Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.455
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

9.323 profil görüntüleme
 1. Türk Ateist

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Arkadaşım, sen okuduğunu anlamıyor musun? Ben, beslenme veya benzeri başka yollarla bağırsak florasını düzelterek hastalıkları tedavi edemezsin diyorum. Bunu kimse iddia edemez çünkü bu delilik. Bilim dışı. Beslenme her şeyi etkiler, önemlidir diyen benim zaten. Senin iddian bu değil, sen, psikiyatrinin, tıbbın en eski derdi olan dev gibi hastalıkları bile böyle tedavi edebildiklerini söylüyorsun. Referansın kim? Canan Karatay, öteki şarlatan Ümit bilmem ne... Bu makalenin linkini verir misin lütfen? Kaynak neymiş, hangi çalışmaymış bu, hangi dergide yayınlanmış?
 2. Türk Ateist

  Ateist Çocukları!

  Ahlaksızlık yapma. müslümangenç'in kendisi olduğunu açıkça belirt, ondan sonra neden atıldığını dürüstçe sor. Sende bu zeka varken kim hangi fikrinden korkacak da seni atacak acaba... Kendi sapkın dini inancının en büyük sapkınlığı olan ensesti ateistler üstünden yansıttığın için atılmışsın, son iletilere bakınca gayet net anlaşılıyor. Burası özgür platform, Müslümanlar ateistlere ne söylerse söylesin adamlar hoşgörü gösteriyor, atmıyor, takmıyor diye sınır yok sandın ve kustun nefretini. Ne bekliyordun? Atmayıp da besleseler miydi seni? Aynı sapık lafları devam ettirirsen yine atılırsın.
 3. Türk Ateist

  HÜKÜMETi erken TEDBiRLERiNDEN DOLAYI KUTLUYORUZ

  Öyle inşallahla maaşallahla olmuyor bu işler. Önümüz Ramazan. Sizinkiler ille de terevih diye tutturacak. Sonra bayram gelecek, harıl harıl ziyaretler yapıp bayramlaşacaklar. Cami kapılarını kırıp da namazaımızı kimse engelleyemez diyenleri gördük daha yeni... Kendileri hastalanıp ölse benim için şahsen hiç sorun yok, doğal seçilim der geçerim ama bulaştırıp duruyorlar... Malum, bu hale gelmemizin nedeni o ahlaksız umreci takımı ki sayıları 20 binden fazla. Karantinalardan kaçanlar, polisin üstüne tükürüp hastalık bulaştırmak isteyenler mi dersin.. ...hepsi bunlardan çıktı. Katil ruhlu pislikler. İyi niyetli olanları tenzih edeyim tabii de sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardır.
 4. Türk Ateist

  HÜKÜMETi erken TEDBiRLERiNDEN DOLAYI KUTLUYORUZ

  Tolonbey, acaba ciddi misiniz yoksa ironi mi yapıyorsunuz? Geçenlerde Sağlık Bakanına teşekkür ettiğiniz bir başlığınız olmuş, o yüzden bu başlıkta da ciddi olabilirsiniz diye düşündüm. Dilerim yanılıyorumdur.
 5. Türk Ateist

