Jump to content

Türk Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.426
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne Türk Ateist kullanıcısının eklediği dosyalar


 1. 5 dakika önce, Aspergers yazdı:

  Aklim neden saglam degilmis? Latte gibi "bazen ulke icin canini vermek gerekebilir" diye dusunursem, aklim yerinde mi olacakti?

   

  Insanlar neden baskalari icin canini versin ya? Neden canimi baskalari icin verecekmisim? Ulke dediginiz seyi cok abartiyorsunuz. Aslinda siz de ulkeyi dusunurken kendinizi dusunuyorsunuz. 

   

  Sehit dediginiz kisiler icin guzel sozler soylemeyi biliyorsunuz ama 2 gun sonra olen kisileri unutup gidiyorsunuz. Onlar bir istatistik olarak kaliyor. Cogu insanin da umurunda olmuyor. Neden senin cocugun olmuyor ama digerlerinin cocugu oluyor? Ben boyle dusunuyorum diye beynim mantikli calismiyorsa, iyi ki de calismiyor oyleyse. Zaten sizin cocugunuzu filan "olum riskine" attiginiz da yok. Ancak her sey lafta. Hic sevmem boyle insanlari. Insanlarin soylediginden cok yaptiklarina bakmak daha dogru.

   

  Yıllardır okuduğumuz sığ arabesk zırvalar bunlar.

   

  Kimse çocuğunu ölüme göndermek istemez. Aptal değil kimse. Yani alemin akıllısı bir sen değilsin.

  İkincisi, savaş hali öyle her dakika gelip bulan bir şey değildir. Latte sana, siyasiyelerin aptalca politikaları yüzünden ortaya çıkan çatışmalı haller için ölmenin aptallık sayılacağını söylemiş.

  Sana, gerçek bir savaş halinden bahsediliyor burada. Sivillerin de dahil olmak zorunda olduğu, ülkenin topyekun savunulması gereken bir durumda. Bizim bahsini ettiğimiz hemen hep bu durum olmuştur.

  Hatta bu, içeride, ülkenin farklı kesimleri arasında bile olabilir ki buna genelde iç savaş denir, orada bile hayatını tehlikeye atmak gerekebilir. 

   

  Sen ölmezsen ölme. Sanki çok umurumuzdaydı... Sana vay kaçak alçak falan da demez kimse. Sen kendini böyle ampul gibi parlatıp saçmalamazsan sana kimse dokunmaz, laf etmez.

   


 2. 4 dakika önce, ck789 yazdı:

  Naziler dışında milliyetçilikten beslenen bir akım var mıydı o dönem bilmiyorum. Varsa siz söyleyin. Benim bildiğim nazilere karşı örgütlü mücadele komünistler tarafından yapılmıştır. Tabi ki ırkçılık ile milliyetçilik kesinlikle aynı şey değildir. Dediğiniz gibi miliyetçi biri benim milletim dünyanın en üstün milletidir diğerleri onun altındadır vs. demez. Genel anlamda dil, tarih, kültür birliğinden bahseder. Sorun şu, bu sadece milliyetçilerle ilgili bir durum da değil, milliyetçiler ırkçılara karşı sert bir mücade vermiyorlar. Almanyada da nazilere karşı mücade yerel alman milliyetçisi örgütlerce vs. yapılmadı. Benzer şekilde ümmetçilerde yeri geldiğinde gerçek islam bu değil diye yanlış uygulamaları eleştirken o uygulamaların yapılıdğı yerlere yaptırım uygulanınca müslümana karşı yapılan zülum diyebiliyor. Yani hem eleştiriyor hem de tekfir etmiyor. Her zaman olduğu gibi bugün de milliyetçilik başlığı altında ırkçılık yapanlar var. Evet gerçek milliyetçilik kesinlikle bu değil. peki milliyetçiler bu yanlışlara ırkçılara karşı ciddi bir tavır alıyorlar mı?

   

  Bizde, yani Türkiye'de bahsini ettiğin türden sert bir ırkçılık olmadı ki. Hala da yok. Bir avuç sapkın var ırkçı. Ülkücüler çok milliyetçidir güya, ama nazilerin falan yanına yaklaşmaz. Atsızcılar bile yaklaşamaz. İşin daha da ilginci, kendine Türkçü diyen kitle bile çok değişti bu ülkede. Benim gördüğüm o. Kendilerini İslam'la mücadeleye vakfetmiş görünüyorlar.

  O yüzden bizim milliyetçilerimizin, ırkçılarla mücadele etmesini gerektiren bir durum yok, olmadı. Biz bir topluma soykırım yapmış değiliz mesela, veya teşebbüs etmiş ve hayata geçiremesek bile teşebbüs etmiş değiliz.

