Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.360
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

3.707 profil görüntüleme
 1. Neye kanıt sunmamı istiyorsun? Deli olduğuna mı? Kanıt ortada. Dünya düzdür diyor, kanıtlamaya çıkıyorsun. Ciddisin. Bundan güçlü delil mi var? Diğer konulardaki yazdıklarını pek okumadım, okusam oralarda da kesin bir dolu hezeyan, sanrı bulurum ama bu kadarı bol bol yeter. Dediğim gibi cahil, dünya yüzü görmemiş, dağda bi başına büyümüş, iki satır yazı okumamış biri değilsin. Ya da ne bileyim Arap illerinde dinden beyni sulanmış bir gariban da değilsin. Basbayağı mürekkep yalamışsın, ama kalkıp dünya düzdür diyorsun. Dünyanın yuvarlak kanıtlamaya çalışmak, seni ve senin gibileri ciddiye almak demek olacak, o yüzden o işe hiç girmem. Yalnız değilsin, üzülme. Bu yalnızca Müslüman hastalığı da değil. Her dinden, her memleketten çıkıyor senin gibiler.
 2. Valla ben bilime bakarım, baktığımda da senin gibilere ne dendiğini çok rahat görebiliyorum, biliyorum. Senin kafa hezeyanlardan, sanrılardan uçmuş gitmiş. Şu çağda şunca bilginin, deneyimlediğimiz bir dolu işin içinde kalkıp hala dünya düzdür diyorsa biri, bunu ıspatlayabileceğini düşünüp video falan tarıyorsa, onun yeri gerçekten akıl hastanesidir. Ama işte deli deyip geçiyoruz... N'apalım...
 3. Türk Ateist

  Türk Ordusunun İslamcılaştırılması

 4. Dünya düz değil yuvarlaktır demek ve düz olmadığını kanıtlamaya çalışmak bir yana da... ...bu düzdür diyenleri tek tek alıp akıl hastanesine koymak ve tedavi etmek gerek. Bu, şu çağda cehaletle, bilgisizlikle, ahmaklıkla açıklanabilecek bir durum değil. Ciddi ciddi akıl sorunları var bu insanların. Abartmıyorum, laf olsun diye söylemiyorum. Bu insanların hiçbir konuda sağlıklı düşünebilmeleri beklenemez.
 5. Türk Ateist

  Atatürk'ün Alevi Köylerine Camii Yapmasının Nedeni

  Senin düşünüyor olman gerçeği değiştirmez. O yüzden en başta senden delil istedim. Bu çok pis bir Kürtçü iddiasıdır çünkü, ilk kez de duymuyoruz. Sana şimdi oturup Alevileri anlatacak değilim, kültür birliği olunca bağımsızlık da istenir gibi düşünmeni de sosyolojik gerçek adı altında savunmana bir şey demeyeceğim. Bilmiyorsun, yanılıyorsun, yanlışsın, fal bakıyorsun. Bütün söyleyebileceğim bu. Mesele burada Aleviler değil, Atatürk'ün Alevi köylerine zorla cami yaptırdığı iddiandı. Ben bununla ilgiliyim, öyle bir şeyin hiçbir şekilde olmadığı da bilinen gerçek. Dediğim gibi, Kürtçülerden duyduklarını gelip burada gerçekmiş gibi anlatmışsın, hata ettiğini anladın, tamam ama başka bir hatayla devam ettirme istersen.
 6. Türk Ateist

