Jump to content

kekeme

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  18
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

kekeme Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

327 profil görüntüleme
 1. yobaz takımına gelsin... islam denen bok çukurunda kadınların, ailesinden olmayan erişkin erkekleri emzirerek güya anaları gibi sayılmaları gayet normaldir. tabi sonrasında yalnız kalabiliyolar devamında yalatabiliyolar (92) Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi: “Ebu Huzeyfe (Radiyallahu Anh)’ın azatlısı Salim, Ebu Huzeyfe ve ailesi ile beraber onların evlerinde bulunuyordu. Ebu Huzeyfe (Radiyallahu Anh)’ın eşi Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e gelip: −Salim erkeklerin baliğ olduğu erkekliğe ulaştı ve onların düşündüğünü de düşündü. Aynı zamanda kendisi bizim yanımıza girip çıkıyor. Ben ise, Ebu Huzeyfe (Radiyallahu Anh)’ın gönlünde bu girip çıkmadan dolayı bir isteksizlik olduğunu zannediyorum dedi. Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Ebu Huzeyfe’nin karısına: −‘Salim’i sütünden emzir, sen ona haram olursun ve Ebu Huzeyfe’nin gönlündeki hissettiği şey gider’ buyurdu. Bunun üzerine kadın dönüp gitti ve sonra: −Ben ona sütümden emzirdim. Ebu Huzeyfe’nin nefsindeki düşünce gitti dedi.” Müslim 1453/27, İbni Mace 1943, Ahmed 6/255 (93) Ümmü Selleme (Radiyallahu Anha)’nın kızı Zeynep (Radiyallahu Anha) şöyle dedi: “Ümmü Selleme (Radiyallahu Anha), Aişe (Radiyallahu Anha)’ya: −Buluğ çağına yakınlaşmış oğlan senin yanına giriyor ki ben o çağdaki oğlanın benim yanıma girmesine memnun olmam! dedi. Bunun üzerine Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi: −Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de senin için güzel örnek yok mu? Huzeyfe’nin karısı: −Ya Rasulallah! Salim benim yanıma girip çıkıyor. O bir erkek olmuştur. Ebu Huzeyfe’nin nefsinde bu giriş çıkıştan dolayı bir şey vardır dedi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) de: −‘Onun senin yanına girmesi için onu emzir!’ buyurdu.” Müslim 1453/29, Ebu Davud 2061, Nesei 3324, 3325, İbni Mace 1947, Ahmed 6/312, Albani İrva 2152
 2. kekeme

  Resimler - Karikatürler - jpg formatında yazılar...

  suriyeli, iranlı, ıraklı, arabistanlı, somalili, endonezyalı, afganistanlı, pakistanlı bilim insanları ortak paydada buluşup sayısız "hadron çarpıştırıcı" deneylerinin yanına bir yenisini daha eklerken
 3. akıl tutulması olsa gerek sizdeki, örümcek ağları kaplamış yobaz beyinlerinizle düşünebildiğinizi sanıyorsunuz, yerinize cevaplar verecek yarenler arıyorsunuz. ne kadar araştırdın da evrimi hipotez olarak bırakıyorsun? evrim o kadar doğal ve sıradan ki tek amacı yaşamak olan bütün canlıları samimice ve acımasızca kucaklıyor. yalanlarınız bunu daha fazla örtemez. çok geniş örnekler var bilgi adına anında ulaşabilirsiniz. merak etmeyin fazla düşündürmeyecek örnekler vereyim aşağıda fotolar gelecek. köpek / kurt / tilki / çakal - tek tırnaklı / çift tırnaklı inek / geyik / dağ keçisi - kedi / vaşak / dağ aslanı / leopar / çita / kaplan / aslan vs. bu canlıların hepsi akraba, bütün kuşlar, bütün memeliler, omurgalı / omurgasızlar, solungaçlılar / akciğerliler hepsi akraba, hepimiz tür olarak ayrılmış olsak ta akrabayız. bebek şempanzeyle insan bebeği arasında iskelet yapısı açısından neredeyse hiç fark yoktur. yine penguenlerin uçan versiyonlarıyla tanışın "Murre". bırakın cahil ve ilkel araplara yaver olmuş dürzülerin cevaplarını, kendiniz araştırın, kendiniz farkedin http://hizliresim.com/J69GMY http://hizliresim.com/0LXZa8 bilginin farkına varmış arkadaşlara ricam, evrimi bir hipotez alarak, bir an için bile olsa "varlığını ispatlanmamış" kabul etmek çok yersiz ve gereksizdir.
 4. ahlak; herhangi bir tanrıya inanan ya da inanmayan için bir zorunluluktur, yıllar boyu gelişen görülmez yasadır. ahlakı sadece insan öldürmeye dayandırmanız anlamsız. insan öldürmek nefretin sonucu bir suçtur. inanan da öldürebilir inanmayan da. bunun cezası tarih boyunca yasalarla çizilmiştir. örneğin, yakın mesafeden bağırarak konuşamazsınız, satın aldığın malın ücretini satıcıya doğru atamazsınız, ya da giyinmeyi tercih etmiş topluluk içinde çırılçıplak dolaşamazsınız. aksini yaptığınız taktirde dışlanırsınız.
 5. ahlak; insanoğlunun kendi geliştirdiği, toplum içinde yaşayabilme zorunluluğudur.
 6. kekeme