   

  Bizdeki ana sorun tam tersidir aslında. Cumhuriyetle ve ona ait bütün değerlerle temelden sorunu olan dinci iktidar, birtakım nedenlerle PKK'yla, ayrılıkçı Kürtlerle işbirliğine koyuldu hatırlarsan. On yıl boyunca ulusal bilinç ve kimliğimizi yerle bir etmek için korkunç propagandalar yapıldı. Tayyip o zaman çıkıp "Biz milliyetçiliği ayaklar altına aldık" demişti mesela, Türküm dediğinde faşist ırkçı oluyordun, ülkenin yarısından TC ibareleri kurumlardan kaldırılmıştı (hala yok çoğunda), TV kanalları Türk bayrağı ve Atatürk gösterince hemen iktidar tarafından uyarı alıyordu vs. Ulusal bilinç sakatlanınca ortaya böyle abuk sabuk felsefe yapan ucube tipler çıktı. Bilgi yok, gerçeklerle bağı kopmuş, her şeyi kendi küçük beyni ve dünyası üzerinden açıklayan yüz binler...


 3. 7 saat önce, Aspergers yazdı:

  Eminim surada Ataturk olsaydi, beni anlardi. Benim demek istedigimi anladigini sanmiyorum. Ataturk diger insanlar mutlu yasasin diye neden olum riskine giriyor? Onun da huzurlu yasamaya hakki var. Ama buyuk bir is basarmak istedi, kendini olum riskine atti ama basardi da. Ama yaptigi mantiksizdi.

   

   

  Atatürk şurada olsa sana ne derdi, onu bilemem, bu muhabbeti de hiç sevmem ama senin, onun bize "kahramanca" gelen davranış ve düşüncelerini mantıksız bulman tamamen senin dünyanın küçüklüğünden, bilgisizliğinden geliyor. 

  Birincisi, senin mantık çerçeven seni bağlar. Bana göre de yaptıkları ve onu motive eden değerler inanılmaz gerçekçi, mantıklı ve tam da bu yüzden çok değerli.

   

  Kendi yaşamını sürü için tehlikeye atmak davranışı genlerimizde var zaten. Bazı insanların zeka ve aklı averajın epeyi üstünde olabilir, bu özellikleri doğru gelişen bir kişilik ve bilgiyle destekleyince ortaya bazen inanması zor insan tipleri çıkabilir. Daha da iyisi, bunlar fazlaca doğal ve gerçek insanlar haline gelebilir. 

  Sen de kavramlarla kavga eden tiplerden olduğun ve felsefe yaptığın için ortaya böyle abuk sabuk düşünceler çıkıyor.

   

  Ayrıca yaptığın şey etik değil. Atatürk için de Latte ile tartışırken kurmaya çıktığın mantık için de aynısını söylüyorum.

  Bir de senin mantığın ne kadar sağlam, onu biliyor muyuz? Aslında akıl yürütme biçimine bakınca hiç de sağlam olmadığı görülüyor.

   


 4. 1 saat önce, ck789 yazdı:

  @Aspergers 10 milyon liraya nasıl ihtiyacın var. Devletin kendi sağlık sistemi olsa senin özelde harcayağın 10 milyon gibi bir maliyet devlet için çok komik bir maliyet olur ve bunu da yapabilir. Devlet zaten aldığı vergilerle vatandaşına hizmet vermelidir. Sağlık da bunun bir parçası. Her devlet vatandaşlarına karşı sermayeyi korumak zorunda diye bir kanun mu var? Her devlet minarşist mi kapitalist mi?

   

  Konudan da uzaklaşıyorsun. Arabistanda doğsa arap milletçisi olacaktı dedin. Al sana 2. dünya savaşı almanya örneği işte. Almanya doğup alman millyetçisi olmayıp nazileri destekleyi bırak, bu nazilere karşı çıkan almanlar da var. Coğrafyadan ırktan bağımsız kendi değer yargıları olabiliyor insanların.

   

  Naziler vs uç örnekler. Naziler ırkçı katillerdi, bir din mensubu insanları işkencelerle öldürüyordu. Nazilere karşı çıkmak insanı milliyetçi olmaktan çıkarmaz, milliyetçi olmak demek "aman da en süper ırk benim ırkım" demek değil çünkü. O nazi düşmanı Almanlar da dibine dek milliyetçidir emin ol. Almanlar bu dünyadaki en milliyetçi toplumlardan biridir, bu yüzden de Almanya ekonomik olarak da sosyal olarak da başarılıdır. Milliyetçiyim diyen biri, aynı zamanda kendini dünya vatandaşı olarak görebilir, bizim ülkemizin, kendine vatansever diyen bütün milliyetçileri de böyle görür. 

