Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.058
 • Katılım

Topluluk Puanı

0 Neutral

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

6.697 profil görüntüleme
 1. Türk Ateist

  DERİN ABD 11 EYLÜL SALDIRISINDA UÇAK KULLANMADI

  Sevgili bilgivehis, yapma etme, deme şöyle şeyler n'olur... ABD'nin gidip bir yerlere saldırmak, çöreklenmek veya ne yapmak istiyorsa onu yapmak için hiç öyle acayip işler yapmasına gerek yok. Ama bu başka bir konu. 9/11 saldırısı o dönem saygın üniversitelerden gönderilmiş bilimciler, sigorta şirketleri, bu iş için özel olarak kurulmuş tarafsız komisyonlar, kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler vs tarafından didik didik edildi, incelendi ve bu işte ABD devletinin bir dahli olduğuna dair en ufak bir bulguya rastlanmadı. Biraz incelersen göreceksin. Ben şahsen incelememiştim, "bu işi ABD yaptı" fikri kırk yıl düşünsem aklımın ucundan geçmezdi, geçmedi de ama komplo teorileri ortaya çıkmaya başladıktan sonra gördüm ki düşüneni de inananı da çokmuş. ABD bize pek benzemez, orada birbirinden bağımsız onca uzman ve bilimciyi satın alıp iktidar istediği için bunca büyük bir yalanı söyletemezler. Sistem buna izin vermez. Dünyayı da kandıramazlar. Bırakalım Emre1974 gibi kafası güzel Müslümanlar inansın böyle komplo teorilerine...
 2. Türk Ateist

  SADECE ATEİSTLER

  Sevgili DMA, Sadece Ateistler Grubu üyelerinin kotası 10 mg olduğu ve sen de artık bu gruba üye olduğun için kotan kendiliğinden arttı. Bu grubun kotası farklıymış, Bir Buçuk senin için bakınırken gördü ve hepimiz böyle bir şey olduğunu sayende öğrenmiş olduk. Bir süre daha idare eder herhalde seni. Eğer o da biterse bir şeyler yapılır herhalde.
 3. Türk Ateist

  SADECE ATEİSTLER

  Sevgili @Ebu Kafir, @CinleriGorenAdam, @Natüralist Ateist; Yetkilerinizi verdim arkadaşlar. @Sütlü Kase, sen istememişsin ama sana da giriş yetkisi verdim. Umarım hata etmedim, eğer istemezsen belirt, iptal edeyim.
 4. Türk Ateist

  SADECE ATEİSTLER

  Ben de seni gördüğüme sevindim Sevgili DMA. Resim/dosya yükleme hakkımız hakikaten de 5 mb imiş, bunu da sayende öğrenmiş oldum. Yani sana özel bir kota değilmiş, ama ilk aşan sanırım sen oluyorsun. Panele girip kontrol ettim, gerçekten kotanı doldurmuşsun. Hatta kota 5 mb ama esniyormuş, sen basbayağı 7 mb'lık alanı kullanıp bitirmişsin. Dediğin doğru, bu limit çok az gerçekten. Düzeltemedim tabii. Forumun bu ayarının nereden değiştirildiğini bulamadım, ama ilgilenmesi için Bir Buçuk'a haber vereceğim. Bu sürede acil bir yükleme falan yapman gerekiyorsa en en eski yüklemelerinden birkaçını silip sana yer açabilirim, admin panelde yüklediğin tüm dosyalar sırasıyla duruyor, silebilmek çok kolay diyeceğim ama hangi görselin silineceğine karar vermek bana düşmez. Onların hepsi senin emeklerin ve hangisinin daha önemli olduğuna karar verecek olan sensin. Şu anda elimden başka bir şey gelmiyor Sevgili DMA. Bir Buçuk'a haber vereceğim.
 5. Türk Ateist

  SADECE ATEİSTLER

  Adı her ne kadar "Sadece Ateistler" olsa da o bölüme agnostikler, hatta deistler de kabul ediliyor. İlk zamanlar deistleri kabul etmek konusunda biraz tartışma oldu ama güvendiğimiz bir dolu deist yazarımızı almamak mümkün olmayacaktı. İnsanların kriterleri karşılaması önemli. İnançsızlık bunların başında geliyor ama yeterli değil.
 6. Türk Ateist

