Jump to content

Desert Wind

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  2.680
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

9 Takipçiler

Desert Wind Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.727 profil görüntüleme
 1. Ebu Leheb’i tanıyalım.

  Aynen Kureyş Suresi de Koreş'e ve tapınağı yapmasıyla ilgili.
 2. Kadir suresi.

  Enfal 17: Sonra onları siz öldürmediniz, lâkin Allah öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, lâkin Allah attı. Bu da müminlere güzel bir imtihana tâbi tutmak için yaptı. Şüphesiz ki Allah hakkıyla işitir ve bilir." Bu ayeti aklınızda tutarak o ayeti okuyun. Burda Incil'e değinmeden " onlar Tuzak kurdular Allah da onlara tuzak kurdu , Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır" ayetini hatırlatalım ( İsa bağlamında Ali Imran 54'te geçiyor bu ayet dışında Enfal 30'da geçiyor ) ... Elçilerim İşleri 2.Bölüm 22 Ey İsrailliler, şu sözleri dinleyin: Bildiğiniz gibi Nasıralı İsa, Tanrı`nın, kendisi aracılığıyla aranızda yaptığı mucizeler, harikalar ve belirtilerle kimliği kanıtlanmış bir kişidir. 23 Tanrı`nın belirlenmiş amacı ve öngörüsü uyarınca elinize teslim edilen bu adamı, yasa tanımaz kişilerin eliyle çarmıha çivileyip öldürdünüz. 24 Tanrı ise, ölüm acılarına son vererek O`nu diriltti. Çünkü O`nun ölüme tutsak kalması olanaksızdı. 25 O`nunla ilgili olarak Davut şöyle der: `Rab`bi her zaman önümde gördüm, Sağımda durduğu için sarsılmam. 26 Bu nedenle yüreğim mutlu, dilim sevinçlidir. Dahası, bedenim de umut içinde yaşayacak. 27 Çünkü sen canımı ölüler diyarına terk etmeyeceksin, Kutsalının çürümesine izin vermeyeceksin. 28 Yaşam yollarını bana bildirdin; Varlığınla beni sevinçle dolduracaksın.` 29 Kardeşler, size açıkça söyleyebilirim ki, büyük atamız Davut öldü, gömüldü, mezarı da bugüne dek yanıbaşımızda duruyor. 30 Davut bir peygamberdi ve soyundan birini tahtına oturtacağına dair Tanrı`nın kendisine ant içerek söz verdiğini biliyordu. 31 Geleceği görerek Mesih`in* ölümden dirilişine ilişkin şunları söyledi: `O, ölüler diyarına terk edilmedi, bedeni çürümedi.` 32 Tanrı, İsa`yı ölümden diriltti ve biz hepimiz bunun tanıklarıyız. 33 O, Tanrı`nın sağına yüceltilmiş, vaat edilen Kutsal Ruh`u Baba`dan almış ve şimdi gördüğünüz ve işittiğiniz gibi, bu Ruh`u üzerimize dökmüştür
 3. Kadir suresi.

  Kuran İsa'nın çarmıhta öldüğünü reddediyor demek bence yanlış. Bu konu çetin.
 4. Kadir suresi.

  Kuran'ı anlamak için Süryani ve Talmudik teolojiyi yutmak gerek hatta örneğin Maide Geezce Ma'edd ( sofra-yemek- ziyafet) Havari Geezce resul demek olduğu için Etiyopyalı Hıristiyanlar'ı ve teolojilerini de bilmek gerek. Tağut da put demek o da Geezce sanırım.
 5. Kadir suresi.

  Adem'e ve herkese üflenen Ruh ile sadece Meryem'e üflenen Ruh aynı mı ? Yapmayın etmeyin. Cebrail Melek'tit Kuran'ın yazıldığı dönemde Cebrail'in vahiy meleği olduğuna dair bir inanç ehli kitapta yoktur Cebrail başmeleklerden biridir ve insanlara mesaj iletebilir ama Mikail de aynı şeyi yapabilir Cebrail Hristiyanlık'ta özel olarak müjdeleyici melektir İsa'yı müjdelemiştir Kutsal Ruh Meryem'in rahminde bebeği oluşturmuştur yani Kutsal Ruh ( Tanrı ) İsa'nın Meryem'in rahmine girme yoludur
 6. Kadir suresi.