  Milliyetçilik bu ülkede ülkücü türkücü tiplerle anıldığı için kargaşa oluyor. 

   

  Alıntı

  Derdin milliyetçilikle mi yoksa temel biyolojik güdüler dışındaki her türlü değere mi karşısın? doğu almayandaki komünistler hakkında ne düşünüyorsun mesela? nazilerin yükselişiyle mücadele eden almanlar için ne diyorsun? bunlar da kendi değerleri için temel biyolojik güdülerine karşı çıkmışlardır. hatta bu örnekte direkt kendi ırklarını yücelten bir siyasi akıma canları pahasına karşı çıkmış oluyorlar.

   

  Milliyetçilik, bir arada kalıp verimli şekilde yaşayabilmek için ortaya çıkardığımız sûni bir değer gibi görünebilir ancak biyolojik temeli vardır. Olmasa idi işe yaramazdı. İnsana, biyolojik güdülerine ters gelen bir davranışı yerleştirmek pek mümkün değildir.

  Evet, buna din de dahil. O yüzdendir ki bu kavramları var eden de uygulayıp sürdüren de insanın kendisidir. 

   

   


 5. 15 saat önce, Tengiz yazdı:

   

  Nasıl bir eğlence anlayışından bahsediyorsunuz? Düğünlerimiz, nişanlarımız, bayramlarımız... Türklerin eğlence anlayışı budur. Asırlar boyu da böyle olmuştur.

   

  Gidip bir yerde iç iç, dans et eğlen... evet bu bize uygun değil.

   

   

  Eğlencenin ne olduğuna bağlı. Kimse oğlu kızı düğüne gitti, orada oynadı diye kızmaz. Sinema, spor faaliyetleri, sanat faaliyetleri... kimse eğlence olsun diye bunlara katılanları da kınamaz. Kimse de oğlu kızı barda içsin, dans etsin istemez.  Ben de istemem. Hani eğlenceden kastınız o zırvalıksa ben evladımın öyle aptal olmasını istemem.

   

  Sen 200 yaşında falan mısın? 

  Oğlum kızım düğüne gidip de ley ley loy loy halay çekip göbek atıp eğlenecek, ben de "bize uygun olan budur" diyecek ve eğlence anlayışlarının bu olmasını isteyeceğim, he mi? Sen, senin gibi düşünmeyen ve oğlunu kızını kısıtlamayıp bara gitmesine gayet de izin veren ana babaları da harcamışsın. 

   

  Gençler bara gidip iki bira içince ve dans edince aptal falan olmaz. Hatta tam tersi, bu çocuklar daha fazla pişer hayatta, insanı da hayatı da daha iyi tanır, en azından bu şansı daha fazla olur.

   

  Bırakın gençler özgürce yaşasın her şeyi. Bara da gitsin, iki birasını da içsin (ki ben alkolden hiç hoşlanmayan ve kullanmayan biri olarak söyleyebiliyorum bunu), dansını etsin, bağıra çağıra şarkısını da söylesin arkadaşlarıyla, sabahlasın. Hatta sık olmamak kaydıyla, arada bir dağıtsın da. Bu, barlarda içkiyle yatıp kalkmak, serseri olmak, içip içip kendini kaybetmek demek değil.

  Bunlar zaten genç işi şeyler. İleriki yaşlarda sakil durur, tadı da olmaz. 

   

  Türkler asırlar boyu ne yapmış, nasıl eğlenmiş, beni pek bağlamıyor doğrusu. Eminim gençleri de. 

   


 6. On 24.11.2019 at 13:52, bababurayagel yazdı:

  Türkler eğlenceden uzak yaşıyor???

   

  eğlenen kesimede düşmanlık var???

   

  bunun sebepleri ne olabilir???

   

  Türklerde eğlenecek hal mi kaldı? Millet parasızlıktan patır patır intihar ediyor, yoksulluk sınırı 7000 Lira olmuş ki memurun maaşı 4000 bile değil, sen Türkler eğlenmeyi bilmiyor diyorsun. Kazandığımız paranın değeri yarı yarıya düştü. Diğer yandan para ve her tür güç dinci kesimde, iktidarda olduğu için toplum mutsuz, huzursuz, kendini baskı altında hissediyor. Aldığımız nefese bile vergi ödüyoruz ve biliyoruz ki bu vergiyle biz direkt sarayı besliyoruz. Cebimizden çıkan her kuruşu gaspediyorlar.

   

  Türkler eğlenmeyi gayet seven ve bilen bir toplum idi. Sen muhtemelen AKP döneminde büyüdüğün için bilmiyorsun. 90'larda yılbaşı ekranında gece yarısı topless dansöz izledik biz bu ülkede. Genliğimizde ev bize otel gibiydi, sürekli gezer eğlenirdik. Anne babalarımız da eğlenceyi seven ve bilen insanlardı.