  Atatürk'ün Alevi Köylerine Camii Yapmasının Nedeni

  Alevi tarihini, Cumhuriyet dönemi de dahil olmak üzere biraz okursan onların tamamen Atatürk'ün safında yer aldıklarını, devrimlerini ama en çok da laikliği hemen sahiplendiklerini görürsün. Bunun dışında töre birliği, kültür birliği sağlasalardı bağımsızlık isteyeceklerdi diyorsun ve bunun sosyolojik bir gerçek olduğunu iddia ediyorsun. Bu sosyolojik bir gerçek değil, düpedüz sallamasyon bir şey. İddia, görüş bile diyemiyorum. Anadolu Alevileri zaten Araplaşma karşısında direnmiş bir büyük kitle, bu halde Atatürk'ün yanında yer almaları, kendilerini var etmeleri ve rahatlıklarını sağlamaları açısında gayet yeterli. Zaten Anadolu'da yaşıyorlar; neyin bağımsızlığını ilan edecekler, ne olacak, yeni bir Türk devleti mi isteyecekler... Tövbe tövbe... Fal bakıyorsun ve sosyolojik gerçeklerden değil, yanlı baktığın faldan söz ediyorsun. Tarih, olay ve olgular, oldukları gibi değerlendirilirler. Sosyolojik gerçekler, olmuşlar üzerinden değerlendirilir tarihte. Halamın bıyıkları olsa dayım olurdu'dan farksız seninki. Solcular dediğin Kürtçüler, on küsur senedir Alevilerle uğraşır, onları aşağılar, Atatürk'ü ve Cumhuriyet kazanımlarımlarını sahiplendikleri için düşman olurlar. "Atatürk köylerinize cami yaptırdı, sizi asimile etmek istedi, Dersim'de sizi katletti ama siz hala Atatürk deyip onu seviyorsunuz. Sizde Stockholm Sendromu var" der dururlar, hepsi de rezilce yalandır, iftiradır. Bu forumda da o tip solculardan, Kürtçülerden pek bulamazsın. Belki numunelik bir veya iki tanedir, onlar da atılmaktan çekindiği için bu sahte tarihi zırvaları kolay kolay dile getirmezler. Ayrıca solculardan duyduğunu söylerken, aynı anda onayladığını gördüğümüz bu iftiraları gerçekmiş yazman çelişki. Ufak tefek hatalar önemsizdir ama önemli bilgileri oturup ciddi ciddi araştırmadan, aslını astarını öğrenmeden iddia etmek pek iyi değil. Ben senin yerinde olsam, kendimi senin gibi milliyetçi bir Kemalist olarak tanımlıyorsam hele, bilginin doğruluğunu saptamadan asla güvenmez, böyle de başlık açmazdım.
 7. Türk Ateist

  Atatürk'ün Alevi Köylerine Camii Yapmasının Nedeni

  Valla ben hiç tarihte Alevi yobazlığı ve onun neden olduğu sosyal, tarihsel bir olay bilmiyorum, Aleviler başından beri Atatürk'ün yanında ve safında yer almışlar. Devrimlere karşı çıkan, bölücülük yapan, özerklik vs isteyen Alevi bilmiyorum, bu tip olaylar da ne duydum ne okudum. Basbayağı uyduruyorsun gibi... Ee? Ben ne dedim? "Atatürk Alevilere hiçbir zaman özel bir ilgi-ihtimam göstermemiştir" diyen benim. Özel bir sempatisi olduğunu söylemedim, olmadığı belli. Ama Alevilerle hiçbir zaman uğraşmamıştır, çünkü Aleviler ta o zaman da onun yanında yer almıştır. Atatürk onları, nefret ettikleri Osmanlı'dan ve yobazlardan kurtarıyordur çünkü. Ayrıca Alevilerin kültür birliği içinde olmadığı da pek doğru değil ama bu benim konum değil. Kendi meseleleri. Öyle olsaydı böyle olurdu diye başlık açılmaz. Sen basbayağı öyle olmuş gibi yazıyorsun ayrıca. Olan artık olmuştur, ortadadır, açıktır. Sen basbayağı Atatürk Alevileri asimile etti, köylerine cami yaptı diyorsun, bunları iddia ediyorsun. Hiçbiri gerçek değil.
 8. Türk Ateist

  Atatürk'ün Alevi Köylerine Camii Yapmasının Nedeni

  Aleviler o zaman ayağa kalkıp Cemevi istemsi gibi bir durum yok, bunları nereden çıkardığını hiç bilmiyorum. Kendisi dinsiz bir adam, tekke ve zaviyeleri kaldırıyor, uhrevi denen dünyaya zinhar inanmıyor zaten, bunlarla birlikte şeyh, mürit, dede, seyyid, çelebilik vb tüm dini ünvanları da kaldırıyor. Dedelik ve seyyidlik Aleviliğe ait ünvanlar. Ellerine, aklına sağlık M. Kemal'in. Alevilerin töre birliğini falan da bozmamıştır Atatürk, bilakis Alevilerin daha rahat etmesini sağlamıştır devrimleriyle. Alevilerin bir toplum oluşturup da bağımsızlık istemesi ne demek? Niye yapsınlar böyle bir şeyi? Onlar bile böyle bir şey istememişken sen niye kendi adına olmuş da engellenmiş gibi yazıyorsun ki?
 9. Türk Ateist

  Bu ülkeye en çok zarar veren şahıs kimdir ?