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Mide ve bağırsak sorunları yalnız otistiklerde yok. Herhangi bir farklılığı ya da hastalığı olsun olmasın, birçok insanda var ve sorun çözüldüğünde elbette kişi daha iyi hissediyor. Otistiklerde, kronik depresiflerde, şizofren vb hastalarda da bağırsak sorunları çözüldüğünde hasta rahatlar. Ama bu, o sorunu ya da hastalığı tedavi etmez, edemez, böyle bir bilimsel iddiada bulunmak deliliktir. Beslenme çok önemlidir, bağırsaklar vücudun ikinci beyni gibidir deriz, ama özellikle beyinle ilgili sorunları-hastalıkları beslenme vb yöntemlerle tedavi edemeyiz. Kötü ya da sağlıksız beslenme her şeyi olduğu gibi kişinin ruh halini de direkt etkiler, bunu da kimse reddetmez. Ama saptırmanın, abartmanın da alemi yok. Sağlıklı birinin bile bağırsakları rahat değilse; çok yediyse, alışık olmadığı bir besin alıp tepki gösterdiyse, sağlıksız bir şey yiyip florasını bozduysa, kişi huzursuz olur, tadı kaçar, rahatsızlığını geçirmek için çaba gösterir. Karatay abarttı, şarlatana döndü iyice. Şu virusla mücadele ettiğimiz günlerde bile aman da tuzlu gargara yapın, virus boğazınızdan aşağı inmeden ölür dedi bu kadın. Kelle paça yiyin deyip duruyor habire... Kadını görünce artık burnuma leş gibi sarmısak, soğan kokusu geliyor. Antidepresanları bırakın diyen doktor bu. Fanları var, kadın ne derse inanıp uygulamaya hazır hatırı sayılır bir kitle var. Uzmanlığının dışında büyük laflar eden bu gibi insanlar artık kontrol altında tutulmalı, özellikle toplum sağlığına zarar vermelerinin son derece kolay olduğu bu dönemde. Diğer doktor, o Ümit Aktaş da şarlatandır ayrıca... Karatay da o da milyonlar kazanıyor sizler gibiler sayesinde.
 6. Bunu demişsiniz, iyi, güzel. Sonra da bunu demişsiniz. Niye bu kadar çelişki dolusunuz ki... İşte böyle olunca insan ne güvenebiliyor ne de saygı duyabiliyor. Başkalarından talep ettiğiniz şey sizde olmadığı gibi, saygısızlığı aşıp şiddet ve zorbalıkla tanımlanacak davranışa dininiz usulünce kılıf bulabiliyorsunuz. İster eliyle yaptığı puta tapar adam, isterse de putun ona iyilik yapmadığına inandığında oturup onu yer. Yargılamak size düşmez bu durumda. Bir başka inancın mensubu ve tesilcisisiniz siz, en doğrusu benim inancım diyorsunuz. Ve bu uğurda şidddeti hakettiklerine bile inanıyorsunuz. Yukarıdaki ateist arkadaş, lawrenceKrauss ise yalnızca "geri zekalı bunlar" demiş. Sizin bakış açınız ve tepkinizden çok daha masum, nahif ve saygı dolu. Ama siz bunu görebilir misiniz, emin değilim.
 7. Türk Ateist

  Yorumsuz ..

  i Antibiyotiği, virusu tedavi etmek için kullanmıyorlar. Virusların antibiyotiğe etki etmediğini herhalde onlar da biliyordur, değil mi? Bu virus akciğerlerin hasar almasına neden oluyor bazı hastada. Zatürree ve daha ağır hastalıklar ortaya çıkabiliyor. O gibi durumlarda antibiyotik kullanmak kaçınılmaz oluyor. İnfluenza, Rhinovirus ve Coronavirus gibi bazı grip yapan viruslar zaten hepimizi grip yapan ve solunum sistemini (en çok da üst solunum yolları) etkileyen viruslar. Antibiyotik kullanmadan, hatta çoğu zaman herhangi bir ilaç kullanmadan iyileşiyoruz. Ama bu viruslar, şu anda da özellikle yeni tip Coronavirus savunma sistemini altedip bronşlar ve akciğerlerin dahil olduğu alt solunum sistemini enfekte edip ağır tahribata neden oluyor. Altta bir hastalığı olan, sigara içen, yaşlı, iyi beslenemeyen, immün sistemi iyi çalışmayan vakalarda bu tahribat daha da büyük oluyor ve antibiyotikler de dahil olmak üzere çeşitli ağır ilaçlara başvurmak zorunda kalıyorlar. Bu, normal bir zamanda bildiğimiz grip viruslarıyla karşılaşıp hastalığı ağırlaşan insanlara da uygulanan tedavidir zaten. Tam da o yüzden yaşlıları korumaya çalışıyoruz, bulaştırmamak için izole ediyoruz. Bütün çabalara rağmen boğularak ölüyorlar çünkü.
 8. Türk Ateist

