Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.818
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

3.050 profil görüntüleme
 1. Yeni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

  Ümit Kocasakal henüz açıklama yapmadı sanırım ama eğer olursa umarım yeterince etkili olur ve kazanır. Ama hiç umudum yok. Hiç. Kılıçdaroğlu parti içindeki yerini inanılmaz sağlama almış. Kocasakal keşke kazansa da alsa. Daha ne isterim ki... Evet, ne yazık ki Meral gibi ülkücü bir cahili CHP'ye tercih edecek hale geldik. Yapacak bir şey yok, oturup üzülecek zaman değil. Ülkücüyse ülkücü, sağcıysa sağcı. Başımızdaki esas beladan kurtulduktan sonra bakarız gerisine...
 2. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Neden istenmediğini, neden üyeliklerin tanındığı anda atıldığını bana değil, yöneticiye sor. Ben onun yazdığını yazıyorum. Yoksa gitmişsin, kalmışsın, beni hiç bağlamıyor. Burada birileri gitsin, ceza alsın falan diyen ben değilim zaten, sen ve democrassian'sınız. Ben diyorum ki, senin halin zaten içler acısı, trollük yapma amacıyla gelmiyorsun elbette ama bir troll'den farksızsın, ama hiç çekinmeden kalkıp yönetim ve anibal hakkında konuşabiliyorsun. Kırk üyelik alıp sonlandırmışsın, ne yaptığın belli değil, can sıkıcı davranışların var ve atılıyorsun, adamları resmen meşgul ediyorsun ama çıkıp hala anibal falan diyor ve yönetimi suçluyorsun. Ne acayip insanlarsınız siz ya... Valla bu tribüne oynama, uğultu çıkarma, demagoji yapma, kuralları kişisel nefret veya takıntılar için kullanıp yaygara koparma, ucuz kahramanlığa soyunma gibi işler hiç sökmez.
 3. Yeni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

  Bu kadın sabah bir haber programına katılıp açıklama yaptı. Attığı tweet'ler için "Pek hatırlamıyorum, arkadaşlar inceliyor" falan deyip kıvırmaya çalıştı. Programın sahibi biraz sıkıştırınca kadının cümleleri daha iğrenç bir hal aldı ne yazık ki. Düşüncelerini ne inkar edebildi ne de savunabildi. Bildiğimiz sol liberal, saçma sapan bir tip. CHP'nin içinde liberal ve Kürtçüler CHP'lileri her zaman rahatsız etmiştir ama partinin artık geldiği noktada sanırım tepki göstermeleri kaçınılmaz olacak. Bu kadın Atatürk'ün kurduğu, Atatürk ilke ve inkılaplarını altı adet okla sahiplenmiş bir partide, ülkenin en önemli ilinin başkanı oldu bir şekilde. Ve bu ilkelerin de Atatürk'ün de karşısında. Bugün milyonlarca insan milli bayramlarda, eylemlerde "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye içinden gele gele bağırır. Yine aynı kitle Kürtçülerle mücadele edilmesi gerektiğini savunur, Ermeni soykırımı saldırısını kabul etmez. Bu kadınsa bildiğimiz dönem solcusu... Ermenici, Kürtçü, hatta yakın çevresinin söylediğine göre basbayağı Apo'cu. CHP'den hayır beklemeyin arkadaşlar. CHP'yi geri almak için Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, bu kadın ve bunun gibi olan onlarcasından kurtulmak lazım. Yani CHP'yi bunlardan kurtarmak lazım. Bu da kısa vadede hiç mümkün görünmediğine göre oylar başka yere gidecek. Ben şahsen İyi Parti'yi destekleyeceğim. Referandumdan sonra CHP'yle bütün işim bitmişti zaten. Dilerim iyi niyetli bütün vatanseverler duygusallığı bırakıp oy vermez bunlara.
 4. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Sen şu başlığa, şu konuyla ilgili yazacak en son kişi bile değilsin. Bin tane nick alıp abuk sabuk dolaşan, saçma sapan trollük yapan, forumdan atılan ve forumda istenmediği belirtilen birisin. Hangi kafayla gelip yazıyorsun, yöneticilerden şikayet ediyorsun acaba?
 5. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Ahlaksız, sahtekar adam, ben nerede böyle şeyler söyledim? Ben, şahsım, kendim, böyle düşünen biri olsam eğer, burada bir saniye durur, onca sene emek verir, başımı derde sokar mıyım, ahlaksız? Bu nasıl bir iftira? Yazılar ortadayken, nasıl utanıp sıkılmadan yazıyorsun bunları? Sonra da ateizm, dürüstlük, ilkeli olmak, ahlak vs vs diye ağlıyorsun. Ama ben hep söylüyorum nasıl bir ahlaksız olduğunu, değil mi? Evet, burası bir dolu internet sitesine göre gayet de küçük bir forum, günde 100 kişi de online olsa bu böyle. Benim kastım bu. Sen, hitap ettiği, ilgisini topladığı kesim belli olan bir forumda kişilik ıspatına çıkıyor, yönetime ve anibal'e saydırmakla gurur duyulacak bir iş yaptığına inanıyorsun. Aman da insanın hayatta gurur duyacağı işler ender olurmuş, sen de bunlardan birini yaşıyormuşsun hani? E Allaan eziği, o kadar mı boş hayatın var, o kadar mı gerçekten kopmuşsun, o kadar mı başarısızsın da şu saçma sapan saldırıyı gurur aracı olarak görüyor da kendinle gurur duyuyorsun? Şu küçücük sanal platformdaki saçma sapan takıntının seni getirdiği hale bir bak. Sen nesin ki şu forumda? Bu hepimiz geçerli aslında. Gelmişiz, yazı yazıyoruz, düşünce bilgi paylaşıyoruz, tartışıyoruz. Hepsi bu. Ne yapıyorsun da kendinle bu kadar duydun, haklılık ıspatladın? Forumu kuranlar duysa bu gururu, dibine kadar hak veririm, bence duymalılar da. Forumun geçirdiği evreleri iyi bildiğim için herkesten çok onların hakkıdır gurur duymak. Ama hani ben onların bir tekinden böyle cümleler duymadım, akıllarına bile gelmemiştir. Tribünlere oynamak zorunda kalırsın böyle. Ateizmi alet edersin, söylenmemiş sözleri yazıp iftiraya başvurarak demagoji yaparsın, ahlak ve dürüstlük satmaya çıkarsın böyle... Evet, öyle oluyor. Yönetim anibal'e torpil geçiyor, ben de dolaylı olarak o torpilden yararlanabileyim diye anbal'e yardakçılık yapıyorum. Biz salağız, hiçbir niteliği olmayan zavallı ezikleriz çünkü, bütün işlerimizi böyle torpille, yardakçılıkla filan götürüyoruz... Ay çok belli olmuş demek... Sana çaktırdığımıza göre...
 6. Bu IQ testi gercek mi?