  Hiç kuşku yok ki Tayyip'tir o. Cumhuriyet bir sürü beceriksiz, ahmak, gerici, kötü niyetli hatta vatan haini gördü. Ama Tayyip hepsini ve daha fazlasını tek başına üstünde taşıyan, bu ülkenin bütün kazanımlarını tek başına yerle bir eden kişidir. Onun verdiği zararı hiçbiri veremedi. Adnan Menderes'e bile rahmet okutur bu hırsız şeriatçı.
 10. Türk Ateist

  Sosyalizm Hakkında Bir Soru

  Asıl senin PKK seviciliğin yerin dibine batsın. Müslümanlar gibisin, kafan aynı çalışıyor. PKK terör örgütüdür, sivilleri katleder, şurada iki senedir bizi patlamıyor oluşları da eylemlerden vazgeçip insanlığa terfi etmelerinden değildir. Devletin silahlı kuvveleriyle terör örgütlerini senin gibi karşılaştıran ve meşru kurumu terör örgütüyle bir tutanlar da rezil rüsvadır, kafayı yemiştir. Kürt milliyetçisi milliyetçilik yapmasın demedim, terör yapmasın dedim. Kürt meselesi değil benim konuştuğum. Senin gibi PKK güzellemecisi solcu kırıntıları, sosyalistler. Senden daha mide bulandırıcısı yok bu başlıkta. Terörün dini, dili, milliyeti, etniği, şusu busu olmaz. Sen ilkelsin, kafan ilkel, kalkmış teröristleri cici gösteriyor, devletin silahlı kuvvetlerini teröriste muadil gösteriyorsun. Reziller.
 11. Türk Ateist

  Atatürk'ün Alevi Köylerine Camii Yapmasının Nedeni

  Atatürk'ün Alevi köylerine ille de cami yaptırdığı iddiasının kaynağı nedir, varsa ben de görebilir miyim? Bu iddia son senelerde çıktı ama ben herhangi bir kaynağa ulaşamadım. Sende varsa ve bizimle de paylaşırsan sevinirim. Gerçekten bilmiyorum. Benim bildiğim, Atatürk'ün Alevilere özel bir ilgi ve ihtimam göstermediği, aynı anda onlarla da hiçbir şekilde uğraşmadığı. Aleviler, inançlarıyla uyumlu olan laikliğe, yobaz baskısından da kurtuldukları için o vakitler sarılmıştır ve Atatürk'ü de bugün hala çok sevip sahiplenirler. Yani Aleviler Atatürk için zaten hazır/yanında yer almış kitleyken, uğraşması anlamsız, uğraşmadı da.
 12. Türk Ateist

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Eline sağlık.
 13. Türk Ateist

  MEB’in hazırladığı biyoloji soruları!

  Şaşırtıcı değil, evrimle net biçimde uğraşmaya başlamaları da yeni değil ama insan yine de sinirlenmeden edemiyor tabii. Tayyip'ten tokat yiyen (gerçek, bildiğimiz tokat) eski bakan Suat Kılıç, Çukurova Üniversitesi öğrencisi olan bir gencin bu bakana evrimi ve bilimi savunduğunu söylemesi üzerine "“Evrimi tabii ki sansürleyeceğim. Sen evrime mi inanıyorsun? Maymundan mı geldin? Yukarıda Allah var” demişti. Ne bakanı olduğunu da adını da şimdi hatırlayamadığım bir bakan, geçen yıl "Evrim teorisi ıspatlanmadı, o yüzden çocuklarımıza yanlış bilgi veremeyiz" gibi bir laf etmişti, yine kendisine evrimin müfredattan kaldırılması konusu sorulduğunda. Bunlar evrimci, bilimsel düşünen gençlik istemiyor. Defalarca açık açık söylediler. Dindar, kindar ve cihatçı gençlik istiyorlar.
 14. Türk Ateist

