Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.344
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Türk Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

8.328 profil görüntüleme
 1. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Sırrı ağaçlar için çadır kuran çevrecilere destek oldu, sonra da malum polis baskını ve onun da çevrecilerin yanında durması. Tamam, evet, böyle oldu. Ama sonra hemen çekildi ve sustu. Kayboldu ortalardan. Nedenini hatırlıyor musun anibal? Çünkü bizim devlete darbe yapmak istediğimizi söyledi. Gezi direnişini yapa milyonlarca insan Tayyip'e darbe yapmak istiyormuş. "İlk üç gün ben destekledim ama?" diyor adamın. Bu halk hareketi bir darbeye kanalize edilmiş, o ve adamlarının gözlemleri de bu yönde olduğu için Gezi'yi desteklememiş. Sonrasında zaten PKK devreye girip bizlerin alanları terketmesine neden oldu, direnişi de mis gibi sabote ederek bitirdiler. Sonra da en çok HDP nemalandı, Berkin falan anarak. Böyle asalaktır işte bunlar Bu aşağılık dağlı Tayyip'i kurtaracağım ona yalakalık yapacağım diye bin takla atıyordu. Çözüm süreci vardı çünkü. Daha da yazmam sana. Sen alenen yalan söylüyorsun artık.
 2. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Çok fena uyduruyorsun. HDP meclise girmiş, en az AKP kadar meşru. AKP meşru ise o da meşru. Kimsenin HDP'nin politika yapma şansını elinden aldığı yok. Kırk kere yazdım. Kılıçdar bunların dokunulmazlığı klasın diye oy verince önce biz kızdık. Daha ne yapayım? Bizi, zaten söylemediğimiz, düşünmediğimiz bir şeyle suçlayıp faşist ilan eden sende salaklık. Sen diyorsun ki aman da HDP için kötü bir laf etmeyin, ittifak yapın, Kürt oyları da alıp iktidar olun. Ben de diyorum ki bu partiyle ittifak yaparsan görürsün kaç oy alacağını. Göreceksiniz de... CHP bu dangalaklıktan dönmez de HDP'ye karşı "nötr" kalmazsa görecek dünyanın kaç bucak olduğunu. Seni de göreceğim o zaman. Bak bir şeyler oluyor birkaç gündür. Ekonomi vs yüzünden batan AKP yine milliyetçiliğe oynayıp CHP-HDP bloğunu kolayca devirecek. Böyle bir blok olursa tabii. Aynı şeyleri konuşmaktan yoruldum. Senin kafan gitmiş. Ben HDP hakkında yazı bile yazmam yıllardır, hiç karışmam. Ama bu Kürtçü pislikler CHP üstünden tabana yayılma ve daha geniş kitlelere ulaşıp propaganda yapma amacı güttüğü ve Kılıcdaroğlu da buna hizmet ettiği için can sıkıyor. İmamoğlu'nu bile yok sayıp Canan parlatıyorlar sağda solda. CHP için bile yazmıyorum, ama bu son yerel seçimleri de sahiplenip kendilerini kahraman ilan etmeleri pislikten başkası değil. Utanmaz arlanmaz asalaklar... Gelip de bana faşist diyecek adamın alnını karışlarım. Faşistin, demokrasi ve özgürlük düşmanı ilkellerin paçasından ayrılmayacak, gelip bana faşist diyecek de susacağım... Bunlar on senedir aynı. O zaman ne idiyseler bugün de aynılar.
