Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.419
 • Katılım

 • Son ziyaret

Türk Ateist kullanıcısının paylaşımları

 1. Türk Ateist

  10 Kasım - İnsanlar ölür fikirler ölmez

  Liberaller, Kürtçüler, fethullahçılar ve AKP'liler uzun yıllar boyu Fethullah tipi propagandayla Atatürk'e etmedikleri lafı bırakmadı. Biz bunları adamdan sayıp bir de uzun uzun tarih anlattık, Atatürk tartıştık. Meğer dert başkaymış... Demek istediğim, onca açık ve Tayyip'ten aldıkları güçle şiddetli saldırı bile Atatürk'ü silemedi, silebilmesi mümkün değildi. Şimdi geldikleri nokta Atatürk. Son bir haftadır, ama özellikle dün ve dünden beri, penguenci yandaş kanallar bile harıl harıl Atatürk övüyor, herkes Atatürkçü olma yarışında. Bu aşağılık insanları buna zorlayan şeyi iyi tespit etmek lazım. O şey gerçeğin, doğrunun kendisi. Atatürk'ün yolu tek doğru yol. Dinle, şunla bunla toplum yönetilmez, bu çağda bu işler tutmaz. Halk zorladı bu insanları. Atatürk bu halkı bir arada ve ayakta tutan yegane simge, değerdir. Bildiğimiz başka bir yol, başka bir doğru da yok zaten. Atatürk neticede vahiy almadı, yalnız aklını kullandı ve doğru yolu buldu. Akıl ve bilimden başkası yol olmaz bir topluma. Hayalle halkı kandıran hırsızlar büyük çöküşte. Hepsi de bugün "Atatürk" demek zorunda kaldı, Atatürk övme yarışına girdi. Tayyip de dahil. Öte yandan bir aklı geliyor, Atatürk Osmanlı subayıydı diyor, Türkiye Osmanlı'dır diyor, küçücük kitlesine oynuyor yine. Diğer yandan o Atatürk'ten ve cumhuriyetten zaten nefret ediyor... Bir şey olmaz. Atatürk'ü silebilmeleri mümkün değil. Tayyip kaç paralık adam ki onun ne dediğinin önemi olsun... Atatürk'e ayyaş dedi, milyonlar meydanlara çıkıp kendisine küfretti. Bunlar gidici. Gitsinler, ondan sonra gör sen olacakları... Herkes gelir gider, Atatürk orada kaya gibi, taş gibi sapsağlam durur. Ona, onun yoluna sırtını dayayan da. Başka da doğru bir yol yok zaten.
 2. Türk Ateist

  10 Kasım - İnsanlar ölür fikirler ölmez

  Saygı, sevgi ve derin bir minnetle bir kere daha andık... Modern Türkiye'nin kurucu babası, büyük devrimci, aklı ve bilimi tek olarak bilip kullanmış eşsiz bir zeka...
 3. Vücuttan çıkarılan cenin değil, embriyodan hallice bir organizma. Cenin haline gelmiş organizmaya kürtaj yapılmaz. O yüzden kürtajı belli aylardan sonra yapmazlar. Kurala uymayanlar var ya da bu kural belli özel durumlarda tanınmaz ama konu şu anda bu değil. Bu işe karar verecek olan kadındır önce. Kadın doğurmak istemiyorsa gebelik sonlandırılır. Evli çiftlerde ise çiftler birlikte karar alır zaten çoğunlukla. Bunun dışında, ötenazi "Ben artık yaşamak istemiyorum yea" diyene yapılan bir şey değildir. Çok çok ciddi araştırma ve tartışmaların ardından verilen bir karardır bu. Ve evet, elbette haktır, hak olmalıdır. Öyle hastalıklar vardır ki tedavisi artık imkansız olan, ona yakalanmış insanı aptalca bir romantizm nedeniyle acılar çekmeye mahkum etmek esas alçaklık, vicdansızlıktır. İnsanın yaşamayı istemek için özel bir motivasyona ihtiyacı yok. Yaşamaya ve yaşamayı istemeye programlıyız zaten. Ölmeyi istemek ise çok önemli bir motivasyona ihtiyaç duyar ve bu motivasyon hemen hep bir hastalığa, rahatsızlığa dayanır. Yani intihar eden, etmeyi deneyip başarısız olan ve ciddi ciddi düşünen insanların %80'den fazlası mutlaka sağlıksız bir durum içinde, çoğu zaman da hasta insanlardır. Bipolar hastaları, majör depresifler, psikotik bozukluğu olanlar ve bazı şizofreni türlerine sahip insanlar intihara en çok başvuranlar oluyor. Yani kimse şımarıklık yüzünden intihar etmiyor. Bu işe din bulaştırıp insanları suçlamak da bir diğer alçaklık ve vicdansızlık mesela... Sen biliyor musun ki, depresyon nedeniyle hastaneye yatırılan insanların %15'i daha sonra intihar ediyor? Dünyada bazı kaynaklara göre her 3, bazılarına göre de her 4 saniyede bir insan intihar ediyor. Şu dünyanın en dramatik, insanı en çaresiz hissettiren bir iki gerçeğinden biridir intihar. İslam denen iğrenç şeye dayanıp da ahkam kesemezsin böyle. Biz ölümle değil, yaşamla ilgileniyoruz. İnsanların nasıl öldüğünün aslen bir önemi bile yok, ama aslolan hayatken insanların intihar etmeleri görmeyi istediğimiz, sevdiğimiz bir şey değil. O yüzden profesyoneller intihar konusu üstünde önemle durur ve sinyal alındığında asla es geçilmemesi gerektiğini söyler. Senin böyle ateistler ölümü takmıyor, intiharı da kürtajı da pek bir seviyor havaların bizi sadece sinirlendirir. Ayrıca sen kendini paralasan da intihar ediyor insanlar, etmeye de devam edecek. Yazdım işte, her 3 veya dört saniyede bir insan intihar ediyorsa dünyada, senin o dandik dinin bir işe yaramıyor demektir. Çünkü bu çok ciddi, dinleri de aşan bir konudur.
 4. Türk Ateist