  Allah Neden Dininin Temelini Korkuyla Atar

  Evet, Tanrı yok demek değil sorun. Var deyince sorun çıkıyor ortaya. Tanrı yok; madde var, fizik var, evrim var vs. Hepsi doğal, doğru, gerçek açıklamalar için kullandığımız mevcut metodun, yani bilimin kolları. Her şeyi açıklayabiliyoruz. Ama her şeyi kenara itip "Allah yaptı, 'ol' dedi ve oldu" deyince her şey karışıyor, hatta sandığınızın aksine açıklamak imkansızlaşıyor. Tanrı yaptı dediğiniz yerde hiçbir bilginin peşine düşmenin anlamı kalmaz esas. Bilim olmazsa. Bilim olmazsa siz bu yazdıklarını yazamaz, düşünemezsiniz. Tek bir şeye indirgemek ve her soruda o şeye çıkmak size akıllıca geliyorsa ve rahatlatıyorsa sorun yok. Hayali bir var edici ortaya çıkarıp her şeyi ona yüklemek kolaycılıktan da öte, akılsızlık, gerçek dışılıktır. İlginç olarak Tanrı'nın yokluğunun, sizin deyimizle sonsuz sayıda çokluğa çıkması, yani Tanrı başka başka bilimsel açıklamalar olması durumu, şirke çıkar diyorsunuz. Bu gerçekten ilginç. Şirk olur diye -atıyorum- canlılığı açıklayan evrimi, evrenin ortaya çıkışını açıklayan Big Bang'i (ki bu teori genel kabul görmüş teori olsa da başka açıklamalar da var) kabul etmeyeceğiz o halde. Ya da saydığınız kuantum, termodinamik vb açıklamaları... Ben de bunu diyorum işte. Bunlar gerçek, deney ve gözlemle, ölçümle vs vs ulaşılmış bilgiler, açıklamalar. Bunların hepsini unutup hayali, görünmez ve ilahi olduğu söylenen biri yaptı demek gerçekten delilik. Bunu nasıl göremiyorsunuz, gerçekten hayret ediyorum. İyiliğe bu kadar övgüler düzmenizin nedeni de sahip olduğunuz antik inanç esasen. İyiliği doğal olarak yaşamıyorsunuz. Kendinizden ve Allah'ın kulluğunu kabul etmişlerden başkasına yakıştıramamanız, inançsız bir insanın iyi olacağına ihtimal vermemeniz bundan. Özverili, bencil olmayan, paylaşımcı vs vs insan ateist bile olsa, onda aslen imana ait bir şeyler vardır diyor, kişilerin ateistliğini de böylece kabul etmiyorsunuz. Ateist bir evliya ya da azize elbette rastlayamazsınız çünkü bu sıfatlar dini sıfatlardır, hurafedir, kandırmacadır. Ateist ise adı üstünde, ateisttir. Ve adınız gibi emin olun tüm dünyada ateistler inanırlardan daha iyi ahlaklı, daha iyiliksever, daha paylaşımcıdır. Bak mesela şu ilahiyatçı bu gerçeğin farkına, kendiliğinden varmış:
 15. Türk Ateist

  Sosyalizm Hakkında Bir Soru

  Acayip mide bulandırıcısın. Utanmadan hala şunları yazabiliyorsun. Bu alçaklar değil mi devlet bize bakmıyor, öğretmen doktor göndermiyor vs vs diyen? Gariban, gencecik doktor ve öğretmen mi asimile edecek bu dağlıları? Utanmıyor musun Apo ağzıyla konuşmaya? Aman da gerekçekleri buydu ama sonra vazgeçtiler, eylemlere son verdiler diyorsun çekinmeden. 90'lar falan değil, 2000'lerde de devam etti. 2011'de, hepimizi göz yaşlarına boğan bir katliama imza attılar. Git Neşe Alten katliamına bak. Nasıl pırıl pırıl, nasıl idealist bir kızdı ve bu itler kapısını çalıp "“Biz kamuoyuna açıklama yapmadık mı? T.C.’nin hiçbir öğretmenini Kürdistan’a sokmayacağız demedik mi?” diyerek kızı nasıl yerlerde sürükledi ve öldürdü, oku.
×