  Bizim evrenimiz

  merhabalar yeni konu açamadığım için burayı yakın gördüm; güneş tutulması, yasin 40. ayete tamamen terstir. 36/YÂSÎN-40: Diyanet Vakfi(36/YÂSÎN-40: Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzerler.) güneş tutulmasıda ay güneşi yakalayıp geçiyor
 7. kekeme

  Benlik

  güzel kardeşim, ruhu savunan ben değilim, iyi oku kime alıntı yaptığımı. hemen bi şeyler satmaya çalışmayın, edindiğin hangi bilgiyse muhatabına sat, bana değil
 8. kekeme

  Benlik

  peki kaza ya da fizyolojik nedenlerden ötürü ölen bir insanın 15 dk sonra tıbbi müdahalelerle tekrar hayata döndürülmesi sırasında, sence ruhun bu aşamadaki pozisyonunu açıklayabilir misin?
 9. hd senin inancını, tüm dünya görüşünü şekillendiren "bir" kişinin söyledikleri, yazdıkları bile değil. bu inancının temelini görmediğin tanımadığın bir insan oluşturuyor. ruh konusunda cevap vermedin? eminim ki konuları, bilgileri biraz olsun araştırıyorsun. sence aklına takılan, acaba dedirten sorular var mı?
 10. kekeme

  Muhammed Tanrı'dır..

  bak yukarıda yazmışsın, yardım bekliyorsun bu maymunlardan
 11. kekeme

  Muhammed Tanrı'dır..

  linkteki maymunlar bak ne güzel kurtarıyolar insanlığı
 12. peki kaza ya da fizyolojik nedenlerden ötürü ölen bir insanın 15 dk sonra tıbbi müdahalelerle tekrar hayata döndürülmesi sırasında, sence ruhun bu aşamadaki pozisyonunu açıklayabilir misin? hd bence şu noktayla ilerlemeliyiz senin kul olmanı ve söylediklerinden çıkmaman gerektiğini, eğer çıkarsan seni cezalandıracağını söyleyen; peygamber olduğunu iddia eden bir insan. sana söylediği sözlerin tanrısal olduğunu söyleyen insan, hayatının bir bölümünde çocukluk eğitiminle birlikte seni etkilemeyi başarmış bunu görüyorum. sorum şu neden beni etkileyemiyor? sana soruyorum inançlarına değil.
 13. hd yukarıda; ruh, vicdan, hissiyat gibi manevi olduğunu söylediğin kavramlar var. vicdan ve hissiyat sence manevi bir olgu mudur? manevi olduğunu söylediğin ruh insan vücudunun neresindedir?
 14. hd insanlıktan kastın nedir? tüm dünyadaki insanlar mı? örneğin brezilya ve amerikada'ki insanlar da buna dahil mi? dönem içinde binlerce yıldır kandırılan insanların hangi durumda olduklarını az çok bildiğini varsayıyorum. şu anki teknolojiyle bile hala islamın ulaşmadığı, birçok toplumdan habersiz kabileler mevcut. peki sence forumda yazanlar çizenler insan değil mi? eminim ki forumda çürük elmayı ayırabilme oranı %100'dür. gördüğümde anlayamadığım matematik değerler giriliyor hayranlıkla izliyorum, herkesten deha fışkırıyor. senin özelliğin nedir?
×
×
 • Yeni Oluştur...