Jump to content

tunahan94

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  181
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

tunahan94 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 10-11-1994

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

864 profil görüntüleme
 1. Hatta belkide buhari bile yaşamadı. 2 aşamalı bir plandı biri kuran biride hadis ve başarılı olunmuş.
 2. Herkese çok teşekkür ederim, artık bende Muhammedin yaşamadığına neredeyse kesin gözüyle bakanlardanım...
 3. 21 Temmuz 810 yılında günümüzde Özbekistan'da bulunan Buhara şehrinde doğmuş, 869 yılında ölmüştür. Genç yaşta annesinin terbiyesi altında Arapçayı ve Kur'an'ı öğrenmiştir. Mekke'ye ilk gidişi hac amacıyla 16 yaşında annesi ve kardeşi ile birlikte olmuş, annesi ve kardeşi Buhara'ya dönerken kendisi ilim öğrenme isteğiyle Mekke'de kalmıştır. Babasından kalan servet, onun hiç kimseye muhtaç kalmadan ilim öğrenmesine vesile olmuştur. Wikipedia'da böyle bir kaynak gördüğüm için, sizin dediğiniz hiç aklıma gelmemişti. Dediğiniz gibi geçmişi olduysa ailesi ismini Muhammed koyarlar mıydı
 4. Muhammed yaşamadı konusunda aklımın almadığı tek konu cilt cilt oluşturulan hadis kitapları. Buhar-i ömrünü bu işe adamış. Nasıl oluyor da yaşamayan birisi hakkında bu kadar kapsamlı bilgiler veriyor yüzlerce insan. Mesela hadis verenlerden, Muhammed'in yanındaki insanlardan dedeleri olan insanlar var. Eğer @haci veya başkası bu konu hakkında bana bilgi verirse, artık bende Muhammed'in yaşamadığına kesin gözüyle bakacağım. Dediğim gibi aklıma tek takılan soru, hadisler.
 5. Neden eskiden kendisini belli ediyordu ? Şimdi ki zamanda ne değişti ? Allah kendisini belli ettiği zamanlarda da inkarcılar olduğunu söylemiyor mu islam tarihi.. Ve kendisini gösterdiğinde bile inkarcıların inanmayacaklarını cehennemlik olacağınıda belirleyen tanrı değil midir ? Hem kendini göstereceğini biliyor hemde kendini gösterdiğinde inanmayak kulları yaratıyor çok komik değil mi?
 6. tunahan94

  Kuranın Degistirilmesi? (Soru)

  Kuranın içerisindeki ayette kuran değiştirilmedi dediği için kuran değiştirilmemiştir. İnkar eden allahın ayetini inkar eden kafirdir.
 7. tunahan94

  Define - Cin

  Neden bu cinler sadece Müslümanları çarpar anlamıyorun. Ben bu zamana kadar ne gördüm nede duydum yurtdışında cin çarpan birisini yada çaresi Türkiyedeki cinci hocalar deyip Türkiyeye okunmaya gelen birilerini.
 8. Herşeyi ve herkesi aynı anda görebilen tanrı sıkıldığı zamanlarda sigarasını yakıp yanında çerezi ile beraber alkol alıyor mudur ?
 9. tunahan94

  İslamda Ramazan Saçmalığı

  Tamam da 1 gün 2 gün hadi olsun 3 gün bu Mahonun derdi neydide kocaman 30 günü bize bela etmiş
 10. tunahan94

  İslamda Ramazan Saçmalığı

  Muhammed ramazanı hangi kafayı yaşarken hangi amacı için çıkardı acaba
 11. tunahan94

  Ankarada yine patlama!

  Eğer bir iç savaş olursa ki yaza aktif bir şekilde olucak halk kendini savunmak için silahı nereden bulacak ?
 12. tunahan94

  Kuran muhammedin sözüdür / uydurmasıdır..

  Savaşlar, onu görüp anlatanlar kulaktan kulağa gelen şeyler gibi bunların hepsini yaşamayan bir insanın arkasından yaymak bu kadar kolay olabilir miydi ?
 13. Giriş izni istiyorum, teşekkürler.
 14. tunahan94

  Resimler - Karikatürler - jpg formatında yazılar...

  Bu bölüme girip, 2-3 saatini ayıran bir insan eğer tekrar müslüman olarak çıkıyorsa gerçekten bi beyin problemi vardır.
 15. tunahan94

  Babam olacak it bizi ölümle tehdit ediyor. ...

  Baban ne gibi sorunlar yaşıyor da bu kadar sinirli bence konuşmayı bir dene. Derdini sıkıntısını öğren gerekirse babanla bir dolaşmaya çık sorunları konuşun, beraber halledebilir misiniz tartışın sorunlara çözümler bulmaya çalışın. Borcu mu var veya başka biri ile mi bir sorun yaşıyor. gibi gibi. Bir baba evladını öldürmesi için ağır bir psikilojik bozukluğu olması gerek. Dışarıda ki yaşadığı sorunlardan eve sinirli gelip size bağırıp çağırıyor olabilir, konuşmayı dene. Eğer bunları denediysen ve babanın sorunu sizinle ise o zaman farklı şeyler yapılabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...