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Ne yazık ki kullanımda. Başka bir nick isterseniz belirtin, değiştireyim. Buraya yazmadan önce kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz. Sağ üstteki arama bölümüne gidip tıklayın, aşağıdaki seçeneklerden "Diğer seçenekler"i işaretleyin, ardından "Üyeler" i seçin ve o arama çubuğuna nicki yazın. Bunu yaparsanız hangi istediğiniz nickin kullanımda olup olmadığını rahatça kontrol edebilirsiniz.
 5. Türk Ateist

  Tek Gerçek; Nihilizm (Hiççilik)

  Yalnız ergence saçma ve tutarsız olmakla kalmıyor ki. Dibine dek arabesk. *Başlık Ateistcafe'ye taşınıyor.
 6. Türk Ateist

  Bugün Benim Doğum Günüm

  Sizin de doğum gününüzü kutlar, sağlıklı ve mutlu uzun yıllar dilerim. Ama işte ölüm herkesi eşit kılar sözü epeyce bir fukara tesellesi gibi. Ölüm ölümdür, kimseyi de eşit kılmıyor. Eşitliği ölüme havale etmek dinlerin işi. Biz bu tür fukara tesellilerinden uzak duralım, eşitliği de yaşamda arayıp isteyelim. Aslolan hayat çünkü. Tekrar mutlu yıllar...
 7. Türk Ateist

  Bugün Benim Doğum Günüm

  Siz benim 2008 yılında foruma üye olup yazma nedenimsiniz. Size özel mesaj yazarak bir dolu saydırmıştım, siz de "bana bu yazdıklarınızı neden forumda yazmıyorsunuz?" demiştiniz, ben de girip yazmaya başladım. Sonra da kaldım işte... Burada sevdiğim, değer verdiğim insanlar oldu, hala da var. Fakat sizin yeriniz daima kıyaslanamayacak biçimde ayrı olmuştur benim için. İlginç olarak hem en iyi anladığım ve anlaştığım hem de en fazla kavga ettiğim ve anlaşamadığım kişi oldunuz. Evet, hemen hepsi polisitk yaklaşımla ilgili olmak üzere bazı konularda anlaşamıyor ve açıkça sinirleniyoruz birbirimize, kavga ediyoruz. Ben çok eminim ki daha uzun yıllar bizimle olacak, yazmaya devam ettikçe birilerini etkileyecek ve hayatlarına dokunuşlarda bulunacaksınız. Ateizm konusunda basbayağı bir nesli şekillendirdiniz, siz birkaç kişi. Siz ise konuda en fazla yazan, bildiğini aktarmaya çalışan, bilimsel olmanın önemini kavramada büyük etkisi olan kişisiniz. Demem o ki, elbette günün birinde öleceksiniz (ama sandığınız nedenden, sandığınız sürede değil) ama içiniz rahat olmalı. Siz rahat değilsiniz, geride bıraktıklarınızın değerini bilseniz de yetinmeyi tembellik ve hakaret sayarsınız, biliyorum ama öyle değil. Sizi sevgi ve hürmetle anacak hatırı sayılır bir kitle var, olmaya da devam edecek. Kitabınız, şiirleriniz, blogunuz, makaleleriniz, yalnız şu forumda yazdıklarınız bile bıraktığınız büyük izler... Sizi çok seviyorum. İyi ki doğmuşsunuz, sizi iyi ki tanımışım... Nice sağlıklı ve uzun yıllara, birlikte.
 8. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  İslam yeterinden de fazla yoz zaten. AKP daha fazla yozlaştıramaz. AKP'nin yapmak istediği şey toplumu dönüştürüp Arap İslam'ına angaje etmek. Bizim İslam anlayışımız da yaşayışımız da Arap gibi değil. Özgün bir İslam yaşanır bizde, AKP onu orijinal halinde yaşayalım istiyor. Bu forumda senden başka astral seyahatçi şarlatan yok emin ol. Kötü niyetli şarlatan kişiler arıyorsan da çok yanlış gelmişsin. İslam forumlarına gideceksin. Bunu da mı ben öğreteyim... Bi de normal insan akıllı insan peşine düşer, akıllı, kafası çalışan insan arar. Bugünlerde hasret olduğumuz şey tam olarak bu. Sen ise ortalığa düşmüş, şarlatan arıyorum diyorsun. Tekrar söyleyeyim, o türden şarlatanları buralarda bulamazsın. İslami sitelere git, orada hep beraber out of body de yaparsınız merhametli ruhlarınızla evreni de dolaşırsınız. Allah akıl fikir versin.
 9. Türk Ateist

