduğunu bilmiyor musun? Dünya biliyor yaw.
 22. hemdemo

  Determinizm ve öngörü

  Önce fiilin anlamını inceleyelim; to determine: belirlemek. Determinizm ise belirlemek fiilinden türemiş ad soylu bir kelimedir ve belirlenimcilik veya belirlemecilik anlamındadır. Klasik mekaniğe(klasik fiziğe) göre doğanın işleyişi önceden tahmin edilebilir(belirlenebilir) Örneğin bir taşı havadan serbest düşüşe bıraktığım takdirde onun yere düşeceğini kesinkes kestirebiliriz. Veya bir meteorolog ertesi günün hava durumunu hassas ölçüm aletlerine dayanarak bilebilir. Burada sorun "insan iradesinin" devreye girmesidir. Normal işleyiş ve gidişatta doğada vuku bulmayacak bir hadise insan eliyle var edilebilir. Yani mesela, dünya iklimi belli bir seyirde devam ediyor ya, insanoğlu atmosfere sera gazları salarak iklimin doğal seyrini değişikliğe maruz bırakıyor. Yoksa bana kalırsa, -eğer dünyada canlılık vücuda gelmeseydi- atıyorum 1000 yıl sonra hangi bölgede hangi saman çöpünün rüzgarda savrulacağını "Tanrı" biliyor olurdu. Burada Tanrı'dan kasıt, çok gelişmiş hesaplama tekniklerine sahip ve tüm değişkenleri bilen güçtür... Olay bu...
 23. hemdemo

  BAŞ ÖRTÜSÜ

  Başörtüsü anayasal özgürlükler kapsamında olmalı. ama başörtüsü kesinlikle siyasi simge sıfatı taşımamalıdır.
 24. hemdemo

  BİR HABER!

  Ölüm karşında bütün kelimeler kifayetsiz kalır. Bu meyanda, teselliye yeltenen hiçbir girişim müessir olmaz. haci, sen bu dünyadan göçerken bil ki boş durmadın, ölmez eserler miras bıraktın. Onlar ardından yaşayacaktır. Ama ne de olsa can tatlıdır ve öte dünya fantezisi neden insanın kolektif tahayyülünde şekil bulmuştur? Çünkü insan ilelebet yaşamak ister. Sen de ah! önümde bir 10 sene olsa diye hayıflanıyor musun haci; yoksa kilometre mi tamamladım ve ışıklar içinde uyumak üzere maneviyat ve psikolojimde kendimi hazırladım mı dersin? Üzgünüz haci ama hafızamızda canlı kalacaksın.
 25. hemdemo

  Böyle buyurdu zerdüşt kitabındaki bazı kavramlar

  Öncelikle meramını doğru düzgün ifade edebilme melekesine haiz olsan iyi edersin. Manayı ileten bağlamdır.(context) Bağlam her zaman kraldır. Bağlam anlaşılamadığı için sorun havada kalıyor; hiçbir şey ifade etmiyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...