  SADECE ATEİSTLER

  @DreiMalAli, @anibal, @bilgivehis, @Abdülmalik, @kavak ve @Düşünen Hayvan Hepinize Sadece Ateistler bölümü için giriş yetkisi verdim. "Ben istememiştim ki, niye verdin?" diyecek biri olursa bildirsin, geri alayım. Selam DMA. Forum üst üste güncellenince senin yetkiler buhar olmuş herhalde.
 7. Türk Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Ben bilimin evrimi ıspatlamaya ya da yalanlamaya çalıştığını söyleyen tek bir bilimci, bilimsever, ateist, deist vb görmedim, duymadım. Bunu daha ziyade sen uydurmuşsun gibi duruyor. Evrim bilimsel bir gerçek olmanın da ötesinde, doğanın kendini var etme, varlığını sürdürme yöntemidir. Bir doğa yasasıdır. Evrimin ne olduğunu ve nasıl işlediğini açıklamaya çalışır bilim. O açıklamaların bütününe de evrim kuramı (teorisi) denir. Evrim kuramından neden habire söz ediyoruz? Çünkü insanlık, binlerce yıldır var oluşunun nasılını ve nedenini merak ediyor, sorup duruyor. Dinler ise bu soruya en net, en kesin yanıtı veriyor. O yanıt ise akla ve gerçeğe uygun değil. Tamamen yanlış. Ancak bildiğin gibi dünyanın ezici çoğunluğu bu yanlışı doğru zannediyor ve dinlerin barındırdığı içeriğin diğer kısımları da devreye girince bilime savaş açmış bir yapıyla karşı karşıya kalıyoruz. Evrim basit gerçek. Onu dinin karşısına koymak aptalların işi. İnançsızların canlılığı açıklamaya ihtiyacı var, tıpkı inançlılar gibi. Ortada inanç kalmayınca nasıl açıklayacak? Doğal olarak evrimle. Kaldı ki birçok inançlı insan evrimi kabul ediyor. Evrimi kabul etmeyen insan cahil falan değil, düpedüz geri zekalıdır, aptaldır. İnançları nedeniyle kabul etmeyenler de dahil. Tek istisnası ağır dindar/dinciler.
 8. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  İyi ya, Kürtçüler anlamında kullandığımı açıklamama da gerek olmasın artık... Bende bir tuhaflık yok. Gayet netim. Sende de tuhaflık veya sıkıntı yok ama. Tipik AKP'lisin işte... Yandaş medyadan, aktrollerden duyduğunu gelip satan sıradan bir Tayyipçisin.
 9. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Dedim ya? AKP'ye oy verenler dışındaki herkes mutlaka Fetöcü ya da PKK'lı. Fethullah'a ne istediyse verdik diyenler, devletin bütün kılcal damarlarına elleriyle yerleştirenler masum, temiz, geri kalan herkes Fethullahçı. Hiç mi merak etmiyorsun, bu muhalif denen insanlar neden size gram saygı duymuyor, küçümsüyor, cahil demeye bile artık eriniyor, ahlaksız olduğunuzu düşünüyor? Nerede cahil, pespaye, ahlaksız, kafayı yemiş tip varsa AKP'li... "Kıroyum ama para bende" meselesi gibi hani.
 10. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Evet, bitmişti. Neden türediler,i nasıl türediler, kimler besledi bunları, onları da yazdık işte. AKP. Kürt oylar pek cazipti, sonra ortaya BOP filan diye bir şeyler çıktı ve Tayyip onun eş başkanı olduğunu söylemeyi pek sevdi falan filan... Baktı ki milliyetçiliği ayaklar altına alması biraz ters tepiyor ve bu tarafın oyları düşme eğilimi gösteriyor, Kürtlere arkasını döndü. Olan biten bu. Salaksınız yemin ederim. Babanıza ananıza, yarinize bu kadar güvenmiyorsunuzdur eminim. Akıllar gitmiş. Beter olun valla...
 11. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Doğru diyosun. Adam yol yabdı. Başka kimse onun kadar güzel yol ve AVM yapamaz, parayı betona gömüp fışkırarak geri dönmesini bekleyemezdi. Kafalar çok güzel...
 12. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Evet, ben de öyle düşünüyorum. Yalnız Fethullahçılarla ve Kürtçüler yetmez ama. Fethullah gitti, başka dini örgütler palazlandı ve devletin içine sokuldu. Onları da çökertmek lazım. CHP'yi de Kürtçülerden vs ayıklayıp muhalefeti doğru düzgün yapmak lazım falan filan. CHP'liler oy vermeyi keserse muhalafet de belki biraz düzelir ve bir şeyler yapmaya talip olma niteliği kazanır. Kısacası AKP, daha doğrusu Tayyip orada durdukça bunların hiçbiri olmaz. Sen onu pek bir seversin gerçi. Batıyoruz mütemadiyyen...
 13. Türk Ateist

  Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

  Tayyip savunmak, onu kakalamaya çıkmak vatana ihanettir. Çok ağlayacaksınız. Onu Kaddafi'ye yapılanları yapmak için arayacak, peşine düşeceksiniz. Ben gayet rahatım, hiç umurumda değil. Tapının, oy verin, destekleyin valla... Bir tane oyum var, gidip İyi Parti'ye verecek ve seçimleri takip bile etmeyeceğim. Ülke bitti. Bundan sonrası oturup izlemeye kaldı. Senin gibi salaklar aman da dıj güşler oyun oynuyor, AKP'liler dışındaki herkes Fetöcü ve PKK'cı, mermi kaç para haberiniz var mı, beka sorunu var o yüzden AKP'ye oy vermeyen vatan hainidir" deyip oyları vermeye devam etsin... En çok ağlayacak olan sizsiniz. Biz zaten ne olacağını başından beri biliyorduk, o yüzden şaşırmamız söz konusu değil. Öyle izleyeceğiz sadece.
 14. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Vaay, çözüm süreci aslında süper bir şeydi de Fetöcülerle Kemalistler bozdu, he mi? "Milliyetçiliği biz ayaklar altına aldık" diyen Tayyip, ne kadar TC ibaresi varsa kaldırdı Güneydoğu'da. PKK bütün illere bombalar gömdü. Bırak polisi, valilere bile görmezden geldin dedi, onlar da öyle yaptı. Ahlaksız herif, AKP başa geçtiğinde PKK terörü sıfır noktasındaydı. Tamamen bitmişti. Mecliste de yoktular. Hapistelerdi. Tayyip teker teker hapisten çıkarıp meclise soktu. Selo ve Figo dediğin tipler hapiste de diğerleri neden hala mecliste, onu soruyorum. Bu parti neden kapatılmıyor, terörist bunlar diye bağırdınız adamlar neden hala milletin vekilliğini yapabiliyor? Madem teröristler, niye bu işleri hala yaptırıyorsunuz? Suç değil mi bu be?
 15. Türk Ateist

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Valla o teröristlerle megri megri diye meydanlarda el ele türkü çığıran da ağlayan da senin Tayyip. Bunu da Apo pankartlarının, Kürdistan bayrağı dedikleri paçavraların arasında yaptı. Oslo, Dolmabahçe görüşmeleri falan hala aklımızda. Çözüm Süreci denen ihanet aklımızda. PKK'lı teröristlerin ülkeye getirilip ayaklarına götürülen savcılarla teker teker affedilişleri aklımızda, hapishanelerden çıkarılıp meclise getirilen ve milletvekili yemini ettirilen PKK'lılar aklımızda, APO'ya yapılan olağanüstü övgüler aklımızda. HDP'li milletvekilleri terörist ise neden tutuklayıp hapse atmıyorsunuz? Adamlara hem terörist deyip hem de mecliste tutmaya ve hatta seçimlere sokmaya devam etmek suç değil mi? Bunu sormak neden aklınıza gelmiyor acaba sayın Ak it?
×
×
 • Yeni Oluştur...