 3. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Halkı okuyamayan sensin. Halk dediğin Tayyip'in o pis kemik kitlesinden ibaret değil. Onlar her durumda Tayyip'e vermeye devam edecek. HDP'nin ne halt olduğunu Güneydoğu'da herkes biliyor tabii, alternatifi bulunmadığı için de inanıp duruyor. HDP-PKK milleti tek çare olduğuna inandırmış, sömürüyor. Bu köpekler değil mi hizmet etsin diye gönderilen öğretmeni, doktoru vs vs öldürüp atan... Değişmesi gayet de mümkün. Kürtler bu pisliklerin kendilerini de sömürdüğünü anlarsa ki anlamaması için bir neden yok, yeni bir oluşum içine girebilir. Ama böyle bir teşebbüs olursa bil ki ilk önce HDP yok eder onu. AKP'den en ufak bir farkı yok. Faşizmde de aynılar ilkellikte de. Ne bileyim derken "umut ediyorum" demek istiyorum, umutsuzca. "Ve henüz bir cevap alamadık zaten, aynı sebepten, bilmiyorsunuz işte. Ne yapmayı düşünüyorsunuz bu HDP'yi?" Den benimle kafa mı buluyorsun anibal? Ciddi ciddi soruyorum bunu. Beni mi trollüyorsun da ben anlamıyorum? Sarhoş musun diyeceğim, günlerdir aynı oranda sarhoş olabilme ihtimalin yok. Neyin kafası bu? Milyon kere yanıtladım, hala aynı şeyi soruyorsun çünkü. Ne dememi bekliyor veya istiyorsun? "Atom bombası atıp hepsini yok ederim, ya da baraja zehir koyup akşamdan sabaha hepsini zehirlerim" falan mı dememi bekliyorsun? O zaman kafandaki şablon yerine oturmuş olacak herhalde. Kimsenin bir şey yaptığı yapacağı yok HDP'ye. Girmiş meclise, yapsın politikasını. Bugüne dek göremedik zira... Siyasetten başka her şeyi yaptılar, daha bir yaraya derman olmadılarn. Kürtler sorsun hesabını, bana ne ki? Ben, beni temsil etmesi için oy verdiğim partiden beklentilerimi ifade ediyor, temsil edilmediğimi hissettiğimde de oyumu kesiyorum. HDP beni hiç ilgilendirmiyor. Oy verenleri düşünsün, onlar yapsın ne yapıyorsa.
 4. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Valla Tayyip gelene kadar İstanbul çöp içinde yüzüyordu. Binaların önüne su tankı dolu araçlar geliyordu da onlardan su falan alıyorduk şehrin en merkezi yerlerinde, hatırladın mı? Çöpler dağları falan patlıyordu. Tayyip bunları hatırlatınca ben gık demiyorum, çünkü doğru. Adam harıl harıl bu porpagandayı yaptı yerel seçimlerde. Hatırlattı. Herkes de biliyordu. İmamoğlu'nun rakibi güya Binali idi, ama basbayağı Tayyip, Binali, Soylu, Bahçeli ve diğer kurmaylarla da mücadele etmek zorunda kaldı. CHP hakkında senelerdir yaptıkları propagandalar da malum... CHP bütün bu rezalete rağmen İstanbul'u da Ankara'yı da aldı. İmamoğlu'nun solla uzaktan yakından ilgisi yok, basbayağı AKP profilli bir tip üstelik. Tipik karadenizli inşaatçı, babadan zengin, entelektüel donanımı olmayan, ortanın sağında bile diyebileceğimiz bir tip olarak çıktı. E Mansur Yavaş zaten malum...r Bırak HDP'ye kucak açmayı, onunla ittifak yapmayı, solla bile ilgili olmayan adaylarla aldı götürdü CHP. Bu sırada halkı sinirlendirmemek Canan'ı falan da göz önünde tutmadılar, ortalıkta pek dolaştırmadılar. Ve seçimleri aldılar. Oylar ortada, AKP'li seçmenin bıkmışlığı ortada, her şey ortada. Şimdi bunu sabote ediyor ve AKP'nin değirmenine büyük hortumlarla su akıtıyorsunuz. O da dolduruyor. Milletin midesini bulandırmayın, şu saçma sapan demokrasi havariliğini bırakın. Halkın derdi bu değil. Kürtlerin ülkeye ilişkin sorunları ekonomi, yoksulluk, işsizlik, din baskısı, eğitim ve sağlık hizmetlerinden mahrum kalma ve Arap istilası değilse, Tayyip'in bombalarını yesin yesin otursunlar o zaman, hiç de üzülmem.