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Soner Yalçın da iyice şarlatana döndü. Kafayı mı yemiş başka amaçlar mı güdüyor bilmiyorum tabii. Öncelikle, aşı karşıtı insan, zihnen sağlıklı insan değildir, aşıya savaş açmış birinin hiçbir düşüncesi ciddiye alınmamalı, bilgi diye sunduğu her şeyi didik didik etmeli... Saklı Seçilmişler (adında meymenet yok) kitabını bilmem, ama Kara Kutu adlı kitabı korkutacak kadar tehlikeli ve yalan bilgiyle dolu. Evrim Ağacı'nın topluluklarından biri olan Teyit, bu kitabı incelemiş ve baştan sona çürütmüş. Yalan ya da kaynaksız bilgi mi, intihal mi, uydurma mı, ne ararsanız bulmuşlar kitapta. "Teyit, modern tıp ve aşı karşıtlığı üzerine kurulu tartışmalara yol açan kitabı sadece okumakla kalmadı, yaklaşık 3 ay bir süre boyunca, 13 kişilik özel ekiple cümle cümle analiz ederek inceledi. İncelemeler, uzman görüşleri ve bilimsel verilerle, bilimsel metodu takip ederek yapıldı. Çok sayıda uzman ve bilirkişi, raporun hazırlanmasına katkı sağladı ve akademik olarak Teyit ekibine yardımda bulundu." https://evrimagaci.org/soner-yalcinin-kara-kutu-isimli-kitabindaki-asi-iddialari-hatali-kaynaksiz-uydurma-veya-carpitilmistir-8350 Bu kitaplar açıkça halk sağlığını tehdit ediyor. Bu tip kitapları, bazıları tıp eğitimi almış doktorlar da dahil olmak üzere artık herkes yazıyor ve bu kitaplar inanılmaz satıyor. Ne yazık ki bunları takip eden, inceleyen ve hatta gerektiği halde yaptırım uygulayan hiçbir kurum, kuruluş, örgüt vb yok. Bu tip şarlatanlar dünyanın her yerinde var ne yazık ki... Soner Yalçın'ın bunlardan biri haline gelmesi ise üzücü. O hep komplo teorilerini severdi ama artık iyice kaybolmuş...
 9. Türk Ateist

  Koronavirus sistemin yıkılmasına ön ayak olur mu ?

