Jump to content

malta erigi

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  5.028
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

malta erigi Hakkında

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.679 profil görüntüleme
 1. malta erigi

  Müslüman üyeler, şeytanın size bir sorusu var.

  Lucifer isimli bir dizi seyrediyorum. Bu dizide şeytan, allah'a karşı baya öfkeli ve davasında da haklı görünüyor.
 2. malta erigi

  BİYOLOJİ SORU-CEVAP

  Adnan'nın kediciği şunu izlerse, belki bir türlü kafasının almadığı şeyi anlayabilir.
 3. malta erigi

  Müslüman üyeler, şeytanın size bir sorusu var.

  Özgür irade ve kader, tasmalı bir köpek olmak gibi. Sağa, sola, öne, arkaya gidebilmeyi seçebiliyorsun. Ancak tasmanın ipinin uzunluğunun izin verdiği ölçüde hareket alanın var. Benim anladığım, belirli bir "mantığa" oturtabildiğim şekli bu.
 4. malta erigi

  Pontus jenosidi

  Bazı olaylara siyah ve beyaz şekilde bakamıyoruz. İşin içinde farklı farklı dinamikler var. Aynı hata Dersim olayı ile ilgili de yapılıyor. Bu hadiselere basitçe dogru/yanlış diyemeyiz. Sen "pontus jenosidi" dediğinde, o dönemdeki devletin resmi ve planlı bir şekilde Rumlar'ı öldürme, yok etme politikası olduğunu iddia ediyorsun. Böyle birşey yok. Ermeni tehciri farklı çünkü ortada resmen bir katletme politikası olmasa dahi, işin nereye gideceği belli. Sen adamları anasının nikahına sürüyorsun. Hem de kısa süre evvel Ermeniler tarafından eziyete, zulme uğramış insanların arasından geçirerek. Ermenilerin çoğunu kesenler Türk bile değil, intikam isteyen Kürtler. Neyse konu zaten Ermeni tehciri değil. Sadece aradaki farklılıkları anlayabilmen umuduyla örnek verdim. Yunanistan 100 sene sonra birden böyle bir iddia ortaya attı ama hemen gaza gelmemek lazım.
 5. malta erigi

  Pontus jenosidi

  Rumlar herhangi birşeyden dolayı cezalandırılmış değil. Ermenilere yapılan gibi bir sürgün olayı yok. Büyük savaşı kaybettik. Sonra Yunanistan bizimle savaşmaya devam etti, onu kazandık. Bizi yenenler "siz artık beraber yaşayamazsınız, rumları öldürürsünüz, mübadele yapın" dediler. Türkiye ve Yunanistan arasında mübadele oldu. Hatta, Osmanoğlu insanları müslim-gayrimüslim olarak ayırdığı için, bazı ortodoks Türkler de arada kaynadı. O zamanın şartlarında o mesafeyi katetmek boru değil, elbette eziyet olmuştur onlar için. Ancak olayın özeti bu. Ermeni tehcirinden çok farklı bir durum var burada. Bence asıl eleştirilecek şey, bu insanların yanlarına eşyalarını almalarına izin verilmeden gönderilmeleri. Bunda da kısa süre önce Yunan ordusunun egeyi yakıp yıkmasının etkisi olabilir. Savaş şartlarında ne yazık ki insanlar vahşileşiyorlar.
 6. Acaba adnan, kediciklerinden birine bir tur bindirmiş olabilir mi bunu?
 7. malta erigi

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Olay olduğu dönemde o topluluk islamlaşmış. Zeynep'in ahırdaki inekten farkı yok. Seçme şansı da yok. Ha, diyelim ki istekliydi, çünkü muho muktedir ve kadınlar güçlü erkekleri çekici bulur. Bu durum bile vaziyetteki ahlaksızlığı yok etmez.
 8. malta erigi

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  North atlantic ile alakası olmadığı, sovyetler ile sınırı olmadığı için olabilir mi acaba?
 9. malta erigi

  DERİN ABD 11 EYLÜL SALDIRISINDA UÇAK KULLANMADI

  Buna inanan, muho'nun kanatlı eşeği burak'a da inanır.
 10. malta erigi

  Pontus jenosidi

  Ermeni soykırımı konusunda emin değilim. Soykırım sayılır mı bilemiyorum ama rumlar için böyle birşey kesinlikle yok.
 11. malta erigi

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Muho'nun namaza giderken azıp, cami kapısından dönerek pompaya gittiğini söyleyen hadis var.
 12. Şempanze ve insanın ortak atası 13 milyon yıl önce yaşamış bir primat. Bu hayvana şempanze diyemezsin. Hiç bir şempanze insana evrilmedi ve asla da eğrilmeyecek. Kafanın basmadığı konular hakkında atıp tutuyorsun.
 13. malta erigi

  Biraz Müzik..

 14. malta erigi

  Böyle bir fedakârlık dünyada görülmedi

  Benim ailem seçimden sonra güneye taşındılar. Seçim iptal edilince, 23 haziran için İstanbul'a bilet aldılar. Gidip oy verip dönecekler. Artık üçü-beşi düşünmeden insanlar elinden gelen fedakarlığı yapmalı ve bu kanunsuzluğa karşı gelmeli.
×
×
 • Yeni Oluştur...