Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.051
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

6.373 profil görüntüleme
 1. Türk Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Ben bilimin evrimi ıspatlamaya ya da yalanlamaya çalıştığını söyleyen tek bir bilimci, bilimsever, ateist, deist vb görmedim, duymadım. Bunu daha ziyade sen uydurmuşsun gibi duruyor. Evrim bilimsel bir gerçek olmanın da ötesinde, doğanın kendini var etme, varlığını sürdürme yöntemidir. Bir doğa yasasıdır. Evrimin ne olduğunu ve nasıl işlediğini açıklamaya çalışır bilim. O açıklamaların bütününe de evrim kuramı (teorisi) denir. Evrim kuramından neden habire söz ediyoruz? Çünkü insanlık, binlerce yıldır var oluşunun nasılını ve nedenini merak ediyor, sorup duruyor. Dinler ise bu soruya en net, en kesin yanıtı veriyor. O yanıt ise akla ve gerçeğe uygun değil. Tamamen yanlış. Ancak bildiğin gibi dünyanın ezici çoğunluğu bu yanlışı doğru zannediyor ve dinlerin barındırdığı içeriğin diğer kısımları da devreye girince bilime savaş açmış bir yapıyla karşı karşıya kalıyoruz. Evrim basit gerçek. Onu dinin karşısına koymak aptalların işi. İnançsızların canlılığı açıklamaya ihtiyacı var, tıpkı inançlılar gibi. Ortada inanç kalmayınca nasıl açıklayacak? Doğal olarak evrimle. Kaldı ki birçok inançlı insan evrimi kabul ediyor. Evrimi kabul etmeyen insan cahil falan değil, düpedüz geri zekalıdır, aptaldır. İnançları nedeniyle kabul etmeyenler de dahil. Tek istisnası ağır dindar/dinciler.
 2. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  İyi ya, Kürtçüler anlamında kullandığımı açıklamama da gerek olmasın artık... Bende bir tuhaflık yok. Gayet netim. Sende de tuhaflık veya sıkıntı yok ama. Tipik AKP'lisin işte... Yandaş medyadan, aktrollerden duyduğunu gelip satan sıradan bir Tayyipçisin.
 3. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Dedim ya? AKP'ye oy verenler dışındaki herkes mutlaka Fetöcü ya da PKK'lı. Fethullah'a ne istediyse verdik diyenler, devletin bütün kılcal damarlarına elleriyle yerleştirenler masum, temiz, geri kalan herkes Fethullahçı. Hiç mi merak etmiyorsun, bu muhalif denen insanlar neden size gram saygı duymuyor, küçümsüyor, cahil demeye bile artık eriniyor, ahlaksız olduğunuzu düşünüyor? Nerede cahil, pespaye, ahlaksız, kafayı yemiş tip varsa AKP'li... "Kıroyum ama para bende" meselesi gibi hani.
 4. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Evet, bitmişti. Neden türediler,i nasıl türediler, kimler besledi bunları, onları da yazdık işte. AKP. Kürt oylar pek cazipti, sonra ortaya BOP filan diye bir şeyler çıktı ve Tayyip onun eş başkanı olduğunu söylemeyi pek sevdi falan filan... Baktı ki milliyetçiliği ayaklar altına alması biraz ters tepiyor ve bu tarafın oyları düşme eğilimi gösteriyor, Kürtlere arkasını döndü. Olan biten bu. Salaksınız yemin ederim. Babanıza ananıza, yarinize bu kadar güvenmiyorsunuzdur eminim. Akıllar gitmiş. Beter olun valla...
 5. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Doğru diyosun. Adam yol yabdı. Başka kimse onun kadar güzel yol ve AVM yapamaz, parayı betona gömüp fışkırarak geri dönmesini bekleyemezdi. Kafalar çok güzel...
 6. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Evet, ben de öyle düşünüyorum. Yalnız Fethullahçılarla ve Kürtçüler yetmez ama. Fethullah gitti, başka dini örgütler palazlandı ve devletin içine sokuldu. Onları da çökertmek lazım. CHP'yi de Kürtçülerden vs ayıklayıp muhalefeti doğru düzgün yapmak lazım falan filan. CHP'liler oy vermeyi keserse muhalafet de belki biraz düzelir ve bir şeyler yapmaya talip olma niteliği kazanır. Kısacası AKP, daha doğrusu Tayyip orada durdukça bunların hiçbiri olmaz. Sen onu pek bir seversin gerçi. Batıyoruz mütemadiyyen...
 7. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Tayyip savunmak, onu kakalamaya çıkmak vatana ihanettir. Çok ağlayacaksınız. Onu Kaddafi'ye yapılanları yapmak için arayacak, peşine düşeceksiniz. Ben gayet rahatım, hiç umurumda değil. Tapının, oy verin, destekleyin valla... Bir tane oyum var, gidip İyi Parti'ye verecek ve seçimleri takip bile etmeyeceğim. Ülke bitti. Bundan sonrası oturup izlemeye kaldı. Senin gibi salaklar aman da dıj güşler oyun oynuyor, AKP'liler dışındaki herkes Fetöcü ve PKK'cı, mermi kaç para haberiniz var mı, beka sorunu var o yüzden AKP'ye oy vermeyen vatan hainidir" deyip oyları vermeye devam etsin... En çok ağlayacak olan sizsiniz. Biz zaten ne olacağını başından beri biliyorduk, o yüzden şaşırmamız söz konusu değil. Öyle izleyeceğiz sadece.