  Gerçek desem olmaz, demesem olmaz... Doğru, gerçek bir test ama eksik. Yani bu testi yaparak gerçek IQ'nuzu öğrenemezsiniz. Profesyonel testler aşamalar halinde yapılır, daha doğrusu sözeli vardır bunun, görseli vardır, mantıksalı vardır ve zekayı çeşitli yönleriyle tek tek ölçer. Türkiye'de bu kadar ayrıntılısı yok ama profesyonellerin, profesyonel ortamda yaptığı testler linktekinden ibaret değildir. Ben hiç hoşlanmıyorum bu işten. Ne kendiminkini ne de çocuğumunkini ölçtürdüm. Aklımdan bile geçirmedim. Hani oranı %2 civarında bulunan dahilerden olsa zaten kolayca farkeder, zekasının derecesini belki o zaman merak ederdim... Onun dışında yeterince veya yeterinden biraz fazla zeki olması gayet yeter insana. IQ önemsiz bir ayrıntı. Önemi, akademik yaşamda. Onun dışında hemen hiç önemi yok.
 7. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Geç bu masalları. Sen burada ilke ve dürüstlük adına konuşacak en son insanlardansın. Anibal'e kafayı takmışsın, bütün sorun sadece bu. Ondan başka kimseyi böyle şikayet ettiğine, üç günde bir forum yönetimine anibal nedeniyle saydırdığına rastlamadım. O kadar büyük bir saplantı ki bu, ateizmi bile kullanmaya kalktın. Aman da bu yönetimin bu davranışı ateizm adına utanç vericiymiş... Kafaya bak kafaya. Anibal çok değerli bir bilim adamıdır, şahane bir yazardır, şeker gibi insandır, forumun en eski üyelerinden ve yöneticilerinden biridir, mevcut yönetim için de çok değerlidir. Burası kesin. Forum için bu kadar emek harcamış, bu kadar katkıda bulunmuş, bu kadar uğraşmış insanı, sırf arada bir birilerine küfür ediyor diye (ki o bile tartışmalıdır, küfürlü sözcükler kullanıyor diyebiliriz en fazla) atmak, ilkeli ve dürüst yapmaz. İlkesiz, zayıf ve hatta ahlaksız yapar. Neden biliyor musun? Her ne olursa olsun doğru olanın, düzgün olanın, fayda sağlayanın, katkısı büyük olanın yanında olmak, o yolu paylaşmaktır ahlaklı, dürüst olmak. Sen şimdi kaçıncı defadır bu yolda giden, gidebilmeye devam etmek için mücadele eden insanlara sarmış, itin kopuğun yanında yer almış birisin. Forum kuralları filan hikaye aslında senin için. Sen kendin ne kadar uyuyorsun ki? Sen busun. Çünkü komplekslerin var, kendinle sorunların var, anibal de kişisel özellikleri dolayısıyla üstüne oynanması kolay biri. E çünkü adamın ağzı biraz bozuk, yöneticiler onu bir şekilde atmıyor, ele avuca sığmaz olan anibal de bazen iyice rahat davranıp argoyu esirgemiyor... Senin bu adam etmediğin küfür, hakaret kalmadı. Her defa bin tane küfürle şikayet ettin. Sana tek bir kere yanıt vermedi, buna rağmen sorun yapmadı, umursamadı. O yüzden dönüp kendi pisliğine bakacak, ne yapıyorum ben diyeceksin. Hem yönetime hem anibal'e bu kadar saranlar yalnızca Müslümanlar olmuştur bugüne dek. Hiç istisnası yoktur. Sen bu forumu düşünen adam olsan, bahsini ettiğin gibi dürüst, ilkeli, şu bu yönetime destek olur, anibal'i de durdurmak için yöntemler arardın. Sense ikisine de saydırıp duruyorsun düşman gibi. anibal'e kızan, "şöyle yazma, şu sözcükleri kullanma" diyen başka hiçbir ateist yok mu sanıyorsun? Niye onlar senin yaptığını yaptığını yapmıyor? Yönetimden mi korkuyorlar sence? Anibal'den mi korkuyorlar? Aptal mı bu insanlar? Bütün ateistler ilkesiz, dürüstlükten uzak, bir sensin kahraman.... Yönetime de anibal'e de meydan okuyor, dürüst ve ilkeli olmayı öğretiyorsun, bunu yaptığın için de haklı olmanın gururuyla havalara uçuyorsun. Peşinden koştuğun başarıya bak bi... Sanal alemde, üyesi olup yazdığı küçücük forumda elde ettiği gururla mutlu olan adam... Evet, ben şahsen acayip küçümsüyorum bu tür işleri başarı, gurur kaynağı zannedenleri. Gerçek yaşamlarında hemen hiçbir başarı elde edememiş, gurur duyulacak pek bir şeye sahip olmamış, kendiyle sorunlu insanlar olduklarını düşünüyor, biliyorum.
 8. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Sen kafayı yemişsin. Gurur, haklı olmak, haksızlığı dile getirmek... Sana ne dedim, altı üstü forum burası. Sanki bana ülke kurtarıyor, düşmanla mücadele ediyor, ömrünü harcadığı bir çalışmayı sunup savunuyor, bilmem ne başarıyor da haklılığın gururunu yaşıyor... Mücadele ettiği adam da anibal... Bu duruma çok uygun nadide bir ata sözümüz vardı da hatırlayamadım şimdi... Şaka gibi ya...
 9. "Tanrı'yı kolayca bulmak" üzerine güzellemeler.

