Jump to content

vitamin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.782
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

8 Takipçiler

vitamin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.213 profil görüntüleme
 1. Müslüman cahilliği

  Cahil insan, gülün güzelliğini görmez, gider dikenine takılır. - Mevlana Başı sonu belli olmayan bir evrende bir toz zerresinden bile çok küçüksün. Ha varsın, ha yoksun... Bu kadar şeyi "yaratmış" bir şeyin seni sikine taktığına mı inanıyorsun gerçekten? Ceza dedin ya... İşte senin de cazan bu, kendi hayatını ve senden yetişecek insanların hayatlarını piç edip yok olup gitmek... (Sözlerim direk şahsına değil, bu kafadaki herkese.)
 2. MUHAMMED YAŞADI MI?

  Kuran, Muhammed'in kendi yazdığı bir kitap değil! İddialara göre 40 yaşında peygamber olmuş ve 23 yıl boyunca ölene kadar vahiy gelmiş. 23 sene boyunca her gelen mesajı olduğu gibi hatırlaması gerekir. Ölümünden sonra, en az 100 yıl sonra birileri Kuran'ı yazmış. Kimin Kuran'ı bu? Ne kadarı Muhammed'in kendisine iletilen mesajlar, ne kadarı uydurulmuş, ne kadarı yazanların kendi çıkarları için eklemiş olabileceği yazılar? Tüm bunlar Kuran'ın Muhammed'in olmadığını gösterir. Muhammed'in yaşadığının kanıtı olması ise hiç olası değil. Daha dün ne konuştuğumuzu, düşündüğümüzü hatırlamazken 23 + 100 yıl geçmişte söylendiği iddia edilen sözleri nasıl hatırlayabiliriz? Büyük bir uydurma ile karşı karşıyayız. Kuran diye bir kitap var ancak Muhammed diye biri çok büyük ihtimalle yok. Gerçekliği bir masal kahramanından daha fazla değil.
 3. MUHAMMED YAŞADI MI?

  Sen nasıl iman ettin, Muhammedi gördün de mi ettin? Onlar da senin gibi masallara inandırıldı... Yaşamışsa kanıt koy.
 4. MUHAMMED YAŞADI MI?

  Yaşadığı ile ilgili kanıtlar neler?
 5. Dark (Dizi)

  Alman kalitesi derken, her şeyde bir düzen ve sadelik, detay var. Eski evler bile korunmuş, bakımlı, sağlam duruyor. Yollar temiz, doğa korunmuş, insanlar ve arabalar güzel. Alman deyince aklıma disiplin, sağlamlık, kalite gibi şeyler geliyor. Hiç Almanya'ya gitmedim ama yansıtılan kültür böyle. Ülke olarak o seviyeye gelebilsek keşke... İlk birkaç bölüm sıkıcı olsa da sonra sarıyor.
 6. Dark (Dizi)

  Dark (2017, -) Döngüsel zaman (başı neresi, sonu neresi belli olmayan, sadece geçmişin geleceği belirlemesi değil aynı zamanda geleceğin de geçmişi etkileyebilmesi...), uzay zaman, zamanda yolculuk, wormhole/solucandeliği (Einstein-Rosen köprüsü) ve paradoksları içeren yeni bir dizi. Almanca ancak linkteki siteden Türkçe alt yazılı izlenebilen yeni Netflix dizisi. Doğa, çekimler, oyunculuk Alman kalitesinde. IMDB: http://www.imdb.com/title/tt5753856/
 7. TAYYİP ERDOĞANIN İSTFASI BEKLENİYOR

  Paranın nasıl elde edildiği önemli. Eğer suç oluşturan bir eylem sonucu elde edilmişse ki ispat edilmesi gerekiyor veya kuvvetli şüphe olması gerekiyor, ancak o zaman mal varlığına el konulabilir. Ayrıca, adam oturun lan diyor oturuyorlar, kalkın lan diyor kalkıyorlar, bir af kanunu çıkartın demesiyle iş biter. Herkes kanun önünde tertemiz olur. Hesap sorulamaz.
 8. TAYYİP ERDOĞANIN İSTFASI BEKLENİYOR

  Para göndermek suç değil ki savcılık işlem yapsın. Neyin işlemini yapacak? Üzerine gidilmesi gereken kimin nereye gönderdiği değil kimin o parayı hangi yollarla elde ettiğidir ki onun da en fazla vergisi alınır ancak onun da üzerinden 5 sene geçtiği için araştırma bile yapılamaz. Bu olaydan hukuksal bir süreç çıkmaz. Boşuna heveslenmesin kimse. Bu sadece ahlaksal bir konu ki toplumun ahlak konusuna yaklaşımı ortada...
 9. Tayyip'in Yurt Dışında Parası Var mı?