  AKP ile birçok şey gibi bu durum da değişti elbette. Sen ve yaşıtların bilmiyor, ama ana babanıza, çevrenizdeki diğer orta yaşa erişmiş insanlara sorsanız anlatırlar.

   


 7. On 24.11.2019 at 19:01, Las Seis Flechas yazdı:

  Bir de Ekrem İmamoğlu ve Muharrem İnce kıyaslaması yapıyorlar. 

   

  İyi de; Ekrem İmamoğlu yalnızca bir İstanbul adayı iken, Muharrem İnce ise tüm Türkiye'nin cumhurbaşkanı adayıydı.

  Ekrem İmamoğlu CHP-İP-HDP'nin adayı iken, Muharrem İnce yalnızca CHP'nin adayıydı. Üstelik İmamoğlu'nun 23 Haziran'da oylarını artırmasının sebebi hükümetin yaptığı hukuksuzluk ve zorbalık yüzünden bir nevi AKP'yi cezalandırmak isteyen bazı AKP'lilerdi.

   

  Kılıçdaroğlu'nu savunan liberallerin, ulusalcılık-milliyetçilik karşıtlarının en büyük dayanağı Kürt oyları. Bu yüzden CHP Kemalist olursa yüzde 15-20'yi geçemez diye insanları manipüle etmeye çalışıyorlar. Sanki Kılıçdaroğlu'ndan önce CHP hiç yüzde 25'e bile çıkamamış gibi konuşuyorlar.

   

  Halbuki şu gerçekleri hiç konuşmuyorlar.

   

  1-Baykal'ın ulusalcı CHP'si 2007'de yüzde 21 oy aldı. Ama o zamanlar zaten Genç Parti ya da DP gibi başka muhalif partiler de vardı. Yani muhaliflerin başka alternatifleri vardı.

  2-CHP'den Kemalizm'i çıkarıp Kürtlere yamandılar da peki Kılıçdaroğlu kendi memleketi Tunceli'den bile kaç seçimdir oy alamazken Muharrem İnce'nin orada en çok oyu almasını nasıl açıklayabilirler?

   

   

  Güzel saptamalar. Katılıyorum size.

   

  Bu işin gerçekten de CHP içinden çıktığına inanıyorum. Kılıçdaroğlu'nun haberi olup olmadığından emin değilim; İnce kendisi için şu aşama bir tehdit oluşturmuyor ama içeride İnce'den nefret eden ve tasfiye olmasını isteyen ciddi bir liberal-Kürtçü tayfa var. Bunların içinde geçmişte koyu milliyetçi, koyu Atatürkçü takılmış olanlar da var hatta. Bunlar sizin dediğiniz gibi Kürtler olmazsa olmaz" kafasına erişmiş, Kılıçdaroğlu taraftarı kişiler. 

   

  İnce sinirlidir, duygusaldır, fevri hareket eder ve hata yapar falan ama birçok insanın söylediği gibi CHP'nin öz evladıdır. Dürüsttür bu anlamda, namusludur. 

   

  Çok uzatmaya gerek yok aslında. İşin iç yüzü ortaya çıkacaktır herhalde.

  Ama benim gördüğüm, İnce'ye deliler gibi saldıran, üstüne çullanan ve itibarını sıfırlamaya çalışan kesim yine bu liberal Kürt sever takım. Misal, Ekşi Sözlük'teki Muharrem İnce başlığına bakıp hakkında yazılan olumsuz yorumları okuduktan sonra yazarının profiline bir girin, HDP oy vereni, CHP'deki Atatürkçü-milliyetçi kesimin mutlaka tasfiye edilmesi gerektiğini düşündüklerini görürsünüz.

  Yani bu işi saraya bağlayacaksak bile bu döküntü kitle nedeniyle bağlamalıyız ancak. Bu kumpas sarayın işine elbette gelir, körükler, besler ama direkt onlardan çıkamaz. 

   

  CHP seçmenini, "Kürtler olmazsa olmaz, İstanbul'u bile onlar sayesinde aldık, Canan süper" algısıyla manipüle ediyorlar. Onlar da biraz koyun, cahil oldukları için partinin göreceği zararı, HDP'li ve liberal döküntülerin her an kendilerini arkadan vurup partiyi savunmasız hale getireceğini düşünemiyorlar. Ne kadar Atatürkçü varsa partiden öyle veya gönderdikten sonra bir avuç çapulcu, oturup Tayyip'in yeni başkanlığını izlerler artık. 

   

   


 8. 1 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

  Tayyip harf devrimini hedef aldı 10 kasımda. Sık sık osmanlı vurgusu da yaptı. Atatürkten bahsetmedi bile. Atatürkü silecekler bu ülkeden.

