Jump to content
Ateistforum

harmoniaa

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  631
 • Katılım

 • Son ziyaret

harmoniaa kullanıcısının paylaşımları

 1. harmoniaa

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Üyeliğimin silinmesini rica ediyorum.
 2. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  :D Güldürdün ya Yeni üyesin ama beni de baya yakından takip ediyosun anlaşılan. Yadellerdeki yurtdaş demişken "neden yurtdaş?" diye bir başlık açmıştı..o aklıma geldi şimdi... forumda sağolsun çok güldürmüştür bizi gittiğine elbet üzüldüm fakat orada ironi yapmıştım Sana gelince, Cevap vermeye bile değmezsin ama yine de söyleyeyim, cinsiyeti her şeyin önünde tutman, senin abazan bir müslüman olduğunu çok net ortaya koyuyor. Bu saçma mesajla birlikte bu konu da artık miadını doldurdu benim için.
 3. harmoniaa

  Müzikle Açalım

  bir ülkenin politikacıları böyleyse...Halkı nasıl olur?
 4. harmoniaa

  Müzikle Açalım

  espri seviyesi bu kadar güldürebildi beni fena degil
 5. harmoniaa

  Müzikle Açalım

  Sözleri ne anlam taşıyor? anlamayamadım şimdi...
 6. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  malesef bos... yine bos.
 7. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  :D
 8. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Burada eskiden beri takip ettiğimiz ve forumu okuyan müslümanları etkileyebilecek, uyanmalarını sağlayabilecek başlıkları yoğun bir şekilde açan ve sonuna kadar tartışan bir üye söz konusu. İnsanlar genellikle kendi görüşlerinin doğru olduğuna inanırlar zaten. Bu fikir ancak zamanla değişir ve değişim hızı kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Adam zaten kendisince doğru olan fikirleri konu açıp paylaşacak ve karşı görüşlere karşı savunacak. Bundan daha doğal bir şey yok ki.
 9. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Herşeyin bir ilki vardır. Zaten başlığı tavanarasına açma sebebim forumu çöplüğe çevirmemek. Forumda kimse kimseyi zorla tutmuyor derken?
 10. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  lan mı? Gayet anlaşılır ve güzel bir dille yazdığım görüşlerime verdiğin karşılık bu mu? Seni ve senin gibileri engellemek gayet mantıklı anlaşılan.
 11. harmoniaa

  Müzikle Açalım

  https://www.youtube.com/watch?v=kE0pwJ5PMDg
 12. harmoniaa

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Bunu beğenmediysen gezi parkında gözünü kaybeden adamın neden gözünü kaybettiği de aynı mantık çerçevesinde. Bu hırsız yönetime karşı bir farkındalık yaratmak ve bunun mücadelesini vermek için orada bulunuyordu. Başarılı yada başarısız bir mücadele olması hiç farketmez. Başarılı olsaydı bugün bu hırsızlardan kurtulmamız sağlanacaktı. Dolayısı ile herkes sadece kendini düşünürse tek tek avlanırsınız.
 13. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  İlber hoca ve celal hocanın konularına zaten degindik.Nolan'ın paylaştığı videoyu İzlediysen ilber ve Celal hocanın orada yaptıkları, müslümanların dümen suyuna girmekti. bunları elli defa tekrarlamanın gereği yok git oradaki videoyu izle.
 14. harmoniaa

  Şu belgesel hatalı mı?

  Bilgiler için teşekkür ederim Hacı ancak ben belgeseldeki "dünyanın bir golf topu boyutuna sıkıştırıldığındaki yoğunluk" meselesine takmıştım. Dünyanın yoğunluğunu viki den buldum daha sonra dünyanın hacminin, golf topuna oranlayarak yoğunluğunun ne derece artacağını buldum. Yine wikiden bulduğum karadelik yoğunluğu ile karşılaştırdığımda, belgeselde verilen örneğin yani dünyayı bir golf topuna sıkıştırmanın, çok çok daha fazla bir yoğunluk yaratacağını gördüm. Sanırım verilen örnek, yoğunluğun ne kadar fazla olduğunu kavrayabilmemiz için verilmiş abartı bir örnek.
 15. harmoniaa

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Bu konuda kısmen haklısın. Elbette ben öldükten sonra namusmuş, şerefmiş bunların hiçbir anlamı yok. Ama bir de şöyle düşün, kötülüğe karşı direnenler olmazsa Örneğin, sınırdaki asker PKK'ya canı pahasına karşı koymazsa sen evinde huzurlu uyuyamazsın ve sokağa bile çıkamazsın. yani kendi görüşlerini yaşaman, savunman mümkün olmaz. ancak onların istedği gibi biri olduğunda yaşama sansı bulursun. Yaşamak için her anlamda boyun eğeceksin, dediklerini yapacaksın dolayısla evet yaşayacaksın ama onurunu ve gururunu ayaklar altına alarak. Her birey senin gibi düşünürse böyle ütopik bir dünyada haya
 16. harmoniaa

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Halklarin canlı bombası partisi Tam oturmuş
 17. harmoniaa

