Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.419
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

8.800 profil görüntüleme
 1. Türk Ateist

  10 Kasım - İnsanlar ölür fikirler ölmez

  Liberaller, Kürtçüler, fethullahçılar ve AKP'liler uzun yıllar boyu Fethullah tipi propagandayla Atatürk'e etmedikleri lafı bırakmadı. Biz bunları adamdan sayıp bir de uzun uzun tarih anlattık, Atatürk tartıştık. Meğer dert başkaymış... Demek istediğim, onca açık ve Tayyip'ten aldıkları güçle şiddetli saldırı bile Atatürk'ü silemedi, silebilmesi mümkün değildi. Şimdi geldikleri nokta Atatürk. Son bir haftadır, ama özellikle dün ve dünden beri, penguenci yandaş kanallar bile harıl harıl Atatürk övüyor, herkes Atatürkçü olma yarışında. Bu aşağılık insanları buna zorlayan şeyi iyi tespit etmek lazım. O şey gerçeğin, doğrunun kendisi. Atatürk'ün yolu tek doğru yol. Dinle, şunla bunla toplum yönetilmez, bu çağda bu işler tutmaz. Halk zorladı bu insanları. Atatürk bu halkı bir arada ve ayakta tutan yegane simge, değerdir. Bildiğimiz başka bir yol, başka bir doğru da yok zaten. Atatürk neticede vahiy almadı, yalnız aklını kullandı ve doğru yolu buldu. Akıl ve bilimden başkası yol olmaz bir topluma. Hayalle halkı kandıran hırsızlar büyük çöküşte. Hepsi de bugün "Atatürk" demek zorunda kaldı, Atatürk övme yarışına girdi. Tayyip de dahil. Öte yandan bir aklı geliyor, Atatürk Osmanlı subayıydı diyor, Türkiye Osmanlı'dır diyor, küçücük kitlesine oynuyor yine. Diğer yandan o Atatürk'ten ve cumhuriyetten zaten nefret ediyor... Bir şey olmaz. Atatürk'ü silebilmeleri mümkün değil. Tayyip kaç paralık adam ki onun ne dediğinin önemi olsun... Atatürk'e ayyaş dedi, milyonlar meydanlara çıkıp kendisine küfretti. Bunlar gidici. Gitsinler, ondan sonra gör sen olacakları... Herkes gelir gider, Atatürk orada kaya gibi, taş gibi sapsağlam durur. Ona, onun yoluna sırtını dayayan da. Başka da doğru bir yol yok zaten.
 2. Türk Ateist

  10 Kasım - İnsanlar ölür fikirler ölmez

  Saygı, sevgi ve derin bir minnetle bir kere daha andık... Modern Türkiye'nin kurucu babası, büyük devrimci, aklı ve bilimi tek olarak bilip kullanmış eşsiz bir zeka...
 3. Vücuttan çıkarılan cenin değil, embriyodan hallice bir organizma. Cenin haline gelmiş organizmaya kürtaj yapılmaz. O yüzden kürtajı belli aylardan sonra yapmazlar. Kurala uymayanlar var ya da bu kural belli özel durumlarda tanınmaz ama konu şu anda bu değil. Bu işe karar verecek olan kadındır önce. Kadın doğurmak istemiyorsa gebelik sonlandırılır. Evli çiftlerde ise çiftler birlikte karar alır zaten çoğunlukla. Bunun dışında, ötenazi "Ben artık yaşamak istemiyorum yea" diyene yapılan bir şey değildir. Çok çok ciddi araştırma ve tartışmaların ardından verilen bir karardır bu. Ve evet, elbette haktır, hak olmalıdır. Öyle hastalıklar vardır ki tedavisi artık imkansız olan, ona yakalanmış insanı aptalca bir romantizm nedeniyle acılar çekmeye mahkum etmek esas alçaklık, vicdansızlıktır. İnsanın yaşamayı istemek için özel bir motivasyona ihtiyacı yok. Yaşamaya ve yaşamayı istemeye programlıyız zaten. Ölmeyi istemek ise çok önemli bir motivasyona ihtiyaç duyar ve bu motivasyon hemen hep bir hastalığa, rahatsızlığa dayanır. Yani intihar eden, etmeyi deneyip başarısız olan ve ciddi ciddi düşünen insanların %80'den fazlası mutlaka sağlıksız bir durum içinde, çoğu zaman da hasta insanlardır. Bipolar hastaları, majör depresifler, psikotik bozukluğu olanlar ve bazı şizofreni türlerine sahip insanlar intihara en çok başvuranlar oluyor. Yani kimse şımarıklık yüzünden intihar etmiyor. Bu işe din bulaştırıp insanları suçlamak da bir diğer alçaklık ve vicdansızlık mesela... Sen biliyor musun ki, depresyon nedeniyle hastaneye yatırılan insanların %15'i daha sonra intihar ediyor? Dünyada bazı kaynaklara göre her 3, bazılarına göre de her 4 saniyede bir insan intihar ediyor. Şu dünyanın en dramatik, insanı en çaresiz hissettiren bir iki gerçeğinden biridir intihar. İslam denen iğrenç şeye dayanıp da ahkam kesemezsin böyle. Biz ölümle değil, yaşamla ilgileniyoruz. İnsanların nasıl öldüğünün aslen bir önemi bile yok, ama aslolan hayatken insanların intihar etmeleri görmeyi istediğimiz, sevdiğimiz bir şey değil. O yüzden profesyoneller intihar konusu üstünde önemle durur ve sinyal alındığında asla es geçilmemesi gerektiğini söyler. Senin böyle ateistler ölümü takmıyor, intiharı da kürtajı da pek bir seviyor havaların bizi sadece sinirlendirir. Ayrıca sen kendini paralasan da intihar ediyor insanlar, etmeye de devam edecek. Yazdım işte, her 3 veya dört saniyede bir insan intihar ediyorsa dünyada, senin o dandik dinin bir işe yaramıyor demektir. Çünkü bu çok ciddi, dinleri de aşan bir konudur.
 4. Türk Ateist

