Jump to content

vitamin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.767
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

8 Takipçiler

vitamin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.158 profil görüntüleme
 1. Leased Line (kiralik hat) https://en.wikipedia.org/wiki/Leased_line
 2. Bilgisayarın kısa süreli yavaşlaması

  Benim şüphelendiğim durum network kartının sürücüleri ile alakalı olabilir. Veri akışında peryodik kesintiler veya sorunlar olabilir. Bahsettiğin durum peryodik mi? Diyelim 10 s'de bir gibi bir tekrar düzeni var mı? Aynı modeme bağlı başka bir bilgisayarda da aynı sorun oluyor mu? Oluyorsa modemle alakalı bir duruma işaret eden, firmware güncellemesi ile düzelebilir. Sadece senin bilgisayarında oluyorsa öncelikle network kartının sürücülerini kaldır yeniden yükle. Düzelmezse çok detaylı işlere girişmeye gerek yok Windows'u yeniden kur.
 3. aksiyolojik argüman...

  Tanrı dediğin şeyi öyle sadece farklı bir isimlendirme diyerek, var olana denk tutarak var edemezsin. Ona her şeye gücü yeten gibi başka bir takım özellikler atfediyorsunuz ki gerçeklikle örtüşmüyor ve sorun oradan çıkıyor. Öylece bir isimlendirme değil olay. O sizin salaklığınız. Neden evren demek zoruna gidiyor da Tanrı demek hoşuna gidiyor zaman? Çünkü aynı olmadıklarına, her şeyin üstünde bir Tanrı olduğuna inanıyorsun. Süper Zenci de aynı inanç paralelinde bir kavram. Siyahi olabilir, turuncu olabilir herhangi bir bilgi yok elinde, Tanrı gibi nasıl istiyorsan öyle anlıyorsun. Sadece adı Süper Zenci. Senin Tanrın gibi o da uydurulmuş. Belki senin Tanrı'nın babası da o olabilir. Engel ne? Varsa bir engel tanımla. Emergence nedir araştır ki raslantısal kimyasal reaksiyonların basit bileşikler oluşturması dışında bir şey olup olmadığını gör. O basit bileşikler diğer basit bileşiklerle daha komplike yapıları oluşturabiliyor. Tüm zinciri takip etsene, başlangıçtakinde neden takılıp kalıyorsun... Görsel olarak bu videodan emergence nedir anlayabilirsin. Tersten izlediğinde de Reductionism'i görürsün. Var olanın bileşenleri cinsinden açıklanabildiğini...
 4. aksiyolojik argüman...

  Tanrı ile ilgili nasıl bilgilerin var mesela? Bu bilgilerinin kaynağı Süper Zenci için olandan farklı bir yer mi?
 5. aksiyolojik argüman...

  Süper Zenci'yi de tam tanımlayamadığımız için var olduğunu mu kabul edeceğiz? Süper Zenci yoktur diyemeyecek miyiz?
 6. aksiyolojik argüman...

  Hem nesnel hem ahlaksal olması durumunun çelişkisinden bahsediyor. Nesnel ise zaten ahlaki olamaz, ahlaki ise zaten nesnel olamaz.
 7. Tanrın benden daha zavallı çünkü onu ben tasarlıyorum.
 8. Komik. Tanrın koca bir zavallı. Hiçbir şeyin nedeni.
 9. Eeee? Bir örnek ver. Sana ait olmayan bir şey söyle. Tanrın sana yarın olacakları söylesin mesela.
 10. Tanrı'dan gelen ne olmuş ki bu güne kadar ki bu saydıklarının Tanrı'dan geldiğini kabul edelim. Bu söylediklerinin tamamı insandan gelmedir, Tanrı dahil.
 11. aksiyolojik argüman...

  Bu iddialardan önce ahlakın doğa yasalarından türetilemeyeceğinin, bu yasaların bir ürünü olmadığının veya bunlardan bağımsız olarak var olduğunun kesin olarak gösterilmesi gerekir ki bu çıkarımların bir değeri olsun.
 12. Madde ve zamanla ilgili birkaç soru

  Zaman soyut bir kavramdır. Çünkü; gözlem ve temelde hafıza gereklidir. Öncesi ve sonrası gibi 2 durumun bilgisinin hafızada yer alması gerekir. Bu 2 durum arasındaki ilişki zaman kavramını oluşturur, zihnin ürünüdür. Yani zamanın tek başına varlığı yoktur.
 13. ilaçsız ağrılarımı azaltabileceğim bir yöntem var mı?

  Hayaletlere dua etmeyi dene.
 14. Güncelleme

  Güzel görünüyor. Alıntılama sorunları da düzelmiş. Teşekkür ederim.
 15. Robotlar da dinci olacak...

  Tüm çalışanların robot olduğu bir ülkede biz insanlar nasıl para kazanıp yaşayacağız? Robotlardan vergi alınarak insanlara dağıtılacak ki yaşayabilelim. Yoksa birbirimizi keseriz. Diğer yol da her şeyin ücretsiz olması. Belki ileride böyle olur. Şu anki durum bir geçiş aşaması formülü olacaktır. Tabi bizim gibi kasten geri bırakılmaya çalışılan ülkelerde bu refah seviyesine ulaşmak mümkün olabilir mi? Şu an bile gereksiz bir sürü insan varken robotlaşmanın getireceği fazladan gereksiz insan sayısı büyük sorunlar ortaya çıkartır.
×