 5. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Kesinlikle doğru, aynen böyle düşünüyorum ama ülke o ülke değil artık. O eşik çoktan aşıldı. AKP ne kadar meşru ise HDP de o kadar meşru. Hukukun hiçbir şekilde işlemediği şu dönemde HDP'yi kapatmak benim bile canımı sıkar hani. Hukuk normal biçimde işliyor olsaydı elbette bu alçak sürüsü mecliste olamazdı, olmamalıydı. Tayyip en büyük teröristken, ülkeyi teröre boğmuş ve terörist için propaganda yapmışken yalnız HDP'yi terör propagandası yüzünden kapatmak pek rahatlatmaz. Bırakalım halk ikisinin de ne olduğunu görsün. Göreceklerdir diye düşünüyorum ben. Güneydoğu halkı da HDP'nin ne halt olduğunu anlar belki... Ne bileyim...
 6. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Hayal aleminde yaşayan da sensin kafası iyi olan da. Bir öyle diyorsun bir böyle... Doğru düzgün bir açıklaman da yok, karşındakileri aptal akitler sanıp tek yanlı haberler verip duruyorsun. Bu pislik akit var ya, Tayyip için annesini harcayan? İşte onun kadar Tayyip aşığı olan on binlerce insan Tayyip'e küfür ediyor bugün. Daha önce de söyledim, bu millet iyi gün dostu oldu AKP'ye, sandılar ki devran öyle sürecek, aldıkları iki üç kuruş para gelmeye devam edecek, ekonomi süper olacak, herkes varlık içinde yüzecek. Hani millet AKP'ye din yüzünden para veriyor dedin ya? O da zinhar yanlı. Din bu millet için bildiğin perdedir ve onu kullanmaktan çekinmez. Bunca kadın akın akın türbana, gerçekten dindar olduğu birden bire dine döndüğü için mi büründü sanıyorsun? AKP'den ekonomik olarak beslenemeyen aptallar da, belki bize de iki kuruş bir şey düşer, çocuk çocuk işe girer umuduyla destek verdi. Bir kısım da Tayyip'i, yumruğunu vurdu mu ortalığı inleten erkek sayıp hayran oldu, bağlandı. Zaten önce kadıları bağladı Tayyip. AKP'yi getiren ne din ne de demokrasi vaadleriydi. Halkın umurunda değil demokrasi, laiklik falan. Anlamaz da zaten. Halk cebine, ekonomisine bakar, kendisini ihya edebileceğine inandığı kişiye de götürüp oyunu basar. Tayyip bu işi güzel kotardı. Halkı besledi, gönlünü okşadı, bozuk ağzıyla kahvehane muhabbeti yapıp "Ben de sizdenim, bu fakiri yalnız bırakmayın" deyip taltif etti. AKP'nin başa gelirken, ilk iki dönem yaptığı politika belli. Din AKP'nin gizli ajandası olarak kaldı, nitekim Reina'ya gitme heveslisi varoş kızlar da popolarını açıkta bırakan şortlar giyerken Tayyip aşkıyla yanıp tutuşuyordu. Şimdi işler döndü. Ekonomiye gideceğini iyice anlayan Tayyip, milliyetçiyi oynuyor yine. Onu da siz besliyor, misler gibi istediğini veriyorsunuz. Demokrasi peşinde koşup Kürtçülerle, katillerle kol kol girmek getirmez demokrasiyi. Ayrıca hiç öyle "aman da PKK terörist, HDP'nin de Allah belasını versin AMA" demenin lüzumu yok, durum ortada. Bu halkın için HDP'yle koalisyon yapmayı almaz. Midesi bulanır. Bunu görürseniz, daha doğrusu CHP bunu görürse ne âlâ, görmezse geçmiş olsun. Kürt oylara güvenen aptaldır. Milletin derdi Kürtler falan değil. Kimsenin böyle bir gündemi yok, HDP'li asalaklardan başka.
