Tanah-Gospel Theologist

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.943
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

Tanah-Gospel Theologist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

826 profil görüntüleme
 1. Bu saf Taslamanci atkadas Da bize bunlari yutturacagini saniyor.
 2. Kuran yazarları bir karınca ile Süleyman'ın konuştuguna inanan bir zihniyete sahipken çıkıp levha tektonigi Kuranda yazıyor demek nasıl bir bonzai kafası gerektiriyor anlamış değilim.
 3. Dedigim Gibi Kuran YahudiLeri bircok konuda yerden yere vururken asla Adem ve Havva gibi masallari yanlis anladiniz dememis tam aksine o mitozlara atiflar yapmistir bunu kivirmak imkansiz.
 4. Kuran diye elimizde tuttuğumuz metin peygamberin insanlara açıkladığı Kuran değil bu %100. Kuranda kesintiler var hatta bazi ilk dönem alimleri Kuran 18000 ayetti bile demiş Fatihayi sure değil Dua sayandan Kuran'daki bazı iki sureleri tek sure kabul edenler bile var ilk dönemde.
 5. Sayin inançlilar istediğiniz kadar Kıvirabilirsiniz biz ilk dönem Islam kaynaklarında Adem ve Havvanin var olduhunu biliyoruz heralde kurana yakincçağda yaşayanlardan daha iyi anlayacak değilsiniz. Ayrica Kuran birçok konuda Hristiyanları ve Yahudileri eleştirmistir ama bu konuda Hayır.
 6. Hayır bizi gerizekalı yerine koyup ilk dönem Kuran tefsirlerini bilmediğimizi sanıyor ya o harbiden acınası.
 7. NKuranda evrim yoktur bunun en büyük kanıtı ise Kuranin Tevrat'i bu konuda bir defa dahi eleştirmemesi Adem ismini kullanması ve peygamberin sözleri ve yaşadığı çağdir. Bu zirvalara inanıp da Kuranda Adem ve Havva masalı yok diyen safin tekidir. Teşekkürler paylaşım için .
 8. Siz ateistleri gerizekali sanarak mi bu konuyu actiniz?
 9. Batlamyus evren modelini ve eski kozmogonileri araştırın bu iddialarin maalesef saçma sapan olduğunu biz biliyoruz.
 10. Şu yukardaki yorumda en ufak bir zeka kırıntısı olduğunu biri ispat ederse forumu bırakacağım.
 11. Bu beyinsizin sadece benim açtığım değil açılan her konuyu sik etme olayını bilen yöneticilerin bu foruma tek bir katkısı olmayan bu mk trolunun öğrenme amacı da taşımadigi halde bizim emeklerimizin içine sicmasina ne zaman son verip şu götü banlayacaksiniz?
 12. Soğuk hava adamdır.
 13. Sünneti ilk olan( sünnetli doğan Nuh gibiler hariç) ibrahimdir Yahudilik'e göre. Islam'a göre de öyle sanırım emin değilim. Amacı ise Tanrı'nın Ibrahim'in soyuna vereceği vaat edilmiş topraklar icin yaptığı antlasmanin simgesi olmasıdır.Yani Müslümanlar ibrahim'in diğer bir oğlu olan Ismail'e verilen topraklar için sünnet oluyor gibi bir durum oluyor.
 14. Dangalak içki içmenin cezası ibadete yaklaşmamak olur mu sadece? Bunun neresi ceza lan?
 15. Bu âyet Muhammedin yanindakilere mi gönderme yapıyor Yahudiler'e falan mi öncesine falan bakmak lazım.