  Ben de en az sizin kadar beğenmiş ve heyecanlanmıştım. DreiMalAli'nin heyecanı daha başkaydı tabii. Çok uğraştı ve sonunda oldu. Evet, ona ve kitaplaştıran bütün arkadaşlara bir kere daha teşekkür etmiş, anmış olalım. Güncellemeniz çok iyi olmuş. Çocuk çocuğu olan arkadaşlar okuturlar belki. Ne güzel olur...
 10. "Tanrı'yı kolayca bulmak" üzerine güzellemeler.

  Bana pek öyleymiş gibi gelmiyor. Hatta tersi makul görünüyor. İnanç da inanca ait ya da inanç kaynaklı ritüeller de somut olmayan kültürel mirasın içindedir. Kültür zaten tanımı gereği inancı da kapsamaz mı? Biraz düşüneyim be bunu... Siz de düşünün Vefik Sâmi. Gerçi siz düşünmüş olmalısınız. Aksi takdirde böyle yazmış olmazdınız. Bu arada, yazılarınızı, sizi beğendiğimi, içten ve gerçek bulduğumu ve rastladığımda mutlaka okuduğumu belirtmeden geçmek istemiyorum. Bir başlıkta "Ben kimsenin inancını sormam, kendiminkini de tartışmaya açmam, inançların tartışılabileceğine inanmam" gibi bir cümleniz vardı. Çok beğenmiştim.
 11. "Tanrı'yı kolayca bulmak" üzerine güzellemeler.