 7. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Ben de diyorum ben HDP'ye zinhar güvenmem, onunla aynı yolda yürümem, oy vermem, işbirliği yapmam. CHP de böyle yapmalı. Başka türlü bu milletten oy alamaz, Kürtlerden iki milyon ay alacağım diye kendisini lekelerden 4 milyonu İyi Parti'ye kaptırır. Kimsenin içi almaz HDP'yi. HDP ne yapıyorsa kendisi yapsın. 6 milyon oy aldı, misler gibi girdi meclise. Gitsin Güneydoğu'yu iyileştirmek, güzelleştirmek için çalışsın madem, devleti oraya yatırım için zorlasın. Devletten talepleri olsun ama halk için olsun. Kürtler bambaşka bir dünyada yaşıyor, medeniyetten haberi yok çoğunun. Yazık günah değil mi? Bunu ben dert edinirken neden HDP edinemiyor? Kendi çocukları Avrupalarda, Amerikalarda okuyor, garibanın çocuğunu dağa yönlendirip gerilla demeyi biliyor. Bunlar umurunda değil ama onun. Tek bir gün halkın sorunlarına işaret ettiklerini görmedim. Asla duyamazsın ağızlarından. Hepsi aşiret reisleriyle iş birliği halinde, blok oy alma derdinden başka dertleri yok. Benim ilkellerle, halk düşmanlarıyla işim yok, olmaz. AKP'ye yakışır HDP'yle kaynaşmak. HDP terörü desteklemek yerine halkı desteklerse ben de desteklerim onu. Bu kadar açık. Ama bin kere söylediğim gibi, HDP demokratik alanda siyaset yapabilecek bir parti değil. Kürtler terör ve HDP dışında bir oluşum kurmaya çabalamalı. Onunda mı yolunu ben söyleyeyim artık... Seni pek dinliyorlar galiba, sen söyle bari.
 8. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Aklın yolu bir. Ülkeyi biraz bilen, gündemi az biraz takip eden normal biri, CHP'nin HDP ile flört etmesinin CHP'yi bitireceğini net olarak görür, bilir. Daha dün Apo güzellemeleri çeken, Apo terörist değil filozoftur, barış elçisidir diyen, teröristin ülkenin her yerine bomba gömmesine müsade eden, Kürtler rahatsız oluyormuş diye doğuda TC ibarelerini kaldırtan, okullarda Andımız'ın okumasını yasaklatan, "Ne mutlu Türk'üm diyene" demeyi faşistlik gereği gibi gösterip "Milliyetçiliği biz ayaklar altına aldık" diye övünen bizzat AKP'dir, Tayyip'tir. Son seçimlerde yine gidip PKK'nın liderlerinin Kürt seçmene "Oylarınızı İmamoğlu'na vermeyin" demeçlerini devletin resmi kanalı TRT'de yayınlatan da Tayyip. Açılım saçılım yaptılar HDP'yle, resmen ülkeyi bölmenin anlaşmalarını yaptılar, her şey güllük gülüstanlıktı. 2015'te AKP bu yüzden biraz oy kaybedip tek başına iktidar olamayınca çözüm süreci denen ve hiçbir detayını halka açıklamadıkları ihanet sürecini bitirdi ve Kürtlere arkasını döndü. Sonra terör eylemleri hemen tekrar başladı ve AKP Kasım'da yine iktidar oldu. Bu adam neredeyse sonsuz güç ve desteğe sahipken bile halka bu rezilliği kabul ettiremedi. Kendi aptal kitlesi bile mızmızlandı ve bir kısmı oy bile vermedi. Oy vermeyen bu kesim, "kendine çeki düzen ver" diye uyardı, Tayyip de uyarıyı dikkate aldı. O tarihten beri milliyetçi takılıyor işte bu adam. Onun misler gibi kanını emip kuruttuğu o alan, yani Kürtçülük, şimdilerde CHP'nin oyuncağı oldu. Sanıyor ki HDP'yle iş birliği yaparsa oy artıracak. Geri zekalı, aptal adamlar işte.. Mümkün değil. Oy kaybedecek. İşte Tayyip gitti ve Güneydoğu'da bir yığın insanı "Terörü lanetleniyoruz"başlığı altında ayaklandırdı, bir sürü ilde yürüyüş yaptılar. Halk terörü ve terör destekçi HDP'yi istemiyor değil sadece, Kürtler bile istemiyor diyor ne güzel... CHP'yi de HDP'nin yanında gösterip onu da hedef yapıyor. CHP zaten HDP'ye gönüllü sarılmış, seçmenin tüm uyarılarına rağmen bu kan kokan adamlarla demokrasi getirmeye çalışıyor. AKP de getiriyordu o demokrasiyi, gördük. Patlayan bombalarla, kazılan hendeklerle gömülerek gördük. Bu aklıevveller de işte bu dandik politikayı burada yedirmeye çalışıyor. HDP PKK'yı desteklemiyormuş da Apo'yla arasına mesafe girmiş de bilmem ne... Tayyip HDP'yi karşısına almışmış, fırsattan yararlanıp Kürt oylarını alacakmışız CHP olarak. Zekanızı seveyim sizin.