   

  Liberaller, Kürtçüler, fethullahçılar ve AKP'liler uzun yıllar boyu Fethullah tipi propagandayla Atatürk'e etmedikleri lafı bırakmadı. Biz bunları adamdan sayıp bir de uzun uzun tarih anlattık, Atatürk tartıştık. Meğer dert başkaymış... 

   

  Demek istediğim, onca açık ve Tayyip'ten aldıkları güçle şiddetli saldırı bile Atatürk'ü silemedi, silebilmesi mümkün değildi. Şimdi geldikleri nokta Atatürk. Son bir haftadır, ama özellikle dün ve dünden beri, penguenci yandaş kanallar bile harıl harıl Atatürk övüyor, herkes Atatürkçü olma yarışında.

  Bu aşağılık insanları buna zorlayan şeyi iyi tespit etmek lazım. O şey gerçeğin, doğrunun kendisi. Atatürk'ün yolu tek doğru yol. Dinle, şunla bunla toplum yönetilmez, bu çağda bu işler tutmaz.

  Halk zorladı bu insanları. Atatürk bu halkı bir arada ve ayakta tutan yegane simge, değerdir. Bildiğimiz başka bir yol, başka bir doğru da yok zaten. Atatürk neticede vahiy almadı, yalnız aklını kullandı ve doğru yolu buldu. Akıl ve bilimden başkası yol olmaz bir topluma. Hayalle halkı kandıran hırsızlar büyük çöküşte. Hepsi de bugün "Atatürk" demek zorunda kaldı, Atatürk övme yarışına girdi. Tayyip de dahil. Öte yandan bir aklı geliyor, Atatürk Osmanlı subayıydı diyor, Türkiye Osmanlı'dır diyor, küçücük kitlesine oynuyor yine. Diğer yandan o Atatürk'ten ve cumhuriyetten zaten nefret ediyor...

  Bir şey olmaz. Atatürk'ü silebilmeleri mümkün değil. Tayyip kaç paralık adam ki onun ne dediğinin önemi olsun... Atatürk'e ayyaş dedi, milyonlar meydanlara çıkıp kendisine küfretti. 

  Bunlar gidici. Gitsinler, ondan sonra gör sen olacakları...

  Herkes gelir gider, Atatürk orada kaya gibi, taş gibi sapsağlam durur. Ona, onun yoluna sırtını dayayan da. Başka da doğru bir yol yok zaten.


 9. On 09.11.2019 at 12:22, nogodbutAllah yazdı:

  kanatimce maddi ve pozitivist hayat ruhu inkar edip insanı bedenden ibaret saydığı için

  rahatça beden benim istediğimi yaparım havasında

  kürtajıda bu yüzden hak olarak görebiliyor

  zira o cenini ruh sahibi potansiyel bir insan değilde bir maddi hücre gibi görüp aldırabiliyor

   

   

  Vücuttan çıkarılan cenin değil, embriyodan hallice bir organizma. Cenin haline gelmiş organizmaya kürtaj yapılmaz. O yüzden kürtajı belli aylardan sonra yapmazlar. Kurala uymayanlar var ya da bu kural belli özel durumlarda tanınmaz ama konu şu anda bu değil.

  Bu işe karar verecek olan kadındır önce. Kadın doğurmak istemiyorsa gebelik sonlandırılır. Evli çiftlerde ise çiftler birlikte karar alır zaten çoğunlukla.

   

  Bunun dışında, ötenazi "Ben artık yaşamak istemiyorum yea" diyene yapılan bir şey değildir.  Çok çok ciddi araştırma ve tartışmaların ardından verilen bir karardır bu. Ve evet, elbette haktır, hak olmalıdır. Öyle hastalıklar vardır ki tedavisi artık imkansız olan, ona yakalanmış insanı aptalca bir romantizm nedeniyle acılar çekmeye mahkum etmek esas alçaklık, vicdansızlıktır. 

   

  İnsanın yaşamayı istemek için özel bir motivasyona ihtiyacı yok. Yaşamaya ve yaşamayı istemeye programlıyız zaten. Ölmeyi istemek ise çok önemli bir motivasyona ihtiyaç duyar ve bu motivasyon hemen hep bir hastalığa, rahatsızlığa dayanır. Yani intihar eden, etmeyi deneyip başarısız olan ve ciddi ciddi düşünen insanların %80'den fazlası  mutlaka sağlıksız bir durum içinde, çoğu zaman da hasta insanlardır. Bipolar hastaları, majör depresifler, psikotik bozukluğu olanlar ve bazı şizofreni türlerine sahip insanlar intihara en çok başvuranlar oluyor. Yani kimse şımarıklık yüzünden intihar etmiyor. Bu işe din bulaştırıp insanları suçlamak da bir diğer alçaklık ve vicdansızlık mesela... Sen biliyor musun ki, depresyon nedeniyle hastaneye yatırılan insanların %15'i daha sonra intihar ediyor? Dünyada bazı kaynaklara göre her 3, bazılarına göre de her 4 saniyede bir insan intihar ediyor.

