Jump to content

RüyaT

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  14
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

RüyaT Hakkında

 • Derece
  Member
 1. RüyaT

  hangisini tercih edersiniz?

  Ben kaldırtırdım kuru gürültü bana göre.Yurtdışındayken hiç yokluğunu hissetmedim.Ama türkçe olursa arapçadan iyidir tabii, saçma şeyler olduğunu insanlar belki anlar.
 2. RüyaT

  Türkçe hakkında

  Ben anne tarafından tatarım , pek konuşamasam da tatarca anlarım ama tatarların yanında büyümeyen biri genel olarak anlamaz.Benzer kelimeler var tabii. Örn cümle:Ballar kayta kete(çocuklar nereye gidiyor).Bu pek türkçeye benzer değildir herhalde.Yazılış kiril alfabesiyle ve rusya'da konuşulan tatarca daha ağır ben de pek anlamıyorum. Edit:"Men tatarman"(ben tatarım) böyle türkçeye benzer kelimeler de var.
 3. RüyaT

  Türkçe hakkında

 4. RüyaT

  Annemizi nasıl ateist yaparız?

  Turan dursun vb kitapları okumaya ikna edersen , tabii günaha ortak etme beni gibi şeyler söylemezse.Ve kuranın türkçe mealini okusun sende aradan saçma ayetleri gözüne sokarsan belki fikri değişir müslümanlığa.
 5. RüyaT

  Recep tayyip ses kaydı

  Gerçek , zaten kayıtların adlitıpa gönderilme sebebi gerçek olup olmadığı değil kayıtları hangi polis/polislerin ortaya çıkardığı. Nerden biliyosun derseniz de tanıdık derim.
 6. RüyaT

  Recep tayyip ses kaydı

 7. RüyaT

  Recep tayyip ses kaydı

 8. RüyaT

  Annemizi nasıl ateist yaparız?

  Evet değişik insanlarız zaten ailecek.Ben hayatım boyunca günden güne dinsizleşerek doğru yolu buluyorum. Şuan agnostik-ateist-apateist üçlüsü arasında dönüyorum. Annenin mesleği nedir acaba? sakıncası yoksa tabii.
 9. RüyaT

  Annemizi nasıl ateist yaparız?

  Ben anneannemle ve dedemle büyüdüm ikisi de ortodoksdan dönme müslümanlar , özellikle anneannem beni bayardı dua öğretme çabalarıyla ve dini konuşmaları saçma gelirdi , annemle babamla yaşamaya başlayınca(11 yaşımda) kurtuldum 14 yaşımda da agnostik olduğumu söyledim anneme ve öğrendim ki anam da babam da ateistmiş.
 10. RüyaT

  Ateist Şarkılar

  Hozier-take me to church
×
×
 • Yeni Oluştur...