 9. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Gerilla nedir ve kime denir dersine mi girelim? PKK terör örgütüdür, her bir üyesi de açıkça teröristtir. Teröriste gerilla diyerek daha masum ve biraz da havalı bir şeye büründürme alçaklığını yalnızca terörist sevicileri yapar. Onlara gerilla diyenler yalnız ve sadece bunlardır. İkide bir AKP, MHP falan deyip durma şurada... AKP'yle HDP birlik olup Ergenekon ve Balyoz kumpasları yaparken biz yazıyorduk burada, alçak Kürtçü ve liberallerle biz mücadele ediyorduk. O zaman 60 olan anam babam gidip Silivri'de polisin gazını yiyordu, diğer binlerce vatansever gibi. Şimdi her şeyi Fethullah'ın üstüne atıp misler gibi aradan çekildiler. AKP aklanamadı, aklanması zaten mümkün değildi ama nasılsa HDP aklandı indinizde. Akıl tutulmasından başkası değil sizinki. Gerillalar sevsin seni anibal... Ben olsam ne dermişim, hadi bakalım ne yapacakmışım HDP olmazsa falan... Sanki HDP'yi kapatlım, siyaset yapmasınlar falan diyen var. Kılıçdaroğlu bunların dokunulmazlığı kalksın diye onay verirken ona karşı çıkan da bizdik, ama nasılsa en bi demokrat sen oluyorsun, bizim gibiler faşist.
 10. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Sana, bu işlerden anlamıyorsun, yazma derken boşuna demiyorum. Gerçekten anlamıyorsun. Apo PKK'nın kurucusu, örgütsel yapılanma, ideolojik yön, örgütün beyan ve hedeflerini belirleyen ilk aktör. Bunları biliyoruz. Apo Kürt siyasal hareketinin en önemli aktörü. Peki bu, PKK APO'dan ibarettir, Apo'yu yok sayan terörden ve dolayısıyla PKK'dan uzaklaşmış mı oluyor? Apo iti dediğin katil bu olsaydı eğer, PKK 1999'da kendiliğinden yok olur giderdi. Asker PKK'yı bitirdi ama AKP gidip yeniden canlandırdı ve besledi. Apo'yu kullandı elbette ama tek başına değil. Kürt terör örgütleri Apo'yla arasına mesafe koyma sürecine şimdilerde değil, üç beş sene önce başladı zaten. Bunu, bu işleri dikkatle izleyen ve okuyan herkes biliyor. Sen HDP'yi kendine kaynak yaptığın için haberin yok. O KCK denen ayak, bu durumun tezahürüdür mesela. KCP açıkça karar alma mekanizmasıdır ve PKK'yı da yönetir. Yine haberin var mı bilmiyorum, bu hareketin Kandil ayağı da Apo'yo çoktan aşmış ve yönetim kadrosu yeniden yapılanarak Apo'yla araya mesafe çekmiştir. Apo doğal liderleridir, saygıları da gönül bağları da sonsuzdur, ama aktif lider değildir. (İlginç olarak Apo 'nun kendisi de AKP'nin, Apo her şeyin tek karar vericisiymiş gibi göstermesinden pek hoşlanmadığını belirtir. O zaman pek bir solcu olunduğunu düşünüyor katil. Ayrıca "aslolan davadır" deyip dava dedikleri faşistliği kutsuyor, asalet katıyor falan) Apo uzun yıllardır içeride işleri ağırlaştırıyor Kürt hareketi için. Ayrıca devletin elinde "esir" olduğu için hata yapıp yaptırabilir. Yani Apo burada zarf. Sen de zarfı almış, mis gibi açmışsın. PKK bile Apo'yla arasına mesafe koymuş, yeni açılımlara çoktaaan girmişken senin bu Apo'yu PKK'ya eşitleme saflığına acaba ne demeli... HDP teröre destek vermiyormuş da bilmem ne... Ben hiç onların "PKK terör örgütüdür, bizim de bu örgüte bir desteğimiz yoktur, olmayacaktır" gibi bir beyanını duymadım. Dediklerini varsaysak bile neden inanıyım? Tayyip de bin kere gömlek değiştirdim dedi, sıkıştığında Attürk övdü, laiklik güzeldir dedi, inanmadık. HDP de benim için AKP'den farksız ve en az onun kadar gerici ve zararlıyken neden inanayım? Bu ülkede demokrasi ve özgürlüklerin önünü tıkayan iki hareket, iki grup var. AKP ve HDP. Bunlar Fethullah'ı da yanlarına alıp birlikte hareket edip ülkenin bitmesi için arı gibi çalıştı. Şimdi ne diye inanayım da iş birliği yapayım, sahipleniyim, üstelik on binlerce insanı açıkça öldürmüşken...