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Düzelttim. Rica ederim. Sizinkini de düzenlemek isterdim ama ne olmuşsa üyeliğiniz sonlandırılmış.
 10. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Düşünce ve inanç özgürlüğü diye diye her yerleri leş gibi kirletti, ülkenin de anasını ağlattınız. Reziller... Düşünceyi ifade özgürlüğü, ne olduğu belli bir ortama gelip herkese hakaret etmek, iftira atmak ve tehditte bulunmak gibi davranışları kapsamaz. Sen gelmişsin ve geldiğin dakikadan itibaren bu saydıklarımı bol bol yapmışsın. Devam edersen atarım diyorum. Bu kadar açık. Bir daha bu konuyla ilgili yanıt verme, yazma.
 11. Türk Ateist

  Reenkarnasyon

  Yüce Yaratıcı dediğin Allah, sıfatları ve eylemleri nedeniyle teknik olarak düşünemez yalnız. Ama sana unu anlatmak pek zor, onu da biliyorum. Ayrıca bizi yaratırken düşündüğünü kabul etsek bile basbayağı aptalca ve epeyce bir kötülük dolu bir organizasyona imza attığını söylemek zorunda kalırız. Çamurla oynayıp insanı yaratması, sonra biraz ortalık kızışsın diye şeytana izin vermesi, cehennem ve cenneti oluşturup sınava sokması vs vs , Allah'ın aklının epeyce karışık ve hatta kirli olduğunu gösteriyor.
 12. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Hayır, hakarete, iftira ve tehdide son vermezsen seni forumda atarım diyorum. Direkt söylüyorum. Buna biz uyarı diyoruz ki öyle. Kuralları biz koyduk, uygulayıcısı da biziz. Yeterince açık olduğunu sanıyorum.
 13. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Makale verdim işte. Ben uydurmadım, aman da inanç, Allah, ruh falan diye zırvalamadım ya? Nöroloğa git sen. Bu iyiliğimi de unutma. Şunu da oku. Güzel özettir. https://evrimagaci.org/astral-seyahat-mumkun-mu-779
 14. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Ben Allah falan tanımam. Nefes alabilmem, var olabilmem, birbirine ölesiye aşık annemle babamın bir gece keyfine bakmasıyla ilgili. Başka da bir hikmeti yok. Burası gayet de benim, bizim forumumuz ve bizim borumuz öter. Kuralları koyan da uygulayan da biziz. Ateistler. İslam'ın ve İslamcıların çürümüş, kokuşmuş ahlakları burada sökmez. Git bu Allah, merhamet kartını gül kokulu forumlarda kullan.
 15. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  İnanç falan değil, bilim lazım öncelikle. Astral seyahatin ne olduğu zaten biliniyordu, ama yaptığına inananların beyinlerinde ne olduğu ve kimlerin yaptığını sandığı da artık iyice biliniyor. Çoğunuz sorunlu insanlarsınız. Saçma sapan illüzyonları, yanılsamaları beceri, özellik, ya da mistik bir şeymiş sanıyorsunuz. İyi bir nöroloğa gitsen iyi olur. https://www.ucl.ac.uk/news/2007/aug/out-body-experiences-ucl
 16. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Yok öyle bedava saygı. Kaldı ki burada bizim "Allah yok, Muhammed yalancı bir bedevi" dememiz bile senin gibiler için değil saygısızlık, çok büyük küfür. Niyeti bozuk olan ve kafasındaki saçma sapıtık inancı tebliğ etmeye gelen sensin. Senin burada yazmana izin vermek bile büyük lütuf, önce bunu bileceksin. Madem buraya bile isteye geldin ve gelirken forumun amacını da içeriğini de biliyordun, saygı sevgi dilenmeyecek, kimseye hakaret ve iftira etmeden doğru düzgün yazacaksın. Forumda bir sürü Müslüman arkadaş var, aylardır yıllardır tartışıyorlar, inançlarını savunuyorlar, hiçbirine sana söylediklerimi söylemedim. Yok öyle canının istediği gibi herkese hakaretler, iftiralar etmek, çaktırmadan tehditler falan... Karşında aptal yok. Şu ânâ kadar yazdığın gibi yazarsan gereğini yapacağım. Bu son uyarı.
 17. Türk Ateist

