Jump to content

Desert Wind

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  2.791
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Desert Wind Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.435 profil görüntüleme
 1. Desert Wind

  ensest ilişkiyi kabulde zorlanan türk ateistleri

  Ateizm ahlaki bir tutum değildir arkadaşım teolojik iddialara karşı alınan bir tutumdur. Ensest de teolojik bir konu değil sosyal ve ahlâkı olarak tartışılan bir konu. Ayrıca dinle ahlak arasında bir bağ yok din var olmadan önce de var olduktan sonra da farklı felsefi görüşler ahlakı kemdi açılarından ele aldılarr Zaten ahlak da evrensel değil, evrensele yakın gibi görünen bazı ahlaki yargilarsa insanların etkileşiminin artması ve toplumların daha çok birbiriyle empati kurması ile ilgili.
 2. Desert Wind

  Mükemmel bir ateist olmam lazım...

  Bunu açıklaması gereken ateistler değil evrimsel biyologlar fakat illa ateistler cevaplayacak diye bir saçmalık varsa ilk anne diye bir şey yoktur popülasyonlar evrimleşir bireyler değil ilk ve son diye bir şey yok.
 3. Birmingham Kuran parçası Kehf Taha ve Meryem Suresi'nden parçalar içeriyor.
 4. Desert Wind

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  Isa hakkında tarihsel açıdan güvenilir kaynak : alanında sürekli atıf yapılan tarihsel isa uzmanları ( bkz: historical jesus) dinler tarihçileri olur. bunlar da seküler tarihçiler olmalı hristiyan veya Müslüman bakış açısını yansitmamalı
 5. Desert Wind

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  Olur ama konu sınırlı olacak ve sadecegüvenilir tarihsel kaynaklar ve Kuran ayetleri kullanılacak.
 6. Desert Wind

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  Ben meydan okuyorum. Kurandaki İsa ile yaşadığı tarihsel olarak %100 olmasa da kabul edilen Isa'nın hiç alakası yok.
 7. Desert Wind

  KURANDA MERYEM

  Karun Tevrat'ta olmasa dahi sonradan geliştirilen Talmud'a göre zengindir. Kuran'da Sayılar' dan Harun ve Meryem'in Musaya Kuşlu kadınla evlendiği için karşı gelmelerinden üstü kapalı bahsedilir. ( Bkz: Musa'yı üzenler gibi olmayın. ) Yanlış bir bakış açısı bence bu. Klasik Islam Tarihinin delilsiz ve çelişkili anlatımlarını Kuranı anlamak için kullanmak yani. Necasiler'in Müslümanlar'i kabul etmesi zaten olasılıkdışi. Aramızda ufak bir fark demesi zaten akılalmaz. Çünkü Hristiyanlar daha kendi aralarındaki ufak farkları çözemiyor birbirlerini yiyorlarken ( konsiller, mezhepler v.b) bu olayın yaşanmış olması imkansız.
 8. Desert Wind

  KURANDA MERYEM

  Kuran'ın Meryem suresinde Meryemler'i karıştırmadığı kasten 2 Meryem'i birleştirdiğine yönelik bazı tarihi kanıtlar var. Örneğin Gabriel Said Reynolds ve Guillaume Dye bundan bahseder. Sadece 2 Meryem değil bu arada Kuran birçok Tanah öyküsünü birbirine geçiriyor. Babil Kulesi ve Haman öykülerinin Musa zamanına, Gidyon öyküsünü Davut zamanına, Musa ve Yakup'ıun kuyu öykülerini birleştirme olaylarına baktığımız zaman önümüzde 2 seçenek var: Ya Kuran bu öyküleri hiç bilmeyen yazarlara sahip olduğu için kulaktan dolma şekilde öyküleri birleştiriyor? Ya da Kuran kasten bunu yapıyor? Ben kasten yapmış olabileceği görüşündeyim. Çünkü Kuran hiç de kulaktan dolma şekilde bu öyküleri aktarmışa benzemiyor hatta öykülerin değişik formlarına da aşina (Yedi Uyurlar öyküsündeki farklılıkların Kuran'da belirtilmesi) ayrıca Kuran apokrif kaynaklardaki bilgileri de kısaca da olsa detaylarına kadar aktarabiliyor. Ayrıca Kuran yine Hristiyanlar hakkındaki teolojik tartışmaları biliyor ve onların anlaşmazlığa düştüğü konulardan bahsediyor. Yani bence Süryani Hristiyanlık'ında da görülen Tanah ve Yeni Ahit karakterlerini kasten bilerek benzerlikleri şiirsel olarak birleştirerek anlatım gücünü artırmak adına tipolojik paralelizm yapıyor Kuran.
 9. İNCİL VAHİY KİTABI 13:11 - Bundan sonra başka bir canavar gördüm. Yerden çıkan bu canavarın kuzu gibi iki boynuzu vardı, ama ejderha gibi ses çıkarıyordu. KURAN NEML SURESI 82 Söylenen (kıyamet) başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir yaratık çıkarırız da insanların âyetlerimize kesin bir şekilde iman etmedikleri konusunda onlarla konuşur.
 10. 19 diye de bir şey yok. Burayı tebliğ ve Numeroloji forumuna çevirmişsiniz.
 11. Desert Wind

  Kuran'ın bir mucizesi daha

  Kuran'a göre dünya yuvarlak falan değil Kuranı yazanlar sizi görse " ne diyo ya bu " diyerek kıs kıs gülerdi Bir şeye inanmak için o metnin altını üstüne getirmeyin artık.
 12. Hepsine tek tek tarihsel olarak cevap vermek istiyorum ama Emre bey o kadar çok şey paylaşıyor ki her bir konuya yarım saatimi ayırsam gün biter. Takılsın kafasına göre kimsenin umrunda değil zaten.
 13. Emre Karaköse Bbc bir iddiayı dile getirmiş ve bu böyledir dememiş sen de bunu gerçekdiye yutturmaya çalışıyorsun. Aynı Bbc dün Evrim Teorisinin 160. Yılını kutlayıp video yayınladı Evrim gibi bir doğa gerçeğini neden bu saçmalığı kabul ettiğin gibi kabul etmiyorsun o halde?
 14. Yahudiler Gematriaya bulaştıkları için matematikte ilerde değiller tam tersine matematiğin canına okuyan bu sarlatanlıkları ve koktendinciligi aşabildikleri için ilerdeler. Bir de ticareti sevdikleri için matematiğe yatkınlıkları var.
×
×
 • Yeni Oluştur...