 11. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Kepazelik, kadının dili ortadayken onu çarpıtmaktır anibal. Bunu bi bil öne. "Devlet doğru düzgün politikalar üretmedikçe, HDP'nin politika yapması için alan açmadıkça gençlerimiz ne yazık ki teröristlere kanmaya, dağa çıkıp onlara katılmaya devam edecek" demiyor. HDP bir şey yapmıyor, her şeyi devlet yapıyor diyor. Ecevit'in söylediği bu mu? Ecevit veya benzeri insanların söylediklerini biz de söyledik çokça, dağa çıkan o çocukları teröristten koruyup doğru yönlendirmek devletin görevlerinden biri dedik. Ama mesele bunları aşağı çok oldu. AKP, HDP'nin önüne ülkeyi serdi. Doğudaki TC ibareleri bunlar istediği için kalktı. Andımız okullardan bunlar istediği için kalktı. Ülkenin her yerine bombalar gömülürken bunlarla iş birliği yapılıyordu, her şey bunların belediyeleri yardımıyla yapıldı. O zaman da terör yaptı ve insanları patlattılar, şimdi de. O zaman da halkı PKK ile tehdit ediyorlardı, bugün de ediyorlar. Acayip midem bulandı. Bildiğin çarpıtıyorsun ki bu senin hiç başvurmadığın bir yöntemdi. İnsan artık şu açık söylemi, cümleleri çarpıtmaya çekinir...
 12. Türk Ateist

  Akıl ve mantık dini

  "Allah'ın karşısına çıkarken temiz olun" deme nedenleri, toplumu az biraz temizliğe zorlamak amacı taşır. Çöldeler, su yok, her yer ve herkes pislik içinde yaşıyor ve temiz olmakla ilgili kaygı gütmüyorlar. Şu çağda bile şunca su ve sabun bolluğuna rağmen insanlar duş almaya, dişlerini fırçalamaya üşeniyor. Leş gibi ter kokuyor millet. Bundan 20-25 sene önce su ve sabun kullanın, temiz olun diye kamu spotları çıkardı TV'lerde. Allah olmadığına, o ayet ve hadisleri insanlar yazdığına göre, temiz olunması fikri insanlardan çıkmış. Amaç açık. Dinler vaktine göre toplum yaşamını düzene sokmak, günlük hayatlarına kadar müdahale edip iyi birtakım alışkanlıklar edinmelerini sağlamak ister. Daha düzenli, daha temiz, daha ahlaklı ve daha kurallı bir toplum haline gelebilmek için kullanılan araçlardır. Büyük oranda amaçlarına ulaşmıştır da. 2000 sene önceki dünya bu... Sorun aslında dinlerde değil, onları hala toplum ve birey yönetmek için kullanılması gereken araçlar olarak görenlerde.
 13. Türk Ateist

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Allah sana kitabıyla doğru yolu göstermiş, şeytan konusunda uyarmış ve nefsine hakim olman gerektiğini sıkı sıkıya öğütlemiş. Özgür iraden var, onu kullanıp uyarıları dikkate alsa ve kitabı okuyup doğruyu yapsaydın. O yüzden suçlusun. Şeytan hem senin kendini hem de Allah'ın seni test etme yöntemlerinden biri sadece. Şeytana ne kadar uymazsan o kadar sağlam bir nefsin olur.