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Nickiniz TesupunOglu olarak değiştirildi. Sistem Türkçe harfleri kabul ediyor, isterseniz sizinkini de Teşup'unOğlu şeklinde düzenleyebilirim, kalsın derseniz de böyle kalsın. Nasıl isterseniz...
 18. Türk Ateist

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Değiştirildi. TanrıBeniNiyeKorudu şeklide düzenlemek ister misin? Daha okunaklı oluyor böyle. Bu benim fikrim tabii, istemezsen kendi istediğin gibi kalsın.
 19. Türk Ateist

  Astral Seyahat

  Bu forumu yönetenler aslında gizli Yahudi. İsrail her ay hatırı sayılır bir miktar parayı hesaplarına geçiriyor. Masonluk ne ki... Seni bu foruma özel bir davetiyeyle çağırdığımızı sanmıyorum. Peygamberine bedevi, deli denmesi seni rahtsız ediyorsa kapı ırada. Forumun tabelası kocaman duruyor. Ay ben buranın ateist bir forum olduğunu farketmemiştim deme şansın sıfır. Gönüllü gelip millete laf edemezsin. Kimseyi kendi antik ve de dandik inançlarına saygı göstermeye zorlayamazsın. Saygı dahi bekleyemezsin. Senden beklemiyoruz örneğin, çünkü saygı ve bahsini ettiğin terbiyenin aslında ne olduğunu bilmediğini iyi biliyoruz. Forum yazarlarına ettiğin hakaretleri ve yöneticilere attığın rezil iftiraları bu kerelik bağışlıyorum. Devamı halinde tek kelimene dahi tahammül etmem. Yazacaksan doğru düzgün, millete pislik atmadan yaz.
 20. Türk Ateist

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Dini inanç sistemine göre de sınava giren kişi sonucu bilmiyor. Allah'ın bilme nedeni, zamandan münezzeh olması, önce ve sonrayı; başlangıçtan sonsuza uzanan tüm zaman dilimini bilmesi. Filmin başını da sonuna biliyor, ama senaryoyu o yazmamış, oyuncuların ne yapacağı kendilerine bağlı. O sadece izleyen olarak sonucu biliyor. Dolayısıyla bir dahli, direkt bir yönlendirmesi vs yok. Saçma, evet, din saçma zaten ama saçmalık içinde tutarlılık var. Allah o yüzden kader yazmaz, sonuca bir dahli yoktur, sınavı tek başına kul verir ve geçer ya da kalır. O yalnızca, tüm zamanları bildiği ve gördüğü için sonucu da bilir. Bilmek, dahil olmak, müdahale etmek anlamı taşımıyor burada. Bilmesi bir şeyi değiştirmiyor. İlginç olan bu saçmalıklara inanıyor olmak. Çizgi film gibi bildiğin...
 21. Türk Ateist