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Ne yazık ki kullanımda. Başka bir nick isterseniz belirtin, değiştireyim. Buraya yazmadan önce kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz. Sağ üstteki arama bölümüne gidip tıklayın, aşağıdaki seçeneklerden "Diğer seçenekler"i işaretleyin, ardından "Üyeler" i seçin ve o arama çubuğuna nicki yazın. Bunu yaparsanız hangi istediğiniz nickin kullanımda olup olmadığını rahatça kontrol edebilirsiniz.
 5. Türk Ateist

  Tek Gerçek; Nihilizm (Hiççilik)

  Yalnız ergence saçma ve tutarsız olmakla kalmıyor ki. Dibine dek arabesk. *Başlık Ateistcafe'ye taşınıyor.
 6. Türk Ateist

  Bugün Benim Doğum Günüm

  Sizin de doğum gününüzü kutlar, sağlıklı ve mutlu uzun yıllar dilerim. Ama işte ölüm herkesi eşit kılar sözü epeyce bir fukara tesellesi gibi. Ölüm ölümdür, kimseyi de eşit kılmıyor. Eşitliği ölüme havale etmek dinlerin işi. Biz bu tür fukara tesellilerinden uzak duralım, eşitliği de yaşamda arayıp isteyelim. Aslolan hayat çünkü. Tekrar mutlu yıllar...
 7. Türk Ateist

  Bugün Benim Doğum Günüm

  Siz benim 2008 yılında foruma üye olup yazma nedenimsiniz. Size özel mesaj yazarak bir dolu saydırmıştım, siz de "bana bu yazdıklarınızı neden forumda yazmıyorsunuz?" demiştiniz, ben de girip yazmaya başladım. Sonra da kaldım işte... Burada sevdiğim, değer verdiğim insanlar oldu, hala da var. Fakat sizin yeriniz daima kıyaslanamayacak biçimde ayrı olmuştur benim için. İlginç olarak hem en iyi anladığım ve anlaştığım hem de en fazla kavga ettiğim ve anlaşamadığım kişi oldunuz. Evet, hemen hepsi polisitk yaklaşımla ilgili olmak üzere bazı konularda anlaşamıyor ve açıkça sinirleniyoruz birbirimize, kavga ediyoruz. Ben çok eminim ki daha uzun yıllar bizimle olacak, yazmaya devam ettikçe birilerini etkileyecek ve hayatlarına dokunuşlarda bulunacaksınız. Ateizm konusunda basbayağı bir nesli şekillendirdiniz, siz birkaç kişi. Siz ise konuda en fazla yazan, bildiğini aktarmaya çalışan, bilimsel olmanın önemini kavramada büyük etkisi olan kişisiniz. Demem o ki, elbette günün birinde öleceksiniz (ama sandığınız nedenden, sandığınız sürede değil) ama içiniz rahat olmalı. Siz rahat değilsiniz, geride bıraktıklarınızın değerini bilseniz de yetinmeyi tembellik ve hakaret sayarsınız, biliyorum ama öyle değil. Sizi sevgi ve hürmetle anacak hatırı sayılır bir kitle var, olmaya da devam edecek. Kitabınız, şiirleriniz, blogunuz, makaleleriniz, yalnız şu forumda yazdıklarınız bile bıraktığınız büyük izler... Sizi çok seviyorum. İyi ki doğmuşsunuz, sizi iyi ki tanımışım... Nice sağlıklı ve uzun yıllara, birlikte.
 8. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  İslam yeterinden de fazla yoz zaten. AKP daha fazla yozlaştıramaz. AKP'nin yapmak istediği şey toplumu dönüştürüp Arap İslam'ına angaje etmek. Bizim İslam anlayışımız da yaşayışımız da Arap gibi değil. Özgün bir İslam yaşanır bizde, AKP onu orijinal halinde yaşayalım istiyor. Bu forumda senden başka astral seyahatçi şarlatan yok emin ol. Kötü niyetli şarlatan kişiler arıyorsan da çok yanlış gelmişsin. İslam forumlarına gideceksin. Bunu da mı ben öğreteyim... Bi de normal insan akıllı insan peşine düşer, akıllı, kafası çalışan insan arar. Bugünlerde hasret olduğumuz şey tam olarak bu. Sen ise ortalığa düşmüş, şarlatan arıyorum diyorsun. Tekrar söyleyeyim, o türden şarlatanları buralarda bulamazsın. İslami sitelere git, orada hep beraber out of body de yaparsınız merhametli ruhlarınızla evreni de dolaşırsınız. Allah akıl fikir versin.
 9. Türk Ateist

