Jump to content

Desert Wind

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  2.753
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Desert Wind Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.238 profil görüntüleme
 1. Desert Wind

  Maçoglu - Dersim

  Şimdilik öyle görünmek zorunda . Yoksa %20''yi geçemez.
 2. Desert Wind

  Maçoglu - Dersim

  Konu şehir adı değil. Soner Yalçın'ın Sözcü'de bu konuda geçenlerde yazdığı yazıyı okuyun sözcü.comdan. Ona benzer düşünüyorum. Dersim Seyit Rıza'dır. Tunceli Atatürk'tür. Dersim Ortaçag feodalitesidir. Tunceli Cumhuriyet'tir. Dersim Alevi mezhepçiligidir ayrılıkcılıktır Tunceli Tam Bağımsız bolünmez Türkiyedir Dersim gericiliktir, ağalıktır, marabalıktır. Tunceli eşit yurttaşlıktır, devrimciliktir, aydınlıktır. Dersim Pervin Buldan'dır Tunceli Kamer Gençtir Dersim Yeni Chp'dir Tunceli 6 Okun Chp'sidir.
 3. Desert Wind

  Maçoglu - Dersim

  Bu adamın yapmak istediği şeyi gördükten sonra ses çıkarmayan Chp'liler Chp'li değildir. Yeni Chp'lidir. Yeni Chp Sezgin Tanrıkulu'dur , Canan Kaftancıoğlu'dur, Hüseyin Aygün'dür. Cumhuriyet'e başkaldırma girişimidir bu, buna laf etmeyen ben 6 oku savunuyorum diye ortalıkta gezinmesin. Bir Chp'li olarak şuanki Chp'nin Kürt milliyetçisi Atatürk düşmanı kanadından illallah ettim. Ekrem Başkan yaklaştırma bunları yanına.
 4. Chp Hdp'yi Tayyip Erdoğan ve ekibinin büyüttüğünü ve bu günlere getirdiğini biliyor. Chp ve Ekrem Imamoğlu Selahattin Demirtaş'ın Terörist Şaksakçısi olduğunun da farkında. Fakat Chp bir süre ayıya dayı demek zorunda. 6 milyon oyu almak kolay değil Imamoğlu içinden belki küfür ettiği adama çizgisini beğeniyorum diyebilir. Akp bir ara nasıl Kürtleri kullandıysa şimdi bir benzerini Chp yapıyor ihtiyacı kalmadığında Hdp"yi kapatacak ilk parti Chp olacaktır. Hdp sosyal medyadan dün "Ermeni Soykırımı" ıçın daha önce de Pkklı terıristler için mesajlar veriyor twetleratıyor Chp'nin bu ayıya dayı deme olayının çok süreceğini sanmıyorum.
 5. Bence bu gayet tatmin edici bir fikir. http://www.dinvemitoloji.com/2019/02/fil-suresinin-bilinmeyen-gercegi.html?m=1
 6. Desert Wind

  Tevrat ve İncil Değiştirilmemiştir

  Tevrat ve Incil'i n değiştiği ilk kez 11. Yüzyıldaki Ibni Hazım tarafından dile getirilmiş.
 7. Desert Wind

  Kuran 23 yılda mı indi?

  Bu konu biraz değişikbu ayetler arasında çelişki olmayabilir şarap Yahudilikte ve Hristiyanlık'ta yasak değildir biliyorsunuz hatta ibadetlerde kullanılir bu yüzden Kuran'da da yasak olması beklenemez burda tıpkı Yahudi peygamberleri veya Pavlus gibi şarap düşkünü olmaktan bahsediliyor olabilir.
 8. Desert Wind

  Kuran 23 yılda mı indi?

  Siz etrafta bir tek Kuran mı var sanıyordunuz bakın başka Kuran getir diyorlar yani Kuranlar var Aramice Süryanice bu okudukları ise Arap dilinde Nebati Aramicesi Yunus Suresi, 15. ayet: Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda, Bizimle karşılaşmayı ummayanlar, derler ki: "Bundan başka bir Kur'an getir veya onu değiştir." De ki: "Benim onu kendi nefsimin bir öngörmesi olarak değiştirmem benim için olacak şey değildir. Ben, yalnızca bana vahyolunana uyarım. Eğer Rabbime isyan edersem, gerçekten ben, büyük günün azabından korkarım."
 9. Desert Wind

  Kuran 23 yılda mı indi?

  Kuran 2 gelenekten geliyor biri Rabbinik Yahudilik diğeri Süryani Hristiyanlık.
 10. Desert Wind

  Tevrat ve İncil Değiştirilmemiştir

  Tevrat ve Incil Kuran'a göre değişmemiştir .
 11. Desert Wind

  Kuran 23 yılda mı indi?

  Kadir Suresi'nin hala bir Noel ilahisi olduğunu bilmeyenler var.
 12. Chp Dersim partisi oldu.
 13. Desert Wind

  iblis melek mi, cin mi?

  Kuran isim gibi detayları çoğu zaman önemsemez muhatapları bu hikayeleri biliyor çünkü ve şiirsel bir dili olduğu için bilinen şeyleri uzun uzun yazmak yerine üzerinden detay vermeden geçiyor. Kuran'da Adem de Havva da Habil de Kabil de Vardır Kuran'ın kabul etmediği bir Tevrat hikayesi yoktur.
 14. Desert Wind

  Can Dündar'ın Ergenekon kumpasını savunması

  Sol diye geçiyor sağ olmadığı kesin.
 15. Desert Wind

  Can Dündar'ın Ergenekon kumpasını savunması

  Saf Liberalleri Kılıçdaroğlu adlı Sosyal Demokrat solcu savunuyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...