Jump to content

iyi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  176
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

iyi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. iyi

  Her canlı ölümü tadacaktır !

  Her canlı demiyor her nefs diyor. kulli nefsin...
 2. iyi

  Bütün İslam aleminin Miraç Kandili Mübarek olsun.

  Hadisler İslam'ın kaynağıdır. İslam=Peygamber'in sünneti.
 3. iyi

  Tüm felsefi sistemlerin ortak argümanı

  varlığın bir temeli vardır, o ise kendi kendini meydana getiremeyecek güçte olmasıdır.
 4. iyi

  KADER

  Sevgili Hunter, bilmeyen kişide sorumluluk yoktur. hz.Peygamber'in bir hadisi bunu açıkça belirtmektedir. 'Benim ümmetimden hata ve nisyan kaldırılmıştır' Yanılarak yaptığınızda size bir günah yoktur. Fakat kalblerinizin bile bile yaptığında günah vardır. {{Ahzab (33/5) Günah yoktur veya hata kaldırılmıştır denilirken; hata işleyen sorumluluğunun hafifletilmesi, yahut da kasıtlı suç işleyenle aynı seviyede tutulmayacağı ifade edilmektedir.
 5. iyi

  ALLAH'IN SÖZLERİ SADECE KUR'AN'DA SANANLAR

  Biraz geç oldu ama cevap vermek şart. Sevgili Berguzar, hz.Peygamber'e Allah tarafından, insanlara ayet olarak gönderdiği şeyler Kur'an-ı oluşturur. Siz Peygamber'i haşa cahil mi zannediyorsunuz? Hiçbirşeyden haberi olmayan, bilgilendirilmemiş (Kur'an dışında) bir Peygamber mi zannediyorsunuz? Burada da yanlış yapıyorsunuz, çünkü sırf ateistler eleştirmesin diye, biz hakikatlerimizi atalım mı ortadan. Sırf bilim adamları modernizme uymuyor diye kabul etmemiş şeyleri (zıt yönde Allah emretmiş/meşru kılmış) diye bizde mi yasaklayalım.
 6. iyi

  ALLAH'IN SÖZLERİ SADECE KUR'AN'DA SANANLAR

  hz.Peygamber 'Bana Kur'an-ın iki misli verildi.'' diyor.
 7. iyi

  ailenizden biri öldürülürse allah korusun..

  İslam ile yönetilmeyen yerler de, mevcut sistem ile yargılanmaya mecburdur Müslümanlar, ne için diye sorarsanız, çünkü Müslüman o ülkede yaşamayı seçmiştir. O ülke kurallarına göre yargılanmayı istemiyorsa oraya gitmesin. hz.Peygamber'in bir sözü buna tamamiyle örtüşüyor. '' Başka devletler de (İslam devleti dışında) olan Müslümanlar'dan biz sorumlu değiliz.'' [Hadis-i Şerif] Benimde bir sorum olacak, sizin ailenizden biri öldürülürse ve adam suçlı bulunmazsa ne yapacaksınız? Kısasa kısas mı yoksa?
 8. iyi

  Din ve hipnoz

  doğal hipnozu bir olgu olarak görmenin nedeni nedir? hatta hipnoz gerçek bir olgu mudur. /konuya tam adapte olmak gerekiyor/
 9. iyi

  VAR ve YOK

  Kafasında tas olmayanın beyni var mıdır?
 10. iyi

  Din ve hipnoz

  Ixion bilinçaltının tanımını yapabilir misin? eğer bilgin varsa ve istersen bu konu üzerinde tartışalım. (tartışılır)hipnoz=bilinç+bilinçaltı- buna katılıyorum.
 11. iyi

  Ateistlere -doğa üstü olay-

  çerçeve ölçülmüştür, teşekkürler herkese
 12. iyi

  Farac Fuda

  Allah nurunu tamamlayacaktır, kafirler istemese de.
 13. iyi

  Farac Fuda

  Bir düzenleyici gelecektir, merak etmeyin. Herşey düzelecek, yerli yerine oturacaktır. (inş)
 14. iyi

  19 culuk...

  Anti Ateist; adam bir iddia atmış ortaya, sende (savunduğun için) aksini iddia edip açıklamayana kadar haklı görünecek/olacak.
 15. iyi

  İnancınızı Sarsacak Bir Olay Var mı?

  Ben bilsem ki dünya yok oluyor, dinimden yine vazgeçmem. Eminlik konusuna gelince, Allah'ın var olduğuna emin olduğum gibi eminim O'nun varlığına.
×
×
 • Yeni Oluştur...