  Gizlenen bir şey yok, her şey gözümüzün önünde olup bitiyor. İnsan beyni karmaşa aramaya çokça eğilimlidir, o yüzden göz önündeki çok basit gerçekleri "Bu kadar da basit olamaz" diyerek kabul etmek istemez ve ardında bir şekilde görünmeyen bir güç, biri, bir örgüt vb bir yönlendirici arar. Tanrı inancına yatkınlığımız da bu özelliğimiz nedeniylidedir örneğin. Her şey kendiliğinden olagelmiş dediğimizde yavan, eksik, yetersiz gelmesi bundan. Elbette daima derin devletler oldu, birtakım insanlar birleşip lobiler oluşturdu, birileri iş birliği yapıp birilerine başına çöreklendi ve sömürdü, ajanlık faaliyetleri vb yapıldı. Bunların hepsi hala yapılıyor, yapılacak da. Kullanılan araçlar değişecek sadece. Ancak bilinmesi gereken önemli bir şey var, o da bilginin artık gizlenemeyeceği gerçeği. Bilim adına delilik, çılgınlık ya da kötülük yapmak isteyenler de olacak ancak daima kontrol altında oldukları için gizli kalmayacak. Çünkü bilim kimsenin tekelinde değil. Atıyorum, ABD'de bilimci varsa ve Güney Kore'de de var, Hindistan'da da var, Küba'da da var. ABD veya Rusya'da bir bilimci ben şöyle bir bilgiye ulaştım, şunu keşfettim, şunu icat ettim dediğinde, kimse "Aa, süper, sağol, tamam" deyip geçmiyor, onu doğrulamak veya yanlışlamak için hemen işe koyuluyor. Kimseyi kandıramazsınız yani. Bilim zaten böyle gelişen bir etkinlik. Beslenme bir hastalığı tedavi etmez. Tedaviye daima destektir, oldukça da önemlidir, ama tedavi etmez. Midenizdeki basit sorunları halledebilirsiniz ancak... Ben beslenmenin çok çok önemli olduğunu düşünürüm, kişisel olarak da beslenmeme titizlik gösteririm ama saydığınız hastalıkların beslenme düzenini değiştirerek tedavi edilebileceğini söylemek fazla aşırı bir iddia. Otizm demişsiniz mesela... Otizm geçmişte milyonda bir görülürdü belki, sonra yüz bine düştü, sonra bine, şimdilerde 68'de bir gibi bir oran var. Dünyada ise 59 çocuktan biri otistik oluyor. Çok değil, 20 yıl önce direkt genetik bir farklılık derdik, çünkü çok ender rastlardık. Şimdi kesin olarak biliyor biliyoruz yalnız genetik değil, çevresel faktörler nedeniyle de kişi otistik oluyormuş. Ama neden oluyor? Neden eskiden bu kadar çok olmuyordu da şimdi oluyor? Nedenlerden biri beslenme, evet ama inanın bu faktörler içindeki en önemsizi. Şimdi biliyoruz ki depresif ebeveynin (özellikle anne) çocuğunun otizme yatkınlığı fazla oluyor. Şizofren ebeveynin de öyle... Bu iki hastalık da tıbbi hastalıktır, her ikisi de psikiyatrinin en en en eski dostlarıdır... Ayrıntılı bir konu bu. Otizme yakalanmanın da tedavinin de yalnız beslenmeye indirgenmesi epeyi delilik. Sağlıklı ve dengeli beslenmek çok önemlidir elbette. Bunu en iyi bilenlerden biri olduğumu söyleyebilirim, bizzat dikkat eden ve farkı gözlemleyen biri olarak. Ama hani aman da taş devri diyeti, Dukan diyeti, karbonhidrat diyeti, protein diyeti, Karatay diyeti falan deyince insanın tadı tuzu kalmıyor. Herkesin metabolizması ayrı, hastalıkları ayrı, değerleri ayrı. O yüzden bu tip diyetler çoğu zaman zarar verir. Yapılacak en doğru şey önce gidip kan değerlerine vb baktırıp eksik veya fazlaları ortaya çıkarmak ve kişiye özgü beslenme programı çıkarmak. Her şey iyiyse zaten sorun yok demektir, sağlıklı insan her şeyi yer...
 10. Türk Ateist

  Koronavirus sistemin yıkılmasına ön ayak olur mu ?