   

  Şu dünyanın en dramatik, insanı en çaresiz hissettiren bir iki gerçeğinden biridir intihar. İslam denen iğrenç şeye dayanıp da ahkam kesemezsin böyle. Biz ölümle değil, yaşamla ilgileniyoruz. İnsanların nasıl öldüğünün aslen bir önemi bile yok, ama aslolan hayatken insanların intihar etmeleri görmeyi istediğimiz, sevdiğimiz bir şey değil. O yüzden profesyoneller intihar konusu üstünde önemle durur ve sinyal alındığında asla es geçilmemesi gerektiğini söyler.

   

  Senin böyle ateistler ölümü takmıyor, intiharı da kürtajı da pek bir seviyor havaların bizi sadece sinirlendirir. 

  Ayrıca sen kendini paralasan da intihar ediyor insanlar, etmeye de devam edecek. Yazdım işte, her 3 veya dört saniyede bir insan intihar ediyorsa dünyada, senin o dandik dinin bir işe yaramıyor demektir. Çünkü bu çok ciddi, dinleri de aşan bir konudur.

   

   

   


 10. On 10.11.2019 at 13:11, Şövalye yazdı:

  Nickimi Alperen olarak değiştirebilir misiniz eğer kullanılmamışsa.

   

   Ne yazık ki kullanımda. Başka bir nick isterseniz belirtin, değiştireyim. Buraya yazmadan önce kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz.

   

  Sağ üstteki arama bölümüne gidip tıklayın, aşağıdaki seçeneklerden "Diğer seçenekler"i işaretleyin, ardından "Üyeler" i seçin ve o arama çubuğuna nicki yazın.

  Bunu yaparsanız hangi istediğiniz nickin kullanımda olup olmadığını rahatça kontrol edebilirsiniz.


 11. On 05.11.2019 at 21:29, bayşapka yazdı:

  Kıçını sileceğin tuvalet kağıdını ve ergen ergen saçmalaman, şımarık bebeler gibi dikkat çekmeye çalışman için sana bilgisayarı ve interneti veren medeniyetin  değersiz olduğuna ve yok olması gerektiğine hiç bir değer yargısı olmadan nasıl karar verdin?

   

  :) :)

   

  Yalnız ergence saçma ve tutarsız olmakla kalmıyor ki. Dibine dek arabesk. 

   

   

  *Başlık Ateistcafe'ye taşınıyor.


 12. On 06.11.2019 at 18:47, hulas yazdı:

  Doğum günün kutlu olsun Hacı ağabey... Nice senelere... Ömrünüz, umduğunuzdan çok çok çok daha uzun olur umarım...

   

  Ölümü aklınıza getirmeyin... Nasıl olsa herkes ölecek... "Ölüm herkesi eşit kılar" der bir latin deyişi...

   

  Ne tesadüf ki, 6 Kasım, yani bugün, benim de doğum günüm... Kendimin doğum gününü de kutlayayım bari bu arada!

   

  Sizin de doğum gününüzü kutlar, sağlıklı ve mutlu uzun yıllar dilerim. 

  Ama işte ölüm herkesi eşit kılar sözü epeyce bir fukara tesellesi gibi. Ölüm ölümdür, kimseyi de eşit kılmıyor. Eşitliği ölüme havale etmek dinlerin işi. Biz bu tür fukara tesellilerinden uzak duralım, eşitliği de yaşamda arayıp isteyelim. Aslolan hayat çünkü.

  Tekrar mutlu yıllar...


 13. On 06.11.2019 at 18:19, haci yazdı:

  Bugün Altı Kasım bilmem kaç...Günler içinde hatırlanması için bir neden olmayan alelade bir gün. İnsanlık için de önemsiz bir gün.. Geldi ve hızla geçiyor. Benim için tekrar geleceği şüpheli.. Son doğum günüm olabilir. Çok da dert etmiyorum başıma. Etsem ne farkeder ki...  Ölümü hatırlattığım için aranızda bana kızanlar bile olabilir. Onun da canı sağolsun.

  Öte dünya olsaydı ne iyi olurdu, değil mi? Ama biz ateistlerin böyle fantezilerle kendimizi teselli etmemizin bir anlamı yok. Doğmadan önce yoktuk.. Öldükten sonra da yok olacağız. Yaşam, bir sonsuzdan gelip diğerine yönelen, arada geçen, uzun ya da kısa, mutlu ya da mutsuz, bir süre. Aslında O her gününü kutlamamız gereken bir fenomen.