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Savaş karşıtı olmak elbette vatan hainliği değil. Sadece... ne bileyim... fazlaca romantik olmak... Biz bir savaş içinde değiliz zaten, bu sadece sınırımızı korumak için terörist dağıtma, kovma operasyonu. Ülkelerin sınırlarını koruma hakkı ve hatta sorumluluğu vardır. Kimse terörü bitireceğiz iddiası içinde değil, bu da terör bitirme operasyonu değil. Sınırımızdaki teröristleri temizleyeceğiz, eğer becerebilirsek. Ülke içindeki PKK terörü elbette devam edecek, hatta belki artarak... Ona da sonra bakarız artık. AKP bütün bu işleri doğru düzgün yapabilir mi emin değiliz sadece. Sınırda Kürdistan kurulması bizim için çok çok büyük bir tehdit. Bu arada IŞİD'li teröristler ABD tarafında, Kürt işbirliğiyle temizlendi, kalan artıklar varsa onları da temizleyip alanı Suriyelilere bırakmak, sonrasında oraları yapılandırıp ülkedeki Suriyeli sığınmacıları göndermek hedefimiz. Yani Türkiye gayet iyi ve hatta elzem bir şeyi yapıyor. Biz epeydir oralara bir harekat yapılması gerektiğini söyleyip duruyoruz zaten. Teröristler gerektiğinde devletlerin silahlı kuvvetleri tarafından öldürülür kavak. İşgalci olan o koridordaki Kürtlerdir. IŞİD'i kovdukları her yere çöreklendi, bölgedeki Ezidi, Türkmen, Süryani, Arap... ...kim varsa kovdu, sürdü, öldürdüler. Biz burada bunları da hep konuştuk, bağırdık ama kimse ses etmedi. IŞİD'in ele geçirdiği petrol kuyularına kadar her şeyi ele geçirdi ve üstüne kondular. Suriye devleti de bu yapılanmayı asla istemiyor, ülke bütünlüğünü korumak istiyor. Bu arada biz, Suriye'nin sınır bütünlüğünü korumasına bu harekatla ne kadar katkıda bulunabiliriz, o da şüpheli. Biz sınırımızdan kovacağız ama Suriye'nin güneyine inmeyecekleri hiç de kesin değil, hatta bence oraya inecekler. Ancak o kısım bizi bağlamaz. Biz en fazla 30 km içeri girip teröristi temizleyecek ve tekrar ülkemize döneceğiz. Özetle, ortada bir savaş yok. İşgal hele, hiç yok. Dünya medyası bu böyleymiş gibi yazıp çiziyor, ancak asla böyle bir şey yok. Bu operasyon Türkiye için çok çok önemlidir, elzemdir. Dilerim Türk askeri için en az zaiyatla, can kaybıyla sonlanır.
 22. Türk Ateist

  Şivan Perwer'den harekat açıklaması

  Hayalleriniz bile uçuk kaçık. Tek bir gerçekçi fikriniz, idealiniz de yok şu hayatta. İsrail gemimize saldırdı, sizin İslamcı Tayyip döndü gemiyle giden millete "Gitmeyeydiniz, giderken bana mı sordunuz" dedi, hatırladın mı? Gidenler de Allah yolunda giden İslamcılardı hani. Keşke o Allah olaydı da size akıl fikir vereydi. O küçücük İsrail kök söktürüyor hepinize. Adamlar çölün ortasında orman yarattı, siz hala öte dünyadaki cennet avuntusunda...
 23. Türk Ateist

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Hiç vakit kaybeder mi? Aldığı nefesi pazarlayan adam bu. İlk günden operasyonu bir masadan izledi ve kendine yine "Başkomutan" falan dedirtti. Yakında gazi ünvanı da ister... Hangi partiye oy verdiği farketmesizin, hatta Tayyip nefretine rağmen Türk halkı bu operasyonu destekliyor. Tayyip'i değil. Halk bunu da gösterir ona. Biraz sevinsin şimdilik. Kriz o kadar büyük ki, savaş falan da kurtaramaz onu artık.
 24. Türk Ateist

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Ben de, hepimiz harekatın başarılı olmasını istiyor ve can kaybı yaşanmamasını diliyoruz. Bu operasyon Rusya için sorun olmaz, en azından şimdilik öyle görünüyor ama Fransa, genel olarak Avrupa seyirci kalacak gibi durmuyor. Tepkilerini ilk günden gösterdiler zaten. Ama esas önemlisi, AKP'nin bu işi ne kadar kotarıp kotaramayacağı ki bu konuda güvenmemekte dibine dek haklıyız. Bir sürü saçmalık var, yine de umarım iyi olur diyor ve bekliyoruz.
 25. Türk Ateist

  Şivan Perwer'den harekat açıklaması

  Niye Atatürk'e bağladın şimdi durduk yerde PKK'lı köpek? Şimdi oturup senin gibi dağlıya "Ay öyle değil de böyle" diye savunma yapacağım, Atatürk tartışacağım mı sandın? Yazdığın açık ve net yazıyı buraya da yapıştırayım ki nasıl bir kaypak, dönek, yalancı olduğun bir daha görülsün. Gerek bile yok, bu başlıktaki ilk yazın ortada ama olsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...