  Doğru, AIDS yüzünden on milyonlarca insan öldü, ölmeye de devam ediyor. Ama zeki çocuk, AIDS, Coronavirus kadar büyük bir hızla yayılmıyor, değil mi? Hastaneler tıka basa AIDS vakalarıyla dolup taşmıyor bir günde, birkaç gün içinde ölmüyor. Burada sorun Covid19'a yakalanmaktan kaçınmak değil. Virusa yakalananların %80'i ya hafif atlatıyor, ya hiç semptom göstermiyor ya da semptomlar ağır olsa da ölmüyor. Ama büyük bir hızla yayabiliyorlar. Özellikle yaşılar dayanamıyor ve ölüyor. Yani benim sorunum izole olarak kendimi korumaktan çok, eğer virusa yakalandıysam onu yaymak. Anne ve babama bulaştırmamak öncelikle. Yoksa bizler çok çok büyük ihtimalle kolay atlatacağız, ama 60 yaş üzeri popülasyonu korumak zorundayız. Çünkü bu insanlar doğaları gereği diyabet, tansiyon, kalp hastası vb oluyor, ümmin sistemleri çok güçlü çalışmıyor vs. Virus iki hafta kadar uyuyor sonra. Daha da kötüsü hiç semptom göstermeyen çoğunluk, hasta olmadığından emin olduğu için toplum içinde rahat rahat dolaşmaya ve virusu yaymaya devam ediyor. Kısacası virusu çok ciddiye almak ve bulaştırmamak için çaba göstermek zorundayız. Bak bizde de ışıl ışıl doktorlar ölmeye başladı, hastaneler dolup taşıyor, yalnızca dün 80 kişi öldü. Virusu çok iyi tanımıyoruz, nasıl davrandığından emin değiliz, hızla mutasyon geçirdiği için daha neyle karşılaşacağımız bile tam bilmiyoruz. genç ve çocuk ölümleri de başladı. Yani mevcut virusu ve salgını AIDS gibi bulaşıcı hastalıklarla, diğer sıradan sayılabilecek grip salgınlarıyla, trafik kazalarında bir yılda ölen insan sayılarıyla karşılaştırmak zeka değil, geri zekalı olma belirtisidir. Çağ, iletişimin kolaylığı nedeniyle toplumları kolayca organize edebilmenin mümkün olduğu bir çağ. Tüm dünya bu imkanı kullanıp kendi halkını koruma ve ölmelerini engelleme derdinde. Ekonomimiz dünyaca zora girmiş, devletleri yönetenler bu krizi nasıl daha doğru yönetebilirizin derdine düşmüş, herkesin koltuğu sallantıda, senin gibi aklı evveller ille de bir üst akıl falan arıyor. Salak adam, gelip kendini vuran bir virusu kim yayar? Zeka yoksunu seni? Biyologlar başta olmak üzere devletleri yıllardır uyarıyor, küresel ısınma iklimleri değiştirecek, salgın hastalıklar başgösterecek, kontrolü kaybedeceğiz diye yıllardır bağırıyor ama dinleyen var mı? İşte böyle bir virus çıkar ve misler gibi oynar senle... Dünyada benim parmağım olmadan yaprak bile kıpırdamaz kafasındaki ahmak insan da çaresizce kaçar işte böyle. Sorun çok açık, her şey ortada. Akıllılar kendini korumanın önemini kavramış durumda. Hepimiz bir yerde hastalanacağız, önemli olan yığılma olmadan hastalanıp sağlık hizmeti alabilmek. O yüzden salgını durdurmak değil, yavaşlatmak istiyoruz. Bir süre sonra sürü bağışıklığı olacaktır zaten. Hepsi bu kadar.
 11. Türk Ateist

  Koronavirus sistemin yıkılmasına ön ayak olur mu ?

  Gluten gökten bir anda inmedi, on binlerce yıldır glutenli yiyoruz tahılı. Bugüne kadar da glutenden ölen insan görmedik, malum çölyak vb özel hastalar dışında. Bu arada ben GDO'yu da savunanlardanım... Onu da on binlerce, hatta yüzbinlerce yıldır yapıyoruz, hatta beslenmemizi bizzat bunu yapmamıza borçluyuz. Canan Karatay'ı ilk bir iki yıl ben de destekledim ama epeyi zıvanadan çıktı, haddini çok aştı, kafayı da biraz yedi. Benim için referans değil artık o. Listelediğin o hastalıkları da sadece beslenme düzenin değiştirerek tedavi edemezsin. Bu insanın doğasının tümünü reddetmek demektir. Küfür demektir.
 12. Türk Ateist

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Aşkolsun, görmem mi? Tam benim kalemim iki deliyle karşılaştım orada. Haliyle size uyum sağladım. Bugünlerde meşguliyetle tedavi yöntemini uygulamaktan başka yol yok. Böyle deli saçması şeyler düşünüp yazın, ondan sonra da niye kimse konuyla ilgili yazmıyor diye forum yazarlarını suçlayın. Dedim ya, forum beni gerçekten şaşırttı, sevindirdi. Şu anda yorum yapabilecek bir durumda değiliz, bekliyoruz. Forumun yazarı bunu bilecek kadar sağduyulu ki komplo teorilerine, abuk sabuk hezeyanlara "fikir" diye sarılmıyor. Size de aynısını tavsiye ederim. Ama ille de bir şeyler konuşalım dersen bizim devletimizi ve virusla mücadele yöntemlerimizi, halka nasıl destek olduğunu (!) falan konuşabiliriz. Ekonomi mekonomi diyorsun hani...
 13. Türk Ateist

  Koronavirus sistemin yıkılmasına ön ayak olur mu ?