 8. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Vaay, çözüm süreci aslında süper bir şeydi de Fetöcülerle Kemalistler bozdu, he mi? "Milliyetçiliği biz ayaklar altına aldık" diyen Tayyip, ne kadar TC ibaresi varsa kaldırdı Güneydoğu'da. PKK bütün illere bombalar gömdü. Bırak polisi, valilere bile görmezden geldin dedi, onlar da öyle yaptı. Ahlaksız herif, AKP başa geçtiğinde PKK terörü sıfır noktasındaydı. Tamamen bitmişti. Mecliste de yoktular. Hapistelerdi. Tayyip teker teker hapisten çıkarıp meclise soktu. Selo ve Figo dediğin tipler hapiste de diğerleri neden hala mecliste, onu soruyorum. Bu parti neden kapatılmıyor, terörist bunlar diye bağırdınız adamlar neden hala milletin vekilliğini yapabiliyor? Madem teröristler, niye bu işleri hala yaptırıyorsunuz? Suç değil mi bu be?
 9. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Valla o teröristlerle megri megri diye meydanlarda el ele türkü çığıran da ağlayan da senin Tayyip. Bunu da Apo pankartlarının, Kürdistan bayrağı dedikleri paçavraların arasında yaptı. Oslo, Dolmabahçe görüşmeleri falan hala aklımızda. Çözüm Süreci denen ihanet aklımızda. PKK'lı teröristlerin ülkeye getirilip ayaklarına götürülen savcılarla teker teker affedilişleri aklımızda, hapishanelerden çıkarılıp meclise getirilen ve milletvekili yemini ettirilen PKK'lılar aklımızda, APO'ya yapılan olağanüstü övgüler aklımızda. HDP'li milletvekilleri terörist ise neden tutuklayıp hapse atmıyorsunuz? Adamlara hem terörist deyip hem de mecliste tutmaya ve hatta seçimlere sokmaya devam etmek suç değil mi? Bunu sormak neden aklınıza gelmiyor acaba sayın Ak it?
 10. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Salak, ben Tayyip'ten nefret eden, AKP'ye muhalif bir vatandaşım zaten. Bu adamlar geldiğinden beri aynı şekilde düşünüp konuşan ve yazan biriyim. Sanki ben saklamışım... Salak.
 11. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Salak herif, sen kendin başlık boyu yazmışsın işte, ben sana Atatürk düşmanı diye kafamdan uydurup mu diyorum? Tayyip severliğin, deli Kadir Mısıroğlu hayranlığın, kitaplarını okuman, Twitter'daki paralı ak köpeklerin hesaplarını takip edip referans alman boşuna değil ki. Haydar Baş'tan, Kılışdar'dan bana ne? Ben sen miyim onun bunun ağzına bakıp onların dediklerini satayım? Aptal...
 12. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Kadir Mısıroğlu gibi ruhlarla, cinlerle konuşan delileri okuyan ya delidir, ya da dediğim gibi ahlaksız bir vatan hainidir. O pisliğin Atatürk nefreti ve yazdığı deli zırvaları öğrenip da bir haltmış gibi satmak, sözde ezber bozmak isterler. Sen sanıyor musun ki biz onları hiç bilmiyoruz, hiç duymadık? Evet, Nutuk gayet iyi kaynaktır. Belgeli delillidir, ne olup bittiğini güzel anlatır. Sen cincileri, şeriatçı vatan hainlerini kaynak alırım dersen de sorun yok. Bana ne, git deli deli, cahil cahil yaşa deriz. Ama gelip de burada satmaya kalkar ve Atatürk nefretini o dandik kitaplarla kusarsan alırsın cevabını. Ahlaksızsın elbette. Bugün hala AKP'ye oy vermek için ve Tayyip savunmak için sıkı bir ahlaksız olmak lazım. Cehalet falan demiyorum, basbayağı ahlak diyorum. Şeriat isteyen dinciysen bir şey diyemem ama. Atatürk'ten nefret edip cinci delileri referans alman bu durumda doğal, hatta hak olur. Ancak bu durumda da ahlaksız olmaktan kurtulamazsın.
 13. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Sana göresinden bize ne? Kadir Mısıroğlu denen ruhlarla konuşan deliyi ciddiye alan ya delidir ya da amansız bir Atatürk düşmanı. Arası yok. Resmi olmayan tarih, yani sizin referans almamız gerektiğini düşündüğünüz o söz de tarih şeriatçı zırvalarından başkası değildir. Bu forumda onları kakalaman zor. Sana deli ya da vatan haini der çıkarlar. Ben dedim bile...
 14. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Benim ne olduğum seni bağlamaz. Tayyip karşıtı, senin deyiminle sıradan vatandaşım. Sense AKP'nin, Tayyip'in köpeği bir ahlaksızsın. Gelmişsin burada, karşındakiler geri zakalıymış gibi yandaş medya tadında atıp tutuyor, o yalanları kakalayabileceğini sanıyorsun. Adam diye yutturmaya çalıştığın da senin şeriatsever hırsız Tayyip'in bayıldığı, geçmişte pekçok kıyağını gördüğü için gönül bağı kurduğu fesli deli Kadir Mısıroğlu herhalde. Normal bir insan gidip delilerin yazdığı kitapları okumaz zaten. Senin ne olduğun buradan belli. Gizli dinci misin, şeriatçı mısın yoksa light Müslüman veya ateist; hiiiç farketmez. Ak itsin. Tayyip diye ölüp geberen o iğrenç tiplerdensin. Gerisi önemsiz.
 15. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Kes tatavayı. Yazdıklarını okudum, tipik bir Ak itten başkası değilsin. Ak itlerin, paralı troll köpeklerin hesaplarını takip et,, şeriatçı vatan hainlerinin kitaplarını oku, onların twitter'da falan yazdığı sahte tarihi ciddiye alıp aman da Atatürk, Anıtkabir diye zırvala, karşılığında da Tayyip öv, AKP kakala. Akit seni...
×