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Robespierre, multiplayer'i PKK ile nasıl ilişkilendirdin? PKK veya kürtçülüğü savunan herhangi bir yazısını gormedik, zaten milliyetçilik kavramının ateizm ile bağdaşmayağını düşünüyor anladığım kadarıyla. düşünceleri doğru veya yanlış olabilir ancak milliyetcilik görüşünü savunmadığı için kimseye PKK'lı olmak gibi büyük bir ithamda bulunamayız.
 18. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Bu kadar basit mi yani?İmzaya baksak yeter mi? Kendine göre bu kişiler ile ağız dalaşına girmek istememiş olabilir. Bu bağlamda kendince bir önlem almak istemiş belliki. Bunun çocuklukla bir ilgisi yok. Provokasyon olayına gelirsek, açtığı başlıkların çok büyük bölümü islam ve islamdaki anormallikler ile ilgili başlıklardı ve kendini buna adamıştı diyebiliriz. Açtığı son başlıkta da zaten bunun izleri var. Celal ve İlber hocanın islama prim yaptırdığını görmüş ve buna tahammül edememiş. Bence ona saldırmak yerine onu anlamaya çalışırsak daha mantıklı davranmış oluruz çünkü Nolan imam hatipl
 19. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Sanıyorum süresiz ban cezasının kaldırılması gibi bir uygulama yok ancak yeni bir hesapla gelirse, eski hesabıyla birleştiriliyor bildiğim kadarıyla.Dediğinde haklısın. sevilen bir yazar olduğu sadece bu konuda gösterilen sesli destek ile bile anlaşılıyor. kaldı ki bence bir çok kişi de kendi içinden destekliyor.
 20. Discovery Channel'ın linkteki belgeselinde, bir karadeliğin yoğunluğunu anlayabilmemiz için verilen örnekte, karadeliğin yoğunluğuna ulaşabilmek için bütün dünyayı bir golf topu büyüklüğüne getirene kadar sıkıştırmamız gerektiğinden söz ediliyor. Bu bana çok uçuk geldiği için teyit etmek amacı ile bir hesaplama yaptım ve benim bulgularıma göre verilen örnek çok büyük bir oranda yanlış. hesaplamam şu şekilde: Dünyanın ortalama yoğunluğu: 5.51 g/cm3 yani 5,5 x 1.000.000 gr/m3 = 5500000 gr = 5,5 ton / m3 Karadeliğin yoğunluğu ise 100 milyar ton / cm3 bir golf topunun hacmi ise 4/3 pi
 21. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Bence hiçbir şey için çizgini bozmaya değmez. Kaldı ki böyle bir konuda ancak fikir seviyesinde görüşlerimizi bildirip konunun çözüme ulaşmasını beklemek en doğrusu olacaktır.
 22. harmoniaa

  İnsan vücudunun mükemmel olmaması

  İnsanlar arasındaki farklılıkların tümü birer hata sayılabilir çünkü aynı amaca hizmet eden bir yapının kusursuz olabilecek tek seçeneği vardır. Örneğin gözümüz kusursuz mu? Kusursuz ise şahin gözü ne? Gibi...
 23. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Konu, Hacı'ya hakaret etme başlığına dönüşmemeli. Aranızda geçen konuyu bilemediğim için yorum yapamayacağım ancak forumu yönetmek ciddi manada zor bir iş. Yöneticiler dengeyi sağlamak ve ellerinden geldiğince düzeni korumak adına ciddi emek sarfediyorlar. Daha uygun bir dille anlattığın sürece kimsenin sana karşı tavır almasına sebep olacak bir durum yok. Aşağılık falan gibi ifadeler senin sadece forumdan atılmana ve fikirlerini paylaşamamana sebep olur.
 24. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Bu forumda kesinlikle düşünce özgürlüğü vardı. Nice müslümanlar binlerce mesaj sayısına ulaştı. Atılan tipler belliydi kimdi bunlar? Küfür edenler, trolluk yapanlar, örgüt propagandası yapanlar vs... Bu çerçevede Nolan'ın atılmayı gerektirecek hiçbir şey yapmadığı çok açık atılmayı gerektirecek bir davranışta bulunmanın tam aksine, forum kurallarını ve yönetim anlayışını iyi bilip üyelere de zaman zaman hatırlatan bir anlayışa sahipti. Bir defa şuna bir açıklık getirelim; Troll kendi düşüncesini gizleyen, gerçeği çarpıtarak birilerini, birilerine karşı kışkırtmaya çalışan kişidir. Nolan'ı
 25. harmoniaa

  NOLAN HAKKINDA

  Ortama gaz verecek bir sey yoktu. adam ilber oltaylı'nın orda elinden geldiğince yuvarlak konuşup her ne kadar biyolog olmasa da evrim teorisini hipoteze indirgeyerek itibarsızlastırmaya çabalamasına kızmış ki ben de oldukça sinirlendim. Nolan'da konu açararak içtenlikle bunu belirtme ihtiyacı duymuş dolayısıyla kendi fikrini söylediği için forumdan uzaklaştırılması kesinlikle adaletsizceydi.Senin de bu konuya objektif bakacağını düşünüyorum impressivo.
×
×
 • Yeni Oluştur...