 14. Türk Ateist

  Emekliye Her Gün Zam!!!

  Bizdeki öyle bir şey değil ama. hulas'ın bahsini ettiği gazeteler ve o gazetelerin ürettiği haberler direkt Tayyip tarafından kontrol ediliyor; ona bağlı. Amerika'da böyle bir şey olabileceğini pek sanmıyorum... ABD ulusal basının en bilinen, en büyük şirketlerini Trump yüzde yüz ele geçirmiş, her gün istediği haberleri yaptırıyor, istemediklerine değindirmiyor diyelim. Bu da halk tarafından da hukukçular vb tarafından da çok net biliniyor ama kimse bir şey yapmıyor, yapamıyor gibi düşününün. Bu sizin değil kabul etmek, anlamakta bile zorluk çekebileceğiniz türden bir özgürlük. Adı yalan söyleme özgürlüğüyse tabii.
 15. Türk Ateist

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  HDP'nin PKK'yla ilgisi olmadığı vs vs konusundaki düşüncelerini tartışmayacağım. Yazacağımı defalarca açıkça yazdım, işte en sonra dün bizi yine PKK'yla tehdit eden HDP milletvekilinin videosunu bir umut anlarsın diye getirdim. O yüzden o kısmı değil, bu kısmı yanıtlayacağım. Kürtlerden oy isteyeceğiz elbette. Bu ülkenin vatandaşı olan herkes ve her kesimden oy isteyeceğiz. İsterken de yapmayı hedeflediğimiz her şeyi açık açık anlatacağız. Ekonomi dert ise ülkenin her vatandaşı için dert. Hukuk yok ise her vatandaş için yok. İşsizlik sorun ise herkes için sorun. Araplar başa bela ise herkes için bela. Sanma ki AKP'liler Araplardan pek bir memnun, "ay ne güzel koyu Müslüman din kardeşlerimiz geldi" diye seviniyor. Küçük bir arama yaparsan, AKP'nin en fazla oy aldığı yerlerin, Arapların en az barındığı yerler olduğunu görürsün şaşırarak. Urfa ve Antep gibi sınırda bir iki yeri sayma tabii. Bunun nedeni, AKP'nin kemik kitlesinin vatansever olması falan değil, en az onlar kadar acımasız ve sert olması. Hiç acımıyor, dövüyor ve öldürüyorlar Arapları. Maraş'ta olanlar malum... Ülkenin sorunu Kürtler, Kürt sorunu falan değil şimdi. Bunu dediğin anda gülerler. Seçim zamanı onlarca araştırma şirketi ve yüzlerce amatör anketçi dolaştı ülkeyi. Halkın ilk sorunu ekonomi, ikincisi Araplar, üçüncüsü işsizlik. Araplarla işsizlik arasında da direkt bağ kuruyor ve "Onlar yüzünden de işsiz kalıyoruz" diyorlar. Bu sorunlar Kürtlerin de sorunu değil mi anibal? CHP çıkıp bu sorunları kökten çözeceğini, ülkenin her yerine ama önce Güneydoğuya nitelikli eğitim ve sağlık hizmetini götüreceğini söylese, hukuku ve demokrasiyi düzelteceğim dese, doğru düzgün özgürlük elde edebileceğimizi taahhüt etse yetmiyor mu? Hepimizin kaygıları bunlar. Kürt'ün kaygısı niye bu değil? Eeğer değilse, eğer kendine özel hizmet ve ayrıcalık bekliyorsa çok bekler. O zaman benden değildir zaten, derdi de bu ülke değildir. O yüzden aman da HDP, Kürt sorunu falan deyip ortalığı bulandırmanın lüzumu yok. Bu AKP'nin yarattığı zırvalık sadece. Ekonomi vb yüzünden oyları iyice düşünce PKK'ya sardı, CHP de bu PKK'lı dağlılarla samimiyet kurunca onu da terörist ilan edip yine milliyetçi damardan oy toplama derdine düştü. HDP ise gördüğün gibi hala PKK'yla tehdit ediyor bizi. Yok bir değişme, olmayacak da. Medeniyet, demokrasi falan umurlarında değil bunların. Umarım görürsün de hayal dünyasından çıkarsın.
×
×
 • Yeni Oluştur...