  Ruhun ne olduğunu Kuran yazarları da bilmezken sizin bilmişce Ruh Cebraildir demeniz üzücü İsa Ruhullah Kelamullah'tır ve sadece İsa'ya bu özel sıfatlar verilir bu yüzden biz ona ruhumuzdan üfledik sözünde ruh kelimesini Ruh şeklinde özel isim olarak yazmalısınız. Melekler ve Ruh'tan bahseden ayetlerde ise Ruh Ruah Ha Kodeş ( The Holy Spirit) 'tır. Ruhumuz ona insan şeklinde göründü göründüdeki Ruh ise Cebrail'in Ruh'la özdeşleştirdiği sonraki dönem inancıdır Kuran'da Cebrail ruh değil melektir Cebrail'i Ruh'la özdeşleştiren sonraki dönem İslam inancıdır Kadir Suresi'nin bugün Christmas'la ilişkili olduğunu söyleyen birçok bilim insanı vardır boşuna çırpınıyorsunuz.
 7. Kadir suresi.

  Koreş Suresi Koreş'in Yahudiler'e tapınağı açması hakkında.
 8. Muhammed yaşamadı saplantısı

  Muhammed yaşadı tıpkı Zeus gibi.
 9. Kadir suresi.

  Başka Kuran isteyen bile var: Yunus 15: Âyetlerimiz kendilerine apaçık birer delil olarak okunduğunda, (öldükten sonra) bize kavuşmayı ummayanlar, “Ya (bize) bundan başka bir Kur’an getir veya onu değiştir” dediler. De ki: “Onu kendiliğimden değiştirmem benim için olacak şey değildir. Ben ancak bana vahyolunana uyarım. Eğer Rabbime isyan edecek olursam, elbette büyük bir günün azabından korkarım.”
 10. Kadir suresi.

  Hatta Kadir Süresinin 25 Mart veya Aralık 'ta yazıldığı bile iddia edilebilir.
 11. Kadir suresi.

  Bu süre kesinlikle Syriac temelli. Oryantalistler arasında aklı başında olanlar bu surenin kökeni ile ilgili 2 ihtimal sunar: Süre ya Isa'nın Doğumu ile ilgilidir yani Noel ya da Araplar'ın Noel vari bir pagan festivali vardır onunla ilgilidir ikincisi için kanıt yok ilki ise Aziz Efrem'in ilahilerinde ve Syriac teolojide görülen tema. Ornegin bu surede hiçbir Müslüman Kuran'ın ilk indiği gecenin neden tan yeri ağarıncaya kadar selamet olduğunu açıklayamaz kanıtlayamaz çünkü Kuran'ın ilk indiği gecenin ilk Müslümanlar için bir önemi yok böyle bir kanıt Kuran'ın gece indiği veya tek gecede indiği zaten masal. Burda bence kesinlikle protoKuran bir sureyle karşı karşıyayız ayrıca Meryem Suresi İslam'ı edisyon uğramış ama bu uğramamış ( Rablerinin izniyle ) kısmı hariç o kısım bazı eleştirmenlere göre sonradan eklenmiştir ve o kısmı çıkarınca süredeki ayetlerin uzunluğu aynı olur. Melekler kendi özgür iradeleri ile inerler yani.
 12. Kadir suresi.

  Hasan Akçay her zamanki gibi Kuran'ı yeni baştan yazmaya devam ediyor Ruh yer yerde vahiydir diyerek İsa'nın vahiy olduğunu ağzından kaçırdı.
 13. Tanrının Varlığı Hakkında

  Karaiskakis TD Forumdaki Bedevî trolldür kılıktan kılığa girer.
 14. Kadir suresi.

  Tüm Müslümanların Kadir Gecesi bugün bugün nihai anlamına kavuşuyor Kadir Geceniz kutlu olsun.
 15. Kadir suresi.

  Ayrıca Meryem Suresi İslamize edilmiştir.
×