Jump to content

vitamin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.819
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

8 Takipçiler

vitamin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.370 profil görüntüleme
 1. vitamin

  Aramızda youtubeden para kazanmış arkadaşımız varmı?

  Ortada mağdur varsa işlenmiş suç da var demektir. Mağdur değilim, laga luga yapıyorum dersen o ayrı. Ama gelir vaadiyle emek harcayıp bir ürün ortaya koyup belirli bir gelire ulaştıkran sonra ona sebepsiz olarak çöken YouTube suç işlemiştir. Bunu kanıtlayabiliyorsan savcılığa dilekçeni ver. Amerika'da dava açmana gerek yok. Neredeysen oradaki savcılığa başvur. Herhangi bir hareket yapmayacaksan da kapat konuyu gitsin.
 2. vitamin

  Aramızda youtubeden para kazanmış arkadaşımız varmı?

  Neyin hukuki yola açık ve kapalı olduğuna YouTube mu karar veriyor bu dunyada? Beyninizi bi daha seveyim. Davanın bakılamayacak nesi var? Sizi dolandırmışlar işte. Gelir vaadiyle öpmüşler. Sıradan bir dolandırıcılık vakası. Avukata ne gerek var, gidin savcıya anlatın derdinizi veya dilekçe verin, gerisi evrak işi zaten. Elinizde söylediklerinizi destekleyecek her türlü, yazışma şu bu ne varsa ekleyin.
 3. vitamin

  Aramızda youtubeden para kazanmış arkadaşımız varmı?

  Mahkeme yoluyla kapanıyor, kendin kapatmıyorsun. Booking.com, Wikipedia vs. ki bir ara YouTube'u da kapatmışlardı bu yolla. Sızlanıp duracağına oradaki akılsız sürüyü de orgütle ki nasıl kapattırırızın hesabını yapın. Verin mahkemeye madem o kadar madur var, görün sonucu. Anca forumlarda birbirinize ağlıyorsunuz. Ağlamayan yol gösteren biri olunca da sen niye ağlamıyorsun, çok farklı bir şey söylüyorsun ben bunu anlamlandıramıyorum kafası, yok güçlülerin hukuku falan filan. Beyninizi seveyim.
 4. vitamin

  Aramızda youtubeden para kazanmış arkadaşımız varmı?

  Senin ülkenden para kazanıyorsa muhattap yok diye bir şey olmaz. Muhattap yoksa verirsin mahkemeye, sallamıyorsa mahkemeyi mahkeme de daha fazla mağduriyete neden olmaması için kendi yapabileceği yaptırımları devreye sokar. Siteye girişi engeller. Bak bakalım o zaman nasıl muhattap olmaya başlıyor. Bir çok insan gibi sadece sızlanıyorsun, ciddi bir adım atmıyorsun. Ciddi bir adım atmayacaksan boşuna konu açıp bizi meşgul etme.
 5. vitamin

  Aramızda youtubeden para kazanmış arkadaşımız varmı?

  1 yılda nasıl ulaşamazsın. Adamlar şarkıcıların hesaplarını kapatıyor, 2-3 gün sonra itiraz edince açıyor. Demek ki doğru yere yazman gerekiyor. Türkiye'de bir temsilcilikleri falan olması gerekiyor. Hükümet o konuda işi biraz sıkı tutuyor. Ya ofis aç vergi ver ya da benim sırtımdan para kazanamazsın diyor, engelliyor vs. Bence Türkiye'de bir muhattabın vardır. Ara, yaz. Mahkemeye vereceğim de. O zaman hangi sebeplerle bu kararı verdiklerini anlatmak zorunda kalırlar. Pek şeffaf bir karar alma mekanizmaları olmayabilir bunun da ortaya çıkmasını istemeyebilirler. Sen sonuçta o içeriği üretmek için bir emek, para vs. harcıyorsun. Öyle keyfi kapatırsa mahkemede hakkını ararsın. Bir yokla derim. Belki bir şey çıkar.
 6. vitamin

  Aramızda youtubeden para kazanmış arkadaşımız varmı?

  Sistemi kandırmya çalışmış olabilir misin? Çünkü iyi kandıramamış olabilirsin. Eğer yaptıysan hatandan ders alıp yeniden daha dikkatli yapmalıydın. Diğer durumda, kapatıldığında neden hakkını aramadın?
 7. vitamin

  Türkiye neden her konuda kendisini haklı görüyor

  Doları yükselten, bizi batırmak isteyen dış mihraklar deyip ertesi gün soluğu İngiltere'de almak nedir? Adama hem düşman diyorsun hem de düşmanına koşup para dileniyorsun. E adam kendisi hakkında söylediklerini duymuyor mu... Haliyle adam da sana buna karşılık %3-5 fazladan faizle para veriyor. Esas düşman kim? Sanıyor musun ki böyle mücadeler sadece Türkiye'ye karşı var? Türkiye aynı uygulamaları diğer ülkelere karşı yapıyor. Başkaları da bize. Doğal bir süreç. Bence böyle şikayetler bizi güçsüz gösteren şeyler. Bir müsabakayı kaybeden tarafın; yaa karşı taraf şunu yaptı, bunu yaptı, olmadı hakem yanlıydı vs. demesi gibi. Aynı takım başka bir takıma karşı kazanınca bunların hiçbiri söylenmez. RTE'nin empati falan kurduğunu sanmam esas düşmanca hareket eden uygulamaların mimarı. AB'de hiçbir nüfuzu yok, ciddiye bile alınmıyor, yan yana gelmek bile istenilmeyen biri. Sabretmelerinin en büyük nedeni Suriyeliler'i AB'ye göndertmeyecekleri tek lider. Bir çeşit karşılıklı fayda anlaşması. O onların iç dengesini bozmuyor, onlar da fazla ses çıkarmıyor, görmezden geliyor. RTE iktidar olmadan önceki konuşmalarının tersini yapıyor bugün. Eskiden eleştirdiği davranışları bugün kendisi benimsedi. RTE doğru ata oynasaydı bambaşka bir Türkiye olabilirdi. Bugünküne 180 derece zıt bir Türkiye ama gitti cahil cühela takımına baş olmayı seçti. Kolay olduğu için. Ondan sonra da çöküş geldi.
 8. vitamin