   

  Siz benim 2008 yılında foruma üye olup yazma nedenimsiniz. Size özel mesaj yazarak bir dolu saydırmıştım, siz de "bana bu yazdıklarınızı neden forumda yazmıyorsunuz?" demiştiniz, ben de girip yazmaya başladım. Sonra da kaldım işte... 

   

  Burada sevdiğim, değer verdiğim insanlar oldu, hala da var. Fakat sizin yeriniz daima kıyaslanamayacak biçimde ayrı olmuştur benim için. İlginç olarak hem en iyi anladığım ve anlaştığım hem de en fazla kavga ettiğim ve anlaşamadığım kişi oldunuz. Evet, hemen hepsi polisitk yaklaşımla ilgili olmak üzere bazı konularda anlaşamıyor ve açıkça sinirleniyoruz birbirimize, kavga ediyoruz. 

   

  Ben çok eminim ki daha uzun yıllar bizimle olacak, yazmaya devam ettikçe birilerini etkileyecek ve hayatlarına dokunuşlarda bulunacaksınız. Ateizm konusunda basbayağı bir nesli şekillendirdiniz, siz birkaç kişi. Siz ise konuda en fazla yazan, bildiğini aktarmaya çalışan, bilimsel olmanın önemini kavramada büyük etkisi olan kişisiniz. 
  Demem o ki, elbette günün birinde öleceksiniz (ama sandığınız nedenden, sandığınız sürede değil) ama içiniz rahat olmalı. Siz rahat değilsiniz, geride bıraktıklarınızın değerini bilseniz de yetinmeyi tembellik ve hakaret sayarsınız, biliyorum ama öyle değil. Sizi sevgi ve hürmetle anacak hatırı sayılır bir kitle var, olmaya da devam edecek. Kitabınız, şiirleriniz, blogunuz, makaleleriniz, yalnız şu forumda yazdıklarınız bile bıraktığınız büyük izler...

   

  Sizi çok seviyorum. İyi ki doğmuşsunuz, sizi iyi ki tanımışım...

  Nice sağlıklı ve uzun yıllara, birlikte.


 14. 8 saat önce, gokselbakkal yazdı:

  Burada bana hakaret ediliyor. Ben AKP li değilim. Amacınız İslâm'ı yozlaştırmak. O ampul beyinler ile aynı kişilere hizmet ediyorsunuz. Diğer partiler de aynı kişilere hizmet ediyor. Ben kötü niyetli şarlatan kişiler arıyorum bu forumda. Kasıtlı olarak yapıyorlar. Uyku halinde rüya görürsün. Bilinçsiz astral seyahat yapılabilir mi hiç? İşine gelen yerlere inanıyor bu forumun sözde entelektüelleri.. 

   

  İslam yeterinden de fazla yoz zaten. AKP daha fazla yozlaştıramaz. AKP'nin yapmak istediği şey toplumu dönüştürüp Arap İslam'ına angaje etmek. Bizim İslam anlayışımız da yaşayışımız da Arap gibi değil. Özgün bir İslam yaşanır bizde, AKP onu orijinal halinde yaşayalım istiyor. 

   

  Bu forumda senden başka astral seyahatçi şarlatan yok emin ol. Kötü niyetli şarlatan kişiler arıyorsan da çok yanlış gelmişsin. İslam forumlarına gideceksin. Bunu da mı ben öğreteyim...

   

  Bi de normal insan akıllı insan peşine düşer, akıllı, kafası çalışan insan arar. Bugünlerde hasret olduğumuz şey tam olarak bu.

  Sen ise ortalığa düşmüş, şarlatan arıyorum diyorsun. Tekrar söyleyeyim, o türden şarlatanları buralarda bulamazsın. İslami sitelere git, orada hep beraber out of body de yaparsınız merhametli ruhlarınızla evreni de dolaşırsınız.

  Allah akıl fikir versin.

   


 15. 2 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

  Atabiliyorsan at. Despot musun nesin sen? Babanın tekelinde değil bu forum. Düşünce özgürlüğü var bu ülkede, inanç özgürlüğü var..

   

  Düşünce ve inanç özgürlüğü diye diye her yerleri leş gibi kirletti, ülkenin de anasını ağlattınız. Reziller...

  Düşünceyi ifade özgürlüğü, ne olduğu belli bir ortama gelip herkese hakaret etmek, iftira atmak ve tehditte bulunmak gibi davranışları kapsamaz. Sen gelmişsin ve geldiğin dakikadan itibaren bu saydıklarımı bol bol yapmışsın.