  Yurtdışında 80b USD değerinde parası olduğu ve Merkel'in bunu bildiği söyleniyordu (telefon dinlemelerinden). Bir de inşaat işlerinden %20 aldığı söyleniyordu... Ki daha neler neler vardır... Bir aralar şöyle bir laf da söylenirdi: "Tayyip Allah'a inanır ama güvenmez" diye... 17-25 Aralık tapelerinden sonra çok sağlam önlemler almıştır bu konularda. Ama o kadar para da iz bırakmadan taşınamaz. Bilgisi olan birileri mutlaka vardır. Amerikalılar gibi nitelikli bilgi karşılığı özgürlük vaatleriyle sonuçlar elde edilebilir, ileride... Belki de Reza Zarrab bu konularda yardımcı olmuştur, sonuçta adamın işi o. Ötmesinden o kadar korkmalarının sebebi böyle bir şey olabilir, ülkeyi salladıklarını hiç sanmam. Sallayan en başta soymaz, soydurmaz... Reza'nın ve oğullarının gittiği ülkeler takip edilirse ilişkilerin nerelerde odaklandığı bulunur. Hükümetin değişmesi ve kararlı birkaç insanla çözülebilecek gibi geliyor. Şimdilik sadece dedikodu...
 10. Sporcularımızı neden genç yaşta kaybediyoruz?

  Bildiğim kadarıyla Naim Süleymanoğlu alkol nedeniyle karaciğer yetmezliği yaşadı ve hastaneye yattı. Karaciğer nakli gerçekleştirildi ancak beyin kanaması yüzünden vefat etti. Ameliyat sonrası komplikasyon olabilir.
 11. "Arap'ın uyduruk terelellisi"

  Antik Yunan da neredeyse tümden eşcinseldi, kadın insandan bile sayılmıyordu. Bu da onların kültürüydü... İnsanlığın geçtiği böyle garip süreçler olmuştur. Din de onlardan biridir. Bizler böyle bir geçiş dönemine şahit olduğumuz için en azından bireysel olarak bir değişim yaşadığımız için eski kültürden sıyrılmak adına onu aşağılamak olması gerekendir, normalizasyon sürecini hızlandırır. Saygı duymak cahilce şeyler yapanların cahilliklerini onaylamaktır. Aşağılamak ise burada bir eleştiridir. Belki biraz sert olsa da... Benzer bir eleştiriyi de siz bu konuyu açarak yaptınız, yani doğal olanı yaptınız, sadece daha yumuşak bir biçimde. Pekala eleştirmeyip saygı duymayı da seçebilirdiniz, nereden bileceksiniz belki sizinle aynı düşünmeyen bir atanız da böyle düşünüyor olabilir... Bence ateistler sert eleştiriler yapmalıdır ki insanlar trans hallerinden çıkıp daha düzgün sorgulama yapabilsin. Bu durum aynen askerdeki gibidir. Kısık sesle askere "hazır ol" emrini verdiğinizde 3-5 kişi dinler. Biraz daha sesinizi yükselttiğinizde yarısı dinler. Gür bir sesle emri verdiğinizde hepsi hazır ol konumuna geçer. O nedenle normalizasyon sürecini hızlandırmak için ateistler sert, iğne gibi batan laflar kullanır. Dinlemekte fayda vardır.
 12. bilinçlilik, bilincin kapanması durumu

  Gerçek hayattaki karşılığı uyurgezerlik.
 13. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Benim için üç, aksini iddia ediyorsan hodri meydan. Kaynakmış, sen gördün de mi bir dedin? Keçi siken Arap'ın masal kitabını mı kaynak göstereceksin yoksa.
 14. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Allah üçtür.
 15. Leased Line (kiralik hat) https://en.wikipedia.org/wiki/Leased_line
×