  Türkiye neden her konuda kendisini haklı görüyor

  Çünkü rasyonel düşünemeyen, öngörüsüz, duygusal tepkiler veren ve bataklığa saplandığında sorumluluğu kabul edip hesap vermekten korkan düşük profilli yöneticiler tarafından idare ediliyoruz. Suçlamak gerçeği söylemekten daha az tepki yaratıyor. Aptaldım, böyle hareket ettiğim için çuvalladık, buyrun beni yargılayın diyecek cesaret ve onur yok. Haliyle bu suçlama şeklinde hesap verme yöntemini benimseyince hatalar peşi sıra geliyor. Hesap sorma olsa hiç kimse böyle sorumsuz hareket edemez. Neticede herkes düşman. Öyle değilken bile bu söylemler nedeniyle düşmanlaşma başlıyor.
 9. vitamin

  Tayyip gidici gibi ama...

  Yani yasal olarak bir hesap sorma mümkün olmaz. Hiç bir şey olmamış gibi olur. Zaten kendileri çıkartmasa da yeni gelen hükümet çıkartacaktır. Ona niye selam verdin, bu çayın demini niye eksik koydun diyerek bir sürü insan cezaevine atıldı. Bu kadar adaletsizliği temizlemek için genel af gelmek zorunda zaten. Reset butonuna basmak gibi bir nevi.
 10. vitamin

  Tayyip gidici gibi ama...

  O durumu gördüğü an ertesi gün genel af çıkar. Geçmiş temizlenir, sabah da rahat uyanır.
 11. vitamin

  Ateistler zar atıyor

  Yaratıcı zorunlu değil ve çözüm değil. Onun yaracısı ne sorusunu akla getirir. Ayrıca; 1) Evrenin kendisi böyle bir bilinçli sistem olabilir. 2) Kuantum teorisinde eksik birşeyler olabilir. Bazıları "quantum decoherence" teorisiyle bilinçli gözlemciye gerek olmadan kuantum sistemininin gerçek parçacığa kendiliğinden dönüşebildiğini savunur.
 12. vitamin

  AKP'nin 16 senelik diktatöryasının özeti

  Böyle bir genelleme insanın doğasına uygun değil. İnsanlar gelişir, düşünceleri, eylemleri değişir. Senin bugünkü düşüncelerin 10 sene öncekilerle aynı seviyede mi? Bu foruma gelen insanların düşünceleri gelmeden önceki gibi mi? Dünya her gün değişiyor, bu değişimler tüm insanların hayatlarını değiştiriyor. Dünyayı algılayışları, hayattaki hedefleri aynı kalmıyor. Bu savunduğun senaryo bana göre genellenemez.
 13. vitamin

  AKP'nin 16 senelik diktatöryasının özeti

  Buradaki insanlara belli bir düşünme kapasitesinde olan insanlar. Olup bitenin farkındalar. Şu paylaşımının ek buradaki insanlara katkısı çok az. Esas katkıyı başka forumlarda paylaşarak yapabilirsin.
 14. vitamin

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Çok iddia sıfır kanıt. Hala akıl diyorsun.
 15. vitamin

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  İşte buna götünden uydurma diyoruz. Senin o var bu var demen bir şeyi değiştirmiyor, hayallerin iddia etiğin şeylere birer kanıt değil. Var olanın kanıtı var. Senin iddianın ise kanıtı yok, fark bu. Hem de çok sağlam bir fark. Seni burada kimse ciddiye almaz, ki öncelikle sen kendi kendini ciddiye almamalısın. Artık kendi zihinsel devrimini gerçekleştirmelisin. Devrim, öcü gibi algılanacak bir kelime değil gerçekten düşünen insan için. Değişim, devrim gibi kelimeler kafası tek tip çalışan, ezberci beyinlerin korktuğu kelimeler. Evet, 40 sene inandığın şeyi sorgulamak zordur ama sonu nereye varıyorsa, başlangıçtaki pozisyonunla çelişse bile kabul etmen gerekir. O zaman kendine karşı dürüst olmuş olursun. Devamında herkese karşı dürüst olabilirsin. Evet, teistler düşünsel devrimlerini tamamlamadıkları için öncelikle kendilerine karşı dürüst değiller ve neticede kendileri dışındakilere karşı da olamazlar. Teist düşünme biçimi ahlaksızlığın da katalizörüdür çünkü kişiyi bozar. Kişi çevresini bozar...
×