ekremaktaş

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.040
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ekremaktaş Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

556 profil görüntüleme
 1. bu forumda hiç akpli yok. ateistforum bölümünde din tartışanlar arasında siyasi görüşü akp'ye yakın olan birileri olabilir ama ateistcafe'de akp severlik yapan kimseyi görmedim ben. ama ne var söyliyim. bol miktarda ayrılıkçı kürtçü var. hatta bir tanesi foruma başta "ege de ayrılsın türkiye üçe bölünsün" diye gelip atatürkçüleri gazlamaya çalışarak geldi. sonra yavaş yavaş belli etti kendini. ama leonardo bunlardan hiç şikayet etmez. tek bir örneği bile bulunmayan akpliler için gelir buraya başlık açar ama kürtçüler için tek bir söz söylediğini göremezsin. çünkü kendisi de görüşleri aşağı yukarı o doğrultuda olan boş beleş bir tip.
 2. baykal aralıksız devam etse 30 alırdı 2011'de.
 3. leonardo sen kendin trollsün zaten. senin yazılarını ciddi ciddi okuyup anlam falan çıkarmaya çalışan birileri varsa onlar için üzülüyorum.
 4. Şu ana kadar hepsi PKK ve FETÖcüyse bile bir süre sonra mutlaka normal muhalif insanları da almaya başlayacaklar, endişe bu. Herkes biliyor ki bu AKP kamyonu durmaz, PKK FETÖ diye diye muhalif olan herkesi almaya başlarlar. Hatta zamanı gelince Perinçek'i bile alırlar, insanlar bunu anlatmaya çalışıyor.
 5. Dine tabi oldun mu bu konuda en akıllı adam bile olsan kafanın durmasına engel olamıyorsun demekki
 6. dinlerin yayılmalarıyla içerikleri arasında bir bağlantı yok
 7. hikaye hikaye. feto gelecek de 60daki gibi yapacak ha hadi hadi
 8. İlhamlarımızı gökten ve gayipten değil bizzat hayatın kendisinden aldığımız zaman ateizmi pratik ediyoruz diyebiliriz. Yani günlük yaşantımızda yaptığımız şeyleri işimizi gücümüz birkaç imamın kitabında yazdığı gibi değil, en faydalı en akılcı en kullanışlı şekilde yapmaya başladığımız zaman.
 9. 100 bin lira ellerinde var mıydı da verdiler, yoksa Aydınlık'ta yazdıkları üzere vatandaşlar aralarında toplayıp mı çıkarttılar merak ettim. İlkiyse bir şey diyemem ama ikincisiyse takdir ettim.
 10. Bence savcı azar falan yememiştir. İroni varsa o cümlede o ayrı. Yukarıdan gelen bir emirle falan bırakılmamış ki. Adamlar gereken 100 bin lira ücreti toplayıp vermişler, bu sayede dışarı çıkmış.
 11. Aralarında para toplayıp adamı çıkartmışlar bugün.
 12. En azından partisiyle ve tabanıyla tutarlı bir parti lideri olsun oy oranı artmasa da olur Utanç duyuyorum bundan artık, görsem iki yumurtayı çakarım kafasına.
 13. Buldum arkadaşlar, zaten kısacık da bir şeymiş - konu silinebilir.
 14. Ecclesiastes (Derlemeci) isimli kitabın Türkçe e*book'una sahip olan var mı?
 15. Böyle yazıları genelde hayatı boyunca İzmir'de yaşayıp orayı çok ultra süpersonik bir şehir sanan sığ çocuklar ya da hayatında hiç Ege'yi dolaşmamış ama davalarına zemin kazandırmak için akp karşıtlarını kışkırtmaya çalışan bölücü kürtler falan yazıyor. Bi kere Denizli şivesiyle konuşan adamlar zaten oyunu AKPye veriyor. Denizlinin yarısı AKPli, eski Denizlililerin %70'i falan AKPlidir. İzmir'in bile üçte biri AKPli zaten, bu kadar insanı napacaksın mübadele mi yapacaksın. Daha Aydın'da Manisa'da MHP'nin ilçe belediyeleri var, kahvelerinde kırmızı-beyaz çakmaklı posbıyıklı dayılar falan oturuyor (hepsi hayır bastı o ayrı). Muğla'da AKP'nin hatta Demokrat Parti'nin bile belediyesi var. Buralar silme CHPli şehirler değil. İzmirin bile üçte biri AKPli diyorum. Mantıklı bi şey mi bu yazı şimdi. Dahası bu İzmirliler güya çok akıllı çok zeki çok süpersonik insanlar. Ama kendi içlerinde bir Aziz Kocaoğlu'ndan kurtarabiliyor mu? Biz cepte değiliz oy veriyorsak adam gibi belediye istiyoruz diyen var mı? Var. Ama ne yok, örgütlülük yok, partiye baskı yok, hareket yok. Zaten olsa Türkiye'de AKP olmazdı. Sonuçta sen Ege'yi ayırsan bile Ege illa ki kendi diktatörünü kendi AKP'sini çıkaracak. Bak adam belediyeye yapıştı gitmiyor. İzmirliler İZOTAŞ'ta ülkenin en pis tuvaletinde ülkenin en pahalı çişini yapıp kendi kendilerine uzaya gitme hayalleri kuruyor. Yaani kısacası kusura bakmayın. Bu ülke batıdan bölünmez. Bölünse de şimdikinden iyi olmaz.