  Nereden aklınıza geldi bu? Nasıl duygulandım bilemezsiniz... DreiMalAli çevirdi, bana gönderdi, ben de düzenleyip yazdım, sonra buradaki birkaç değerli arkadaş, orijinaline bire bir uygun olarak kitap haline getirdi. Sevgili DreiMalAli sayesinde Türkçeye kazandırılmış bir kitaptır, çok da güzeldir... Bütün çocuklara mutlaka okutulmalı.
 12. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Sen iğrenç bir adamsın. Anibal sayesinde bir kere daha ortaya çıktı bildiğim iğrenç yanın. Konuyu nasıl da anibal haline getirdin, görüyorsun. Yalnız bu agnostik tanrı denen akıl hastasının ardına düşme. Daha önce de aynı böyle bir şizofrenin ardına düştün, sonu pek iyi olmadı onun. Adam en sonunda "Papa'ya mektup yazdım, ateist yaptım" diye ortalara falan düştü...
 13. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  agnostik tanrı denen akıl hastasının konuyla ilgisi yok, zira onun bir şikayeti vs yok. Senin var. Şu iletinde bin tane pislik cümle yazan sana ne diyeyim peki? Sen biliyor musun ki seni okurken benim gerçekten midem bulanıyor, bahsini ettiğin o kokular burnuma geliyor, üslubun inanılmaz rahatsız ediyor. Güya sansürlüyorsun ama olmuyor. Sansürlemek de bir şey değil ayrıca, yani kibar olmaya çalışırken daha çok batabilir insan. Sende olduğu gibi İki yüzlüsün arkadaşım sen. Takıntılısın. Forumda onca çöp insan varken sen forumun -bana göre- en değerli adamlarından birine sarmış, didik didik takip ediyor ve her defa onun üzerinden yönetime bin tane laf ediyorsun. Yönetici geçenlerde senin bir şikayetin üzerine gelip Anibal'i ciddi ciddi uyarmadı mı? Ahlaksızlık değil mi senin bu yaptığın? Sen ne yaptın? Müthiş engin gönüllü, mahçup bir eda ile "Aman da ben ceza alsın istemem, uyarımı dikkate alıp kendini toplasın isterim" dedin ve dikkate alınmış olmanın verdiği gururla yazdın da yazdın. Şimdi kalkmış adamlara saydırıyorsun. Sen kimsin, nesin ki, anibal atılsın, atılırsa ne olurmuş, kim ne kaybedermiş diyebiliyorsun? Ne yapacaksın? Sen mi dolduracaksın boşluğunu? Ben üyeyim, anibal'i hayatımda tanımam etmem ama senelerdir okur, yararlanırım. anibal'i senin gibi dandik, ruhu arabeske batmış birinin şikayetleri nedeniyle atacaklarsa da hiç durmasınlar zaten. Dilinden kanalizasyon, pislik kokusu, bilmem ne düşmüyor, oturup anibal küfür ediyor diye sızlanıyorsun. Adamı şikayet ederken bile bin tane küfür etmiştin. Önce kendine bakacak insan. Altı üstü forum burası. Laflara bak.. Adam kayırma, torpil, ayırımcılık filan diyor resmen... Kafayı yemişsin sen.
 14. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  O kadar okul ve bölüm okudun ama iki satır Türkçe yazı yamayı beceremiyorsun, he mi? Soru işaretlerinin soru sözcüklerinden hemen sonra değil, cümlenin sonuna konduğu gibi basit bir kuralı bile bilmiyor, bütün soru sözcükleri ve soru eklerinin ardına soru işareti ekliyorsun. Senin yaşın başın kimseyi bağlamaz, burada kimseye sadece yaşı için saygı gösterilmez. Ben göstermem şahsen. Saygı hak edilen bir şeydir, lükstür. Ayrıca sende azıcık akıl ve samimiyet olsa, karşındaki insanın da yaşının büyük olması ihtimalini tanırdın, nitekim evladım dediğin ve yaşına saygı göstermesini istediğin adam senden de büyük. Akıl hastası seni.
 15. Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

  Evvela Hacı ile anibal ve birbirleri hakkında yazdıkları hakkında bir yorumda bulunma. Bunlar tanımadığın adamlar. Sen bir geri zekalı değil, akıl hastasısın arkadaşım. İnsanlar senin ne olduğunu anlamadığı için gelip başlığına akıllı uslu bir şeyler yazmaya çalışıyor ama çöpe çeviriyorsun. Aksi mümkün değil çünkü dediğim gibi, sıkıntı aklında. Hastalanmış senin beynin. anibal gelmiş başlığına, aşk hakkında bilimsel yazı yazmış bir sayfa, sen gidip neler söylemişsin. Yani senin gibilerin barınması; normal, gerçekten bir şeyler öğrenmek ve aklının erdiğini aktarmak isteyen insanlara çok büyük haksızlık. İnsanı deli eder, yazdığına yazacağına bin pişman eder senin gibiler, sağlıklı insanları bıktırır ve forumdan soğutur. Önlem almak lazım velhasıl. Yöneticiler bir çare bulur elbet.
×