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Düzelttim. Rica ederim. Sizinkini de düzenlemek isterdim ama ne olmuşsa üyeliğiniz sonlandırılmış.
 10. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Düşünce ve inanç özgürlüğü diye diye her yerleri leş gibi kirletti, ülkenin de anasını ağlattınız. Reziller... Düşünceyi ifade özgürlüğü, ne olduğu belli bir ortama gelip herkese hakaret etmek, iftira atmak ve tehditte bulunmak gibi davranışları kapsamaz. Sen gelmişsin ve geldiğin dakikadan itibaren bu saydıklarımı bol bol yapmışsın. Devam edersen atarım diyorum. Bu kadar açık. Bir daha bu konuyla ilgili yanıt verme, yazma.
 11. Türk Ateist

  Reenkarnasyon

  Yüce Yaratıcı dediğin Allah, sıfatları ve eylemleri nedeniyle teknik olarak düşünemez yalnız. Ama sana unu anlatmak pek zor, onu da biliyorum. Ayrıca bizi yaratırken düşündüğünü kabul etsek bile basbayağı aptalca ve epeyce bir kötülük dolu bir organizasyona imza attığını söylemek zorunda kalırız. Çamurla oynayıp insanı yaratması, sonra biraz ortalık kızışsın diye şeytana izin vermesi, cehennem ve cenneti oluşturup sınava sokması vs vs , Allah'ın aklının epeyce karışık ve hatta kirli olduğunu gösteriyor.
 12. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Hayır, hakarete, iftira ve tehdide son vermezsen seni forumda atarım diyorum. Direkt söylüyorum. Buna biz uyarı diyoruz ki öyle. Kuralları biz koyduk, uygulayıcısı da biziz. Yeterince açık olduğunu sanıyorum.
 13. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Makale verdim işte. Ben uydurmadım, aman da inanç, Allah, ruh falan diye zırvalamadım ya? Nöroloğa git sen. Bu iyiliğimi de unutma. Şunu da oku. Güzel özettir. https://evrimagaci.org/astral-seyahat-mumkun-mu-779
 14. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Ben Allah falan tanımam. Nefes alabilmem, var olabilmem, birbirine ölesiye aşık annemle babamın bir gece keyfine bakmasıyla ilgili. Başka da bir hikmeti yok. Burası gayet de benim, bizim forumumuz ve bizim borumuz öter. Kuralları koyan da uygulayan da biziz. Ateistler. İslam'ın ve İslamcıların çürümüş, kokuşmuş ahlakları burada sökmez. Git bu Allah, merhamet kartını gül kokulu forumlarda kullan.
 15. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  İnanç falan değil, bilim lazım öncelikle. Astral seyahatin ne olduğu zaten biliniyordu, ama yaptığına inananların beyinlerinde ne olduğu ve kimlerin yaptığını sandığı da artık iyice biliniyor. Çoğunuz sorunlu insanlarsınız. Saçma sapan illüzyonları, yanılsamaları beceri, özellik, ya da mistik bir şeymiş sanıyorsunuz. İyi bir nöroloğa gitsen iyi olur. https://www.ucl.ac.uk/news/2007/aug/out-body-experiences-ucl
×
×
 • Yeni Oluştur...