  Devam edersen atarım diyorum. Bu kadar açık. Bir daha bu konuyla ilgili yanıt verme, yazma.


 16. 13 saat önce, gokselbakkal yazdı:

  Evrende herşey tesadüf eseri mi oluştu? İnsanoğlu daha bedendeki hastalıkları çözemedi. Allah'u Teâlâ Hazretleri'nde nasıl bir ilim ve nasıl bir zeka var acaba? Yüce Yaratıcı bizi yaratırken neler düşündü kim bilir?

   

  Yüce Yaratıcı dediğin Allah, sıfatları ve eylemleri nedeniyle teknik olarak düşünemez yalnız.

  Ama sana unu anlatmak pek zor, onu da biliyorum.

  Ayrıca bizi yaratırken düşündüğünü kabul etsek bile basbayağı aptalca ve epeyce bir kötülük dolu bir organizasyona imza attığını söylemek zorunda kalırız.

  Çamurla oynayıp insanı yaratması, sonra biraz ortalık kızışsın diye şeytana izin vermesi, cehennem ve cenneti oluşturup sınava sokması vs vs , Allah'ın aklının epeyce karışık ve hatta kirli olduğunu gösteriyor.


 17. 1 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

  Tehdit mi ediyorsunuz?

   

  Hayır, hakarete, iftira ve tehdide son vermezsen seni forumda atarım diyorum. Direkt söylüyorum. Buna biz uyarı diyoruz ki öyle.

  Kuralları biz koyduk, uygulayıcısı da biziz. Yeterince açık olduğunu sanıyorum.


 18. 1 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

  Nefes alabilmen bile Allah'ın merhameti ile alakalı? Babanın forumu değil burası senin isteklerine göre olmuyor. 

   

  Ben Allah falan tanımam. Nefes alabilmem, var olabilmem, birbirine ölesiye aşık annemle babamın bir gece keyfine bakmasıyla ilgili. Başka da bir hikmeti yok. 

  Burası gayet de benim, bizim forumumuz ve bizim borumuz öter. Kuralları koyan da uygulayan da biziz. Ateistler. İslam'ın ve İslamcıların çürümüş, kokuşmuş ahlakları burada sökmez. Git bu Allah, merhamet kartını gül kokulu forumlarda kullan.

   


 19. On 19.10.2019 at 22:41, gokselbakkal yazdı:

  İnanç lazım öğrenmek icin öncelikle. Madem astral seyahatin ne olduğunu biliyorsunuz, buyrun nasıl yapıldığını anlatın..

   

  İnanç falan değil, bilim lazım öncelikle. Astral seyahatin ne olduğu zaten biliniyordu, ama yaptığına inananların beyinlerinde ne olduğu ve kimlerin yaptığını sandığı da artık iyice biliniyor.

  Çoğunuz sorunlu insanlarsınız. Saçma sapan illüzyonları, yanılsamaları beceri, özellik, ya da mistik bir şeymiş sanıyorsunuz.

  İyi bir nöroloğa gitsen iyi olur. 

   

  https://www.ucl.ac.uk/news/2007/aug/out-body-experiences-ucl

   

   


 20. 11 saat önce, gokselbakkal yazdı:

  Saygı karşılıklı! Burada bize hakaret ediyorlar. Sizlerin niyet bozuk olunca derdim anlaşılmıyor. Bilmem anlatabildim mi?

  Bu forum aleni olarak İslam düşmanlığı yapıyor. Emin olduğum için geldim. Net olarak biliyorum. Kaç kişiye hakaret ettiğime bak sonra cevap yaz. Asıl hakaret eden forumun çok bilmişleri

   

  Yok öyle bedava saygı. Kaldı ki burada bizim "Allah yok, Muhammed yalancı bir bedevi" dememiz bile senin gibiler için değil saygısızlık, çok büyük küfür.

  Niyeti bozuk olan ve kafasındaki saçma sapıtık inancı tebliğ etmeye gelen sensin. Senin burada yazmana izin vermek bile büyük lütuf, önce bunu bileceksin.

  Madem buraya bile isteye geldin ve gelirken forumun amacını da içeriğini de biliyordun, saygı sevgi dilenmeyecek, kimseye hakaret ve iftira etmeden doğru düzgün yazacaksın.

  Forumda bir sürü Müslüman arkadaş var, aylardır yıllardır tartışıyorlar, inançlarını savunuyorlar, hiçbirine sana söylediklerimi söylemedim. 

  Yok öyle canının istediği gibi herkese hakaretler, iftiralar etmek, çaktırmadan tehditler falan... Karşında aptal yok.

  Şu ânâ kadar yazdığın gibi yazarsan gereğini yapacağım. Bu son uyarı.

×
×
 • Yeni Oluştur...