  Evet, çok haklısın. Bu WHO da bizi hep kandırıyor zaten. Bir de ilaç şirketleri. Amanın, onlardan daha büyük terörist, daha büyük hastalık yayıcı yok. Bunlar laboratuvarlarda virus, bakteri üretip insanları hasta ediyor, sonra da ilaç yapıp sizi tedavi etmenin yolunu bulduk diyerek trilyonlarca dolar kazanıyor. Hastalıkların çoğu yalan, evet. Bir sürü hastalığın çaresi var ama bizi bilerek tedavi etmiyorlar. Evet. Kafalar ışıl ışıl...
 14. Türk Ateist

  Koronavirus sistemin yıkılmasına ön ayak olur mu ?

  Evet, Covid19 yüzünden bütün sistem tepetaklak olacak. Toplumlar yaşayacağı ekonomik kriz ve sağlığa ulaşım zorlukları yüzünden zıvanadan çıkıp komünist propagandalara kanacak ve komünistler dünyaya hakim olacak neredeyse. Ama bu muhtemelen komünistlerin başarısı da olmayacak. Bunların arkasında mutlaka görünmeyen büyük bir güç vardır, biz bunu bileceğiz. Dünyayı nasıl ki bugüne dek hep Rockerfeller, Rothschild aileleri, sonra ne bileyim Illuminati, Soros, Masonlar gibi gizli örgütler yönettiyse, biz fanilere komünizmi uygun gören birtakım güçler de bunlar gibi bir güç olacak işte. Ay yüreğim yetmedi fazlasına... Bu pansemi böyle delilere güzel ortam sağladı valla. Karantinadayız ya, düşün düşün uydur bolca...
 15. Türk Ateist

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Alemin akıllısı, geleceğini düşünen, olan biteni anlamaya çalışan bir sen misin? Herkes parasını sokaktan topladığı için umursamıyor da bir akıllı olan sen mi umursuyorsun sanıyorsun? Analize bak... Sosyalizm ve komünizmin ayak sesleri geliyormuş da bilmem ne... Allah olsa da sen ve senin gibi düşünenlere akıl verse keşke. Korkma, sosyalizm de komünizm de gelmez, kimse gelip malına mülküne el koymaz. Sakin ol. Gerçekten de öyle olmuş. Konu pek konuşulmamış ki bu beni şaşırtmakla birlikte sevindirdi. Foruma dair umutlarım güçlendi yeminle. Bu, şu anda konuşulması, oturup politik ve ekonomik analizler yapılması epeyce bir aptallık sayılabilecek bir konu. Bir pandemi var, çok iyi tanımadığımız bir virusla mücadele ediyoruz, devletler neye uğradığını ve nasıl başedebileceğini düşünmekle meşgul, herkes elinden geleni yapıyor (Türkiye hariç), millet can derdinde. Ben şahsen senin komplo teorileriyle dolu olduğundan emin olduğum analizlerini hiç merak etmiyorum. Yapılacak şey kendini korumak şu anda. Bunun nedeni de ölmemek değil, sağlık sisteminin işlemesine devama katkıda bulunmak için enfekte olmamak. İleride hepimiz olacağız nasılsa. Yani söylenecek tek şey bu, en doğru bakış açısı şu anda bundan başkası değil. AKP'den başka bu işi paraya çevirme ve kâr etme derdinde olan bir başka devlet yok. Varsa da böyle ilkel, geri kalmış, diktatörlükle falan yönetilen devletlerdir. Gelme ihtimali bile bulunmayan komünizmden korkacağınıza oy verip semirttiğiniz bu ahlaksız hırsızlara, bu katillere bakın da halkınızı buna karşı uyarın. Müslüman aklı bu kadar işte... Hep olmayan düşman yaratıp gerçek düşmanı perdeler, habire hadis yazarlar.
×
×
 • Yeni Oluştur...